תסמינים של אוסטאוארתריטיס

תסמינים של אוסטאופורוזיס ב osteoarthritis

אוסטאופורוזיס מערכתית היא מחלה רב-תחומית מורכבת המאופיינת בהתקדמות איטית סימפטומטית בדרך כלל עד להופעת שברים בעצמות, אשר ברוב המקרים הם הסימנים הראשונים לאסטאופורוזיס.

צורות קליניות וריאציות של דלקת מפרקים ניוונית

ניתוח התוצאות של מחקרים גדולים באוכלוסייה אפשר לנו להבחין בין ארבע צורות קליניות הנפוצות ביותר של osteoarthritis

כתף מפרק אוסטיאוארתריטיס

אוסטאוארתריטיס הוא אחד הגורמים לכאב ולתפקוד של המפרק הטמפורומנדיבולרי. לרוב יש osteoarthritis משני של המפרק הזה על רקע של דלקת פרקים.

Osteoarthrosis של עמוד השדרה

אוסטיאוארתריטיס apophysary חוליות בעמוד השדרה (spondylarthritis, דלקת מפרקים ניוונית של עמוד השדרה) וניוון של הדיסקים (osteochondrosis) - מחלות שונות.

Osteoarthrosis של המפרקים של המברשות

למרבה הצער, אוסטיאוארתריטיס של המפרקים של הידיים אינו נלמד כמו ביסודיות כמו gonarthrosis ו coxarthrosis. זה כנראה בגלל איכות טובה יחסית של osteoarthritis של לוקליזציה זו.

אוסטאוארתריטיס של מפרק הירך (coxarthrosis)

Coxarthrosis - אוסטיאוארתריטיס של מפרק הירך. לרוב, אוסטיאוארתריטיס משפיע על הקצה העליון של מפרק הירך עם עקירה לרוחב העליון של הראש הירך (כ -60% מהחולים עם coxarthrosis, גברים סובלים לעתים קרובות יותר מאשר נשים).

Osteoarthrosis של מפרק הברך (gonarthrosis)

הנפוצה ביותר היא דלקת מפרקים ניוונית מבודדת במחלקה הטיביופמוראלית המדיאלית ונגע משולב במחלקות טיבי-פירמוראליות ופטלופמורליות.

הסימפטומים העיקריים של osteoarthritis

ברוב המקרים, המטופל אינו יכול לציין במדויק את הזמן ואת הסיבה כאשר הסימפטומים הראשונים של osteoarthrosis להופיע. זמן רב מספיק, אפילו בנוכחות שינויים היסטופתולוגיים וסימנים רדיוגרפיים, הוא אסימפטומטי.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.