^

בריאות

A
A
A

ציצת ביצה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בלוטות המין הגבריות המתואמות (האשכים) והאפרדימיס המשולב (אפרדידימיס) מייצרות זרעונים ובחלקן את ההורמון הטסטוסטרון. בחלק העליון של בלוטות אלה, באזור של נספחים שלהם או לאורך כבל spermatic, ציסטה האשך נוצר לעתים קרובות - חלל עם קרום סיבי ותוכן נוזלי. ציסטות ביצה שייכות תצורות גידולים שפירים.

לפי לוקליזציה, התצורות הללו מתחלקות לצד שמאל - הציסטה של האשך השמאלי, צד ימין - הציסטה של האשך הימני והדו-צדדי - בעת ובעונה אחת הן באשכים והן בציסטות של נספחים האשכים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

גורם של ציסטה באשך

הגורמים לאשכים אינם מובנים עד היום. בין הגורמים הסבירים ביותר לפתולוגיה זו יש הרחבה של האשך או התוספת שלו בשל הבליטות המוגבלות של הקירות שלהם (מפרצת), ולאחר מכן התכווצות והיווצרות החלל. אבל למה זה קורה, לא בדיוק ידוע. למרות גורמים כגון נוכחות של מוקדי זיהום או השפעה טראומטית על שק האשכים עשוי לשחק תפקיד מכריע כאן. הוא האמין כי פתולוגיה זו היא גם מולדת רכשה.

אבל הציסטה של תוספת של האשך השמאלי ואת ציסטה של תוספת של האשך הימני (spermatoceles)

זה נוצר תוך הפרה של שחרורו של צינורות excretory ומילוי שלהם עם נוזל, אשר עבור האפידרמיס ואת התחבורה של זרע מייצרת אברידימיס. אם כיס האשכים נפגע, הדם קופא או מתרחשת דלקת, צינורות הזרע צרים (עד חפיפה מלאה). כתוצאה מכך, שפיכה מצטבר, מתיחה את הקירות של הוואס דפרנס, ולכן היווצרות של חלל פתולוגי - ציסטות.

הציסטות epididymal הסיבה יכולות להיות גם אשך חריף - מצב דלקתי של האשך או יותרת האשך נגרם gonococcus, כלמידיה, mycoplasma, ureaplasma, trichomonads וירוסים שונים. ככלל, מחלה זו היא סיבוך של prostatitis, vesiculitis או urethritis - על רקע של היפותרמיה, ירידה חסינות פציעות scrotal.

מאחר שתצורות פתולוגיות באשכים יכולות להיות מולדות, ניתן להבחין מיד לאחר הלידה בצינור האשכים אצל ילד. אלה הם ציסטות dysontogenetic, האטיולוגיה של אשר קשורה להיווצרות עוברית לקויה במחצית הראשונה של ההריון, כמו גם עם לידתו של ילד לפני תאריך היעד או הטראומה שקיבל אותו במהלך הלידה.

אם הציסטה לא מתחילה לגדול, אז לעתים קרובות היא נעלמת ללא כל טיפול. ואם הגודל של ציסטה באשך אצל ילד עולה, אז זה מוסר עם לפרוסקופיה.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

תסמינים של ציסטה באשך

התמונה הקלינית של היווצרות ציסטיק ב testis או ציסטות של האפידידיס מתפתח מן השלב אסימפטומטי של המחלה את המראה של סימנים הקשורים לעלייה הדרגתית בגודל של חלל.

על פי תצפיות אורולוגים במקרים של אבחנה של ציסטות האשכים, רוב התלונות של החולים היה קשור הזהות העצמית של חותם קטן (בגודל אפונה), עגול או אובלי בשק האשכים ליד ביצה - ללא כל תלונות של כאב.

עם גודל ציסטה של 2-2.5 ס"מ, אדם עלול להרגיש אי נוחות באזור scrotal. גידול בגודל של ציסטה של אשך שמאל או ציסטה של האשך הימני יכול לגרום אי נוחות רבה במהלך תנועות, במהלך הליכה, וגם במהלך אינטימיות.

כאשר הקוטר של הציסטה הוא 3-3.5 ס"מ ומעלה, כלי הדם ורקמות (איסכמיה דחיסה) של האשך הם סחוט, כמו גם קצות העצבים שלה, וכתוצאה מכך מוקדים של קיפאון נוצרים. זה בא לידי ביטוי בצורה של כאבים של טבע מושך, אשר מקומי בשק האשכים ומפשעה.

מהי ציסטה אשכים מסוכנת?

מומחים אומרים כי תהליך הצמיחה של ציסטה האשך או נספח שלה מתנהל לאט מאוד ואינו מוביל להפרעות או ירידה בפעילות המינית ותפקוד הרבייה של האדם. עם זאת, מחלה זו מסוכנת כי התוכן של הציסטה יכול לחדור חיידקים פתוגניים וחיידקים, אשר בהכרח גורם דלקת. אם גודל האשכים או הציסטות גדול, האשך משתרע, ועם פגיעה בגרון, ציסטה יכולה להישבר. זה לא נכלל ואת התנוונות של תצורות ציסטיות שפירים לתוך אלה ממאירות.

כמו כן יש לזכור כי ההשלכות של ציסט האשכים (תחת מצב של נגעים דו-צדדיים) גורמים לאי פוריות הגבר.

אבחון ציסטה באשך

אבחון האשכים וכן ציסטות האשך מבוסס על אנמנזה, בדיקה גופנית (מישוש) ואולטראסאונד (אולטרסאונד).

מאז הסימפטומים של המחלה הזאת הם לא ספציפיים, והרגשה "בעיוורון" לא נותן

תמונה מלאה של שינויים פתולוגיים, ולאחר מכן אולטרסאונד הפך את השיטה העיקרית של אבחון של ציסטות האשכים. אולטרסאונד יכול לקבוע את המיקום המדויק ואת גודל של הציסטה, כמו גם להבדיל אותו בין ירידה, שבר, גידול האשכים ורידים דליות של כבל spermatic (varicocele).

על פי נתונים רפואיים, בקרב כל החולים אשר מסיבה זו או אחרת עוברים בדיקה של כיס האשכים באמצעות אולטראסאונד, האשכים מזוהים כמעט בכל זכר בוגר שלישי.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31]

מה צריך לבדוק?

למי לפנות?

טיפול בציסטות באשכים

לטיפול ציסטות אשכים (לא מסובך על ידי דלקת) ללא תרופות לא קיימות, וגם בקליניקה לחולה שאובחנה עם נתונים כדי לבחור להסרת הציסטה אשכים (או ציסטות epididymal הסרה) או סקלרותרפיה. במקרים נדירים, שיטת ניקוב משמשת לטיפול בציסטות האשכים.

הסרת ציסטה האשכים, על פי הרופאים, היא דרך זמן נבדק מאוד אמין דרך להיפטר הפתולוגיה זו. הניתוח עם כיס האשכים מבוצע תחת הרדמה מקומית או הרדמה כללית: מעל הציסטה כיס האשכים נחתך, הציסטה מוסרת, ואת הפצע הוא sutured שכבת אחר שכבה. על שק האשכים מוחל תחבושת גזה, קרח, תחבושת תמיכה (השעיות). כדי למנוע דלקת לאחר הניתוח, אנטיביוטיקה ופעילות גופנית במשך שבועיים הם שנקבעו. אגב, לפני הניתוח עם ציסטה האשכים, הרופאים להזהיר חולים על ההסתברות של אי פוריות שלהם בעתיד.

בנוסף להתערבות כירורגית פתוחה, laparoscopy משמש כדי להסיר את הציסטה האשכים, כמו גם להסיר את ציסטה האפידידימיס, שהוא הרבה פחות טראומטי, קצר יותר, ומסוכן פחות במונחים של סיבוכים לאחר הניתוח.

Sclerotherapy היא חלופה להסרת שיטה לטיפול ציסטות האשכים, אבל פחות יעיל. עם sclerotherapy באמצעות מזרק, התוכן של חלל ציסטה מוסרים, ואת הרכב כימי מיוחד הוא הציג במקום. כתוצאה מהתגובה הכימית, הרקמות המרפסות את הקירות הפנימיים של הציסטה נהרסות, והקירות מסולסלים, כלומר "מודבקים יחד". באותו אופן, כבל הזרע יכול להיפגע באותו אופן, וזה גורם לאי פוריות הגבר.

שיטת הניקוי של הטיפול באשכים של האשכים שונה מ sclerotherapy על ידי העובדה כי לאחר הסרת הנוזל מחלל ציסטה, שום דבר לא מוצג שם. למרות הפשטות של הפרוצדורה, ההשפעה של זה היא זמנית, שכן יש הסתברות גבוהה של מילוי חוזר של כיס עם נוזל serous. בנוסף, על פי הרופאים, כל לנקב הבאים מייצג איום חמור על הנזק של אשכים ואשך.

יש לציין כי הטיפול בציסטות של האפידידימיס דומה לטיפול של ציסטות של כריתת האשכים - ניתוחי של ציסטה או sclerotherapy.

ציסטה האשכים אצל ילד, אשר יכול להופיע אצל נערים מתבגרים, לעתים קרובות לאחר סוף תקופת ההתבגרות יכול להיעלם באופן ספונטני. עם זאת, ציסטות של epididimis עם גודל של יותר מ 1.5 ס"מ מומלץ המומחים להסיר.

טיפול בציסטה באשכים באמצעים חלופיים

טיפול של ציסטה באשכים באמצעים חלופיים, בהתחשב בכך שאין טיפול תרופתי למחלה זו, נראה מאוד ... בעייתי. עם זאת, ישנם שני צמחים שיכולים לעזור במאבק נגד פתולוגיה זו. ללא שם: זהו איסלנד טחב אצה.

איסלנדית מוס (cetrarium איסלנדי) מכיל הרבה יוד, ותכשירים המבוססים על זה יש תכונות חיטוי, למשל, נתרן usyninate. ומן חזזית יבש להכין מרתח: 200 גרם של מים רותחים לקחת 10 גרם של המפעל כתוש, להרתיח במשך 5-10 דקות, מתעקשים חצי שעה ולקחת 3 פעמים ביום עבור שליש הכוס.

Laminaria (אצות), למעט יוד, פוליסכריד הכולל - החומצה alginic, אשר מציג את הגוף של מתכות כבדות radionuclides, ואת נגזרת של אלגינט נתרן יש תכונות אנטי-סרטניות בולטות. בנוסף, חומרים פעילים ביולוגית של אצות ים מסדירים את חילוף החומרים של השומן בגוף, מדכאים את חילוף החומרים של סטרולים צמחיים. זה מפחית את הסיכון של היווצרות העור ורקמות אחרות של כל מיני צברויות פתולוגיות. ורופאים ממליצים ביודעין laminaria לגברים שיש להם בעיות עם בלוטת הערמונית, למשל, prostatitis ו אדנומה הערמונית.

לכן, כאשר אבחנה של ציסטה באשך, השימוש אצות הוא בבירור חסר משמעות. זה צריך להיות שיכור פעם ביום - לפני הולך לישון, ערבוב כפית של אבקה או כרוב ים כרוב ים ב 100 מ"ל של מים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.