^

בריאות

A
A
A

צורות קליניות וריאציות של דלקת מפרקים ניוונית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ניתוח תוצאות מחקרי אוכלוסין בקנה מידה גדול אפשר לזהות ארבעה מהצורות הקליניות הנפוצות ביותר של אוסטאוארתריטיס :

  1. Monoarthrosis מוקדם של המפרקים של הגפיים התחתונות. ברור, monoarthrosis של הברך, הקרסול או מפרקים אחרים של הגפיים התחתונות אצל אנשים צעירים הוא משני - לאחר טראומה או ניתוח (למשל, כריתת שד). צורה זו של osteoarthritis היא נדירה.
  2. Monoarthrosis מוקדם של מפרק הירך הוא גם משני - posttraumatic (בעיקר אצל גברים צעירים) או על רקע דיספלסיה מולדת (בעיקר אצל נשים צעירות). 
  3. שילוב של אוסטיאוארתריטיס של מפרקי הברך והמפרקים של הידיים. צורה זו נמצאת לעיתים קרובות אצל נשים בגיל העמידה עם השמנת יתר ויתר לחץ דם. משפיע על המפרקים interphalangal עם היווצרות של גושים ואת בעיקר tybiofemoral המדיאלי ו patellofemoralnyh תאים של מפרק הברך. 
  4. השילוב של gonarthrosis, דלקת מפרקים ניוונית של הידיים, עמוד השדרה, דלקת מפרקים ניוונית ובאתרים אחרים נקראים מפרקים ניוונית כללית. IH Kellgren ור 'מור (1952) המליצו כללית שיחת אוסטיאוארתריטיס" ... בנוכחות עדות רדיוגרפית של דלקת מפרקים ניוונית שישה או יותר קבוצות של המפרקים, כולל המפרקים carpometacarpal הראשון של הידיים, פרוקסימלי המפרקים interphalangeal של הידיים, apophysary מפרקי עמוד השדרה, מפרקי הברך, ואת metatarsophalangeal הראשון מפרקי רגליים ". על פי הסיווג של דלקת המפרקים ניוונית ACR, שנקרא נגע osteoarthritis כללי עם שלוש או יותר קבוצות עם מעורבות משותפת אופציונלית הבאות: ברכיים, ירכיים, עמוד השדרה ומפרקי apofizealnye מפרקים של ידות ורגליים. 

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.