^

בריאות

A
A
A

דלקת חושים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Epididymitis אצל גברים נגרמת לרוב על ידי chlamydiae (C. Trachomatis) ו neyeriami (N. Gonorrhoeae). Epididymitis עקב מגע מיני לעתים קרובות מתרחשת asymptomatically.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

גורם ל דלקת

הגורם השכיח ביותר של epididymitis אצל גברים מתחת לגיל 35 שנים הוא ג trachomatis או N. Gonorrhoeae. בשנת אשך בנוסף, אשר נגרם על ידי חיידק Escherichia המועברות במגע מיני, נראה לרוב אצל גברים הומוסקסואליים, הוא שותף פעיל משגל אנאלי. Epididymitis כתוצאה מגע מיני בדרך כלל מלווה דלקת, לעתים קרובות asymptomatic. אשך, אשר אינו משויך העברה מינית, בדרך כלל קשור זיהומים בדרכי שתן נגרמים על ידי enterobacteria גראם שלילי, והוא נפוץ ביותר בקרב גברים מעל 35 שנים, כמו גם אצל גברים, אשר בצעו בדיקה או ניתוח אינסטרומנטלי לאחרונה על בדרכי השתן, או שיש אנטומיים פגמים.

למרות שרוב המטופלים יכולים להיות מטופלים כאשפוז, אשפוז מצביע על כאבים קשים, כאשר מחלות אחרות כגון פיתול, אוטם האשכים, מורסה או כאשר החולה יש חום לא ניתן לשלול.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9]

תסמינים דלקת

תסמיני האפידידימיטיס הם כאבים חד צדדיים ומתח באשך. אם epididymitis מלווה עקירה אשך, השאלה של התערבות כירורגית צריך להיחשב בכל המקרים, במיוחד בקרב מתבגרים. בדיקה מיידית על נוכחות של הטיה עשויה להיות מסומנת על ידי התקפה פתאומית של התקף כאב, כאב חמור מאוד באשך או, אם תוצאות הבדיקה שניתן לבצע בביקור הראשון, לא מאפשרים את האבחון של דלקת השתן או זיהום בדרכי השתן.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

אבחון דלקת

Epididymitis מוכר על בסיס ההליכים הבאים:

 • כתם גראם של exudate שופכה למרוח או חומר טמפון intraurethral עבור שופכת אבחון (> 5 לויקוציטים polymorphonuclear בתחום מבט על מיקרוסקופ הטבילה) או עבור הרחקה של זיהום זיבה.
 • תרבויות exudate השופכה או חומר טמפון intraurethral, או בדיקות הגברה DNA (עם תמונות עם טמפון intraurethral, או החלק הראשון של שתן) ב נ gonorrhoeae, ו

ג trachomatis.

 • המחקר של החלק הראשון של שתן על לויקוציטים עם תוצאה שלילית של כתם מוכתם על ידי גראם. מחקר תרבותי ובדיקה של כתם גראם משתן בלתי מתרכז.
 • מחקר סרולוגי על עגבת, כמו גם ייעוץ ובדיקות עבור הידבקות ב- HIV.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

מה צריך לבדוק?

למי לפנות?

יַחַס דלקת

טיפול אמפירי של epididymitis מוצג לפני התוצאות של בדיקות תרבות מתקבלים. Epididymitis הנגרמת על ידי N. Gonorrhoeae ו C. Trachomatis מטופל במטרה:

 • תרופה מיקרוביולוגית,
 • הקלה של סימפטומים ושלטים
 • מניעת העברת זיהום לאחרים
 • להפחית את הסיכון לסיבוכים אפשריים, כגון בעיות פוריות או כאב כרוני.

אפידידימיטיס: טיפול במשטרי הטיפול המומלצים

Epidemiditis, הנגרמת על ידי זיהום גונוקוקלי או כלמידיאלי:

 • Ceftriaxone 250 מ"ג IM פעם אחת
 • בתוספת Doxycycline 100 מ"ג בעל פה 2 פעמים ביום במשך 10 ימים.

אפידמידיטיס הנגרמת על ידי מיקרואורגניזמים במעי, או אם המטופל יש אלרגיות cephalosporins ו / או tetracyclines:

 • Ofloxacin 300 מ"ג בעל פה 2 פעמים ביום במשך 10 ימים.

כתוספת לטיפול עד שהטמפרטורה פוחתת והדלקת המקומית נעלמת, מומלץ להשתמש במשטר מיטה התומך בהלבשה הסטרואלית ובמינוי משככי כאבים.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27]

מעקב אחר טיפול בחולים עם דלקת חושים

היעדר שיפור בתוך 3 ימים מחייב תיקון הן של אבחנה של epididymitis, טיפול, וכן אשפוז אפשרי. אם נפיחות ורגישות נשארים לאחר השלמת הטיפול במיקרוביאליות, יש לשקול את האפשרות של סרטן האשכים, שחפת או אברידימיטיס פטרייתית.

trusted-source[28]

ניהול שותפים מיניים

חולים אשר דלקת החניכיים נגרמת על ידי N. Gonorrhoeae צריך להיות הורה על הצורך בבדיקה וטיפול של שותפים מיניים. יש לבדוק ולטפל בשותפים המיניים של חולים כאלה אם הקשר נוצר תוך 60 יום מתחילת הסימפטומים אצל המטופל.

חולים שיש להם epididymitis צריך להיות גם הורה להימנע מקשר מיני עד החולה ושותפים (s) נרפא. אם אין אפשרות של אישור מיקרוביולוגי של התרופה, זה אומר - עד סוף הטיפול ואת היעדר סימפטומים של המטופל ושותפים (ים).

הערות מיוחדות עם epididymitis

זיהום ב- HIV

דלקת חושים לא מסובכת בקרב אנשים הנגועים ב- HIV דורשת טיפול באותו אופן שבו אנשים ללא זיהום ב- HIV. עם זאת, בחולים עם מערכת החיסון מוחלשת, ישנם מקרים נוספים של מחלה הנגרמת על ידי mycobacteria ופטריות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.