^

בריאות

A
A
A

פיתול של אשכים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פיתול האשכים הוא פיתול פתולוגי של כבל זרע הנגרמת על ידי סיבוב של mezorchium (קפלים בין האשך לבין תוספתו), אשר מוביל ליקוי או נמק של רקמת האשכים.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

פיתול האשכים מתרחש בתדירות של 1 מתוך 500 חולים במרפאות אורולוגיות.

ב 10 השנים הראשונות של החיים, פיתול האשכים הוא ציין ב 20% מהמקרים, ולאחר 10 שנים לפני גיל ההתבגרות - ב 50%. לכן, את המקום העיקרי etiopathogenesis של מחלות האשכים חריפה אצל ילדים הוא נכבש על ידי גורמים מכניים, כגון פיתול האשכים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

גורם ל פיתול של אשך

הגורם המעורר של פיתול של האשכים יכול להיות פציעות וחבורות של שק האשכים, תנועות פתאומיות, המתח של הבטן, אשר מוביל התכווצות רפלקס של השרירים להרים את האשך. העדר התקשרות נורמלית של האשך לתחתית שק האשכים - אנומליה המתרחשת במהלך תקופת ההתקשרות של האשך לאשך - מובילה להפרת קיבוע הדדי, הכרוכה בהפרדת שני הגופים. האשך כפוף להתפתלות במקרה של מומים הקשורים הפרת ההגירה שלה לתוך שק האשכים (cryptorchism).

trusted-source[8], [9], [10]

פתוגנזה

האשך מסתובב סביב הציר האנכי. אם הסיבוב של האשכים יחד עם כבל הזרע עולה על 180 מעלות, זרימת הדם מופרעת באשך, נוצרים דימומים רבים, פקקת ורידי של חוט הזרע מתרחשת, טרנסודיה seros-hemorrhagic מתרחשת בחלל של קרום האשכים עצמו; את העור של שק האשכים הופך edematous.

אקסטרווגינאל, או suprashell, פיתול האשכים מתרחשת יחד עם ממברנות שלה. האשך ביחס לתהליך הנרתיק של הצפק ממוקם mesoperitoneally וקיבוע שלה לא נשבר. התפקיד המכריע בהתפתחות של צורה זו של פיתול האשכים אינו מתרחש על ידי הפגם ההתפתחותי שלה, אלא על ידי חוסר הבשלות המורפולוגית של החוט הזרמי והרקמות הסובבות - היפרטוניות של השריר המרים את האשך, הפגיעות של ההדבקות של הממברנות שביניהן, תעלה קצרה ומרהיבה בעלת כיוון ישר כמעט.

Intravaginal, או intrathecal, פיתול האשכים (טופס intravaginal) מתרחשת בחלל של קרום הנרתיק שלה. זה נצפה אצל ילדים מעל גיל 3 שנים, במיוחד בגיל של 10-16 שנים. פיתול של האשך מתרחשת כדלקמן. עם התכווצות השריר המעלה את האשך, הוא, יחד עם הקליפות המקיפות, מושך ועושה תנועה סיבובית. קשיחות וצפיפות ההדבקה של הממברנות, כמו גם תעלת השד, המכסות בצורה אינטימית את כבל הזרע בצורת צינור (אצל ילדים גדולים יותר), אינן מאפשרות לאשך לבצע סיבוב מלא סביב הציר, כך שבשלב מסוים הסיבוב נעצר.

אשך, שיש לו mesentery ארוך, וכתוצאה מכך, יש ניידות גבוהה בתוך חלל של תהליך הנרתיק של הצפק, ממשיך לסובב באינרציה. ואז סיבי השריר להירגע. האשך, שהועלה אל החלק העליון של חלל שק האשכים, קבוע ומוחזק בחלקיו הקמור במצב אופקי. עם התכווצות נוספת של השריר המעלה את האשך, היפוך ממשיך. ככל שהמסנטריה ארוכה יותר וככל שכוח ההתכווצות של השרירים מעלה את האשך, וככל שגודל האשך גדול יותר, כך בולטת יותר מידת הפיתול.

המחברים מסבירים את העלייה בתדירות של פיתולים intranageinal במהלך תקופות preberbertal ו גיל ההתבגרות על ידי עלייה לא פרופורציונלית במסה של האשך בגיל זה. זה מצביע על כך כי מנגנון של פיתול intravaginal של האשך, יחד עם גורמים אחרים, משחק תפקיד מסוים בחוסר האיזון של המנגנון הרבייתי.

trusted-source[11], [12], [13]

תסמינים פיתול של אשך

פיתול של תסמינים האשך הוא חריף. הם באים לידי ביטוי בכאבים חדים באשך, במחצית המקבילה של שק האשכים, מקרין לאזור המפשעה; לפעמים מלווה בחילות, הקאות ומצב קולפטי.

הסימפטומים של פיתול אשכים תלוי משך המחלה ואת הגיל של הילד. אצל יילודים, פיתול האשכים נמצא לרוב במהלך הבדיקה הפיזית הראשונית כמו גידול כאבים במחצית של שק האשכים. לעתים קרובות, hyperamia או blanching של העור של שק האשכים, וכן הידרוקל, הוא ציין. תינוקות חסרי מנוח, צועקים, מסרבים לשד. ילדים מבוגרים מתלוננים על תסמינים פיתול האשכים כגון:  כאב בבטן התחתונה  באזור המפשעה. ליד הטבעת החיצונית או בשליש העליון של שק האשכים מופיעה צורה כואבת דמויי גידולים. בעתיד, האשך המעוות מוגבה וכאשר אתה מנסה להעלות אותו אפילו גבוה יותר, הכאב עולה (סימפטום של פרן).

trusted-source[14], [15]

סיבוכים של פיתול האשכים ואת hydattid

הבעיה של מניעה, אבחון בזמן וטיפול במחלות אקוטי של אברי שק האשכים הוא בעל חשיבות רבה. ראשית, 77-87.3% מהמקרים הם אנשים בגיל העבודה 20-20 שנים; שנית, ב 40-80% מהחולים שחוו מחלות חריפות של איברים בשק האשכים, ניוון של אפיתל זרע, וכתוצאה מכך,  פוריות. טיפול שמרני של פיתול האשכים מסתיים עם ניוון האשכים, ולאחר מכן אופרטיבי או עם הסרת האשך או אשך או עם ניוון שלה.

גורם  ניוון של האשכים  לאחר סבל אפילפסיה:

  • השפעה מזיקה ישירה של הגורם האטיולוגי על פרנכימה;
  • הפרת מחסום הדם עם התפתחות התוקפנות האוטואימונית;
  • פיתוח נמק איסכמי.

מחקרים קליניים ומורפולוגיים גילו כי בכל סוגי המחלות החריפות של אברי שק האשכים, במובנים רבים תהליכים זהים מתרחשים. המבטא תמונה קלינית אופיינית ושינויים ברקמת נוירודיסטרופית. מחלות חריפות של כיס האשכים גורמות בעיקר להפרות זהות של הזרע, המתבטאות בשגשוג, הפרה של התוכן של הרכב microelement של פליטה, צמצום שטח הגרעין ואת הזרע הראש, צמצום התוכן של ה- DNA בהם.

נמק איסכמי במקרה זה הוא תוצאה של בצקת של parenchyma, אלבומין שלה. כל זה מצדיק את הנטייה בשנים האחרונות לטיפול כירורגי מוקדם של מחלות חריפות של אברי שק האשכים, שכן הוא מאפשר לך לחסל במהירות איסכמיה, לזהות את המחלה בזמן, ובכך לשמור על היכולת הפונקציונלית של האשך. טיפול כירורגי מוקדם הוא הצביע על כאב חמור, התפתחות של טיפות תגובתי של האשך, דלקת שופעת חשד קרע של אברי שק האשכים, פיתול של האשכים, דלקתיות והוספת שלה.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22]

טפסים

ישנן שתי צורות של פיתול אשכים.

  • אקסטרוגינליות של הפיתול העיוות (מעל לקשר הקודקודי של העלון של תהליך הנרתיק של הצפק) נצפתה אצל ילדים מתחת לגיל שנה;
  • Intularaginal testicular פיתול - מתרחשת לעתים קרובות יותר בילדים מאשר אצל מבוגרים.

trusted-source[23], [24]

אבחון פיתול של אשך

יש צורך בזהירות לאסוף את ההיסטוריה של המחלה. גורמים כגון טראומה לאחרונה לשק האשכים, דיסוריה, המטוריה, פריקה משופכה, פעילות מינית והזמן שחלף מאז תחילת ההתבטאויות הקליניות יש לציין.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29]

אבחון קליני של פיתול אשכים

יש צורך לבחון את חלל הבטן, איברי המין ולבצע  בדיקה רקטלית. תשומת לב מיוחדת צריך להיות משולם על קיומו או אי קיומו של פריקה מן השופכה, העמדה של האשך ואת צירו, קיומו או אי קיומו של הצד הנגדי הידרוצלה, או נוכחות של קשיון רקמה עודפת באשך או יותרת האשך, שינוי צבע שק האשכים.

האשכים הם בדרך כלל מוחשים בקצה העליון של שק האשכים, אשר מזוהה עם קיצור של כבל הזרע. מישוש של שק האשכים מעט כואב. לפעמים כאשר פיתול התוספת ממוקם מול האשך. חוט חוט עקב פיתול מעובה. לאחר מכן, נפיחות ו hyperemia של שק האשכים הוא ציין. בשל ניקוז לימפה לקוי, יש hydrocele משנית.

trusted-source[30], [31]

אבחון מעבדתי של פיתול אשכים

כדי למנוע זיהום, יש צורך לבצע ניתוח שתן

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36]

אבחון אינסטרומנטלי של פיתול אשכים

עם  אולטרסאונד דופלר,  האדריכלות של האשך ותוספתו נראים בבירור, רופא מנוסה יכול לקבל עדות של נוכחות או היעדר זרימת דם באשך.

Echografically פיתול אשך מאופיין תמונת הומגניות parenchymal עם היפר- לסירוגין אקראיים באזורי gipozhogennyh, התעבות של הרקמות מכסות את צק האשכים, תוספת hyperechoic בצקה, נפח קטן של הידרוצלה. בשלב די מוקדם echografically סריקה במצב של שינויים בקנה המידה האפורים ולא ניתן לזהות או שהם לא ספציפי (שינוי ehoplotnosti). מאוחר יותר, נרשם שינוי במבנה (התקף לב ודימום). במחקרים השוואתיים הוכיחו כי עם ehoplotnosti האשכים ללא שינוי במהלך הניתוח הוא echogenicity קיימא לא אחידה או hypoechoic של האשכים קיימא.

כל שאר הסימנים האקונוגרפיים (גודל, אספקת דם ועובי של שק האשכים, נוכחותו של הידרוקל תגובתי) הם פרוגנוסטיים חסרי משמעות. השימוש במיפוי דופלר (אנרגיה) דופלר הוא הכרחי. המחקר צריך להתבצע באופן סימטרי כדי לזהות שינויים מינימליים, כגון, למשל, עם פיתול שלם או החלטה ספונטנית. באיבר הנגוע, זרימת הדם מתרוקנת והוא אפילו לא זוהה לחלוטין (עם דלקת, זרימת הדם עולה). חיסול ספונטני של פיתול מוביל לעלייה תגובתית של זרימת הדם, נראה בבירור לעומת מחקרים קודמים.

על מנת לקבוע את אופי התוכן של הממברנות (דם, exudate) לבצע diaphanoscopy ו לנקב אבחון.

trusted-source[37], [38]

מה צריך לבדוק?

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה דיפרנציאלית של פיתול האשכים מתבצעת עם  אורכיטיס  (דלקת האשך), מסובך parotitis זיהומיות, ו angioedem אלרגי. בחודש האחרון, ככלל, את כל שק האשכים הוא הורחב, הנוזל מחלחל כל שכבותיה, יוצרים בועת מים מתחת לעור הדליל.

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43], [44], [45], [46], [47], [48], [49]

למי לפנות?

יַחַס פיתול של אשך

טיפול ללא תרופה של פיתול אשכים

ב 2-3% מהחולים, פיתול ניתן לבטל את השעות הראשונות של המחלה. על ידי ביצוע בחוץ עיוות ידני.

trusted-source[50], [51], [52], [53], [54]

עיוות ידני חיצוני של האשך

החולה מונח על גבו עושה גאות בכיוון ההפוך היפוך של האשך. יש לזכור כי האשך הימני מסובב עם כיוון השעון, השמאלית כנגד. מדריך נוח בעת בחירת כיוון ההתרה של האשך הוא תפר קו האמצע של שק האשכים. אשך עם רקמה מקוצר הוא אחז וסובב 180 מעלות בכיוון ההפוך תפר קו האמצע של עור שק האשכים. במקביל לייצר אור המתיחה לאורך האשך. אחרי זה, הוא הוריד את המניפולציה חוזרת כמה פעמים.

עם עיוות מוצלח, כאב האשכים נעלם או ירידה משמעותית. זה הופך להיות יותר ניידים, תופסת את המיקום הרגיל בשק האשכים. במקרה של חוסר יעילות של דטוריה שמרנית בתוך 1-2 דקות, מניפולציה הוא נעצר החולה מופעל. ככל שהעיבוד נעשה קודם לכן, וככל שהילד מבוגר יותר, כך התוצאה טובה יותר.

trusted-source[55], [56], [57], [58], [59], [60], [61], [62]

טיפול כירורגי של פיתול אשכים

אם לא ניתן לבצע את האולטראסאונד או שתוצאות היישום שלו אינן ברורות, אזי מתעוררת התערבות כירורגית.

עם תסמונת שק האשכים, ניתוח דחוף יש צורך, כי האשך הוא רגיש מאוד איסכמיה והוא יכול למות במהירות (שינויים בלתי הפיכים להתרחש לאחר 6 שעות).

הבחירה של גישה תלוי בצורת התור ואת הגיל של הילד. אצל תינוקות ופעוטות, גישה למפרקים משמשת, שכן יש להם צורה פיתול extvaginal. אצל ילדים גדולים יותר ובמבוגרים, הצורה האינטרוגינלית גוברת, ולכן הגישה דרך שק האשכים נוחה יותר.

trusted-source[63], [64], [65], [66]

טכניקה עבור פיתול של האשכים

בכל המקרים, האשך חשוף לאלבוגינה, המאפשרת כריתה רחבה, וצורת היפוך נקבעת. האשך נקטע לתוך הפצע, מייצר עיוות ומעריך את יכולת הקיום שלו. כדי לשפר את microcirculation ולקבוע את השימור של האשך, מומלץ להזריק לאזור של כבל 10-20 מ"ל של פתרון של 0.25-0.5% של פרוקין (נובוקאין) עם הפרין נתרן. אם זרימת הדם אינה משתפרת בתוך 15 דקות לאחר מכן, ochectectomy הוא ציין. כדי לשפר את זרימת הדם, דוחס חום עם תמיסת כלורי נתרן איזוטוני משמשים 20-30 דקות. כאשר מחזור הדם משוחזר, האשך רוכש צבע רגיל.

האשך מוסר רק עם נמק מלא. אם קשה לפתור את שאלת הכדאיות של האשך הנגוע. Ya.B. יודין. A.F. Sakhovsky ממליצים באמצעות בדיקת אשך Transillumination על שולחן הניתוחים. שקיפות של האשך מעידה על כדאיותה. בהעדר סימפטום שקיפות, המחברים ממליצים לבצע חתך בגוני הטוניקה בקוטב התחתון; דימום מן הכלים של קרום זה מציין את הכדאיות של הגוף.

אשך נקטריטי, למרות האמצעים לשיפור וסקולריזציה, אינו משנה צבע. פעימה של כלי מתחת לאתר החניקה נעדר, כלי הטוניקה אלבוג לא מדממים. את האשך מאוחסן עם שניים או שלושה התפרים על מחיצת שק האשכים על ידי הרצועה התחתונה של התוספת מבלי מתח את האלמנטים של כבל הזרע.

צינור ניקוז מוכנס לתוך הפצע כמו epilensis חריפה השקיה קבועה עם אנטיביוטיקה היא הוקמה במשך 2-3 ימים, בהתאם לחומרת השינויים ההרסניים ואת התהליך הדלקתי.

במקרה של פיתול אשכים עם cryptorchidism לאחר סילוף, הצעדים לעיל מתבצעים. האשך המנוטרל מוסר, האשך בת קיימא מצטמצם לשק האשכים ומתוקן.

ניהול נוסף

בתקופה שלאחר הניתוח, המטופלים נקראים sensitizers, פיזיותרפיה, סמים מנרמל את microcircululation של איבר פגום (יומי Novocain המצור של כבל הזרע, ניהול שריר של הפרין הנתרן, reopolyglucin, וכו '). כדי להפחית את החדירות של מחסום בדיקת הדם בתקופה שלאחר הניתוח, המטופלים מקבלים חומצה אצטילסליצילית (0.3-1.5 גרם ליום) למשך 6-7 ימים.

אם יש צורך, בפועל הבא, מניעת אורכידופקסי מן הצד הנגדי ניתן להשתמש כדי למנוע פיתול האשכים בעתיד.

זה הוכיח כי בעוד אשך המתים נשמר בטווח הארוך של המחלה, נוגדנים זרע מופיעים בגוף של החולה, פיתול האשכים משתרע על האשך הנגדי, אשר בסופו של דבר מוביל פוריות.

trusted-source[67], [68], [69], [70], [71]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.