Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Varicocele: סקירה כללית של מידע

המומחה הרפואי של המאמר

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

Varicocele הראשון תיאר Celsius במאה הראשונה לספירה בצורה של "ורידים נפוחים ומפותלים על האשך, וזה פחות מאשר ההפך." בשנת 1889 ייסד בנט את הקשר בין השינויים בכיס האשכים לבין כשל האשכים התפקודי. הוא נתן את ההגדרה של variccele כמו "מצב פתולוגי של הווריד של כבל הזרע, אשר, ברוב המקרים, מתרחשת עקב או בשילוב עם כישלון תפקודי תפקודית." זהו הקריטריון של עקביות תפקודית של האשכים וקובע את האינטרס של הרופאים במחלה אורולוגית זו. זאת בשל המצב הדמוגרפי שנצפה ברוב המדינות המפותחות. לפחות 40% מן הנישואין פוריות הם עקב אי פוריות הגבר. בהקשר זה, הבעיה של variccele, אשר משפיע על עד 30% מהגברים, נחשב הגורם לירידה בשיעור של 40-80% מהמקרים, הופך דחוף יותר.

עמימות וחוסר עקביות של גישות ופרשנויות קיימות מצויינות כבר בשלב ההגדרה הטרמינולוגית של המחלה. דליתי - דליות (acinar), pampiniform דליות (pampiniformis מקלעת) מקלעת של חבל הזרע, מלווה ספיקה ורידית לסירוגין או קבוע.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

Variccele היא אחת המחלות הנפוצות ביותר בקרב גברים, אשר תדירות משתנה בהתאם לנתונים של מחברים שונים, מ -2.3 ל -30%. מאחר שישנם תנאים מוקדמים להתפתחות, ההיארעות בקבוצות גיל שונות אינה אחידה.

בגיל הגן, הוא אינו עולה על 0.12% ועולה עם הצמיחה וההבשלה. התולעת השכיחה ביותר נצפית בגיל 15-30 שנים, כמו גם בקרב ספורטאים ועובדי כפיים.

גורם ל ויקוסל

בשנת 1918 דָלִיתִי O. Ivanissevicha מזוהה "תסמונת אנטומיים וקליניים לידי ביטוי דליות אנטומית בתוך שק האשכים, ואת קלינית - ספיקה ורידית, למשל, עקב אי ספיקה מסתמית." הוא ראה את הקשר בין variccele עם כישלון של שסתומים של וריד האשכים, המוביל זרימת דם מדרדר לאורך זה. מאוחר יותר זה אושר בקשר עם הקדמה של מחקרים וסקולריים לתוך בפועל קליני, המאפשר הערכה חזותית של מצב הווריד הזרע הפנימי לאורך כל אורכו. הגדרה היום מאמינים במושג זה מתייחס דָלִיתִי לא כמחלה עצמאית, אלא כסימפטום של נורמליות או מחלה של הנבוב הנח או ורידי כליות.

השתנות קיצונית במבנה של שניהם במערכת הורידים בכלל, הן עורק הכליה משמאל ומימין - תוצאה של הפחתה של הפרות של ורידים היסוד subcardinal. זרימת דם מדרדרת מנוטר מולד (ראשוני) בהעדר שסתומי ורידי אשכים, כמו גם קיר ורידי חולשה נקבע גנטי בשל חוסר התפתחותו של השכבה השרירית, דיספלזיה רקמת חיבור מובילה לכישלון מסתמית ראשוני. אי הספיקה שסתום משני נגרמת על ידי מערכת השלטונית-יתר לחץ דם של הנבוב הנח ורידי כליות. במקרים כאלה, נחשב דָלִיתִי כפי anastomoses רינו-caval מעקפים (באמצעות הזרע הפנימי והחיצוני ב וריד הכסל המשותף) מפצה vennuyu יתר לחץ דם כלייתי. בהתחשב בתכונות אנטומיות, מורכבים בעובדה כי וינה testieular השמאלית זורמת לתוך עורק הכליה והזכות ברוב המקרים ישירות לתוך הנבוב הנח ורק 10% בעורק כלייתי התקין, המבנה השולט ב דָלִיתִי leftside תחלואה - 80-86% RHD - 7-15%, דו צדדי - 1-6% מהמקרים.

כל מצב הלא נכון על צק האשכים, תעלת מפשעתי, בטן (הרניה), כליות, ואת וריד נבוב נח, מה שמוביל דחיסה של חבל הזרע, גדל לחץ בטן, לחץ בתחתית הוורידים החלולים כליות, אשר מעכבת את היצוא מן הוורידים של חבל הזרע, לשקול את reflyuksiruyuschego הסיבה זרימת הדם ופיתוח variccele.

הגורמים העיקריים לעלייה קבועה של הלחץ הידרודינמית במערכת של עורק הכליה לבין היצרות ריפלוקס רנו-אשכים של עורק הכליה, מיקום retroaortalnoe של עורק הכליה השמאלי, וינה טבע כליות, פיסטולה arteriovenous. Varikotsele במקרים כאלה מוגדר כמו אורתו - וגם בקלנוסטזיס, הוא קיים מילדות ומתקדם. תשומת לב מיוחדת מוקדש לאופי לסירוגין של reflux, נצפה לעתים קרובות עם מלקחיים aorto-mesenteric, אשר נחשב לאחד הגורמים variccele אורתוסטטי. לפעמים מחלה אורולוגית זו מתפתחת עם גידולים של הכליה השמאלית, חלל הבטן, דחיסת אספנים ורידיים עיקריים, עם נטייה להתקדמות מהירה ככל הגידול גדל.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

פתוגנזה

התפקיד של גורמים פתוגנטיים המוביל הפרעות של spermatogenesis ב variccele לא הוקמה באופן מלא. הם כוללים:

 • היפרתרמיה מקומית;
 • היפוקסיה;
 • הפרת מחסום hematotestick, כולל מן הצד הנגדי עקב זרימת הדם בטחונות, המוביל לפיתוח נוגדנים antisperm;
 • עודף הייצור של הידרוקורטיזון ב יתר לחץ דם ורידי של הכליה;
 • הפרעות של קולטן מנגנוני ו steroidogenesis;
 • הפרעה ביחסי הגומלין בין אשך-יותרת המוח-היפותלמוס.

תפקידה של מחלת אנדרוגן מקומית, כללית, מוחלטת והפרעות הורמונליות אחרות נלמד כעת. לאחרונה, נחקרה השפעתם של גורמים גנטיים המביאים לפגיעה בזרימת הזרע. מתאם ישיר בין מידת דָלִיתִי ואת מידת ההפרעה של יצירת הזרעונים, אין שאלה של השפעה ekstrafunikulyarnogo דָלִיתִי על יצירת הזרעונים הוא למד. אם ייקחו בחשבון את המאפיינים האנטומיים ופיסיולוגיים של מבנה ורידי cremasteric ומערכת ורידים שטחית של האשכים אין הסכמה לגבי משמעות pathogenetic דם מסוג gametogenesis reflyuksiruyuschego, לפעמים הוא ציין את השיעור במערכת כלי הדם.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

תסמינים ויקוסל

סימפטומים זרימת variccele באופן בלתי מורגש. לפעמים החולים מציינים את החומרה והכאב במחצית השמאלית של כיס האשכים, שיש להבדיל ביניהם ממחלות דלקתיות של איברי הגרון.

טפסים

בהתאם לאופי הקשר של הפלבטו-אשכים, Coolsaet מזהה שלושה סוגים של hemodynamic של reflux:

 • רנו-אשכים:
 • ileo-testicular;
 • מעורב.

במונחים של חומרת, יש מספר רב של סיווג variccele.

trusted-source[12], [13], [14]

מעלות varicocele על ידי WHO (1997)

 • אני variccele אני - ורידים מוגדלים בולטות דרך העור של שק האשכים, נראים בבירור. האשך מופחת בגודל, יש עקביות טסטית.
 • II variccele מעלות - ורידים מורחבים אינם גלויים, אבל הם גם מישוש.
 • III variccele - ורידים מורחבים נקבעים רק עם מבחן Valsalva.

הדליפתה האסימפטומטית נקבעת בעזרת בדיקת שיעול או באמצעות דופלרומטריה דו-צדדית באמצעות בדיקת Valsalva.

בפרקטיקה המקומית, הסיווג של י. Isakova (1977), המבוססת על ההידרדרות לאחור של ביטויי המחלה, בניגוד לסיווג ארגון הבריאות העולמי.

 • אני variccele אני מוחשית רק עם Valsalva (מתיחה) ב אורתוסטזיס.
 • II תואר - varicocele מוגדר היטב מישוש חזותית. האשך לא השתנה.
 • III תואר מובהק של הוורידים של מקלעת מקלעת. האשך מופחת בגודל, יש עקביות טסטית.

trusted-source[15], [16], [17], [18]

אבחון ויקוסל

אבחון של variccele מבוסס על מישוש, אולטרסאונד ו דופלר הלימודים. שיטות לא פולשניות, אולטראסאונד בשילוב עם מיפוי דופלרוגרפי של כלי הכליה וריד האשכים יש את הרגישות הגבוהה ביותר. המחקר מתבצע בתוך יָשָׁר ו klinostaze עם טבע הערכת חובה של שינוי (שיפוע) זרימת דם (קצב זרימת ורידי כליות, מהירות ומשך ריפלוקס אשכים) עם Valsalva תמרון ותרגום של המטופל במצב האורתוסטטי. בדרך כלל, בקוטר של וריד האשך על שק האשכים לא יותר מ 2 מ"מ, קצב הזרימה אינו עולה על 10 ס"מ / s, ריפלוקס אינה נקבעת. עם variccele subclinical, את הקוטר של וריד האשכים עולה ל 3-4 מ"מ, קצר (עד 3 s) reflux נקבע עם מבחן Valsalva.

עלייה נוספת בפרמטרים reflux מתאים לשלבים בולטים יותר של התהליך הפתולוגי. בצע מחקר על השיטה ברוב המקרים, את סוג הנחת דָלִיתִי המודינמי לגלות סימנים של יתר לחץ דם כלייתי הממשלתי לזהות בצורה תת-קלינית של המחלה קשה לאבחן על ידי מישוש, אשר נחשב שיטה סובייקטיבית של הערכת מצב וצינור הזרע ואת מרכיביו. השתן נבדק לפני ואחרי מאמץ פיזי. מדגם מרץ החיובי (הופעת המטוריה מיקרוסקופית, פרוטאינוריה) מציינת כליות יתר לחץ דם-ממשלתי, שלילי - אינו שולל את הנוכחות של זה האחרון, כמו זרימת דם מחלף רינו-caval דרך המערכת של וריד האשך מספיק כדי לפצות על זה. במקרים כאלה, מבחן המצע יכול להיות חיובי לאחר ההלבשה, גזיר או אמבוליזציה של וריד האשך עקב החמרה של לחץ דם ורידי כלייתי.

השיטה הקולית היא רגישה מאוד נחשב דָלִיתִי אבחון ראשוני, טכניקות רדיולוגי פולשני הם גם רלוונטיות ויש להם את הבהירות הגדולה ואינפורמטיבי. Antegrade Flebotestikulografiyu ו venography כליות מדרדר ו flebotonometriey flebotestikulografiey multipozitsionnoy מדרדר בשימוש במקרים ברורים, ובסופו של האבחנה של טופס החוזר של המחלה. לפעמים דינמי nephroscintigraphy מבוצעת כדי לקבוע את מצב תפקודי של הכליות. בהתאם לתוצאות הסקר, נבחר סוג ההתערבות הכירורגית.

אבחון variccele יש את המשימות הבאות:

 • קביעת הסוג המודינמי של וריקוצלה;
 • הערכה של חומרת יתר לחץ דם ורידי כלייתי, את אופי וחומרה של reflux ורידי;
 • המחקר של המצב ההורמונלי הראשוני ו spermatogenesis.

מחקר semiological חובה, פרופיל הורמונלי מחקר MAR-מבחן (ריכוז של טסטוסטרון, אסטרדיול, פרולקטין, הורמון מגרה זקיק (FSH), lyuteiniziruyushego הורמון (LH), רוב המטופלים עם pathospermia שאובחן במחקר Semiological ברמות חומרה שונה, מורכב בהפחתת הריכוז של צורות הניידות הפעילות זרעונים ועלייה במספר צורות פתולוגיות. ב 60% מהחולים ציינו oligospermia.

הניסוח של אבחון variccele

אורתוסטטי שמאל varicocele, שלב II, אני סוג המודינמי, oligoastenozozpermia, נישואין פוריות.

פינצטה Aortomezenterialny של יתר לחץ דם ורידי כליות לסירוגין, שמאל צדדית דָלִיתִי האורתוסטטי, צעד III, ואני המודינמי סוג astenoteratozoospermiya, נישואים סטרילי.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27]

מה צריך לבדוק?

למי לפנות?

יַחַס ויקוסל

טיפול תרופתי שאינו תרופתי

טיפול variccele שמרני אינו קיים.

טיפול בסמים

טיפול רפואי varikotsele בשימוש בתקופה שלאחר הניתוח כדי לעורר spermatogenesis. הוא כולל ויטמינים, תוספי מזון (המכילים אבץ וסלניום), והורמונים (אנדרוגנים, גונדוטרופין כוריוני) קורסים שהוקצו על מעבדה קפדנית תחת שליטה קפדנית.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32], [33], [34]

ניתוח Varicocel

עד כה, varicocele משמש כ 120 סוגים של פעולות. לחלקם יש רק משמעות היסטורית. ספרי הדרכה יישומיים נחלקים לשתי קבוצות.

אני קבוצה - שימור השתלת הכליה. אלה כוללים פעולות shunting: פרוקסימלי testiculo-ical ו anexomoses פרוקסימלי testiculophrenic וסקולארית. יישום של anastomoses דו כיווני אינו מומלץ.

השני - לא שמירה על השתלת השתל.

 • ללא שם: suprainguinal הלא סלקטיבי.
  • מבצע A. Palomo (1949) - וריד הזרע הפנימי חבוש יחד עם כל מבנים וסקולריים הנלווים.
  • מבצע א. Erohina (1979) קשירה של הוורידים ועורקים זַרעִי פנימיים שמירה על כלי הלימפה, עבור להדמיה טובה ההעסקה מציגה פתרון של ארגמן אינדיגו תחת testis Tunica albuginea.
  • מבצע ברנרדי, Kondakova והטבות אחרות.
 • Supraingivalnie סלקטיבי.
  • מבצע א 'איבניביץ' (1918).
  • קשירת גבוהה של וריד האשכים.
  • ניתוח Speriongano (1999) - קשירת ורידים בטבעת הפנימית של תעלת השד מתחת לשליטה של דופלר צבע דופלר.
 • סלקטיבי סלקטיבי.
  • קשירת Subinginal של וריד האשכים (שיטת microsurgical).

המעדיפים כלי דם משחזר והתערבות סלקטיבית ותת-קרקעית סלקטיבית, מומלץ להשתמש בהגדלה אופטית וטכניקה מדויקת. ביצוע ניתוח באמצעות טכניקות מיקרו מאפשר, מצד אחד, על מנת להפחית את מספר ההתקפים על ידי הגדלת האפקטיביות של התערבות, ומצד שני - כדי לצמצם את מספר סיבוכים הקשורים קוצר בידול של אלמנטים של חבל הזרע ומבנים וסקולריים שמלווים את וריד זרע פנימי.

הפעולה הנפוצה ביותר היא לפי איווניסביץ '. קשירת וחציית וריד האשכים השמאלי קוטעת את זרימת הדם הפוכה מן הווריד הכליתי אל מקלעת דמויית המפשעה, אשר בקשר אליה מסולקים הוורידים.

עם זאת, במבצע זה, ביטול variccele, עוברים שינויים אנסטומוזיס ורידים, פיתוח מפצה בקשר עם הקושי של זרימת ורידים מן הכליה. בהתחשב varikotsele לגרום לא רק reflux על וריד האשכים, אלא גם הגדילה את זרימת הדם העורקי אל האשך לאורך עורק האשכים. א Palomo (1949) הציע לקשור את הווריד ואת העורק יחד. במבצע זה, וריד האשכים הוא חבוש יחד עם המלווים אותו בצורה של גזע דק crimped עם עורק השחלות. הוא הוכיח כי קשירת עורק האשכים אינה גורמת להפרעות דם ניוון אשכים ובכפוף שימור זרימת דם אליה על ידי עורק זרע זרע ואת עורק זרע חיצוני. זה כבר נקבע כי spermatogenesis משוחזרת לאט יותר כאשר האשך הוא ligated.

מבוא לפני הניתוח 0.5 מ"ל של 0.4% פתרון אינדיגו ארגמן תחת testis Tunica albuginea מאפשר גלוי היטב במהלך הניתוח אצל ילדים נתיב לימפה הפרוקסימלי אשך וסקולריים צרור עזבו ולהימנע קשירת בשוגג שלהם עם העורק לווריד.

הישנות של variccele מפתחת במקרה של גזע ורדי דק נשאר ללא קשר במהלך הניתוח, מלווה הראשי. זרימת הדם הפוכה הנותרת דרך הווריד הזה הופכת אותו במהירות לגזע רחב. הירידה של פגזי האשכים, שהופיעה לאחר הניתוח (ב -7% מהמקרים), מתפתחת כתוצאה מגוש של זרימת לימפה מהאשך.

חיתוך לפרוסקופי של וריד האשכים

Varicoctomy לפרוסקופי נחשב אנלוגי אנדוסקופית מינימלית פולשנית של התערבויות פתוח מעל פניתי. התווית נגד - כמה התערבויות כירורגיות על איברי הבטן באנמנזה. אחד היתרונות החשובים הוא האפשרות לבצע חיתוך לפרוסקופי של ורידים בנגעים דו-צדדיים. תנאי השהייה בבית החולים - בין 1 ל -3 ימים.

כדי לזהות את כלי הלימפה תחת האשך של האשך, יש צורך להציג methylthioninium כלוריד בזהירות להפריד את העורק ואת כלי הלימפה, אשר נחשב למדד מניעה של הישנות.

לדברי א.ב. Podzubnogo ואח ', היתרון של חסימה לפרוסקופית של ורידים האשכים לעומת אנגימבוליזציה הוא מבטיח יותר מבחינה כלכלית יתרון.

טכניקה של חסימה לפרוסקופית של וריד האשכים. הניתוח מבוצע בהרדמה אנדו-חושית. לאחר החלת carboxyperitoneum בנקודה 1, מוברש 5 מ"מ מוכנס ליד הטבור ואת שינוי של חלל הבטן מבוצעת באמצעות laparoscope 5 מ"מ. לעתים קרובות במבצע, הם מוצאים קוצים עם המעי הגס sigmoid, אשר מופרדים. זיהוי כלי האשך. עם קוצים, האשכים הם דמיינו לשמאל פחות בבירור מאשר מימין. ביצוע בדיקת Valsalva (לחיצה על האשך ביד - האשך נגרר על ידי הרופא, לא משתתף במבצע), ולאחר מכן את הכלים נחשפים בצורה ברורה יותר. בחלל retroperitoneal, 5-8 מ"ל של פתרון 0.5% פרוקין מנוהל. חתך רוחבי נעשה מעל כלי 1.5-3.0 ס"מ.העורק הוא מופרד הוורידים, לאחר מכן הם גזומים וחצה. הגדלת lararoscope מאפשר לך לראות כלי הלימפה ולהשאיר אותם ללא פגע. בדוק היטב אם כל הוורידים הם חצו, שכן לפעמים וריד נראה כי הוא קרוב מאוד לעורק, אשר קשה להבחין.

לכן בזהירות ובזהירות לבחון את העורק ברמה של הוורידים חצה. חזור על הבדיקה Valsalva כדי לאשר את היעדר דימום. לאחר תיקון חלל הבטן, desulfation מתבצעת ו 5 מ"מ trocars יוסרו. לתפור רק את העור. ביצוע ניתוח לפרוסקופי עם חיתוך של ורידים האשכים בהשוואה ניתוח פתוח יש יתרונות.

לאור האמור לעיל, יש להסיק כי, יחד עם מגוון רחב של יתרונות תפעוליים המוצעת לטיפול דָלִיתִי, כירורגיה לפרוסקופית, המבוצע תחת התוויות קפדניות, נחשב אלטרנטיבה מעשית.

פלבוסקלרוזיס של כלי הדם

לפעול בעת ובעונה אחת עם venography ו flebotonometriey לראות בזיהוי דָלִיתִי סוג המודינמי 1st, העדר מחלה אורגנית (עורק הכליה מיקום retroaortalnoe היצרות) -governmental, ויתר לחץ דם כלייתי.

מחיקת כלי הדם של וריד האשכים היא חלופה לניתוח אצל ילדים ומבוגרים. עבור חסימה אנדוסקולרית, חומרים שונים משמשים: ספירלות emboli. דבק רקמה, מכשירים מטריה חוט, צילינדרים מפריד, scleropreparations, וכו 'לבצע צנתור של הווריד הירך על פי סלדינגר. אחרי האשכים חישה superselective וריד זה מנוהל אחת ההכנות thrombosing (8-15 מ"ל), נסוגו 5-8 ס"מ מן הפה של וריד זרע. היעדר ניגוד ורידים האשכים ברמה של הקשת iliac 30 דקות לאחר ההכנה של ההכנה sclerosing מציין את פקקת כלי השיט.

הקשר הישיר של החומר המסובב עם הדם של החולה הוא בעל חשיבות עליונה. פקקת מתרחשת על הכנה טרומבוטית הגבול - דם. מחברים מסוימים ממליצים על מתן גבול קבוע יחסית בין הכנה טרומבוטית לדם במשך 2-3 דקות ולא למלא את כל הווריד טסטיק עם פתרון ההכנות טרומבוזד. פקקת בממוצע מסתיים 20-25 דקות.

שיטה זו היא התווית ב סוג רופף של ורידים. החסרונות של השיטה: האפשרות של recanalization ואת כניסתם של חומרים sclerosing אל זרם הדם הכללי, phlebitis של מקלעת דמוי מפשעה. כדי למנוע את הסיבוכים האחרונים, מומלץ בזהירות להדק את חוט הזרע בכניסה לשק האשכים במהלך ההזרקה של הכנה טרומבוטית.

התוויות נגד מוחלטת לחסימה אנדוסקולרית בילדים:

 • אבחנה של חלל אשכים גדול באשכים ובקוליקלים באשכים, לפיו התרופה הסורקת נקטעת לתוך הוורידים המרכזיים, מה שמוביל לכניסתה למחזור הדם;
 • היעדר החסימה של תא המטען של וריד האשכים דיסטלי לביטחונות אלה;
 • flebograficheskih שום סימנים של ריפלוקס כליות אשכים, אשר עשוי לנבוע משני דָלִיתִי חוסר או וריד אשך עזב מפגש נורמלי לתוך הנבוב הנח, ורידים המותני, וכו.;
 • אבחנה של גזע אחד של וריד האשכים, מלווה סימנים מסומנים של לחץ דם ורידי כלייתי, hematuria ו protenuria עם שילוב של גזע אחד עם agenesis של הכליה הנכונה.

היתרונות של שיטת endovascular percutaneous sclerotherapy transfemoral של וריד האשכים השמאלי:

 • מניפולציה מבוצעת בהרדמה מקומית;
 • תקופת האשפוז מופחתת ל 2-3 ימים;
 • השיטה מאפשרת למנוע התערבות כירורגית;
 • תרופה נוצרת גורם פקקת לא רק 1 של וריד האשך, אלא גם anastomoses קטנים;
 • אמבוליזציה עוזר למנוע לימפוסטזיס ו hydrocele;
 • זה אפשרי מחדש embolize אם מתרחשת הישנות.

לכל אחת מהשיטות המפורטות של הקבוצה השנייה יש יתרונות וחסרונות, ויישומן מונע במידה רבה מההעדפות האישיות של האורולוג. הבחירה בין התערבויות של הקבוצה הראשונה והשנייה נחשבת לעיקרון אחד.

סוג 1 המודינמי Varikotsele עם היצרות אורגני של עורק הכליה, כליות או קבוע לסירוגין-גבוה ממשלתי לחץ דם האורתוסטטי או תפקודי (תמרון Valsalva) שיפוע הלחץ ופרמטרים נוספים renotestikulyarnogo ריפלוקס - האינדיקציה לביצוע פעולות מעקף קבוצה 1.

לכן, הסוג המודינמי השולט של variccele נחשב reflux renotesticular, טיפול כירורגי היא השיטה היחידה לטיפול במחלה זו. סוג התועלת התפעולית נקבע על ידי סוג המודינומי של variccele, נוכחות של לחץ דם ורידי כלייתי ואת אופי reflux phlebotestick. יש לבצע התערבות אופרטיבית כאשר המחלה זוהתה.

trusted-source[35], [36], [37]

מְנִיעָה

מניעת דליות ספציפית אינה קיימת. הגבלת הפעילות הגופנית אינה יכולה להיחשב כאמצעי מניעה הגיוני ומספק.

trusted-source[38], [39], [40], [41]

תַחֲזִית

לדברי מחברים שונים, הישנות של המחלה צוין ב -230% מהמקרים. בממוצע, הישנות מתרחשות ב -10% מהחולים המופעלים, ומקושרים לא רק עם פגמים בציוד תפעולי, אלא גם עם קביעה מוטעית של הסוג המודינמי של דליות. ב 90% מהחולים, שיפור ב spermatogenesis הוא ציין, אבל רק ב 45% של האינדיקטורים היו מתקרבים לנורמה. ככל שהמחלה גדולה יותר וקבוצת הגיל של המטופלים שהופעלו, כך המדד נמוך יותר וככל שתארך תקופת ההחלמה (עד 5-10 מחזורים).

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.