Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תכשירים לטיפול באינסולין

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

תכשירים לאינסולין נדרשים לחולים עם סוכרת מסוג 1 ול -40% מהחולים עם צורה שנייה של פתולוגיה. אינסולין הוא הורמון פוליפפטיד. ככלל, התרופה ניתנת תת עורית, אבל במקרים חירום, שריר או תוך ורידי הממשל אפשרי. קצב ספיגתו תלוי ישירות באתר ההזרקה, פעילות השרירים, המאפיינים של זרימת הדם והטכניקה של ביצוע ההזרקה.

על ידי קישור לקולטנים של קרום התא, ההורמון מתחיל להפעיל את השפעותיו הפיזיולוגיות:

 • צמצום גלוקוז בדם.
 • הפעלת סינתזת הגליקוגן.
 • דיכוי היווצרות גופי קטון.
 • עיכוב של תהליכי היווצרות הסוכר מתרכובות פחמימות שאינן פחמימות.
 • הפעלת היווצרות של טריגליצרידים וצפיפות נמוכה ליפופרוטאינים.
 • עיכוב פיצול השומן עקב היווצרות של חומצות שומן מפחמימות.
 • מגרה את ייצור הגליקוגן, הפועל כמילואים אנרגטיים של הגוף.

ההכנות לטיפול באינסולין מסווגות לפי מקורן:

 1. 1. בעלי חיים (חזירים) - Insulrap GPP, Ultralente, Ultralente MS, Monodar Ultralong, Monodar Long, Monodar K, Monosuynsulin.
 2. 2. אנושי (חצי סינתטי ומהונדסים גנטית) - Actrapid, Novorapid, Lantus, Humulin, Humalog, Novomix, Protafan.
 3. 3. אנלוגים סינתטיים - Lizpro, Aspart, Glargin, Detemir.

התרופות מחולקות לפי משך הפעולה:

אינסולין של פעולה אולטרה

נספג מהר יותר מאשר סוגים אחרים של התרופה. מתחיל לפעול 10-20 דקות לאחר הממשל, גרימת ירידה ברמת הסוכר בדם. האפקט המרבי מתפתח תוך 30-180 דקות ונמשך 3-5 שעות.

Lispro

תערובת דו פאזית של אינסולין במהירות גבוהה ההשעיה פרוטאמין של משך בינוני. התרופה היא אנלוגיית DNA-רקומביננטי של ההורמון האנושי, שונה רק ברצף ההפוך של proline ו ליזין חומצות שאריות. מסדיר את חילוף החומרים של גלוקוז ויש לו אפקט אנבוליים.

Equimolaren לאינסולין האנושי. חדירה לרקמת שריר מאיצה את המעבר של גלוקוז וחומצות אמינו לשומן. זה מתחיל לפעול 15 דקות לאחר ההזרקה. מהירות יניקה גבוהה מאפשרת לך ליישם את התרופה מיד לפני האכילה.

 • אינדיקציות: סמים סובלניים סוג ראשון סוכרת סוג אחר של היפרגליקמיה לאחר הארוחה (לא ניתן לתקן), השפלה המואצת של הורמון לבלב מקומי. סוכרת מהסוג השני, עמידות לתרופות היפוגליקמיות אורליות, מחלות בינכאניות, התערבויות כירורגיות.
 • שיטת היישום והמינון: נקבע בנפרד עבור כל חולה, בהתאם לרמת הסוכר בדם. התרופה ניתנת רק תת עורית. אם יש צורך, זה יכול להיות משולב עם תרופות ממושכות או sulfonylureas לניהול בעל פה.
 • התוויות נגד: חוסר סובלנות של מרכיבי התרופה, אינסולינומה.
 • תופעות לוואי: תגובות אלרגיות, ליפודיסטרופיה, היפוגליקמיה, תרדמת היפוגליקמית, הפרה זמנית של שבירה.
 • מנת יתר: גדל עייפות, נמנום וחוסר מרץ, זעה מרובה, דפיקות לב, טכיקרדיה, רעב, ונימול של הפה, כאבי ראש, הקאות ובחילות, עצבנות ומצב רוח מדוכאת. הפרעות חזותיות, עוויתות, תרדמת גליקמית.

טיפול של סימפטומים שליליים ומנת יתר מורכב תת עורית, / מ '/ או בהקדמה של גלוקגון, הזרקת IV של פתרון hypertonic של דקסטרוז. עם התפתחות של תרדמת היפוגליקמיה, הזרקת סילון תוך ורידי של 40 מ"ל של פתרון דקסטרוז 40% מוצג לפני החולה עוזב את תרדמת.

כמו כן

אנלוגיה של ההורמון האנושי עם פעולה אולטרה. ההכנה התקבלה על ידי טכנולוגיית DNA DNA רקומביננטי באמצעות זן Saccharomyces cerevisiae. יש פעילות היפוגליקמית. זה מתחיל לפעול 10-20 דקות לאחר הזרקה תת עורית ומגיע אפקט טיפולי מרבי 1-3 שעות.

הוא משמש עבור סוכרת של הסוג הראשון והשני. Aspart משמש רק עבור תת עורית, המינון נקבע על ידי האנדוקרינולוג. התרופה היא התווית hypoglycemia ו רגישות יתר על מרכיביו. זה לא משמש לטיפול בחולים מתחת לגיל 6, כמו גם במהלך ההריון וההנקה.

במקרה של מנת יתר, יש סימנים של היפוגליקמיה, התקפים ויש סיכון לפתח תרדמת היפוגליקמית. כדי למנוע היפוגליקמיה קלה לנרמל את המדינה, זה מספיק כדי לקחת סוכר או מזונות עשירים בפחמימות לעיכול בקלות. במקרים אחרים, ניהול תוך ורידי של פתרון דקסטרוז 40% הוא הכרחי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Aphidra

פתרון לניהול תת-עורתי. זהו אנלוגי של אינסולין אנושי, המקביל לו במונחים של כוח הפעולה. יש פעילות מוגברת, אך משך פעולה קצר יותר בהשוואה להורמון האנושי.

 • הוא משמש כדי לפצות על חילוף החומרים של פחמימות בגוף עם חוסר אינסולין. מותר להשתמש בו לטיפול בילדים מעל גיל 6. זה מנוהל תת עורית 15 דקות לפני הארוחות או לאחר אכילה. מינון וטיפול נקבע על ידי הרופא המטפל, בנפרד עבור כל חולה.
 • התוויות נגד: רגישות יתר ל glulisin או רכיבים אחרים של התרופה. עם טיפול מיוחד משמש להריון וחולה בתקופה של הנקה.
 • תופעות לוואי: היפוגליקמיה והפרעות מטבוליות אחרות, בחילות והקאות, ירידה בריכוז, ליקוי ראייה, תגובות אלרגיות באתר ההזרקה. במקרים נדירים, ניתן לפתח דרמטיטיס אלרגי, תחושה של התכווצות בחזה, תגובות אנאפילקטיות.
 • מנת יתר מתבטאת בסימפטומים של היפוגליקמיה של צורה קלה או חמורה. במקרה הראשון, הטיפול מראה את צריכת הגלוקוז או מוצרים המכילים סוכר. במקרה השני, המטופל מקבל טפטוף תוך ורידי או תוך ורידי של גלוקגון או דקסטרוז.

משחק קצר  (אינסולין אנושי פשוט) - האפקט הטיפולי מתפתח תוך 30-50 דקות לאחר הטיפול. פעילות השיא נמשכת 1-4 שעות ונמשכת 5-8 שעות.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13]

הנדסה גנטית אנושית מסיסה

Biosulin

פתרון להזרקות הכוללות אינסולין מהונדס גנטית, גליצרול, מטא-קרסול ורכיבים אחרים. יש אפקט היפוגליקמי קצר. חודר לתוך הגוף אינטראקציה עם קולטן מסוים של הממברנה cytoplasmic החיצוני של תאים.

מקדם היווצרות של קולטן אינסולין. מגרה תהליכים תאיים, סינתזה של אנזימים מרכזיים. תחילתה של התרופה הוא ציין 30 דקות לאחר הממשל, ואת האפקט המרבי מתפתח בתוך 2-4 שעות, משך הפעולה הוא 6-8 שעות.

 • אינדיקציות: סוג 1 סוכרת מליטה וצורה עצמאית אינסולין של המחלה, מחלות בינכוכיות, תנאים הדורשים פיצוי של חילוף החומרים של פחמימות.
 • מינון וניהול: תת עורית, תוך שרירית או תוך ורידי 30 דקות לפני הארוחות עם תוכן מוגבר של פחמימות. המינון היומי הוא מ 0.5 עד 1 IU / kg משקל הגוף.
 • התוויות נגד: רגישות יתר למרכיבי התרופה, היפוגליקמיה, הריון והנקה.
 • תופעות לוואי: הזעה מוגברת, תסיסה, דפיקות לב, רעד של איברים, רעב, paresthesia בפה ותסמינים היפוגליקמיים אחרים. תגובות מקומיות: נפיחות באתר ההזרקה, גירוד, ליפודיסטרופיה, תגובות אלרגיות, נפיחות.
 • מנת יתר: יש סימפטומטולוגיה דומה עם תגובות שליליות. עם התפתחות מצב היפוגליקמיה, מומלץ דיאטה עשירה בפחמימות, ובמקרים חמורים - ניהול של פתרון של דקסטרוז או גלוקגון.

Biosulin מיוצר בקבוקונים של 10 מ"ל כל מחסניות של 3 מ"ל.

trusted-source[14], [15]

אינסוממן

התרופה מחדשת את החסר של אינסולין אנדוגני בסוכרת. יש כמה צורות, אשר נבדלים באחוזים יחס של פתרון ניטראלי של אינסולין ו פרוטמין. לכל מין יש פרמקוקינטיקה משלו, כלומר תכונות של חלוקה בגוף. כל הצורות מאופיינות בהתפרצות מהירה ובמשך פעולה ממוצע.

 • אינסומן מסרק 15/85 - מראה פעילות של 30-45 דקות לאחר הטיפול, האפקט הטיפולי המרבי מתפתח תוך 3-5 שעות. משך הפעולה הוא 11-20 שעות.
 • אינסומן מסרק 25/75 - מתחיל לפעול 30 דקות לאחר היישום, ההשפעה המרבית מתחילה לאחר 1.5-3 שעות, תקופת הפעולה היא 12-18 שעות.
 • אינסומן מסרק 50/50 - יעיל 30 דקות לאחר הניהול, ההשפעה המרבית שנצפה לאחר 1-1.5 שעות, משך הפעולה הוא 10-16 שעות.

הוא משמש עבור צורות תלויות אינסולין של סוכרת. הפתרון מנוהל תת עורית שעה לפני הארוחות. המינון נקבע על ידי הרופא המטפל.

תופעות לוואי: תגובות אלרגיות בעור, ליפודיסטרופיה, עמידות לאינסולין, ליקוי כלייתי בולט, תגובות היפרגליקמיות. מנת יתר יש סימפטומטולוגיה דומה אך בולט יותר. התוויות נגד: רגישות יתר למרכיבי התרופה, תרדמת סוכרתית. זה זמין בצורה של השעיה על הזרקת בקבוקי 10 מ"ל כל אחד.

Actrid NM

אינסולין המכיל סמים עם מבנה monocomponent פעולה קצרה. האפקט הטיפולי מתפתח 30 דקות לאחר הטיפול ומגיע למקסימום תוך 2-5 שעות. ההשפעה הטיפולית נמשכת 6-8 שעות.

 • אינדיקציות לשימוש: סוכרת תלויה באינסולין, טיפול בחולים עם חוסר סובלנות לצורות אחרות של תרופות, ניתוח עתידי בחולים עם צורה שנייה של סוכרת, lipodystrophy.
 • שיטת היישום: אם התרופה ניתנת בצורתה הטהורה, היא מנוהלת 3 פעמים ביום תת עורית, תוך שרירית או תוך ורידי. לאחר 30 דקות לאחר ההזרקה אתה צריך לקחת מזון. המינון נקבע על ידי האנדוקרינולוג, עבור כל חולה בנפרד.
 • תופעות לוואי: ירידה חדה ברמת הסוכר בדם, אדמומיות באזור ההזרקה והגירוד, תגובות אלרגיות בעור.
 • התוויות נגד: גידולים הורמונליים של הלבלב, היפוגליקמיה. יישום במהלך ההריון וההנקה אפשרי רק עם מינוי רפואי.

Actrapid HM זמין אמפולות של 10 מ"ל של חומר פעיל בכל אחד.

מסיסי אדם semisynthetic

ברינסולפי

התרופה היא פעולה קצרה, זה מראה את פעילותה 30 דקות לאחר הזרקה תת עורית. ההשפעה הטיפולית המקסימלית מתפתחת תוך 1-3 שעות ונמשכת כשמונה שעות.

 • אינדיקציות לשימוש: סוג 1 וסוכרת מסוג 2 אצל ילדים ומבוגרים, עמידות לתרופות היפוגליקמיות אורליות.
 • שיטת היישום: המינון של ההורמון עבור ניהול תת-עור נקבע על ידי הרופא המטפל, בנפרד עבור כל חולה. הפתרון מוזרק מיד לאחר הקלדת המזרק. אם המינון היומי הוא יותר מ 0.6 U / kg, אז התרופה מחולקת שתי זריקות מוזרק לחלקים שונים של הגוף.
 • תופעות לוואי: פריחות בעור, אנגיואדמה, זעזוע אנפילקטי, ליפודיסטרופיה, כישלון השבירה הארעית, היפרמיה של רקמות באתר ההזרקה.
 • התוויות נגד: אי-סובלנות אישית למרכיבי התרופה, תנאי היפוגליקמיה. טיפול במהלך ההריון וההנקה אפשרי רק למטרות רפואיות. עם טיפול מיוחד משמש לביצועים פיזיים או נפשיים מוגברת.

trusted-source[16], [17], [18]

הומור R100

אינסולין semisynthetic האדם של פעולה קצרה. אינטראקציה עם הקולטנים של קרום התא cytoplasmic, ויצירת קומפלקס קולטן אינסולין, אשר מגרה תהליכים תאיים.

נורמליזציה של גלוקוז בדם מבוססת על התחבורה הבין תאית מוגברת של ההורמון הזה, עלייה ספיגה והטמעה על ידי רקמות. התרופה מתחילה לפעול 30 דקות לאחר ההקדמה ומגיעה למקסימום לאחר 1-2 שעות, ההשפעה הטיפולית נמשכת 5-7 שעות.

 • אינדיקציות לשימוש: סוכרת מהסוג הראשון והשני. התנגדות חלקית או מלאה לתרופות היפוגליקמיות אוראליות, בחמצת סוכרתית, סוכרת הריונית, והפרעות מטבוליות מעבר אינסולין ארוך טווח.
 • מינון וניהול: התרופה מיועדת למינהל תת-עורתי, שרירי תוך ורידי. בממוצע, המינון הוא 0.5 עד 1 IU / kg משקל הגוף. ההורמון משמש 30 דקות לפני ארוחה עשירה בפחמימות. הפתרון להיות מוזרק חייב להיות בטמפרטורת החדר. אם הסוכן הוא prescribed עבור monotherapy, תדירות הניהול הוא 3-5 פעמים ביום.
 • התוויות נגד: אי סובלנות אישית של מרכיבי התרופה, סימנים של היפוגליקמיה. השימוש במהלך ההריון אסור, זריקות במהלך ההנקה אפשריים רק למטרות רפואיות.
 • תופעות לוואי: החדרת העור, הזעה מוגברת, דפיקות לב, רעד בגפיים, עצבנות, בחילות והקאות, כאבי ראש. כמו כן, תגובות אלרגיות באתר ההזרקה אפשריים.
 • מנת יתר: מצב היפוגליקמי של חומרה משתנה. הטיפול מורכב מאכילת מזונות עתירי סוכר או פחמימות. במקרים חמורים, פתרון של 40% של דקסטרוז או גלוקגון מצוין.

Humodar P100 מיוצר בקבוקים של 10 מ"ל ב מחסניות של 3 מ"ל של פתרון כל.

Berlinulinsulin H רגיל U-40

תרופות עם אפקט היפוגליקמי. מתייחס ההכנות של פעולה מהירה קצר. ההשפעה הטיפולית המקסימלית מתפתחת לאחר 1-3 שעות ונמשכת 6-8 שעות.

הוא משמש לטיפול בכל סוגי סוכרת ותרדמת סוכרתית. מינון מוגדר בנפרד עבור כל מטופל. ככלל, התרופה ניתנת תת עורית 10-15 דקות לפני הארוחות 3-4 פעמים ביום. המינון היומי הוא 6-20 יחידות. בחולים עם רגישות יתר לתרופה, המינון מצטמצם, עם רגישות מופחתת, הוא גדל.

התרופה היא התווית נגד חוסר סובלנות של מרכיביו וסימנים של היפוגליקמיה. תופעות שליליות מתבטאות בתגובות עור מקומיות, הידרדרות כללית.

אינסולין של משך בינוני

ספוג לאט ויש לו אפקט טיפולי 1-2 שעות לאחר הזרקה תת עורית. ההשפעה המרבית מושגת בתוך 4-12 שעות, משך הפעולה הוא 12-24 שעות.

איזולן

השעיה עבור ניהול תת עורית. מפעיל את מערכת phosphatidylinositol, משנה את התחבורה של גלוקוז. מגביר את צריכת אשלגן בתא. 1 מ"ל של ההשעיה מכיל 40 IU של אינסולין האדם ממוצא ביוסינתטי. הוא משמש עבור סוכרת תלויי אינסולין, עבור אלרגיות סוגים אחרים של אינסולין, הביע סיבוכים וסקולריים של סוכרת.

התרופה משמשת להזרקה תת עורית תוך שרירית. מינון ותדירות של זריקות נקבע על ידי הרופא המטפל, בנפרד עבור כל חולה. Isophane הוא התווית היפוגליקמיה ותרדמת. תופעות הלוואי מתבטאות בתחושה של רעב, overfatigue, רעד של גפיים, תגובות אלרגיות.

מונוטרד

הכנת אינסולין עם ממוצע משך הפעולה. מכיל 30% אמורפי ו 70% גבישי הורמון. המרכיב הפעיל הוא ההשעיה של אינסולין חזיר monocomponent. זה מתחיל לפעול 2.5 שעות לאחר ההזרקה, האפקט המרבי מתפתח לאחר 7-15 שעות ונמשך 24 שעות.

 • אינדיקציות לשימוש: כל סוגי סוכרת, התנגדות לחומרים היפוגליקמיים אוראליים, סיבוכים שונים של סוכרת, ניתוח, הריון והנקה.
 • שיטת היישום: המינון נבחר על ידי הרופא בנפרד עבור כל חולה. התרופה מוזרקת לעומק תת-עורקי, בכל פעם משנה את מקום ההזרקה. אם המינון עולה על 0.6 U / kg, אז זה צריך להיות מחולק לשני זריקות במקומות שונים. חולים המקבלים יותר מ -100 מנות רפואה ליום מאושפזים.
 • תופעות לוואי: שונות בחומרת היפוגליקמיה, פרקומה, תרדמת. היפרמיה באתר ההזרקה, תגובות אלרגיות בעור.
 • התוויות נגד: היפוגליקמיה ותרדמת היפוגליקמית.

מונוטרד MS זמין בצורה של השעיה עבור זריקה של 10 מ"ל בקבוקונים.

אינסולונג SPP

סוכן היפוגליקמי של משך חיים בינוני. הוא משמש לטיפול של סוכרת 1 ו 2 טפסים. התרופה משמשת הזרקה תת עורית לאזור הירך, מותר גם לנהל את התרופה על הקיר הבטן הקדמי, הישבן, שריר הכתף deltoid. מינון מחושב על ידי האנדוקרינולוג, תוך התמקדות ברמת הגלוקוז בדמו של המטופל ותכונות אחרות של גופו.

התרופה היא התווית ב רגישות יתר על המרכיבים שלה, היפוגליקמיה. תופעות לוואי מתבטאות בהפרת שבירה ונפיחות של הגפיים. כאשר הפרעות אכילה במהלך הטיפול או באמצעות מינון מוגבר, היפוגליקמיה עלולה להתפתח. גם תגובות מקומיות אפשריות לאחר ההזרקה: אדמומיות, נפיחות וגירוד.

אינסולין אינסולין

מתחיל לפעול 1-6 שעות לאחר הניהול. באופן שווה מורידה את רמות הגלוקוז בדם. יש פעילות שיא בולט ונשאר יעיל במשך 24 שעות. מאפשר לך לבצע זריקות 1 פעם ביום.

לנטוס

הכנה היפוגליקמית של אינסולין, עם מרכיב פעיל - glargine (אנלוגי של ההורמון האנושי). יש לה מסיסות נמוכה במדיום ניטרלי. כאשר ניתנים תת עורית, חומצה מנוטרלת ויצורים מיקרו משקעים שחרור אינסולין.

 • אינדיקציות לשימוש: צורה של סוכרת תלויית אינסולין אצל מבוגרים וילדים מעל 6 שנים.
 • שיטת היישום: פעולה ממושכת מבוססת על הכנסת מרכיב פעיל בשומן תת עורית. השפעה זו של התרופה מאפשרת לך ליישם את זה פעם ביום. מינון מחושב עבור כל חולה בנפרד.
 • תופעות לוואי: הפרעות מטבוליות בחומרה משתנה. לרוב יש ירידה בחדות הראייה, lipoatrophy, lipogypertrophy, dysgeusia, תגובות אלרגיות מקומיות. במקרים נדירים, קיים הלם אנפילקטי, מיאלגיה, ברונכוספזם.
 • התוויות נגד: רגישות יתר לרכיבים של התרופה, היפוגליקמיה, קטואסידוזיס סוכרתית. התרופה אינה מומלצת לטיפול בנשים בהריון ובילדים.
 • מנת יתר: אי ציות למינון מאיים על התפתחותן של צורות ארוכות טווח של היפוגליקמיה חמורה, המהווה סכנה לחולה. סימפטומטולוגיה חלשה נעצרת על ידי נטילת פחמימות. במקרים חמורים, הממשל הווריד של פתרון מרוכז של גלוקוז מצוין.

Lantus זמין בצורה של פתרון להזרקת, מחסניות של 3 מ"ל.

Levemir פנפיל

תרופה אנטידיאבית, אנלוגי של ההורמון הבסיסי האנושי עם פעולה ממושכת. ההשפעה ארוכת הטווח מבוססת על האינטראקציה של המולקולות של החומר הפעיל עם אלבומינים באמצעות שרשראות של חומצות שומן באתר של התרופה. פעילות היפוגליקמית נמשכת 24 שעות, אך עשויה להשתנות בהתאם למינון. פעולה ממושכת מאפשרת לך להשתמש בתרופה 1-2 פעמים ביום.

 • הוא משמש לטיפול בסוכרת מסוג 1. הפתרון מנוהל תת עורית, המינון נבחר בנפרד לכל מטופל, בהתאם לצורכי האורגניזם שלו ומאפייני המחלה.
 • תופעות לוואי: עור חיוור, רעידות של הגפיים, עצבנות מוגברת, חרדה, נמנום, דפיקות לב, פגיעה בראייה וחזון, paresthesia. תגובות מקומיות אפשריים גם בצורת בצקת של הרקמות, גירוד, lipodystrophy, ו hyperemia של העור. מנת יתר יש סימפטומטולוגיה דומה. הטיפול מורכב בשימוש במוצרים המכילים פחמימות.
 • התוויות נגד: חוסר סובלנות של המרכיבים של התרופה. שימוש במהלך ההריון וההנקה אפשרי רק למטרות רפואיות תחת שליטה קפדנית של האנדוקרינולוג.

Levemir Penfill זמין מחסניות של 3 מ"ל (300 יחידות) בצורה של פתרון לניהול פרנטרלי.

טרוויסה

האנלוגיה של ההורמון האנושי היא ארוכה מאוד. מנגנון הפעולה של התרופה מבוסס על אינטראקציה עם הקולטנים של אינסולין אנדוגני אנושי. אפקט היפוגליקמי נובע משימוש מוגבר של גלוקוז על ידי רקמות לאחר ההורמון נקשר לרצפטורים של שומן ותאי שריר.

 • התרופה משמשת לטיפול בסוכרת בקרב מבוגרים ומתבגרים, כמו גם ילדים מעל גיל שנה. הפתרון משמש עבור תת עורית, המינון מחושב על ידי הרופא המטפל, בנפרד עבור כל חולה.
 • התוויות נגד: חוסר סובלנות של מרכיבי התרופה, הריון וההנקה.
 • תופעות לוואי: היפוגליקמיה, תגובות אלרגיות באתר ההזרקה, ליפודיסטרופיה. כמו כן, ישנן הפרות אפשריות על ידי המערכת החיסונית, בצקת הפריפריה, עוויתות. מנת יתר יש סימפטומים דומים. כדי למנוע את הסימפטומים הכואבים, מומלץ לקחת מזון המכיל סוכר בתוך. אם היפוגליקמיה היא חמורה, אז הפתרון דקסטרוז הוא הכרחי.

Tresiba Flex Tach מיוצר מזרקים עטים עבור הזרקה תת עורית ב 100 ו 200 U / ml.

בנוסף לקבוצות אלה, ישנם הכנות של משך שונה תערובת אינסולין: NovoMiks פאזי aspart 30/50, FleksPen, Penfill, lispro, פאזי Humalog Mix 25/50.


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "תכשירים לטיפול באינסולין" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.