Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

רדיולוג

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

רדיולוג הוא רופא המתרגל באמצעות צילומי רנטגן לאבחון מדויק ומדויק.

בדיקת רנטגן היא אחד ממחקרים האבחון הפופולריים ביותר בימינו. צילומי רנטגן משמשים לקבלת תמונות רנטגן סטנדרטי של מערכת העצם, כמו גם כמה איברים. פלואורוגרפיה, טומוגרפיה, אנגיוגרפיה - כל ההליכים הללו בלתי אפשריים ללא קרינת רנטגן.

רנטגן מומחה עוסקת בביצוע מחקרים אלה באמצעות קרני רנטגן.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

מי הוא רדיולוג?

בכל העולם, המקצוע של רדיולוג נחשב לאחד המעמד הכי מכובד. נציגים מוסמכים של המומחיות הזאת יש ידע נרחב של שימוש בציוד רפואי שונים, כגון התקני רדיולוגיה סטנדרטיים, תהודה מגנטית וטומוגרפיות מחשב, כמו גם טומוגרפיות אנגיוגרפיות. ההתמחות של רדיולוג כוללת את היכולת לאבחן מחלות באמצעות אולטרסאונד וטכניקות רדיונוקלידים, לדמיין נתונים מספיק כדי לקבוע או להבהיר את האבחנה של המטופל.

על מנת לממן את המקצוע הרציני והכרחי הזה, על המומחה העתידי להבין היטב את כל המערכות והאברים בגוף האדם ללא יוצא מן הכלל, על מנת שיוכל לייצג את כל החלקים וההתמחויות של כיוון רפואי זה.

מתי עלי לגשת לרדיולוג?

ניתן להפנות את החולה לרדיולוג על עצה וכיוונים של מומחים רפואיים שונים: טראומטים, מנתחים, מטפלים, קרדיולוגים, רופאי ילדים, רופאי חוליות, אורתופדים, אורולוגים. הסיבות למחקר יכולות להיות:

 • כאבי בטן ממוצא לא ידוע;
 • שיניים וכאב מקסימלי;
 • גופים זרים במערכת העיכול והנשימה;
 • חשד לתהליכים דלקתיים או להתפתחות של גידולים;
 • גורם בלתי מוסבר להיפר-תרמיה;
 • נפיחות על פני הגוף;
 • טראומה, הגבלת ניידות של המפרקים, אדמומיות בלתי מעורערת של סימנים וסימנים אחרים.

שברים, חבורות, כאבי ראש של מקור לא מובן, הפרעות בכלי הדם, פתולוגיות של האוזן התיכונה, מערכת העיכול והנשימה - הסיבות לרישום לרדיולוגים יכולות להיות מפורטות ללא הרף. כאלה, ותסמינים רבים אחרים יכולים להיות סימן לאבחון נוסף, כולל בדיקת רנטגן.

אילו בדיקות אני צריך לקחת כשאני מתקשר לרדיולוג?

בדיקת רנטגן היא הליך אבחון, ולכן לא יידרשו בדיקות נוספות. הרופא יכול לשאול על נוכחות של הפניה ממומחה על מנת להבין את מהות הבעיה ואת שיטות החיפוש אחר הסיבות הפתולוגיה. בנוסף, לעתים קרובות תמונות ותיאור התוצאות נשלחות ישירות לרופא המטפל, אשר, בנוסף לרדיוגרפיה, יכול להקצות מספר מחקרים נוספים לפי שיקול דעתו. זה תלוי ישירות בתמונה הקלינית, בחומרת מצבו של המטופל, וכן באבחון לכאורה.

אילו שיטות אבחון משתמש הרדיולוג?

שיטות אבחון רנטגן:

 • השיטה של רדיוגרפיה (סרט או דיגיטלי) - רכישת תמונות בשל צפיפות רקמות הגוף השונים, אשר מצולמים על ידי צילומי רנטגן. ניתן להציג את התמונה על תמונה או על מסך מחשב;
 • שיטה של fluoroscopy - קבלת תמונה פלואורסצנטית עם העברה נוספת של אותו למסך המחשב. שיטה זו מאפשרת לך לבדוק את האיברים במהלך תפקודם הטבעי. החסרון של הליך אבחון זה הוא כי מינון הקרינה שקיבל החולה גבוה בהרבה בהשוואה לרדיוגרפיה סטנדרטית;
 • השיטה של טומוגרפיה ליניארית - בדיקת רנטגן, המאפשר להעריך כל שכבה של הרקמה של האורגן מאובחנים, עם עלייה שיטתית בעומק הסריקה;
 • השיטה של טומוגרפיה ממוחשבת רנטגן - מאפשר לקבוע את הצפיפות ואת חדירות של רקמות. זה חשוב במיוחד בהערכת איברים ורקמות מורכבות, מלא חומרים פתולוגיים (נוזל serus, מוגלה, דם).

מה עושה רדיולוג?

רדיולוג הוא, במידה מסוימת, מומחה אבחון בתחום של שימוש בטכניקת בדיקת רנטגן עם פרשנות לאחר מכן את התוצאות של התמונות. נציגי מקצוע זה עובדים במוסדות רפואיים של אשפוז ואשפוז, במבנים אבחון (רדיולוגיה חדרים).

רונטגולוג מוסמך מאבחן מחלות בעזרת ציוד רנטגן. במקרה זה, מחלות אפשריות של הריאות, מערכת העצם, עמוד השדרה, השיניים, וכו 'נחקרות.

בעל ידע נרחב בתחום הפיזיקה הקרינה, המומחה משפר ללא הרף את ההסמכה שלו על ידי לימוד שיטות אבחון קרינה, פענוח והערכת התוצאות שהתקבלו לאחר המחקר. התקנים מורכבים שעמם עובדים רדיולוגים, דורשים ידע וניסיון אדירים בהתמודדות עם ציוד, כמו גם זיכרון חזותי טוב, היכולת להתמקד בדברים קטנים, סבלנות והתמדה.

מקצוע הרדיולוג אינו אפשרי ללא הכשרה רפואית מלאה ועיסוק רציני: מומחים אלה מאומנים במחלקה לרדיולוגיה ושיטות אבחון קרינה בבתי ספר לרפואה גבוהה יותר.

אילו מחלות מטפל הרדיולוג?

הרדיולוג אינו מרפא, אך מכיר במחלות של מערכות ואיברים אנושיים רבים על פי תוצאות בדיקת רנטגן.

שיטת הרנטגן של האבחון מחולקת למספר סוגים:

 • שיטה כללית (תיאור טכניקות וטכניקות);
 • שיטה פרטית (רנטגן פתולוגיה של איברים ומערכות ישירות: עצמות, מפרקים, לב, מערכת ריאות, מערכת העיכול, וכו ');
 • שיטה מיוחדת (שימוש בקרני רנטגן בפאתולוגיות תעסוקתיות, גסטרואנטרולוגיה, phthisiology).

שיטת הרנטגן של האבחון משמשת למחלות הבאות ולתנאים פתולוגיים:

 • פתולוגיה של שיניים ומלתעות, מפרקים ומערכת עצם;
 • בדיקת עצמות של תצורה מורכבת (אלה כוללים בדיקה של הגולגולת, עמוד השדרה, מפרק הירך);
 • אבחון הפתולוגיה של הפרשת מרה, מערכת איברי המין והשתן בשיטות של ניהול בינוני מנוגד;
 • מחקר של ברונכי וראות (זיהוי של גידולים, שחפת, ברונכיטקסיס, פתולוגיה של פטריות הסימפונות, נוכחות של גופים זרים במערכת הנשימה;
 • רנטגן של הלב ומערכת הדם;
 • רנטגן פתולוגיה של מערכת העיכול בעזרת סוכני בניגוד, ההגדרה של תהליכים סרטניים, מחלת כיב פפטי, הפרעות הקלה הרירית.

הרופא עורך מחקר, מתאר את התוצאה של התמונה, משווה את התמונה של הבדיקה עם תסמינים קליניים ומנסחת את האבחנה הסופית.

יעוץ מרדיולוג

לפני ביצוע בדיקת רנטגן, המטופל צריך להיות מודע כמה הדרישות שיש לראות במחקר.

 • לפני צילום תמונה, יש צורך לחשוף את החלק של הגוף הנבדק.
 • ייתכן שיהיה עליך להסיר את כל הטבעות מתכת, צמידים, עגילים, שרשראות או תכשיטים אחרים, כמו גם משקפיים מסגרת מתכת, שכן פריטים אלה יכולים להשפיע על הדיוק של התמונה על ידי המשקף את קרני הרנטגן.
 • אולי, זה יהיה הציע ללבוש התקנים מגן על מנת להגן על האיברים של מערכת הרבייה מן ההשפעות של קרינה.
 • אם החולה בהריון, היא בהחלט צריך לספר לרדיולוג על זה, מאז הקרינה יכולה להיות מסוכנת עבור העובר. אם אחד לא יכול לעשות בלי בדיקת רנטגן, אישה תוצע אמצעי בטיחות מסוימים על מנת למזער את ההשלכות האפשריות על העובר.
 • לפעמים המחקר כולל שימוש במדיום בניגוד, אשר מאפשר לבודד את האיברים הדרושים או כלי הדם של הגוף. החומר יכול להיות מוזרק לתוך הגוף באמצעות צריכת נוזלים פנימית, כמו גם על ידי חוקן או הזרקת. לפני כניסתה של הניגוד, יש צורך לקבוע את נוכחות או היעדר אלרגיות לחומר זה.

הרופא-רדיולוג הוא, בראש ובראשונה, מומחה האבחון והיועץ בעל השכלה רפואית גבוהה יותר. אין להתעלם מהליך הבדיקה הרדיולוגית: הניסיון והידע של הרדיולוג הוא לפעמים חסר תחליף באיתור, בהגדרת המפרט של המחלה, אשר חשוב ביותר למינון של טיפול יעיל ויעיל.

trusted-source[7], [8]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.