^

בריאות

טיפול אוסטאוכונדרוזיס

איך והיכן הם חרסינה המשמשים osteochondrosis?

בדרך כלל הכאב המלווה כזה פתולוגיה של דיסקים בין-חולי, כמו osteochondrosis, מוסר עם משחות. האם ניתן להשתמש בטיח חרדל לאוסטאוכונדרוסס במקום משחות? מתברר שזה אפשרי והכרחי.

טבליות מאוסטאוכונדרוזיס

אוסטאוכונדרוזיס תמיד צריך להיות מטופל באופן מקיף, כמו גם לאחר בדיקה מעמיקה של המטופל על ידי ורטרברולוג ונוירולוג.

משחות לאוסטאוכונדרוזיס

כאשר עקב הידרדרות אספקת הדם למפרקים, הרקמות הסחוסות והסיביות מתחילות להשתנות באופן פתולוגי, בטיפול מקומי בהפרעות אלו מומלץ להחיל משחה מאוסטאוכונדרוזיס.

דיאט עבור אוסטאוכונדרוזיס

אנחנו רגילים לשנות את הדיאטה שלנו, לרוב, תוך התמודדות עם השמנת יתר או עם מחלות של מערכת העיכול. אבל מעטים יודעים כי הטיפול של osteochondrosis גם צריך דיאטה.

טיפול אוסטאוכונדרוזיס צוואר הרחם

טיפול אוסטאוכונדרוזיס צוואר הרחם יביא תוצאות טובות רק כאשר הוא קבוע, עקבי ושיטתי.

Osteochondrosis צוואר הרחם: טיפול

Osteochondrosis של עמוד השדרה הצווארית היא אבחנה נפוצה מאוד. וזה לגמרי לא נכון להאמין כי בעיה זו יכולה להשפיע רק על אנשים מבוגרים. מספר משמעותי של חולים בגילאי 20 עד 40 סובלים ממחלה כגון אוסטאוכונדרוזיס צוואר הרחם, אשר הטיפול שלהם מתבצעת כעת בהצלחה בשיטות שונות.

טיפול אוסטאוכונדרוסיס: סקירה של שיטות מודרניות

הטיפול באוסטאוכונדרוזיס מתבצע על ידי נוירולוג על ידי סימפטומים, בעיקר תסמונת כאב והגבלת ניידות המטופל.

טיפול בסמים של אוסטאוכונדרוזיס בעמוד השדרה

סיבוכים נוירולוגיים של אוסטאוכונדרוזיס בעמוד השדרה הם בעיה רפואית-כלכלית וחברתית חשובה. מספר גדול של חולים בגיל העבודה נאלצים לבלות הרבה זמן וכסף בכל שנה על עצירה ומניעת סיבוכים של מחלה זו. בהקשר זה, את הדחיפות של הבעיה של בחירת טיפול רציונלית של osteochondrosis מובנת.

טיפול בקוקילוגני: שיקום פיזי

מורכבות הטיפול השמרני בקוצ'וגני כוללת, בראש ובראשונה, כמות גדולה של נהלים פיזיותרפיים: darsonvalization על ידי הכנסת אלקטרודה לתוך פי הטבעת; אולטרסאונד עם תערובת משככי כאבים או hydrocortisone, יישומים פרפין, בוץ טיפולי, ozocerite.

אמצעי שיקום פיזי בטיפול מורכב של אוסטאוכונדרוזיס

טיפול שיקום באמצעות שיקום פיזי נועד: לא כולל עומס סטטי-דינמי שלילי על עמוד השדרה המושפע, במיוחד בתקופה החריפה של טראומה / מחלה; אפקט הממריץ את פעילותם של שני מבני הקיבוע של עמוד השדרה המושפע והשרירים המקיפים את עמוד השדרה

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.