Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול באוסטאוכונדרוזיס: היווצרות מיומנויות מוטוריות

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

היווצרות המיומנות המוטורית היא תהליך רב-שכבתי. מיומנויות בסיסיות, המהוות את הבסיס לפעילות המוטורית של האדם, אשר נבעו מחזרה חוזרת ונשנית על הכישורים, מתבצעת המעבר לסינתזה של מספר מיומנויות וכישורים של סדר גבוה. זה קורה באמצעות הכחשת מיומנות מיומנות בסיסית, ולאחר מכן מיומנות מושלמת יותר. המיומנות במערכת רב-שכבתית זו של תנועות וולונטריות היא לא יותר מאשר היכולת השלטת לפתור סוג זה של משימות מוטוריות.

השלב הראשון של המיומנות המוטורית מאופיין בהקרנה של תהליך העצבים עם תגובה חיצונית כללית. השלב השני קשור לריכוז של עירור, עם שיפור התיאום ויצירת תנועות סטריאוטיפיות. השלב השלישי משלים את היווצרות של אוטומטיות וייצוב של מעשים מוטוריים.

מרכיב האמנה בגישה זו קשור בעיקר להפרדת אופיו של מהלך תהליך העצבים לשלבים עצמאיים. ריכוז של תהליך העצבים לא יכול להיות ערך חילוץ עצמי. זה משלים את הקרנה של גירוי. שלב ההכללה בהתהוות של מיומנות מוטורית חדשה עשוי לחפוף עם סוף היווצרות של הקודם. ואם מבחינה פנומנולוגית, על ידי סימנים חיצוניים, עדיין ניתן לשפוט את השלמת שלב מסוים בהתהוות של המיומנות המוטורית, אז התהליכים מוסתרים תצפית חזותית לא להשאיל עצמה ניתוח שלב קפדני.

לדברי NA ברן, שטיין, את המראה של automatisms משלים את השלב הראשון של היווצרות מיומנות. היא מאופיינת על ידי הקמת רמה מובילה של בניית התנועה, קביעת הרכב הרכב, התיקונים הדרושים ואוטומציה שלהם המעבר לרמות הנמוכות.

השלב השני מאופיין בסטנדרטיזציה של הרכב המנוע, ייצוב (התנגדות לפעולת גורמים מבלבלים), תיאום מרכיבי התיאום של המיומנות.

בשלב הייצוב של המיומנות, לגירויים חיצוניים, אקראיים אין השפעה הרסנית על זה. איכות התרגיל אינה משפיעה על המורכבות של המצב המוטורי. רק שינוי ממושך בתנאים הסביבתיים או הרס מיוחד של המבנה המוטורי, עקב שינוי ברעיונות השוררים לגבי הטכניקה של ביצוע תרגילים פיזיים, יכול לשנות באופן משמעותי את המיומנות המוטורית או את מרכיביו. זה במידה מסוימת חל על תיקון שגיאות בתנועה. אם השגיאה הפכה לחלק בלתי נפרד מהתנועה המלומדת, תיקון זה אורך זמן רב. במספר מקרים, היווצרות של מיומנות מוטורית חדשה מתרחשת מהר יותר מאשר תיקון של שגיאה בו.

הבסיס הפיזיולוגי לסיווג התרגילים הפיזיים יכול להיות:

 • מצב של פעילות שרירים (סטטי, איזוטוני, מעורב);
 • מידת המורכבות של התיאום;
 • היחס בין התרגילים הפיזיים לבין פיתוח תכונות של פעילות דוממת (לאיכויות פיזיות);
 • כוח עבודה יחסי.

סיווג התרגילים הגופניים על מבנה התיאום מספק הקצאת קבוצות תרגילים על המורכבות הגוברת של תנועות הגוף ומקטעותיו, גפיים. מידת מורכבות התיאום בתנועות, למשל, של הגפיים, תגדל מתנועות סימטריות במישור אחד לתנועות אסימטריות, רב-כיווניות ותנועות שונות.

בסיס הסיווג על פי רמות התנועה הוא אנכי (מחצי הכדור המוחי לחלק של המטען וחוט השדרה) את העיקרון ההיררכי של הרגולציה העצבית של התנועות. זה מאפשר לנו להבדיל בין פעולות מוטוריות הנגרמות על ידי תצורות עצבים ברמה של החלק המוחי המוח של המוח, הגרעינים הסוב-קורטיקאים הקרובים ביותר ותחזיות קליפת המוח של מנתח המנוע.

שיטת ביצוע תרגילים פיזיים: א) תקן; ב) לא סטנדרטי (וריאטיבי).

לכן, תרגילים מחזוריים מאופיינים על ידי דרכים סטנדרטיות (קבועות, לא משתנות) לעשות. עבור תרגילים לא סטנדרטיים מאופיינים בשינוי מתמיד של התנאים ליישום התנועה, ועם זאת את השינוי בצורת תנועות המאפיינים הפיזיולוגיים שלהם.

סיווג של תרגילים פיזיים לפי רמת ההוצאה הכוללת של האנרגיה הוצע על ידי דיל (1936). על פי עיקרון זה נוסדו גם סיווגים מאוחרים יותר. Lonla (1961) הציע לסווג את העבודה על פי האפשרויות הפרטיות של חילופי אנרגיה במונחים של צריכת החמצן המקסימלית (MPC). העבודה שבוצעה עם בקשת חמצן העולה על רמת MS מסווגת על ידי אותו כבד מאוד.

Acyclic תנועות הן אינטגרלי, סיים מנוע פועל, לא מחובר אחד עם השני, בעל משמעות עצמאית. תנועות אלו מאופיינות בביצועי טווח קצר יחסית ובמגוון צורות יוצא דופן. לפי אופי העבודה, אלה הם בעיקר תרגילים למקסם את הכוח ואת המהירות של התכווצות שרירים. בין תנועות אקסיליקליות בודדות אין קשר אורגני, גם אם הן מבוצעות ברצף מסוים. החזרה על התנועה האקסיכית אינה משנה את מהותה, היא אינה הופכת אותה למחזורית.

תנועות מחזוריות מאופיינות בחילוף הרגיל והמתמשך של השלבים האינדיבידואלים של התנועה האינטגרלית (מחזור) והמחזורים עצמם. הקישוריות של כל מחזור אני עם הקודם ואחריו הוא מאפיין משמעותי של התרגילים מסוג זה.

הבסיס הפיזיולוגי של התנועות הללו הוא רפלקס המנוע הריתמי. בחירת הקצב האופטימלי כאשר לומדים תנועות מחזוריות מאיצים את קצב ההתבוללות של גירויים, כמו גם הקמת השיעור האופטימלי של funktsiy..On הפיזיולוגי מקדמים רְפִיפוּת ויציבות ממרכזי העצבים עבור גירויים קצביים, מאיצת vrabatyva-emost.

תרגילים סינרגטיים. בתנאים רגילים, את העבודה של השרירים סינרגיסטי בדרך כלל מוביל ייצוב של המפרקים המקביל, אשר מאפשר את הביצועים של התנועה העיקרית. בנוסף, סינרגיזם מורכב ביחסים ההדדיים של לחץ אגוניסט ואנטיגוניסטים במהלך התנועה. סינרג 'י אינה איכות קבועה משתנה בהתאם לגורמים רבים (גיל, מצב גופני, מחלה וכו'). סינרגיזם מותנה נוצר על בסיס קשתות רפלקס. המהות של כל הפעולות הסינרגיסטיות היא היכולת ליצור זן של השריר הטופוגרפי הרחוק כתוצאה מהצטמצמות של קבוצה דינמית אחרת.

יש להבחין בין הסוגים הבאים של סינרגיזם: ללא תנאי, מותנה, איפסיטרלי, הנגדי.

 • סינרגיה בלתי מותנית היא תגובה נוירומוסקולרית, מולדת, קבועה בתהליך הפיילוגנזה, המתבטאת במידה רבה יותר או פחות בכל מטופל. לדוגמא: א) בגפיים התחתונות - זהו יישור כף הרגל עם התנגדות הידיים של הרופא, מה שגרם למתח של ארבעת ראשי שרירי הירך; ב) באיבר העליון - הכפיפה לאחור במפרק כף היד במצב ההטיה, מה שמוביל למתח של שריר ה- braiceium. עם כיפוף כף היד באותו מפרק אותו במצב שכיבה, שריר שריר הזרוע של הכתפיים זנים; c) בשדה של תא המטען - הרמת הראש במישור הסגיטלי בקצות. - שוכב על הגב קובע את המתח של שרירי הבטן. הרמת הראש ב- i.p. - שכיבה על הבטן גורמת למתח של השרירים. סינרגיה בלתי מותנית משמש LH נהלים כדי להפעיל קבוצות שרירים מוחלשות של חלקים מסוימים בגוף (הגפיים).
 • סינרגיות מותנית קיימת ללא תלות בסינרגיזם ללא תנאים, והיא שונה בתכלית ממנה. סינרגיות הרפלקס המותנות הנפוצות ביותר נחשפות:
 • עבור femoris quadriceps:
  • התכווצות במפרק הירך;
  • הסרה והובלה של הרגל במפרק הירך;
  • חזרה ו flexar plantar במפרק הקרסול.

שים לב! כל התנועות המצוינות בנקודות "a-c" מתייחסות לאותו שם.

 • המעבר מ- i.p. - יושב ב- ip. - תנועה שוכבת לאחור;
 • תנועות סיבוביות במפרק הירך.
 • עבור השרירים gluteal:
  • התכווצות במפרק הברך;
  • פלג גוף עליון לכופף פנימה והחוצה. וכו '- שוכב על בטנו;
  • מביא את אותו שם העליון איבר לתוך i.p. שוכב על בטנו.

ההשפעה הטיפולית של השימוש בסינרגיה רפלקס מותנה לאחר זמן מה לאחר תחילת התרגיל יכול לרדת בהדרגה. לכן, כל שבועיים יש צורך לשנות את התנועה, מגרה התכווצות סינרגיסטי בשריר להיות מיושם.

 • סינרגיסיה Ipsilateral משמש התרגילים המבוצעים במפרקים הגפיים השכנות לגרום מתח שרירים באותו שם איבר.
 • סינרגיזם מקביל הוא הבסיס של התרגילים שבהם התנועה באיבר הנגדי משמש כדי לעורר את השריר.

ישנם שלושה תנאים ליישום נכון של תרגילים סינרגיסטיים: א) התרגילים צריכים לכסות עד כמה שניתן את מספר הקבוצות הדינמיות האחראיות ל"עברת "ההתרגשות; ב) חייב להתבצע עם התנגדות מקסימלית; ג) להתבצע עד עייפות מלאה.

ההשפעה הטיפולית בעזרת ההשפעות הסינרגיסטיות יכולה להיות מושגת על ידי ביצוע התרגילים 4 פעמים ביום.

תרפיה פיזית טיפולית כשיטת טיפול משקם למחלות של מערכת העצבים

במהלך 30-40 השנים האחרונות הוא נוצר על ידי מספר רב של גישות מתודולוגיות שמטרתה החידוש של השרירים שתקונית (החלשים) והתאוששות שריר השולט אנטומית נשמר ללא פגע, אך עכב, מרכזי המנוע של חוט השדרה.

קיימים שלושה כיוונים עיקריים בפיתוח שיטות טיפוליות:

 1. מערכות של טיפול פונקציונלי שמטרתן הגדלת הפעילות הכוללת של המטופל, הטמעת תכונות חזקות רצון, חתירה להתגבר על קשיחות, חולשה כללית, שליטה על הרגלים יומיומיים, למרות נכויות מוטוריות דפורמציות במפרקים בודדים.
 2. מערכות של התעמלות אנליטית, המבוססות על תיקון של מומים מסוימים, ירידה בשרירים, הגדלת נפח התנועות בהתנדבות במפרקים בודדים מבלי לקחת בחשבון את הסטריאוטיפ הכללי של המטופל.
 3. מערכת של שימוש בתנועה מורכבת.

מערכות טיפול פונקציונאלי

מספר מחברים מאמינים כי השיטה של התעמלות מרפא (LH) נקבעת על פי אופי הנגע, את עוצמת ההתאוששות השרירית ואת השלב של המחלה. יחד עם זאת, תנועות אקטיביות יש להשתמש כממריצים החשובים ביותר של מערכת neuromuscular. תנועות פסיביות משמשות למתוח את שרירי היריב המקוצרים (postural), לשפר את תפקוד המפרקים ולפתח קשרים רפלקסיים. זה צפוי לחייב צמיגים מיוחדים, רולים, לנעול נעליים אורתופדיות, הכשרה יציבה נכונה, הגדרה נכונה של הרגליים, וכו 'על מנת למנוע התפתחות של הוראות סוטה בחולה. שימוש שיטתי חובה של עיסוי במשך שנים רבות (NA בלאיה).

עבור שחזור פונקציונלי של הגפיים מושפע נחשבים הכרחיים:

 • עמדות המוצא האופטימלי לקבלת משרעת מקסימלית של תנועות של איברים בריאים והן פרטי;
 • תנועות פסיביות במטרה לשמור על תפקודם של המפרקים במעורבות של שרירים פארטיים. תנועות אלו מסייעות לקצר את השרירים הפאריים (החלשים) ולהאריך את היריבים שלהם, החשובים למניעת חוזים;
 • תנועות אקטיביות של איברים בריאים ונגועים. אם זה בלתי אפשרי לייצר תרגילים פעילים פולסים פרסום הרצונית להשתמש כדי להפחית את השרירים שתקונית (תרגיל ideomotor) או בגפיים בריאים מתח שריר - isometrics) עבור לתרגול שרירים שתקונית רפלקס;
 • תנועות יסוד אלמנטריות ממיקומים ראשוניים מקלים, מבלי להתגבר על חומרת האיבר;
 • תרגילים לפיתוח תפקודים חלופיים עקב תפקוד שרירים לא תקין או חינוך מחדש של קבוצות שרירים מסוימות;
 • תרגילים אקטיביים בסביבה המימית;
 • תרגילים פעילים עם תנועות נעות ללא תנועה, ללא מתח מתח:
  • (באותו זמן עם איבר בריא);
  • אנטי-ידידותי (בנפרד עבור קבוצות שרירים מוחלשות);
 • תרגילים עם מתח גובר;
 • תרגילים לפיתוח תיאום תנועות ותפקידים תומכים.

שימוש אינטגרטיבית בפיזיותרפיה של טכניקות שונות - התעמלות מורכבת אנליטית טכניקות טכניקת Bobath (שיפור של סטאטו פונקציות-דינמי הכשרה), שיטות reedukatsii F.Pokornomu ו N.Malkovoy (קלת exteroceptive), המתודולוגיה Kabat (קלה הפרופריוצפטיבית) מצאו את יישומו מספר מחלות של מערכת העצבים (בפרט, עם osteochondrosis של עמוד השדרה).

מתוך שיטות זרות של התעמלות טיפולית, הטכניקה של קניה (1946) היה בשימוש נרחב. באופן נרחב במיוחד שיטה זו נפוצה ברפובליקה הצ'כית (F. Pokorny, N. Malkova). הטיפול לפי שיטה זו מורכב מהקטעים הבאים:

 • עטיפות חמות שמשפרות את זרימת הדם ברקמות המושפעות;
 • הגירוי של השרירים מתבצע בצורה של תנועות קצביות בקצב מהיר עם רטט עדין בו זמנית לכיוון השרירים המושפעים. במהלך גירוי, גירוי של proprioceptors רבים של השרירים והגידים מתרחשת. כתוצאה מכך, זה מגביר שליחת דחפים מביאים אל קרן האחוריים של חוט השדרה ומשם - אל תאי המנוע של הקרנות הקדמיות של חוט השדרה, אשר תורם להתאוששות המהירה של תפקוד המוטורי של השרירים המושפעים;
 • Reedukatsiya (חינוך תנועות) היא תנועה פסיבית ופסיבית פעילה, המיוצר ללא רטט, אבל עם ההשפעה על מנתחים מישוש, חזותי ושמיעתי. העיצוב מחדש מורכב ממספר מרכיבים: ראשית, המורה צריך להסביר ולהראות למטופל מה תבוצע. אחרי זה, הוא עושה את אצבעותיו קליל מלטף לכיוון התנועה על השרירים האלה כי יהיה חוזה, ורק אז ממשיך לתנועות פסיביות.

זה אופטימלי לבצע גירוי והפחתת 5 דקות עבור כל שריר עבור חומרת קלה ומתונה של נגעים ו 3 דקות עבור צורות חמורות של נגעים.

מערכות אנליטיות

הערכת המערכות האנליטיות של הטיפול המיטבי בטיפול בחולים עם מחלות ופציעות של מערכת העצבים, יש לציין את הדברים הבאים. הגישה האנליטית מאפשרת בידוד של קבוצות שרירים בודדות ומניעת תחליפים ושילובים מורכבים. עם זאת, מערכות אלו אינן לוקחות בחשבון את הדפוסים הכלליים של התפתחות תפקודים מוטוריים אצל ילד (נוירולוגיה של ילדות) או מטופל מבוגר (סטריאוטיפ מוטורי אופטימלי).

היעילות הנמוכה של המערכות האנליטיות של הטיפול המיוחד, במיוחד בתקופת ההתאוששות המאוחרת של מחלות מערכת העצבים, גרמה לנטישה לנטוש את עקרון התרגיל הגופני האפשרי בתנאים של תנועה נוחה. ב LFK היה עוד כיוון המשתמש "תנועות מורכבות" כדי להפעיל את השרירים המושפעים בתנאים של הקלה פרופריוצפטיבית. מגמה זו התגבשה במערכת המכונה שיטת קאבוט (Kabot, 1950), או מערכת של "הקלה פרופריוספטיבית", או "Propriozeptive Neuromuskulare Fazilitation" (PNF).

לדברי Voss ו Knott (1956), לראשונה זו שיטה LFK שימש בטיפול מורכב של חולים עם טראומה צבאית. מאוחר יותר הוא שימש לטיפול במחלות שונות עם הפרעות גסות של התנועה.

טכניקות רבות המוצעות על ידי מערכת קאבוט מבוססים על העקרונות הבאים:

 • מוביל ותיאום תמריצים התכווצות שרירים הם גירויים פרופריוספטיביים;
 • ישנם סוגים סמוכים של התנועה, שם כמה predispose סוגים ספציפיים אחרים של תנועה;
 • התנהגות מוטורית נקבעת על ידי תנועות (שרירותיות).

מערכת Cabot מספקת:

 • סירוב לעלייה הדרגתית של העומסים;
 • מקסימום התנגדות אפשרית לתנועה של קטע או את כל איבר, או תא המטען מתחילת הטיפול;
 • לא כולל עבודה אנליטית עם השריר המושפע; במקום תנועה מבודדת של השריר המושפע, מוצע תנועה מורכבת, המחבקת בו זמנית ועקביות קבוצות שרירים רבות;
 • אחד הגורמים המאפשרים את הפחתת השריר הפאטי (המושפע) הוא מתיחה ראשונית;
 • יש צורך להזניח עייפות ולעסוק בתוכנית אינטנסיבית של פעילות מקסימלית.

המחבר מזהיר כי לא כל השיטות יעילות עבור המטופל. ראשית, פשוט יותר, ולאחר מכן ברצף יותר או שיטות משולבות צריך להיבדק, עד התוצאה המיועדת מושגת.

"הקלה פרופריוצפטיבית" מושגת בשיטות הבאות:

 • התנגדות מקסימלית לתנועה;
 • החזרת שרירים;
 • מתיחה ראשונית של השרירים המושפעים;
 • החלפה של אנטגוניסטים שרירים;
 • מעשים מורכבים.

א)  ההתנגדות המקסימלית לתנועה יכולה לשמש למעשה בשיטות הבאות:

 • התנגדות הנתמכת על ידי מתודולוג. ההתנגדות אינה יציבה ומשתנה לאורך הנפח במהלך התכווצות השרירים. בהתנגדות, המורה מאלץ את שרירי החולה לעבוד לאורך כל התנועה באותו כוח, א. במצב איזוטוני;
 • החלפה של עבודה שרירית. להתגבר על "ההתנגדות המקסימלית, קטע איבר מיומן (למשל, הכתף) עובר לנקודה מסוימת של תנועה. אז המתודולוג, להגדיל את ההתנגדות, מונע תנועה נוספת. המטופל מתבקש להחזיק את החלק הזה של איבר במצב מוגדר, להגדיל את ההתנגדות, להשיג את הפעילות הגדולה ביותר של השרירים במצב איזומטרי של המבצע (2-3 שניות חשיפה). לאחר מכן, הפחתת ההתנגדות, הם מבקשים מהחולה להמשיך לנוע. לפיכך, הפעולה איזומטרי הופך איסוטוני;
 • חזרה על התכווצויות שרירים; התכווצות שרירותית של השרירים נמשכת עד תחילת העייפות. חלופה של סוגים של עבודה שרירים, מתבצעת מספר פעמים לאורך התנועה.

ב) שינוי מהיר בכיוון התנועה, המכונה היפוך, יכול להתבצע בגרסאות שונות, הן עם המשרעת המלאה של התנועות במפרק והן בחלקיו. עם החזרה איטית של השרירים היריבים, התנועה עם ההתנגדות לכיוון ההתכווצות שלהם היא איטית, עם המעבר הבא לתנועות עם התנגדות של השרירים הפאריים. במקרה זה, ההשפעה של אפקט פרופריוספטיבי מגרה משמש, שכן רגישות של תאים מוטוריים של חוט השדרה, השרירים innervating ו paretic, הוא גדל בשל המתח של היריבים. זה יכול להיות הציע לחולה בסוף התנועה להחזיק את החלק איבר דיסטלי (חשיפה 1-2) ללא הפסקה כדי לעבור לתנועה הפוכה. יש גם היפוך איטי של אנטגוניסטים עם שימור איזומטרי ו הרפיה לאחר מכן, או החזרה איטית של היריבים, ואחריו הרפיה.

ביצוע מהיר של תנועות כלפי השרירים הפאריים לאחר התנגדות מקסימלית איטית של שרירי היריב נקרא היפוך מהיר של היריבים. להגדיל את קצב ההתכווצות של השרירים הפאריים יכול להיות בגלל היחלשות ההתנגדות או לעזור למטופל. כדי לסיים את התנועה המהירה יש צורך ניכוי סטטי של איבר, טיוח, ובכך ההתנגדות המקסימלית.

ג) מתיחה ראשונית של השרירים מושפע יכול להתבצע בצורה של:

 • מתיחה פסיבית של השרירים. הגפיים לתת תנוחה כזו, שבה מתיחה של השרירים הפאטי מבוצעת עקב כיפוף או הרחבה במספר המפרקים. לדוגמה, כדי לאמן את השריר הישר של הירך, את הגף התחתון הוא משוחרר מראש על הירך וכופף על מפרק הברך. טכניקה זו משתרעת ומתכוננת לחתוך את שריר ישר של הירך. לאחר מכן לממש את השריר עם הרחבה על הברך משותפת;
 • מתיחה מהירה ממצב קבוע של איבר. על ידי התנגדות אנטגוניסטים, המורה מבקש מהחולה לתקן את איבר במצב נתון, למקסם את העבודה של השרירים לא מושפעים. אז כוח ההתנגדות פוחתת התנועה של איבר של המטופל נגרמת. אל תעבור לכרך המלא, שנה את כיוון התנועה לכיוון ההפוך, כלומר. כוללים שרירים מוחלשים בעבודה. כתוצאה מכך, הצטמקות של השרירים הפאריים מתרחשת לאחר מתיחה מהירה הראשונית שלהם;
 • מתיחה מהירה של השרירים, אשר מיד אחרי התנועה הפעילה. להתגבר על ההתנגדות המקסימלית, החולה מבצע תנועה איטית. לפתע, המורה מפחית את כוח ההתנגדות, שמוביל לתנועה מהירה. בלי להביא את התנועה נפח מלא, לשנות את כיוון התנועה להיפך על ידי כולל קבוצות שרירים מושפעים.

ד) חלופה של אנטגוניסטים:

 1. חלופות איטיות של התכווצויות איזוטוניות של אנטגוניסטים במסגרת התנועה (קטע איבר). תנועה: ירידה מקסימלית ב אגוניסט. עם התנגדות המינון, ולאחר מכן את התכווצויות אנטגוניסט (גם עם התנגדות) בצע.

שים לב! ככל שההפחתה של האגוניסט גדולה יותר, כך גדלה ההקלה (סיוע) של היריב. זה חשוב מלכתחילה כדי להשיג התנגדות מקסימלית בהפחתת היריבים, לפני ההתנגדות ניתנת אגוניסט חלש יותר.

הפחתת צריכה להיעשות לאט כדי ליצור את האפשרות של עירור אופטימלי.

 1. חילופי איטי עם כוח סטטי הוא התכווצות איזוטונית, ואחריו גם התכווצות איזומטרי או התכווצות אקסצנטרית שמעניין נפח מוגבל של אותה קבוצת שרירים. שיטה זו משמשת מיד לאחר מכן, באמצעות קבוצות שרירים אנטגוניסטית. לדוגמה, הרופא עוצר את התנועה בזווית של 25 מעלות, ושואל את המטופל להמשך הפחתת השרירים מכופף בכוח הגדול ביותר האפשרי (במצב איזומטרי), לשים את ידו ההתנגדות לתנועה על ידי כיפוף הזרועות במרפק (מצב איזוטוני). לאחר מכן, הרופא שואל את המטופל לבצע הרחבה וחוסם את התנועה, נותן התנגדות, ברמה משרעת מקסימלית או בסוף זה.
 2. ייצוב קצבי הוא חסימת התנועה (התנגדות ביד הרופא) במשרעת מסוימת, ואחריו חסימת התנועה בכיוון ההפוך. כך, למשל, אנו חוסמים, למשל, את אחת המזימות האלכסון: הפיצול והסיבוב של הירך, מה שמגביר את ההתנגדות, ובמקביל הופך את השרירים לחוזה באופן איזומטרי; ואז מיד הרופא מבקש מהחולה לבצע את הרחבה של הירך ולהפוך אותו בכיוון ההפוך, תנועה שגם היא חסומה.
 3. החלפה איטית - הרפיה מתבצעת על ידי יישום הנוהל שצוין בסעיף הראשון, לאחר מכן כל התכווצות ואחריו הרפיה, לפני מגיע כיווץ איזוטוני חדש.
 4. חלופה איטית עם מאמץ סטטי והרפיה מורכבת מיישום הנוהל של הנקודה השנייה, ואחריו ההרפיה הגדולה ביותר האפשרית של השרירים.
 5. טיפולי שילוב של הטענות 4 ו -5 במובן של לשרג איטי עם הרפיה (לאחר הפחתת איזוטוני) עבור היריבה ואת לשרג האיטי עם לחץ הסטטי והרפיה (לאחר כיווץ איזומטרי) עבור אגוניסט החלש.

שים לב! שלושת ההליכים האחרונים משמשים להרפיה בשרירים מתוחים. עם נהלים אלה, רגע של רגיעה חשוב. זמן ההרפיה צריך להיות ארוך מספיק עבור המטופל כדי להרגיש את האפקט הזה ואת הרופא יהיה בטוח כי הרפיה הגדולה ביותר מושגת.

ה) פעולות מורכבות של מנוע מתבצעות על ידי הפחתה משותפת של paratrices ושרירים שמורים או פחות מושפעים. במקרה זה, לא השרירים התכווצות הפרט (או שריר) מאומנים, אבל אזורי שרירים משמעותיים המעורבים במעשים מוטוריים משמעותיים ומורכבים המאפיינים ביותר של המטופל.

המחבר מציין כי תבנית התנועות של הפעילות הרגילה היומיומית של האדם, אשר דורשת מאמץ מסוים בעבודה ובמהלך השיעורים, למשל, כושר גופני, מתבצעת לאורך מסלול אלכסוני יחסית לציר האנכי של הגוף. התנועות המשמשות בדרך זו יעילות יותר ומתאימות לאפשרויות החלת הכוח המרבי האפשרי, כדלקמן:

1) מאפשר להפיץ באופן אנטומי קבוצות מסוימות של שרירים ולהשפיע עליהם;

2) תוכניות אלה כרוכות במספר גדול של קבוצות שרירים בתנועה, הטיפול מכסה בבת אחת מספר רב של שרירים מעוניינים ומוביל, ולכן, לתוצאות מהירות יותר.

תרגילים מבוצעים כנגד ההתנגדות שהופעל בלוקים (עם עומס), משקולות, מרחיבים, וכו 'פשוט מעגלים ניתן להשתמש בם התנגדות היא הפעולה הבאה, כגון :. סריקה קדימה, אחורה, לצדדים, וכו' תרגילים אלו מבוצעים ברצף - מן הפשוט אל מסובך יותר מורכב (מקניין רוחני - משקר, עומד על הארבעה, כורע, ב poluprisyade et al.).

תנועות מורכבות מבוצעות על כל שלושת הצירים: כיפוף והרחבה, צמצום וירידה, סיבוב פנימי וחיצוני בצירופים שונים לאורך שני מטוסים אלכסוניים בסיסיים. תנועות לראש נחשבות כמו כיפוף (על ידי אופי של תנועות הכתף ואת מפרק הירך), תנועה למטה ובחזרה מן הראש הרחבה, לכיוון קו האמצע - על ידי הפחתה, מן קו האמצע - על ידי להוביל.

במישור האלכסון הראשון, האיבר עובר אל הראש (למעלה) ואל קו האמצע (הפחתת הגמישות), ובכיוון ההפוך - למטה ולצאת (הרחבה-נסיגה). במישור האלכסון השני, הגפיים מכוונות כלפי מעלה ומטה (נסיגה גמישה), בכיוון ההפוך - למטה ובפנים (הפחתה-הרחבה).

גמישות הפחתה משולבת עם סיבוב חיצוני supination, הרחבה- retraction - עם סיבוב פנימי pronation. החל תרגילים סימטריים ואסימטריים, אשר צריך להתבצע מן החלקים הדיסטליים של הגפיים, באמצעות התגברות, נחות ושמירה על כוחות השריר. תנועות (בשני כיוונים מנוגדים) בשני מפרקים (לדוגמה, בכתף ובמרפק, בירך וברך) מותר. סיבובי ראש מורשים בכיוון התנועה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

רפלקסים טוניק ללא תנאי ביצירת תנועות שרירותיות

רפלקסים מוטוריים מולדים מבטיחים שמירה על יציבה רגילה, איזון, לתאם את היציבה עם המיקום של הראש ביחס לתא המטען.

בהתאם לסיווג הקיים, הרפלקסים המולדים של המולקולות מתחלקים:

 • על רפלקסים, אשר קובעים את המיקום של הגוף במנוחה (רפלקסים של עמדה);
 • רפלקסים המבטיחים חזרה למצב הראשוני (התאמת רפלקסים).

רפלקסים מתרחשים כאשר הראש נוטה ומסתובב עקב גירוי קצות העצבים של שרירי הצוואר (רפלקסים צוואר הרחם) ומבוכים באוזן הפנימית (רפלקסים מבוך). העלאת או הורדת הראש גורמת לשינוי רפלקס בנימת שרירי הגזע והגפיים, ומבטיחה שמירה על יציבה נורמלית.

אמצעי שיקום פיזי בטיפול של osteochondrosis של עמוד השדרה

רפלקסים ההתאמה להבטיח את שימור של יציבה כאשר הוא חורג מן המיקום הרגיל שלה (למשל, מיישר את תא המטען). שרשרת של רפלקסים לתקן מתחיל עם העלאת הראש ואת השינוי שלאחר מכן במצב של תא המטען, אשר מסתיים עם שחזור של יציבה רגילה. מנגנון וסטיבולרי ויזואלי, פרופריאקטורים של שרירים, קולטני עור להשתתף ביישום רפלקסים לתקן.

הפעילות היצרנית והביתית של האדם קשורה בשינויים מתמשכים באינטראקציה בין האורגניזם לבין הסביבה. מאסטרינג תרגילים פיזיים מורכבים עם שינוי התנאים החיצוניים (למשל, בסביבה משחק, תרגילי תיאום, וכו ') הוא דוגמה של אינטראקציה כזו. ההתפתחות של ההבחנות הטובות ביותר שמאפשרות לאדם לממש תרגיל זה באופן רציונלי היא תוצאה של הפעילות האנליטית-סינתטית של המוח. על בסיס פעילות זו נוצרת מערכת לניהול תנועות שרירותיות.

בצרפת, שיטה של אימון רציף של פונקציות מוטוריות על בסיס תנוחות סטטיות פיתחה ותגובות שיווי משקל מוצע . המחברים מציעים מספר תרגילים פיזיים שמטרתם להפעיל את השרירים של extensors של תא המטען. האיזון מאומן על בסיס השימוש רפלקס אסימטרי טוניק צוואר הרחם. מבחינה זו זוג טכניקה ראויה לציין ק B.Bobat (et Karela Bobath ברטה), אשר נמצאת רפלקסים טוניק נורמלים תאוטה, הוכה בתגובות יציבתי מתואמות גבוהות ברצף עם מעבר מתמיד תנועות רצוניות ורגולצית גומלין של פעילות שרירה. עיכוב תנוחות ותנועות פתולוגיות בחולים עם שיתוק ספסטי של חגורת הראש, הצוואר או הכתף. לכן, בשיטה של ק 'ב' בובאת, תשומת לב רבה היא שילמה את השימוש הנכון של רפלקסים טוניק.

הרפלקסים העיקריים של טוניק הם:

 • טוניק מבוך רפלקס, בהתאם למיקום של הראש בחלל. במצב שכיבה על הגב, יתר לחץ דם של שרירי extensor של הגב נגרמת. המטופל אינו יכול להרים את ראשו, לדחוף את כתפיו קדימה, להסתובב על צדו. במצב - שוכב על הבטן, את הטון של השרירים פלקס של הגב עולה. תא המטען והראש כפופים, הידיים במצב כפוף נלחצים אל החזה, הרגליים כפופות בכל המפרקים;
 • רפלקס טוניק אסימטרי (צוואר הרחם). סיבוב לצד הראש גורם לעלייה בטון שרירי הגפיים, על הפנייה המקבילה של מחצית הגוף, ובצד הנגדי יורד הטונוס של שרירי הגפיים;
 • סימטרי טוניק רפלקס צוואר הרחם. כאשר מרימים את הראש, הטונוס של הרחבות הזרועות ואת flexors של כפות הרגליים עולה, כאשר הנמכת אותו, להיפך, את הטון של flexors של זרועות ו extensors של הרגליים עולה;
 • התגובה קשורה עם רפלקסים טוניק המתחילים באיבר אחד ולחזק את הטונוס של השרירים של האיבר השני, אשר, עם חזרות תכופות, לתרום להתפתחות של חוזים. הפתולוגיה העיקרית של תנועתיות היא הפרה של מנגנון נורמלי של שימור אוטומטי של האיזון ואת המיקום הרגיל של הראש. טונוס שרירי גורם לתנאים פתולוגיים שמפריעים לתנועה. בהתאם למיקום של הראש בחלל ואת הקשר שלה עם הצוואר והגוף משנה את הטון של קבוצות שרירים שונות.

כל רפלקסים טוניק לפעול יחד, הרמוניה מגביר או מחליש אחד את השני.

תכונות המתודולוגיה:

 • מבחר עמדות ראשוניות, רפלקסים מעכבים. לדוגמה, ב- IP. - שוכב על הגב (את spasticity של extensor השרירים הוא גדל), הראש הוא עבר את המיקום באמצע ו bends קדימה. נשק לכופף את הכתף ואת המפרקים מרפק והם ממוקמים על החזה. רגליים להתכופף, אם יש צורך, הם הפנו. זה יוצר תנוחה המאפשרת לך למתוח את כל השרירים התכווץ spasmodically.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.