Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

צילום רנטגן דיגיטלי

המומחה הרפואי של המאמר

אונקולוג, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

מהי שיטת האבחון החדשה - רנטגן דיגיטלי? למעשה, זוהי בדיקת הרנטגן הרגילה שלנו עם תמונה מעובדת דיגיטלית. עבור האנלוגי הדיגיטלי, נעשה שימוש בציוד החדיש ביותר עם חשיפה מינימלית לקרינה, וזה יתרון משמעותי. מה עוד אתה צריך לדעת על המוצר החדש? [1]

דיגיטל או צילום רנטגן?

ראשית, רוב המטופלים מתעניינים: מה ההבדל בין סרט קונבנציונאלי לצילומי רנטגן דיגיטליים חדשים? ישנם הבדלים, והם כדלקמן:

 • תמונה דיגיטלית מוצגת לא על סרט, אלא על מסך מחשב, ולאחר מכן, במידת הצורך, מועברת לדיסק או להתקן אחסון אחר;
 • כל תהליך הסריקה והצגת התוצאות לוקח לא יותר מעשר דקות;
 • התמונה באיכות הגבוהה ביותר;
 • ניתן לעבד את התמונה בנוסף באמצעות תוכניות שונות - למשל, לשיפור ההדמיה של אזור ספציפי;
 • מינון הקרינה המתקבל במהלך ההליך הוא פחות מאשר במהלך בדיקת רנטגן רגילה;
 • ניתן לשלוח את תוצאת האבחון באופן מיידי למחשב הרופא המטפל;
 • צילום רנטגן דיגיטלי בטוח וניתן לאחסן אותו לאורך זמן.

חשיפה דיגיטלית לרנטגן

נושא מינון הקרינה במחקרי רנטגן תמיד היה די רלוונטי. מומחים חישבו כי בעת ביצוע צילום רנטגן דיגיטלי, מידת החשיפה לקרינה קטנה פי עשרה מאשר במחקר סרטים קונבנציונאלי. זה חשוב במיוחד אם האבחנה מוקצה לילד או לאישה במהלך ההריון או ההנקה.

עליך להבין נקודה זו: ככל שהמכשיר המשמש להשגת צילום רנטגן טוב יותר וחדש יותר, כך המחקר יהיה מדויק ובטוח יותר. אם המטרה שלך היא למזער את ההשפעות השליליות של ההליך על הגוף, נסה לבחור מרפאה המכילה את הציוד המודרני ביותר. [2]

אינדיקציות להליך

לצילום רנטגן דיגיטאלי יש אינדיקציות רבות, ממש כמו מקבילו לסרט. המחקר נקבע:

 • עם מחלות ריאה, או בחשד להן, כמו גם למטרות מניעה לאיתור בזמן של פתולוגיות מסוכנות;
 • לאבחון מחלות של מערכת הלב וכלי הדם, מומים בלב, הפרעות תפקודיות במחזור הדם הריאתי;
 • לאבחון שברים, עקמומיות ופתולוגיות אחרות של עמוד השדרה, כולל אוסטאוכונדרוזיס;
 • למחלות קיבה, כיב בתריסריון - עם או בלי ניגודיות;
 • להעריך את עבודת מערכת המרה (מתבצעת בדרך כלל בניגוד);
 • לזהות פוליפים, תהליכי גידול, גופים זרים, תגובות דלקתיות במעי הגס;
 • עם מחלות של חלל הבטן, המלווה בכאבים עזים בבטן;
 • עם מחלות של מערכת השרירים והשלד - למשל, עם שברים, נקעים, פגיעות ברצועות, בעיות מפרקים כרוניות;
 • ברפואת שיניים לפני ואחרי טיפול שיניים, במהלך הצבת שתלים, עם מורסות, שברים בלסת, אי סגר.

הכנה

אם המטופל יעבור צילום רנטגן דיגיטלי של הגפיים, החזה, עמוד השדרה הצווארי או בית החזה, אין צורך להיערך במיוחד להליך. אם יש צורך להשיג דימוי של עמוד השדרה המותני או הקברני, איברי הבטן, אז עדיין קיימים כמה כללי הכנה. לדוגמה, כמה ימים לפני המחקר, יש צורך לשנות את התזונה, למעט מזונות הגורמים להיווצרות גזים מוגברת: אפונה, שעועית, חלב מלא, מאפים, סודה. אם יש נטייה לגזים, אז שלושה או ארבעה ימים לפני ההליך, אתה יכול לקחת תכשירים אנזים המקלים על עיכול המזון. אמצעים כאלה נחוצים להפחתת כמות הגז במעיים, מכיוון שהם יכולים להשפיע לרעה על בהירות תמונת הרנטגן, [3]

אסור ליטול אלכוהול ועישון לפני הליך הרנטגן הדיגיטלי. מיד לפני הכניסה לחדר האבחון של הרנטגן, עליך להסיר את כל חפצי המתכת (תכשיטים, שעונים וכו '), להסיר את הטלפון הנייד, המפתחות וכו' מהכיסים.

למי לפנות?

התקן לביצוע ההליך

מכונות רנטגן דיגיטליות יכולות להיות הן ניידות (ניידות) והן נייחות. למערכת הרנטגן הדיגיטלית יש את מירב הפונקציונליות, שניתן להשתמש בה לכל סוג צילום רנטגן. זהו מכלול אבחון אוניברסלי המתאים הן לסקר פלואורוגרפי קונבנציונאלי והן לבדיקות רנטגן ספציפיות של הגפיים, איברי חלל הבטן או החזה, עמוד השדרה ומערכת השלד (כולל עצמות הפנים והגולגולת). [4]

מכשירי רנטגן דיגיטליים מודרניים נוחים ובטוחים הן לרופא והן למטופל. התמונה המתקבלת היא באיכות גבוהה עקב כוח פלט מוגבר ותקופת חשיפה קצרה. המידע המתקבל במהלך ההליך משתלב בקלות ברשת בית החולים הכללית.

טֶכנִיקָה צילום רנטגן דיגיטלי

כדי לקבל תמונה דיגיטלית באיכות גבוהה, על המטופל לדבוק באלגוריתם הפעולות הבא:

 • תפוס את עמדת הגוף והגפיים המומלצים על ידי הרדיולוג, ואל תזוז עד תום ההליך;
 • מרגע הפעלת המכשיר, רצוי לעצור את הנשימה: הדבר נחוץ אם מבצעים צילום רנטגן של הריאות או עמוד השדרה החזי, כמו גם הגב התחתון ואיברי הבטן.

פרשנות התוצאה מתבצעת על ידי מומחה מיד לאחר ההליך; אין צורך בהשתתפות המטופל בתהליך זה. הרדיולוג בוחן את התמונה המתקבלת, מעריך את השינויים הפתולוגיים ומסיק מסקנה. עבור רוב המטופלים, הפענוח מועבר באופן אישי לידיים זמן מה לאחר סיום המחקר, אולם ניתן להעביר את המידע ישירות למחשב לרופא המטפל. [5]

לאחר הליך הרנטגן הדיגיטלי, המטופל יכול ללכת הביתה או לבית החולים, בהתאם למצב. אם החולה אינו יכול לנוע באופן עצמאי, הוא מועבר על ידי אנשים מלווים - עובדים רפואיים או קרובי משפחה.

צילום רנטגן דיגיטלי של הריאות

רופא יכול להמליץ על צילום רנטגן דיגיטלי של הריאות מסיבות שונות - הן לאבחון והן להערכת הדינמיקה של המחלה או למטרות מניעה במהלך בדיקות רפואיות. לרוב, ההליך נקבע:

 • עם דלקת ריאות;
 • דלקת מפרקים, ברונכיטיס;
 • תהליכי גידול בריאות;
 • עם שחפת וכו '.

אם המטופל הולך לרופא ומביע תלונות על שיעול ממושך, קוצר נשימה, כאבים בחזה, תחושת כבדות וצפצופים, אזי אבחון רנטגן יומלץ לו. ניתן לבצע פלואורוגרפיה מונעת סטנדרטית גם דיגיטלית, וזה בטוח ומהיר יותר. 

צילום רנטגן דיגיטלי מומלץ במיוחד לנשים בהריון, ילדים, עובדי רפואה, אנשי צבא, חולים שסבלו משחפת, חולים עם פתולוגיות נשימתיות כרוניות, כמו גם כל מי שמסיבה זו או אחרת נאלצים לעבור X לעתים תכופות. -בחינות ריי. השימוש באנלוגי דיגיטלי יקטין באופן משמעותי את חשיפת הקרינה הכוללת לגוף.

צילום חזה דיגיטלי

צילום חזה תמיד נקבע להתוויות קפדניות. לדוגמה, ההליך מסומן אם המטופל מתלונן על קוצר נשימה, המופטיזה, כאבים בחזה, אם יש פגיעה בחלק קשה (עמוד השדרה, עצם החזה, עצם הבריח או הצלעות). האבחון מתבצע כאשר יש חשד לדלקת ריאות, גידולים ממאירים.

מה מראה צילום חזה:

 • דלקת ריאות;
 • שַׁחֶפֶת;
 • אמפיזמה של הריאות;
 • גידולים ממאירים;
 • טראומה בחזה, גופים זרים במערכת הנשימה;
 • טמפונדה לבבית, דלקת קרום הלב.

כדי לפרש את התוצאות, המומחה ינתח את מוקדי החשיכה והצללים, ודיוק התמונה יהיה תלוי בדיוק במעקב ההנחיות במהלך המחקר, ובמידת הנכונות של ההקרנה ונבחרה. [6]

בעת הערכת תמונה דיגיטלית, על הרופא לקחת בחשבון את מבנה הרקמה, גודל וצורת הריאות, תכונות שדות הריאה, לוקליזציה של האיברים המדיאסטינליים. מוקדי החשיכה יכולים להיות תהליך דלקתי וכתמים בהירים בתמונת הריאות - להפרת הפרנכימה עם היווצרות מורסות, חללים וכו '.

צילום רנטגן דיגיטלי של עמוד השדרה

לביצוע צילום רנטגן דיגיטלי של עמוד השדרה יש כמה מוזרויות. המחקר עצמו אינו מציג כל קושי, הוא בטוח ונמשך לא יותר מ 10-20 דקות. לפני ההליך, על המטופל להוריד את בגדיו (לרוב הם מתפשטים עד המותניים אם אין צורך לאבחן את אזור הזנב). 

הצוואר והאזור המותני הם הקטעים הניידים ביותר של עמוד השדרה, ולכן במחקר שלהם השימוש בבדיקות תפקודיות רלוונטי. הרדיולוג עשוי לבקש מהמטופל להטות או לסובב את ראשו, להתכופף או להתיישר, לשכב, להרים את הידיים וכו '. חשוב מאוד לתת לעמוד השדרה את המיקום הדרוש כך שהאזור הנדרש יהיה הכי "פתוח" להדמיה.

אזור העצה, הגבינה, וגם אזור בית החזה אינו נייד כל כך, ולכן הם נלקחים באמצעות שתי הקרנות. החולה יכול לשבת או לשכב: רדיולוג מומחה יגיד לך את המיקום הטוב ביותר של הגוף.

חולים עם פגיעות בעמוד השדרה מועברים על אלונקות לצורך צילומי רנטגן דיגיטליים.

צילום רנטגן דיגיטלי של הבטן עם בריום

צילום רנטגן דיגיטלי של הקיבה הוא סוג של פלואורוסקופיה בטנית המסייעת לבחון פתולוגיות איברים. ממוקדות מחלות כיב פפטי, פוליפים, תהליכים דיסטרופיים ודלקתיים וניאופלזמות אונקולוגיות. במהלך ההליך הרופא יכול לשים לב לאיברים הנמצאים בסביבה הקרובה: הוושט והתריסריון.

לפני קביעת רנטגן דיגיטלי למטופל, על הרופא לשלול את הסבירות שהמטופל יפתח אלרגיה למרכיב הניגודיות. אם הכל תקין, מומלץ למטופל להקפיד על תזונה מיוחדת למשך שלושה ימים.

בעת ביצוע צילום רנטגן, הנושא שותה שתי לגימות של חומר מיוחד (בריום), ולאחר מכן המומחה מתקן תמונה של דפנות הוושט. לאחר מכן המטופל שותה כ- 200 מ"ל יותר מחומר הניגוד, והרדיולוג מסדר את תמונת הקיבה.

ההליך כולו אורך בדרך כלל כחצי שעה. אם אתה צריך לדמיין את התריסריון, עליך לחכות עוד קצת עד שהבריום ייכנס לחלל האיברים.

ניתן לצלם תמונות מזוויות שונות: החולה שוכב על הספה על הצד, על הגב, על הבטן או עומד זקוף. כדי לאבחן בקע היטלאלי, המטופל שוכב ומרים את האגן בזווית של כ- 40 °.

עבור המטופל, צילום רנטגן דיגיטלי עם בריום אינו מסוכן: החומר עוזב לחלוטין את הבטן לאחר כ- 60-90 דקות. לפעמים, לאחר האבחון, עצירות מתרחשת, צבע הצואה משתנה. ככלל, תהליך תנועות המעיים חוזר לנורמלי מעצמו תוך מספר ימים.

לעיון: חומר הניגוד הוא בריום סולפט המדולל במי שתייה. הטעם של החומר הוא כמו תמיסת סידן (גיר) ובדרך כלל מקובל על המטופלים. המחקר אינו מלווה באי נוחות, והמידע המתקבל מאפשר לך לזהות במהירות בעיות רציניות שקשה לדמיין אותן בשיטות אבחון אחרות.

צילום רנטגן דיגיטלי לילד

ניתן לבצע צילומי רנטגן דיגיטליים לילדים אפילו מלידה אם מצוין. בשיטה זו תוכלו לבחון ולהעריך את מצב האיברים הפנימיים, מערכת השלד והשרירים - במילה אחת, כמעט כל רקמות הגוף:

 • בדיקת רנטגן של המוח תאפשר ויזואליזציה של נוכחות ומצבן של גרורות, צורת עצמות הגולגולת, איכות תבנית כלי הדם, מצב הסינוסים הפראנאליים ותפרים גולגולתיים;
 • כאשר עורכים צילום רנטגן דיגיטלי של הריאות, ניתן לזהות תהליכי גידול, דלקת ריאות, ברונכיטיס ופיברוזיס;
 • צילום רנטגן של אזור הבטן מסייע בזיהוי ניאופלזמות, גרורות, מורסות ומוקדי הרס ברקמות;
 • הליך הרנטגן הדיגיטלי של עמוד השדרה מתבצע כאשר מתקבלות פציעות, כמו גם כדי למנוע בקע, זיהום וסרטן.

בעת אבחון ילדים, חשוב מאוד לוודא שהילד דומם לחלוטין למשך מספר שניות או דקות. במרפאות רבות לתינוקות יש "עריסה" מיוחדת של רנטגן בה התינוק קבוע במיקום הנדרש. במקרים נדירים, אם אי אפשר לשמור על התינוק, מותר להשתמש בהרדמה לטווח קצר.

חל איסור מוחלט להשתמש בצילום דיגיטלי לילד בכוחות עצמו: המחקר מתבצע רק בהוראת רופא. הרופא מעריך את הצורך בשיטה לאחר בדיקה חיצונית, אנמנזה ואבחון ראשוני במעבדה. [7]

התוויות נגד

לצילום רנטגן יש מעט מאוד התוויות נגד, וכולן אינן קטגוריות ולא קפדניות מדי. לדוגמה, אם המחקר מוקצה לאישה בהריון, עדיף לא לבצע אותו במהלך השליש הראשון. עם זאת, בנוכחות אינדיקציות עדיין נעשה צילום רנטגן, אולם נעשה שימוש בכל ציוד המגן הדרוש.

תקופת ההנקה נחשבת גם להתווית נגד יחסית. עם זאת, גם כאן ההליך מבוצע בנוכחות פציעות ומחלות, שאפשר לאבחן אותן ללא צילום רנטגן.

המצב מסובך יותר אם המטופל סובל מיתר -ניידות - למשל, מצב זה אופייני לסכיזופרניה, כמה פסיכוזות ונוירוזות. בשל העובדה שאדם אינו יכול להבטיח חוסר ניידות במשך זמן מה, ההליך עלול להיות בסיכון, מכיוון שהתמונות שיתקבלו יהיו מטושטשות ולא ברורות.

סיבוכים לאחר ההליך

כאשר מבצעים צילום רנטגן דיגיטלי, המטופל מקבל מינון קטן יחסית של קרינה, התואמת בממוצע 4-6% מהתעריף השנתי שמקבל אדם ממקורות קרינה טבעיים (שיעור זה נקבע כ -3 mSv בשנה ). כלומר, ניתן להשיג בערך אותה כמות קרינה על ידי שיזוף במשך שעה מתחת לקרני השמש. ובכל זאת, כדי להימנע מסיבוכים לא נעימים, הרופאים מייעצים לצלם צילומי רנטגן דיגיטליים לעתים קרובות מדי - כלומר יותר משש או שבע פעמים בשנה.

אסור לנו לשכוח כי אבחון רנטגן נקבע על פי אינדיקציות קפדניות, ולעתים קרובות מטרת הרופאים היא לזהות פתולוגיה קטלנית. אם ההצלה של לא רק בריאות, אלא גם חיי אדם עומדת על הפרק, אז בדרך כלל אין דיבור על סיבוכים אפשריים או בלתי אפשריים לאחר צילום רנטגן.

צילום רנטגן דיגיטלי הוא האפשרות הטובה ביותר מבין הקיימים, שכן היא בטוחה יותר ואינפורמטיבית לא פחות בהשוואה לבדיקת הרנטגן הרגילה עבורנו. במידת האפשר, במהלך ההליך, יש להבטיח הגנה על איברים שלא ייבדקו: לדוגמה, מונחות צלחות מיוחדות על אזור החזה והבטן שאינן נותנות לקרניים מסוכנות לעבור.

השלכות לאחר ההליך

השפעת הקרינה על גוף האדם עשויה להיות תלויה הן במהלך ההליך והן באיכותו: ככל שהציוד החדש והמודרני יותר לצילום רנטגן דיגיטלי, כך האבחון בטוח יותר. Sievert נלקח כיחידת המדידה של מינון הקרינה. בכל חדר רנטגן ישנם מינונים מיוחדים המודדים את מידת החשיפה האנושית במהלך המחקר.

מינון הקרינה קשור ישירות לאיכות הציוד. לפיכך, צילום רנטגן דיגיטלי מלווה בדרגת קרינה נמוכה יותר ממקבילו של הסרט הקונבנציונאלי. יש לזכור גם כי מינון גבוה יותר של קרניים משמש לקבלת תמונה של מערכת השלד מאשר לבדיקת איברים חלולים.

מטופלים רבים חוששים מאבחון רנטגן, בשל ההסתברות הגבוהה לתוצאות בריאותיות שליליות. מצד אחד, כל כמות חשיפה לקרינה עלולה לפגוע בגוף. ומצד שני, הסכנה האפשרית הקיימת כאשר אין שימוש בצילום רנטגן גדולה בהרבה מהפגיעה הזו, שכן היא עלולה לגרום לסיבוכים חמורים מהאיבר או המערכת הפגועה. לכן, אם יש אינדיקציות לביצוע מחקר, זה עדיין צריך להיעשות. כמובן, למען בטיחות רבה יותר, עדיף לבחור צילום דיגיטלי: מכשירים מודרניים נותנים עומס קרינה נמוך בהרבה על הגוף. [8]

טיפול לאחר ההליך

בדרך כלל אין צורך בטיפול מיוחד לאחר ביצוע צילום רנטגן דיגיטלי, אך הרופאים זיהו מספר המלצות להאיץ את הסרת מינון הקרינה שהתקבל מהגוף:

 • עם ההגעה הביתה עליך להתקלח מיד;
 • שתו הרבה מים לאורך כל היום.

להאיץ את ניקוי הגוף ומשקאות אחרים:

 • תה ירוק;
 • חלב טרי;
 • מיץ טבעי עם עיסת (אפרסק, תפוח, תות וכו ');
 • מיץ ענבים.

בנוסף, מומלץ לטייל הרבה באוויר הצח, רצוי בצל - למשל ביער, בפארק. לא רצוי להשתזף ולהישאר בשמש במשך זמן רב ביום הלימוד. [9]

צילום רנטגן דיגיטלי מודרני מאפשר קבלת תמונות ברורות ואיכותיות שבזכותן הרופא מקבל את ההזדמנות להעריך כראוי את המאפיינים הקליניים של הבעיה ולבחור את טקטיקות הטיפול האופטימליות. כיום, מחקר כזה יכול להתבצע במרכזים קליניים רבים: מידע על סוג המכשיר הדיגיטלי ויכולותיו מסופק ישירות במרפאה שנבחרה.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.