^

בריאות

A
A
A

מהי אוסטיאוארתריטיס?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אוסטאוארטריטיס - הפרעה כרונית, אי-דלקתית פרוגרסיבית של מפרקי המטלטלין של האטיולוגיה שונה, המאופיינת בשחיקת הסחוס במפרק, השינויים מבניים עצם subchondral ואת סינוביטיס לכאורה או סמוי.

עד אמצע 1980 לא היתה הגדרה מאוחדת של osteoarthritis. בדרך כלל זה היא כאל מחלה שהגורם לה אינו ידוע שבו משפיע סחוס בעיקר (בניגוד דלקת מפרקים שגרונית אשר העיקרית המושפעת סינוביום) הצביע על הטבע ניווניות של תהליך פתולוגי.

בשנת 1986, ועדת המשנה אוסטיאוארתריטיס של הוועדה על הקריטריונים האבחנתיים וטיפוליים של American College of Rheumatology (ACR) הציעה את ההגדרה הבאה של דלקת מפרקים ניוונית: "אוסטיאוארטריטיס - קבוצה הטרוגנית של מחלות הגורמות להופעת סימפטומים של המפרקים הנגרמים על ידי פר של שלמות הסחוס במפרק, כמו גם שינויים בעצם העצם " ).

המשמעותי ביותר עומדת במלוא התיאוריות המודרניות של האטיולוגיה בפתוגנזה של דלקת מפרקים ניוונית, כמו גם את רוב משקף באופן מלא את מהות המחלה, הוא לקבוע את ACR (1995): "אוסטיאוארטריטיס - מחלה הנגרמת על ידי פעולה של גורמים ביולוגיים מכני כי לערער את היחסים הנורמליים בין תהליכים של השפלה וסינתזה של כונדרוציטים, מטריקס של הסחוס במפרק ואת עצם subchondral. "

נוסף נרחב אבל קשה לזכור את ההגדרה המסכם את קלינית, pathophysiological, ביוכימיים ביומכנית שינויים אופייניים של דלקת מפרקים ניוונית, פותחה על על etiopathogenesis של דלקת מפרקים ניוונית של הכנס, שאורגן על ידי המכון הלאומי של דלקת מפרקים, סוכרת, עיכול מחלות כליות, המכון הלאומי להזדקנות, אמריקאי האקדמיה לניתוחים אורטופדיים, במועצה המייעצת הלאומית Arthritis and קרן דלקת פרקים (. ואח KD ברנדט, 1986), "אוסטיאוארתריטיס קליני מאופיין כאבי פרקים, רגישות במישוש אותם, הגבלת ניידות, crepitus שלהם, מעת לעת - השתפכות ו דלקת okalnym ברמות חומרה שונות, אך ללא תופעות מערכתיות. שינויים פתולוגיים osteoarthrosis מאופיינים אובדן סחוס אחידה, לרוב באזורים של עומס גבוה, טרשת העצם subchondral, היווצרות ציסטה subchondral, osteophytes שולית, להגדיל metafizalnogo זרימת דם ודלקות של synovium. היסטולוגית, בשלב המוקדם של דלקת מפרקים ניוונית המאופיינת פיצול של משטח סחוס במפרק, ההתפשטות של כונדרוציטים, היווצרות סדקים אנכיים בתצהיר סחוס של גבישים שונים, שיפוץ ואולי מעבר נביטה "גלי" קו כלי הדם. עבור דלקת מפרקים ניוונית המאופיינת גם על ידי הנוכחות של מאפיינים בתגובת מתקן (בפרט, osteophytes); מאוחר יותר יש אובדן מוחלט של סחוס, osteosclerosis ואת מוקדי נמק של העצם subchondral. Biomechanically osteoarthritis מאופיין בשינוי של יכולת סחוס במפרק להתנגד מתח, דחיסה, שינוי החדירות שלה, ריכוז מים גדל בה לבין נפיחות מוגזמות. ביוכימית אוסטיאוארטריטיס מאופיין בריכוז של proteoglycans ירד עשוי לשנות ihrazmerov וצבירה, ולשנות את הגודל של סיבי קולגן מעיכה להגדיל את הסינתזה ושפלה של מקרומולקולות מטריקס. "

לפי ההגדרה של דלקת מפרקים ניוונית, הציע בסמינר "אופקים חדשים אוסטיאוארתריטיס" (ארה"ב, 1994), שנערך על ידי האקדמיה האמריקנית לניתוחים אורטופדיים, המכון הלאומי של דלקת מפרקים, שלד ושרירים ומחלות עור, המכון הלאומי להזדקנות, קרן דלקת פרקים ומחקר אורטופדיים וחינוך קרן, מדגישה כי אוסטיאוארתריטיס כוללת מספר nosologies: "דלקת מפרקים ניוונית - קבוצה מצטלבת מחלות בעלי אטיולוגיות שונות, אך תוצאות ביולוגיות, מורפולוגיים קליני דומות. תהליך פתולוגי משפיע לא רק על הסחוס במפרק, אלא חל גם על המפרק כולו, כולל העצם subchondral, הרצועות, כמוסה, synovium והשרירים periarticular. בסופו של דבר ניוון של הסחוס במפרק עם מעיכה שלה, פיצוח, כיב ואובדן שלה מלא. "

הסמינר, שנערך בשנת 1995, הציע את ההגדרה הבאה: "אוסטיאוארטריטיס - התוצאה של גורמים ביולוגיים מכני המפרים את האיזון בין התהליכים של שפלה וסינתזה של מטריקס של הסחוס במפרק ואת עצם subchondral. אוסטיאוארתריטיס עלול להינקט על ידי מגוון של גורמים כגון גנטית, התפתחותיים, מטבולית וטראומטית, בתהליך הפתולוגי המעורב אוסטיאוארתריטיס סינוביאלי המשותף לכל הרקמות. בסופו של דבר osteoarthritis מבטא מורפולוגיים, ביוכימיים, מולקולרי ביומכנית שינויים של תאי מטריקס, אשר מובילים לדילול, ניתק, כיב, אובדן הסחוס במפרק, osteosclerosis עם עיבוי דחיסה חד של שכבת קליפת המוח של העצם, osteophytosis subchondral, היווצרות subhondralnyh של ציסטות. עבור arthralgia קליני מאופיין osteoarthritis, רגישות והגבלת התנועה, crepitus, הצטברות תקופתית של exudate לתוך החלל המשותף, דלקת של חומרה שונה ללא גילויים מערכתיים. "

התייחסות היסטורית על אוסטיאוארתריטיס

לדברי החוקרים, אנשים תמיד היו osteoarthritis. שינויים ניווניים בעצמות נמצאו בשרידי מאובנים של Pithecanthropus ארקטוס (גבר Javanese). שינויים דומים נמצאו בעצמותיהם של תושבי המערה הנאובית, שחיו 10,000 שנים לפני ישוע (Brugsch HG, 1957), וכן בשלדים של אנגלו-סקסים עתיקים.

היפוקרטים תיארו את המחלה כ"דלקת פרקים, המשפיעה על מפרקים גדולים, אשר לא מעבר למפרק המושפע ". מאוחר יותר נשכחו התצפיות הקליניות האלה עד סוף המאה ה - 18, כאשר הרופאים ניסו שוב לחלק ארתרופות לקבוצות. למרות העובדה כי תיאור מפורט ומלא הראשון של דלקת מפרקים ניוונית קליני נעשתה 1805, ג'ון Haygarth (שנה קודם לכן התיאורים ויליאם Geberdenom גושים במפרקים interphalangeal הדיסטלית), ניסיונות מוצלחים כדי להדגיש המחלה OA מלבד דלקת מפרקים שגרונית, נעשו רק בתחילת המאה העשרים. (Garrod AE, 1907, Hoffa A., Wollenberg GA, 1908, Nichols EH, Richardson FL, 1909). לימוד דלקת מפרקים לא שחפת, E.N. NicholsH FL ריצ'רדסון (1909) זיהו שני סוגים של שינויים במפרקים, "סוג שגשוג עם נטייה להרס הסחוס במפרק, שמוביל ankylosis" ו- "סוג ניוונית עם נטייה להרס הסחוס במפרק ללא ankilozirovaniya". האפשרות השנייה היא ללא ספק תיאור של osteoarthritis. רק לאחר פרסום RL Cecil ו- VN. ארצ 'ר בשנת 1926, את הרעיון של osteoarthritis כמו מחלה נפרדת התקבלה על ידי הקהילה הרפואית רחבה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.