^

בריאות

A
A
A

דם בזרע

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דם בזרע נקרא אחרת המילה המדעית "hematospermmia". ומושג זה מציין את הופעת הדם בזכר הזרע עם שפיכה.

סטייה זו מן המצב הרגיל של גברים אינה חדשה. מקרים דומים תוארו בשעות המוקדמות של היווצרות הרפואה, גם בזמן היפוקרטס, גאלן, וכמובן, אחריהם. אבל התיאור הראשון של הפרטים של hematospermia הושג בכתביו של לינדסטון.

לגברים יש גישה שונה להופעת הדם בזרע. מישהו היא מפחידה ועושה לעשות בדיקות אבחון של בריאות. ומישהו נשאר אדיש לתופעה זו. כמה אנשים, כל כך הרבה תגובות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

גורם לדם בזרע

בימי קדם היתה דעה כי הדם הזרע קשורה לחיי מין לא מסודרים. גם תופעה דומה, לדעת הרופאים בימים ההם, גורמת להתנזרות ממושכת או ליחסי מין שנקטעו. לפי אותה רפואה מודרנית, הסיבות להופעת הדם בזרע שונות ממה שחשבו קודם לכן.

כיום, כל השאלות המערבבות את היווצרות הזרע בדם נחקרו וכל המנגנונים של הפאתופיזיולוגיה זוהו.

במקרים רבים, הופעת הדם בשפיכה נשארת חסרת סיבה. לכן, ניתן לומר כי במקרים אלה אין רופאים מטרידים וחולים עם תמונה קלינית של המחלה. אבל במקרים אחרים, הדם בזרע הוא הגורם למחלות קשות.

Hematospermia נגרמת על ידי הסיבות הבאות:

 1. הפרעות בבלוטת הערמונית מסוגים שונים.
 2. שינויים ברקמות ותפקוד שלפוחית הזרע, הווסתים, האשכים, ונספחי האשכים.
 3. תפקוד לקוי של מחלת השלפוחית והשופכה.

אם אתה מסתכל בפירוט על מחלות שעלולות לגרום hematospermia, אז הם כוללים:

 1. נוכחות של calcifications בבלוטה הערמונית.
 2. נוכחות של כרונית prostatitis.
 3. נוכחות של אדנומה הערמונית או, במילים אחרות, hyperplasia הערמונית.
 4. אבחון סרטן הערמונית.
 5. הופעת האבנים שלפוחית הזרע.
 6. הופעת האבנים בצינור השפיכה.
 7. נוכחות של ציסטות הערמונית.
 8. ציסטות זמינות של שלפוחית הזרע.

גברים שמצאו שינויי פליטה עשויים להתחיל לתהות: מדוע הופיע הדם בזרע?

מצב עניינים לא נעים זה קשור לקיומה של רשימה שלמה של מחלות. בואו להכיר את הרשימה. תסמינים מטרידים יכולים לגרום למחלות הבאות:

 1. כמה מחלות זיהומיות תהליכים דלקתיים הקשורים, כלומר דלקת בערמונית, vesiculitis, אַשֶׁכֶת ו האשך, השופכה יבלות הערמונית, vesiculitis, אַשֶׁכֶת ו האשך, קונדילומה השופכה stricture השופכה.
 2. מחלות כגון ניאופלזיה - במיוחד סרטן הערמונית או סרטן ערמונית, סרטן שלפוחית הזרע, סרטן שלפוחית השתן וסרטן האשכים.
 3. תהליכים סרטניים משניים הקשורים התבוסה שלפוחית הזרע: מלנומה, לימפומה, קרצינומה של תאי הכליה.
 4. אדנומות פפילריות או המנגיומות שמשפיעות על החלק הערמונית של השופכה.
 5. שינויים בכלי הדם, כלומר עם דליות של בלוטת הערמונית או עם telangiectasia, כמו במפרקים arteriovenous של האגן.
 6. עיוותים טראומטיים של הפרינום, איברי המין או האגן.
 7. ציסטות שונות המופיעות על האיברים הבאים:
  1. זכר, (near, זרע, Hillock)
  2. שלפוחית הזרע,
  3. muller צינור,
  4. צינור השפיכה.
  5. כמו כן, תסמינים אלה אופייניים עבור ציסטה הערמונית, אשר נצפתה אדנומה של בלוטת הערמונית.
 8. יש גם מחלות מעורבות, אשר מורכב יכול לגרום הופעת הדם של פליטה.

אלה כוללים:

 • צורות שפירות של hyperplasia הערמונית,
 • נוכחות של אבנים בבלוטה הערמונית,
 • את המראה של אבנים אשר נופלים לתוך שלפוחית הזרע או לתוך הוואס,
 • היסטוריה של לחץ דם עורקי,
 • נוכחות של עמילואידוזיס של שלפוחית הזרע,
 • דימוזת דימומית מועברת.

כמו כן אחת הסיבות להופעת צבע זרע דם יכולה להיות מעבר של ביופסיה. במקרה זה, תופעה זו מסווגת כסיבוך בלתי צפוי לאחר התערבות רפואית. דם בזרע לאחר ביופסיה אינו תופעה שכיחה, אבל זה לא כל כך נדיר שזה לא נחקר היטב על ידי רופאים.

מומחים יסבירו כי עם הביופסיה של הערמונית בזרע, הדם עשוי להופיע במשך זמן מה. זאת בשל העובדה כי הרקמה של בלוטת הערמונית נפגע. סימפטום כזה אינו סימן למחלה פרוסטטית. לאחר שהרקמות ריפאו, ואת שלמות האיבר משוחזר, האיש יכול לשכוח את הסימפטומים מטרידים.

בנוסף, מניפולציות רפואיות אחרות - לא רק ביופסיה של הערמונית - יכולות להכתים את הזרע בדם. פעולות iatrogenic הבאות (התערבויות רפואיות) הגורמות תסמינים מטרידים כוללים:

 • נוכחות של זריקות של תרופות שונות המיוצרים בבלוטה הערמונית או שלפוחית הזרע.
 • חסימות עצביות מקומיות הנגרמות על ידי התערבות רפואית.
 • ביצוע הליך של lithotripsy - ריסוק של אבנים, אשר משפיע על החלקים התחתונים של השופכנים.
 • ביצוע הפעולה עבור עיקור (או vasorezection).
 • Sclerotherapy של הצמתים עם טחורים בפי הטבעת.

אם אדם מצא דם בזרע לאחר קיום יחסי מין, אל תיאלץ לייאוש מייד ולהתחיל להאמין שהגוף יישב מחלה חשוכת מרפא.

קיימת אפשרות שהדם המשתחרר יחד עם הזרע אינו דם של אדם. זה יכול להיות פריקה מדם מאברי המין של אישה שנפל לתוך הגוף הגברי ויצא יחד עם פליטה.

כמו כן, דם לאחר יחסי מין יכול להיות כי שטחי genitourinary של גברים כפופים לדימום. כדי להשתכנע בכך או להפריך את ההנחה, יש לבחון בפירוט את האיברים הבאים: הכליות, השופכנים והשלפוחית. לפעמים עם חוסר תפקוד כזה בצבע הדם, לא רק הזרע של אדם מוכתם, אלא גם את השתן שלו.

ב prostatitis (מחלה של בלוטת הערמונית) גם מכתים של זרע בצבע חום אופייני. אותם סימפטומים יכולים "להתפאר" ולתפקד את האיברים הבאים:

 • שלפוחית הזרע,
 • את צינורות שפיכה,
 • נספחים של אשכים,
 • עצמם אשכים.

גברים צריכים לדעת כי שינוי צבע הזרע לאחר קיום יחסי מין הוא בשל תהליכים דלקתיים או זיהומיות באברי האגן. במקביל, זיהומים יכולים להיות גם ויראלי חיידקי. כמו כן, הגורם לתופעה זו יכול להיות מחלות המועברות במגע מיני, מחלות המועברות במגע מיני במהלך מגע מיני עם בן זוג. על מנת להבין את הסיבה למחלה, אתה צריך לראות רופא ולקחת את כל הבדיקות הנדרשות.

וכמובן, לא הנחה את הפציעות השונות של איברי האגן. הם יכולים להיות קל או כבד, שהתקבלו במהלך החיים הרגילים או במהלך התערבות רפואית. אבל באותו זמן לגרום הופעת הדם בזרע לאחר יחסי מין.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

למי לפנות?

טיפול בדם בזרע

Hematospermia, כמו מחלות רבות אחרות, ניתן לטפל. לאחר סקר שנערך על ידי מומחים, אשר יגלה את סיבת הופעת הדם הזרע, יש צורך להתחיל לחסל את המחלה הבסיסית שגרמה סימפטום כזה לא נעים.

אם נמצאה מחלה כלשהי המעוררת את הופעת הדם בזרע, הרי שהטיפול, כמו גם תחזיות ההתאוששות, תלויים באופי המחלה ובמידת חומרתה.

ב hemotospermia, שני סוגים של טיפול משמשים: לא כירורגי (שמרני) כירורגי.

לשיטות שמרניות לפנות למחלות מסוימות. לדוגמה, הטיפול בדם בזרע עם פרוסטטיטיס מחייב מינוי טיפול אנטיביוטי. אם, לעומת זאת, נוכחות של אדנומה של בלוטת הערמונית מזוהה כגורם של hematospermmia, במקרה זה תרופות שונות לחלוטין יעשה. אלה כוללים תרופות שיסייעו להפחית את מידת החסימה של דרכי השתן.

זה קורה כי הבדיקה מגלה coagulability רע של הדם, וכתוצאה מכך, hematospermmia. בנוכחות מחלה כה גדולה, משתמשים רק בתרופות מסוימות שאינן מתאימות לטיפול במקרים אחרים.

שיטות כירורגי של טיפול בדם הזרע משמשים אם הגורם לתפקוד לקוי הוא ורידים של בלוטת הערמונית. במקרה זה, דליות ורידים להעביר את הליך קרישה.

במקרה של בעיות עם dasens, כמו גם ampulla של צינורות שפיכה ושלפוחית הזרע, יש טכניקות חדשות המשתמשות אנדוסקופיה בעת ביצוע התערבות כירורגית. שיטה זו עזר משמש בעיקר כאשר הדימום הוא מתמשך מתמשך.

מחלות אונקולוגיות של הערמונית ושלפוחית השתן מופעלות בהתאם לכללי ההתערבות הכירורגית בסרטן. ציסטות ואבנים בבלוטת הערמונית לא מומלץ לטפל בהם כירורגי, שכן זה לא הגיוני.

מה לעשות עם הדם בזרע?

בראש ובראשונה, אם אדם שגילה סימפטום מדאיג, אתה צריך להירגע. אותם נציגים של המין החזק, שטרם מלאו לו ארבעים, אינם נבהלים כלל. כי בעידן זה הדם בזרע אינו יכול לשמש בסיס לחשד למחלה רצינית.

מומחים מאמינים כי הופעת הדם הזרע אצל גברים בריאים עד גיל ארבעים עובר במהירות עצמאית. במקרה זה, הטיפול בסימפטום אינו נחוץ.

מה לעשות אם אתה מוצא דם בזרע? על מה שאתה צריך כדי לשחרר את פאניקה ולהתחיל סיבה קר דם, כבר הזכרנו. השלב הבא יהיה התייעצות עם מומחה. במקרה זה, אדם צריך ליצור קשר עם אורולוג או אנדרולוג. והרופא כבר בודק את החולה וימליץ עליו לעבור מחקר נוסף.

בהתייעצות הראשונית, הרופא אוספת נתונים על מצבו של המטופל. במקרה זה, המומחה אוספת נתונים מסוימים על מצב בריאותו של האדם שפנה אליו. הרופא מתעניין בצבע של זרע ומספר המקרים של מציאת סימפטום לא נעים בשפיכה. באופן דומה, הרופא צריך להיות מעוניין בנוכחות של פציעות שעלולות להקדים את תפקוד לקוי זה. דם קשור אחרים בתסמיני הזרע נלקחים בחשבון. בנוסף, המומחה צריך לשאול את המטופל על בדיקות אבחון לפני התייעצות. מידע חשוב הוא גם על ההכנות הרפואיות כי האדם לוקח, במיוחד על נוגדי קרישה antaggregants. וכמובן, יש צורך לגלות את ההיסטוריה של חיי המין של המטופל.

בנוסף לכל האמור לעיל, הרופא חייב לברר על שהייה של המטופל במקומות עם תנאים שליליים ביחס למגיפות של שחפת. חשוב גם לגלות אם האיש היה חולה עם יתר לחץ דם לפני מציאת הסימפטומים המערבבים אותו. המומחה צריך לשאול אם יש תנאים רפואיים בהיסטוריה של המטופל, כי הם קשורים עם קרישה דם לקוי.

לאחר שלב איסוף המידע, מתחילה בדיקה עצמית של המטופל, הנערכת על ידי בדיקה. כאשר נבדק, מומחה צריך להעריך את המצב הפיזיולוגי הכללי של גבר. כמו כן, המישוש מבוצע, שבו חוט הזרע והאשכים חשופים. לאחר בדיקה, אזור המפשעה נתון לבדיקה, כמו גם מלוטש ואת הפין נבדק. בסופו של דבר, מבוצעת בדיקה של רקטלים דיגיטליים, אליהם נחשפים בלוטת הערמונית ושלפוחית הזרע.

השלב הבא הוא מינוי של בדיקות מעבדה, שהן ניתוח של זרע או זרע. זה גם הכרחי כדי לעבור בדיקות דם, הכוללים: כללי, על גורמים של קרישה דם, ברמה של אנטיגן ספציפי הערמונית. ויש צורך למנות בדיקות שיכולות לזהות microflora פתוגניים: הם כוללים את הליך של חיסון, מיקרוסקופיה ו- PCR.

כמו כן המומחה יכול לייעץ לעבור הליך של בדיקה באמצעות שיטות פולשניות של ויזואליזציה. שיטות אלה כוללות אולטרסאונד transrectal (TRUS) ו- MRI (טיפול בתהודה מגנטית). חשוב לדעת כי MRI הוא יקר יותר מאשר TRUS, למרות היכולת שלהם לאבחן כמעט זהה. יש גם שיטה של אבחון מחשב (CT). אבל בשיטה זו של מחקר, עם זאת, יש פחות הזדמנויות לגלות את הסיבה האמיתית של דם הזרע.

במרפאות מסוימות, שיטת TRUS משמשת בשילוב עם שיטת אבחון כגון דופלר (או סריקה דו - צדדית). מומחים יכולים גם לחבר אלסטוגרפיה שתי שיטות אלה. מכלול הליכי האבחון מאפשר לערוך סקר של אותם חלקים באורגניזם של המטופל, שבו תהליכים אונקולוגיים עשויים להיות נוכחים.

במקרה זה, גברים צריכים לדעת כי הגיל של המטופל חשוב בבחירת טכניקות אבחון. לדוגמה, במקרים של תלונות על hematospermia אצל אנשים מתחת לגיל ארבעים ובמקרה של מקרים כאלה, מומחים לא רואים צורך לקבוע TRUS או MRI. לרוב, הדימומים האפיזודיים הללו נעדרים כל התערבות או טיפול.

לאחר ארבעים שנה הגבול של המטופל, הרופאים ממליצים לגברים לעבור אולטרסאונד transrectal או תהודה מגנטית. זה חייב להיעשות כי מעידן זה יש אפשרות של הופעה בגוף של תהליכים אונקולוגיים.

הדם בזרע, כמובן, אינו סימפטום נעים, אבל לא תמיד נחשב סימן של מחלה רצינית. לכן, גברים צריכים לזכור כי לא דיאגנוזה עצמית וטיפול עצמי יעבוד במקרה זה. רק התייעצות מומחים והליכי מחקר נדרשים יוכלו לקבוע אבחנה סופית ולעזור למומחים לבחור את הדרכים לטיפול בחולה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.