Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תחבושות מיובשים יבשים על בהונות

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021

תירס על הידיים והרגליים - תופעה מאוד לא נעימה, המונעת הליכה ועושה את העבודה הרגילה, גורמת אי נוחות וכאב, מקלקלת את מראה העור. במקרה זה, הכואב ביותר הם יבלות יבשות. הכאב הרטוב יכול להיות מכאיב וכרוך בפתיחה ספונטאנית של שלפוחית השתן, אבל הרבה יותר קל להיפטר ממנו מאשר נוקשות, במיוחד אם הוא גם לקח שורש. כיום, ישנן שיטות רבות אשר יכול להתמודד עם כזה צפוף neoplasm. רבים מהם מורכבים למדי ולא נוח מאוד לשימוש. פלסטרים מן היבלות היבשים נשללים אלה חסרונות, מה שמסביר את הפופולריות שלהם בפתרון בעיה זו.

המצאה שימושית ונוחה

הבעיה של יבלות יבשות על הידיים והרגליים היא עתיקה כמו העולם. עוד לפני הופעת הנעליים וההובלה, אנשים סבלו מחותמות כואבות וכואבות כשהיו צריכים ללכת הרבה על משטח לא יציב, ולשפשף את ידיהם, לעבוד קשה עם כלי יד פרימיטיבי. זה היה קשה במיוחד עבור אנשים שיש להם עור רך רגיש מלידה, וגם אלה שחסרים ויטמינים A ו- E. אחראי על לחות וגמישות מספקת של העור.

בעבר, אנשים היו צריכים לחפש דרכים לטפל יבלות משלהם. והחיפוש, יש לומר, התנהל לכיוונים שונים. אינטלקטואלים ואצילים, כדי לא לקלקל את העור הלבן העדין של הידיים והרגליים, נמנע מעבודת כפיים והזמין נעליים מחומרים רכים. טיפול עבור העור עבור רבים מהם היה אחד המשימות הקשות ביותר שלהם.

אבל אנשים רגילים, יחפים או נעולים בנעלי עץ או משפשפים נעלי נצרים מעור לא בגודל, עסוקים בעבודה גופנית כבדה, נאלצו לבקש עזרה מאמא טבע. אז התרופה הראשונה עבור יבלות ותירס הופיע, ועם הזמן הם הפכו יותר ויותר.

אבותינו מבושלים על פי מתכונים נוסחאות אלטרנטיביות היו מהודקים יבלות עם פיסות בד, חוטים, חבלים, קצת מאוחר יותר עם תחבושות, אשר עדיין לא היה נוח מאוד. אין זה מפתיע כי רוב שיטות חלופיות מומלץ לשימוש בלילה, כך התחבושת לא זז במהלך ההליכה.

הופעת טיח דבק הרבה טיפול חלופי הקלה. למעשה עכשיו רפואי דוחס על אתר קטן של העור (ואת callus בדרך כלל לא כל כך גדלים גדולים) אפשר היה לחזק עם העזרה שלה. זה עזר לשפר את קיבעון של יצירות טיפוליות על הרגל.

במקום זה הרבה הכנות מרקחת מרשם חלופי (פתרונות, קרמים, תרסיסים, משחות, מקלות), עם השפעה חזקה יותר, ארומה נעימה לעומת כמה מתכונים אלטרנטיביים, במיוחד אלה המבוססים על שום ובצל. אבל גם לאחר החלת רבים של תרופות אלה היה צורך לכסות את התירס עם תחבושת, בנוסף תיקון עם סרט דבק. כמה חזק מבנים כאלה יכול להחזיק, רבים שניסו אותם על עצמם יודעים. עם הזמן, הם זזים, הם יכולים להתפרק, וחוץ מזה, הם מפחדים מהמים.

אבל המדע התרופות לא עומד בשקט. לאחר שהחליט לשלב את התכונות המועילות של התרופות היעילות ביותר (לדוגמא, החומצה סליצילית), ואת היכולת לתקן של פְּלאַסטֶר, מדענים המציאו טלאים מיוחדים של יבלות רטובות ויבשות כי מטופלים בו זמנית מוגן עור פגוע.

אינדיקציות טיח מיובש יבש

יבלות יבשות הן תוצאה של תגובה מגינה של האורגניזם המתרחש בתגובה לגירוי עור מכני רגיל: לחץ או חיכוך. כתם של עור שנחשף לאפקט כזה משנה את מאפייניו: הוא נעשה יבש וצפוף. שכבת keratinized נועד להגן על הרקמה הבסיסית מפני נזק.

והכול לא יהיה כל כך רע אם הדחיסה הגסה לא תתבלט ככתם לא אסתטי על רקע שאר העור ולא תגרום לאי-נוחות. עם השפעה מכנית חזקה על שטח מוגבל של העור, טיפה קטנה נוצרת בדרך כלל - תירס לח מלא בנוזל בין תאיים. בנוסף לאי נוחות, שלפוחית השתן כה כרוכה בקרע של הממברנה וחדירה לפצע הזיהום.

מכל יבלות, כל טיח רפואי יעיל. אבל הרופאים ממליצים לתת עדיפות סוגי חיטוי שלה, אשר ברוב המקרים יש כמעט בלתי מורגש על העור צבע בסיס עמיד למים עם כרית קטנה קטנה ספוג עם סוכן חיטוי קבוע על זה. טיח כזה יקטין את הלחץ על התירס ואת שפשוף הרקמות על רקמת הנעל, ועל הידיים יגן מפני להיכנס לפצע של עפר וחיידקים.

אבל מן היבלות יבש על הרגליים עדיף להשתמש פלסטרים antimosol מיוחד, אשר לא רק להגן על התירס מפני השפעות חיצוניות לא רצויות, אלא גם לתרום להרס הרקמות שלה. יבולים יבשים נוצרים באותם מקומות אשר באופן קבוע לחוות פעולה מכנית של כוח מתון. לפעמים הם מתעוררים באתר של יבשה רטובה יבשה. זה קורה אם נקודה כואבת אינו מוגן מפני ההשפעות של כוח הזרוע.

יבלות כזו טרנספורמציה על רגליו יש עוד צד שלילי - זה יכול ליצור מוט, הנמצא תחת השפעת הווירוס התעצם יפלוש עמוק לתוך הרקמות הרכות (ורבים יש לנו דיירים כגון זיהום HPV gerpevirusnaya כי הזמן עצמו עושה לא להראות).

כך קרה שהליבות של ה"קליוס "מתעוררות בדרך כלל באזור הבוהן והבהונות תחת השפעת הלחץ. באותו מקום אתה יכול לעתים קרובות לפגוש callus יבש ללא מוט - natoptysh. כדי לטפל בתירס שטחית קל יותר, מאשר ingrown עם ליבה, למעשה להיפטר הצטברות זה יהיה צורך להסיר לחלוטין שורש חודר עמוק. אבל זה פשוט בלתי אפשרי לא לטפל בתירס הליבה, כי זה מספק את אי הנוחות המקסימלית בצורה של כאב עז, אם הצטברות הוא מעט או חזק סיכה.

תירס יבש יכול להתרחש על החלק הפנימי של כף בבסיס האצבעות ואת התחתון של כף הרגל (על העקבים, רפידות ואת המשטחים לרוחב של האצבעות על היחידה בתחום metatarsals החיבור שלהם, למשל, במקומות עם משטח מגע עור רגיל).

פלסטרים תירס ניתן להקצות רופא של יבלות יבשות על עקבות אשר בדרך כלל מופיעים ברקע של ברגליים שטוחות ומחלות שדרה עם יציבה לקויה, הליכה יחפה על אבני משטח קשה, וכתוצאה מכך את הופעה של קמטים על נעלי מדרסים או בליעה תחת עקב של אובייקט מוצק. מדבקת החומר הפעילה מקדם יבלות ריכוך רקמות, ו משטח מיוחד, שבו יש מודלים מתקדמים רבים, מפחית את הלחץ על הנקודה הכואבת, וכתוצאה מכך הליכה ועמידה, אדם חווה כאב פחות אינטנסיבי יותר מבעבר.

זה יעיל מספיק כדי להשתמש תיקון antimozol ויבלות יבש על בהונות. תירס יכול ליצור במקום הכי נוח לטיפול, שם זה בעייתי לכפות תחבושת מקבע. כתמי תירס קבועים היטב על העור וזה תמיד אפשרי לבחור אפשרות שניתן לתקן על אזור הבעיה. ישנם סוגים כאלה של טיח (טיח תירס), אשר ניתן לחתוך לחתיכות של הצורה הרצויה וגודל. בנוסף, זה יכול להיות קבוע עם טיח דבק רגיל, וזה די נוח בעת יצירת callus בין האצבעות.

כדי להיפטר יבלות יבשות חדשות ללא מוט וערימות זה די אפשרי וללא טיח תירס, במשך כמה ימים אידוי רגל וניקוי האזורים המרופדים של העור חרמן עם אבן ספוג או מברשת. אבל עדיף להילחם עם גידולים ישנים של גודל קטן עם המכשיר הזה נוח.

שימוש תכוף בתגובות אנטימון מיבלות יבשות עם הגבעול נובע מכך שהרכיבים הטיפוטיים של מכשירים רפואיים אלה מסוגלים להגביר את חסינות העור המקומית ולהפריע לפעילות הפעילה של וירוסים. הם מעכבים את הצמיחתה של התירס, מרככים את מרכיביו המבניים ומאפשרים הסרה קלה יותר של הליבה.

כפי שאתם יכולים לראות, את האפשרויות של שימוש תירס plasters מ יבש יבלות הן מספיק רחב. לרוב הם משמשים את המראה של outgrowths ברגל, אבל אם תרצה, את הטיח יכול לשמש גם כדי להילחם יבלות הישן על הידיים.

trusted-source[1], [2]

טופס שחרור

פלסטרים תירס - בצורה הנוחה ביותר של שחרור לטיפול יבלות יבלות. הם מספקים התאמה מאובטחת של התרופה באזור הפגוע, לא מפחדים לחות ואינו מאפשרים לה לחדור לתוך הפצע, במרקם הדק של התיקון אינו מוסיף נפח נוסף ומונע מחככים של תירס, אשר חשוב במיוחד באזורים של כפות הרגליים, העור אשר נאלץ במגע עם נעלי חומר גסות למדי תפרים שיבוצי,.

מה הם הפלסטרים?

האזכור הראשון של תיקון הופיע על 3 לפני אלף שנים. עם זאת, בעוד המושג של התיקון כגוש פלסטיק דביק היה שונה במקצת, אולם, כפי האפשרויות עבור השימוש בו. אבל כניסתו של הסרטים הדבקים הראשונים לתיקון אב טיפוס yavalyayuscheysya ההלבשה המזוהם של הטיח המודרני, אנו חבים הרוקח הגרמני פול Beiersdorf, אשר רשם פטנט ההמצאה שלו 1882.

כאשר 8 שנים מאוחר יותר את הלהקה הסיוע קיבל פרסום טוב, זה היה בשימוש פעיל לא רק ברפואה, אלא גם לצרכים המקומיים. זה נתן דחיפה לפיתוח של קלטת חשמל.

שיפור נוסף של הטיח הגביר את הפופולריות שלו בחוגים רפואיים. הצבע הלבן של המוצר שהושג על ידי הוספת תחמוצת אבץ והפחתת הסיכון לגירוי בעור אושרו בדרך כלל. אז על אור היה מוצר, שם אליו טיח דבק.

למרות כל הנוחות של ההמצאה, זה המשיך להשתפר, מה שהופך אותו לכלי הכרחי עבור מגוון רחב של נגעי עור. אם יש לך בקשה בעבר מדבקות בעיקר לקיבוע של תחבושות רפואיות, אבל עכשיו הם התחילו לבצע את תפקידה של ההלבשה הכי המזוהמת. אנחנו מדברים על טיח בקטריות, אשר מתאים לטיפול שלפוחיות רטובות. כרית רכה ספוגה חיטוי (משמש לרוב כלורהקסידין סוכן מיקרוביאלית חסר צבע, קשת רחבה של פעילות אנטיבקטריאלית), מרפא פצעים, ומגן עליו מפני לכלוך, מקדם פריקה של נוזל exudate, מקדם הנשימה רקמות. שכבת דבק עמיד למים העליון (בבסיסו) מונע חדירת מים לתוך הפצע לוכדת את מורכבות על הפצע לריפוי.

תכונות הדבקות שימושית (יכולת לספק עור של מטופל קשר קבוע ארוך בהרכב הטיפולי, החדירה ההדרגתית של התרופה בתוך הרקמה, אשר משול טפטפות, וכו ') לא יכול להיות קוסמטיקאי מעוניין. כמעט בו זמנית עם bactericide רפואי, טיח תירס קוסמטי הופיע בשוק, כי התירס הם בעיה קוסמטית ולא מחלה. וכדי לרכך אותם, חשוב כי הרכב הטיפולי חודר דרך האפידרמיס keratinized, אשר הכי קל להשיג בעזרת מגע ממושך.

פלסטרים תירס יכולים לשמש הוא יבש ורטוב מן היבלות. עם זאת, תיקון של יבלות רטובות משמש עור שני מכיל חומרים המקדמים את היווצרות בועת הסרט המגנה. אבל התרופה עבור יבלות יבלות יבשות במבנה יש חומצה (סליצילית קרובות, אבל גם יכולה להוסיף בנזואית או חלב) כדי לעזור לרכך רקמות מחוספסות למנוע זיהום של הפצע.

כתמי תירס יכול להיעשות גם על בד (לדוגמה, דבק טיח תירס), ועל בסיס ג'ל או סיליקון על פי הטכנולוגיה hydrocolloid. אלה הם בעלי ערך גבוה יותר, אבל הם מחוברים הרבה יותר טוב לעור ומסייעים להרדים תירס.

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7]

מינון וניהול

כבר למדנו הרבה על פלסטרים תירס, ההיסטוריה שלהם, מטרה ותכונות שימושיות. הגיע הזמן לגלות אילו פלסטרים מן התירס ניתן לרכוש בבית המרקחת או הורה באינטרנט, שמותיהם, המאפיינים ואת תכונות היישום.

Composite טיח Composite

"קומפיד" הוא אחד המוצרים הפופולריים ביותר של תוכנית כזו, מיוצרים באמצעות הטכנולוגיות המודרניות ביותר שפותחו בארה"ב. מ טיפות תירס אחרים, זה שונה בכך שהוא אינו מכיל חומצות אגרסיבי בהרכבו. שכבת אחר שכבת ההתכנסות של callus מובטחת על ידי יצירת מים עם חומר גבס של תנאים המאפשרים ריכוך של רקמות גס באופן טבעי.

כאשר ייצור Kopmid, טכנולוגיה hydroolloid חדשנית משמש. הבסיס של הטיח הוא רצועת גומי שקוף, עמיד למים של צבע מוצק, מכוסה חומר דבק שכבה של חלקיקים hydrocolloid. חלקיקים מיקרוסקופיים יוצרים סרט מגן על העור (כמו העור השני), אשר מספק גם לחות מספקת של העור, חילופי האוויר. לכן, הוא מונע זיהום של הפצע, היווצרות של קרום יבש ו cornified על callus, מספק ריכוך של הצטברות.

מצד אחד, נוצר אפקט החממה שנקרא, כלומר. התירס נשבר. אבל מצד שני, העור נושם ולא חווה רעב חמצן, אשר מקדם את ההפעלה של תהליכים רגנרטיבית.

ישנן מספר צורות של שחרור של תחבושת דבק. שלושה מהם מתוכננים להסיר יבלות וירקות יבשים:

  • אריזה של 10 טלאים קטנים מיבשות יבשות בין בהונות.
  • אריזות של 6 לוחות בינוניים למאבק בפודישי עצים.
  • Pack של 1 בגודל בינוני תיקון המשמש לטיפול יבלות יבשים עם ובלי הליבה באתרים שונים של כף הרגל.

לקבלת קלות השימוש, טלאים יש גדלים שונים. חומר הבסיס מאפשר להם להיות מחוברים היטב לכף הרגל ולהישאר על העור במשך לפחות 24 שעות, מבלי להחליק או להתרחק מהמקום. הטיח לא נותן מים לתוך הפנים, אשר מונע אותו מתקלף.

המדבקה של ג'ל היבלות היבש כוללת שכבה נוספת אשר מפחיתה את הלחץ על חותם עור, ומכאן, כאשר דריכה על כאב תירס לא יהיה כל כך אינטנסיבי. לחות אופטימלית תורם cornification ריכוך פילינג של תאים מתים מן הרקמה בריאה, ספיגה שנתפסה חלקיקי תירס לחץ שיש אפקט משכך כאבים, ניתן לטפל ביעילות מבלי להגביל את עצם תנועות.

מאז הטיח אינו מכיל חומרים מזיקים רק מבטיח הפעלה של תהליכים פיזיולוגיים של התחדשות רקמות, זה כמעט אין התוויות נגד לשימוש. ניתן להשתמש במוצר זה לטיפול הן במבוגרים והן בילדים.

אבל זה חייב להילקח בחשבון כי דבק מודבק היטב גם על העור וכאשר הוא הוסר, ייתכן שיש אי נוחות ניכרת. אצל ילדים קטנים, העור הוא עדין ורגיש יותר מאשר אצל מבוגרים, ולכן ההפרדה מהטיח שלה יכולה להיות מלווה בתחושות מכאיבות אפילו.

המוצר הוא היפואלרגני לחלוטין, אז אתה לא צריך לדאוג לגבי המראה של גירוי או תופעות לוואי אחרות. וזה מצביע על כך השימוש בו במהלך ההריון הוא בלתי מוגבל.

הטיפול ביבולים יבשים עם הטיח "Compide" יכול להיות משולב עם שימוש בתרופות שונות ומתכונים חלופיים, אם הפעולה שלו אינה מספקת. המוצר נוח לשימוש ולהובלה (יש בו מכולה נוחה המאפשרת לאחסן את התיקון גם בתיק נשים או שקית קוסמטית), כמעט בלתי מורגשת על הגוף, נעימה למגע, עמידות ללחצים מכניים.

יתרון נוסף של "Compide" הוא היכולת להשתמש בו כדי למנוע היווצרות של צלקות על העור וצלקות גם לאחר הסרת מוט עמוק. אבל כדי להשיג את האפקט הזה, התיקון צריך להיות מיושם עד הפצע הוא הידק לחלוטין, לא רק על ידי הסרת שורש התירס.

נשאלת השאלה, כיצד להשתמש בטיח נגד יבלות יבשות? אין בזה שום דבר מסובך. יש צורך לקחת צלחת אחת מהחבילה, להחזיק אותו בידיים שלך לתת גמישות יותר, אשר יאפשר לטיח להגיע קל יותר כדי ליצור את הרגל. ואז בעדינות להפריד את הסרט מגן מן הצד הפנימי של הצלחת ולהחיל את התיקון על התירס, בודק כי כל הקצוות שלה מודבקים היטב על העור.

במהלך היום, המדבקה תגן ותרפא את התירס, שינוי מעט בצבע שלה ובהדרגה נפיחות בשל העובדה כי חלקיקים hydrocolloid לספוג לחות תאים מתים של התירס. אם התיקון הוא פזור או נפוח בכבדות, זה צריך להיות מוחלף עם אחרת.

כדי שהטיפול יהיה יעיל יותר, לפני השימוש במדבקה, העור באזור היבלות היבשות מומלץ לגנוב, לוקח אמבטיות לרגליים חמות (סודה, מלח או עשב) במשך 10-15 דקות. לאחר מכן, העור יהיה צורך לנגב יבש, אשר יבטיח קשר טוב בין בסיס דבק העור של כף הרגל.

עם טיח על הרגל, אתה יכול ללכת במשך יומיים או שלושה, עד כל הרקמות של התירס הם exfoliated. זה עלול לקחת זמן רב יותר כדי להסיר את שורש התירס. בנוסף, אין זה ראוי למהר במקרה זה, כדי לא להשאיר פצע עמוק ללא הגנה.

אם יש צורך להסיר את התיקון לפני שהוא מתחיל קילוף על עצמו, תצטרך בזהירות לקלף קצה אחד של רצועת לאט לאט למשוך אותו לאורך העור. בחריפות למשוך את המוצר לא הכרחי כדי למנוע כאב.

מספר המדבקות בשימוש תלוי בגודל ובעומק של calluses. אבל גם אם היית צריך לקנות חבילה של 10 טלאים, ובילה רק 2-3, אתה לא צריך לדאוג. חיי המדף של המוצר הוא 3 שנים, ולכן במהלך הזמן הזה הוא יכול לעזור יותר מפעם אחת ולא אחד מבני המשפחה. זה לא דורש תנאי אחסון מיוחדים, אבל כדי הכסף לא מבוזבז, סוכן אנטימון לא צריך להיות מאוחסן באזור להגיע של ילדים שיכולים להשתמש בו למטרות אחרות.

החיסרון הגדול ביותר של כלי חדשני זה נחשב להיות מחיר גבוה לעומת תיקוני אנטימון אחרים. בנוסף, קונים רבים, רגילים לעובדה אחת uncoiling ללא שימוש בחומרים קורוזיביים עם תירס הוא נוח להכות, נותרו ספקות לגבי האפקטיביות שלה.

trusted-source[8], [9]

טיח תירס קוסמוס

כתם מיובש יבש "קוסמוס" הוא תוצרת של החברה האירופית הידועה פול הרטמן, המתמחה בייצור מוצרים רפואיים והיגייניים. זהו אחד יותר מעשרה סוגים של תיקונים המיוצרים תחת המותג קוסמוס ב 7 מפעלים הממוקמים במדינות שונות. מוצרי החברה הם באיכות גבוהה, בטוח לבריאות האדם ובמחיר סביר.

אנטימוסול גבס קוסמוס, המשמש להסרת יבלות יבלות יבשים, אינו מכיל בהרכבה אגרסיבי סוכני טיפולית. לאמיתו של דבר זה אנלוגי של פלסטרים מן היבלות היבשות של המותג האמריקאי Compeed. סדרה באמצעות טכנולוגיה הידרוקולואידית נקרא Cosmos Hydro Active.

קיימות גרסאות שונות של תיקון הקוסמוס המיועד לשימוש:

  • על העקבים (רגיל XL עבור 5 חתיכות לכל Pack),
  • על בהונות (6 חתיכות לכל Pack),
  • יוניברסל (8 חלקים בחבילה בגדלים שונים).

המוצרים שונים בגודל, וזה נוח מאוד בהתחשב בעובדה כי יבלות ו יבלות יכול להשתנות במידה ניכרת. אבל גם אם אתה לוקח חלק גדול יותר, שום דבר נורא לא יקרה, כי אין לו חומרים מגרים העור, כלומר רקמות בריא לא יסבול. החומר הגמיש של הבסיס אינו יוצר תחושה של התכווצות העור, ואריג דק של צבע קורפורלי עושה שימוש בטלאי כמעט בלתי נראה על הרגל אפילו יותר נוח.

המוצר הוא מאוד נוח לשמור על עצמך, כי לאחסון של טלאים מיכל מסופק, בדומה למה זמין עבור תחבושות קומפיד.

בייצור של טיח קוסמוס, הטכנולוגיה hydrocolloid משמש גם. בלב הטיח הוא חומר עם מים דוחה תכונות עפר, אשר קשורה היטב לעור, הבטחת הידרציה אופטימלית שלה ומאפשר נשימה. באמצע צלחת הטיח לטיפול בקליפות יבשות יש פנקס ג'ל מיוחד שמתאים לקלוס, אך אינו נדבק לפצע. זה הודות לה חלקים חרמן של הצטברות מספיק רטוב, להיות הרבה יותר רך, ועכשיו הם יכולים בקלות להסיר עם ספוג.

הטיח די טוב לסבול מגע קצר עם מים. על העור, זה יכול להימשך בין 1 ל 3 ימים, אז זה משמש מאוד במשורה. הסר את התיקון הוא הכרחי כאשר הוא מתחיל לקבל נתקע מן העור.

שיטת היישום של גבס קוסמוס זהה לשימוש של מוצר אמריקאי. על הכנה מוכן, יש צורך להדביק את התיקון שוחרר מן הסרט מגן, להבטיח כי משטח דבק לחלוטין שומרת על העור לאורך המערכת כולה של הצלחת.

היצרן, המבוסס על טכנולוגיות בטוחות לבני אדם, אינו רואה כל התוויות נגד השימוש במוצריו. כלומר, קוסמוס קוסמים ניתן ליישם בבטחה לטיפול בילדים, נשים בהריון ואמהות מיניקות, קשישים. לכן אין צורך לחוות, אם המטופל מנהל אורח חיים פעיל מאוד, כי הוא ייחודי לילדים, ספורטאים ואנשים מסוימים של עסקאות (למשל, שליחים, סוכני מסחר, וכו '). התיקון הוא מאוד טוב וארוך המשיך ברגל מבלי להחליק על ידי חיכוך של הכתמים המחוספסים של נעליים לא להיכשל, אפילו כאשר הם נחשפים לחים, מספק תירס שיכוך כאבים יעיל מהיום הראשון של יישום. בסיס הדבק של התיקון אינו גורם לתגובות אלרגיות ולגירוי בעור.

אם לשפוט לפי חוות דעת, תחבושות מן התירס היבש Compise ו Cosmos מקל על העור טוב יותר מאחרים, אבל קוסמוס מוסר בקלות רבה יותר, שכן הוא אינו מקל על הפצע בכלל. מתברר שהשימוש בו לילדים אינו מוגבל לשום דבר. המוצר בטוח למדי ואינו גורם לתחושות כואבות בעת הסרתו מהעור.

חיי מדף של גבס תירס קוסמוס הוא 3 שנים, ואין צורך ליצור לו כמה תנאי אחסון מיוחדים, אשר יכול גם להיחשב מוצר פלוס. גם אם הטיח נופל לידיו של הילד, הוא לא יפגע בתינוק, למעט אכזבה להורים, שזרקו קצת כסף לרוח.

באופן לא מפתיע, את העלות של סוכן טיפולי יעיל כזו בהחלט בטוח מספיק תהיה גבוהה במעט antimozolnyh פלסטרים חומצה מבוסס, להציב אריזות נייר פשוטות הדורשות זהירות בשימוש ואחסון, עם התוויות ותופעות לוואי.

trusted-source[10]

סלרי גבס "סליפוד"

בניגוד למוצרים שתוארו לעיל, "סליפוד" יכול להיחשב ותיק של עבודה עם ביוגרפיה מכובדת, הרבה משוב מחיר אטרקטיבי מאוד. קשה לומר מה מספק תיקון כזה תירס על בסיס רקמות כגון פופולריות: מחיר נמוך או יעילות במאבק נגד יבלות יבשים, יבלות, יבלות. רבים מאמינים כי תיקון זה יעיל יותר מאשר אחרים מסיר ליבות.

טיח דבק "סליפוד" הוא רצועת רקמה, על הצד הדביק שבו חומרים פעילים (חומצה סליצילית וגופרית) מוחלים, אשר לרכך את הרקמות של יבשה יבשה בקלות להסיר אותם.

חומצה סליצילית משמש לעתים קרובות כדי לשלוט חרנות בשל יכולתה לשבור את החיבורים בין תאיים של שכבת corneum. בנוסף, חומר זה נחשב חיטוי טוב, אשר אינו כולל זיהום של הפצע נוצר לאחר הסרת התירס.

גופרית היא גם חיטוי, יעיל אפילו נגד זיהום פטרייתי. זה עוזר להגדיל את החסינות המקומית, אשר חשוב מאוד אם הוא תירס הליבה, הצמיחה אשר, על פי הרופאים, מעורר וירוסים. גופרית מאופיינת גם אפקט משכך כאבים ו אנטי דלקתיים. כפי יחד עם חומצה סליצילית keratolititikom יעיל, זה לא בדיוק עוזר לרכך לקלף את רקמת התירס, אבל יש גם השפעה חיובית על ההתחדשות של העור לאחר הסרת ההצטברות.

ול"סייענים" תיקון המבוסס על רקמה טבעית הוא לנולין (מרכך מקדם חסינות מקומית), רוזין אורן (מפעיל תהליכי התחדשות, ריפוי כאב), גומי (תיקון מספק גמישות ומאפיינים עמידים במים).

על פי השיטה של יישום "סליפוד" דבק טיח שונה מ טיח "קומפיד" סיליקון. "Salipod" נמכר בצורה של צלחת מדידת 6 עד 10 סנטימטרים, שממנו צריך להיות לגזור במספרי פיסות רלוונטיות בגודל מתאים לגודל ולצורה של שלפוחיות או callosities.

לאחר חתיכת מתאים של התיקון מוכן, יהיה צורך להסיר את הסרט מגן מן הצד החיצוני שלה לתקן את טיח דבק אך ורק על callus, אשר מומלץ שוב לאדים ויבש עם מפית. אתה לא יכול להדביק את התיקון על עור בריא.

כדי "Salipod" שנערכה טוב יותר (וזה חשוב במיוחד אם התירס מושם בין האצבעות), היא מקובעת נוספת העור של הטיח הרגיל, לוקחת חתיכת גודל הרבה יותר גדול.

לאחר יומיים, התיקון ניתן להסיר את הרקמות הרכות של callus הוסר בעדינות. אם הצטברות לא מוסר לחלוטין מהפעם הראשונה, ניתן לחזור על הנוהל 3-4 פעמים יותר עד כל שכבות התירס יחד עם הליבה יוסרו.

למרות שהטיח משמש רק לטיפול מקומי, חלק מהחומרים הפעילים שלו מסוגלים לחדור לרקמות הגוף ולרעיל. הסכנה שהם מציגים רק במינונים גבוהים, לעומת זאת, הרופאים ממליצים להימנע מלטפל בילדים קטנים "סליפודים" ובנשים בהריון. מטבוליטים של חומצה סליצילית מופרשים מהגוף עם שתן, ולכן התרופה יכולה להיות מסוכנת לחולים עם אי ספיקת כליות.

אי אפשר להוציא את המראה של תגובות רגישות יתר לרכיבים שונים של הטיח. אם השימוש במוצר גורם לשריפה חמורה, נפיחות ברקמות הסובבות, כאב ותסמינים יוצאי דופן אחרים, הסיבה היא כנראה התגובה הפרטנית של הגוף. במקרה זה, אתה צריך לבחור תרופה עם חומרים פעילים אחרים או excipients.

כאשר גירוד, שריפה קלה, אדמומיות של הרקמות סביב התירס, וכו ' ניתן לחשוד בתגובה אלרגית, שגם היא דורשת את נסיגת התרופה.

מדבקת ה - Salipod מכילה חומרים פעילים הקשורים לתרופות שיכולות ליצור אינטראקציה עם תרופות אחרות, מה שמגביר את ריכוז הרקמות ותופעות הלוואי. לדוגמה, גופרית אינה משולבת עם תרופות המכילות sulfonylurea, וחומצה סליצילית - עם resorcinol ותחמוצת אבץ. באופן עקרוני, כאשר מיושמים אינטראקציות רלוונטיות מבחינת נושא בין מסירי תירס חומרים הפעילים וסמים אחרים דווחו, אבל אם אתה עובר יש צורך להחיל בתחום זרועות או רגליים כל קרמים, פתרונות או משחות, בעבר עדיף להתייעץ עם הרופא שלך לגבי הבטיחות שלהם בשילוב עם תיקון «סליפוד».

חיי המדף בקלטות תירס נמוכים מעט - 2 שנים. במקרה זה, זה צריך להיות מאוחסן במקום יבש עם טמפרטורה של לא יותר מ 25 מעלות. חשוב במיוחד כי המוצר אינו נופל לידי ילדים, כי הבסיס התוקפני שלה יכול לגרום נזק לעור התינוק מכרז.

אנלוגי של רוסי "Salipoda" נחשבת חברה אוקראינית פלסטר helotic Sarepta-Mediplast שהרכבה, השיטה של שימוש, ויש לו השפעה זהה האמצעים שתוארו. אפילו הגודל של הצלחת זהה. אבל כאן תאריך התפוגה הוא 5 שנים, ובתנאי אחסון, טמפרטורות הגבול הם 5 ו 40 מעלות. כן, ואת הרכב החומרים הפעילים על האריזה מסיבה כלשהי חסר, אשר אינו מונע את זה אמצעים מקומיים בהצלחה להתמודד עם יבלות יבשים (כולל פירסינג) ו natypeds.

המתוארים בטיח מיובש יבש יש מחיר נמוך ואיכות טובה, המאפשר להם להישאר בהצלחה בשוק גם אם יש מתחרים עם טכנולוגיות חדשניות. הם בילו במשורה, כך צלחת אחת מספיקה במשך זמן רב, אשר יכול להיחשב פלוס נוסף של פלסטרים תירס.

חסרונות אלה יכולים להיחשב תוויות, יש להקפיד במהלך שימוש ואחסון של המוצר אינו חזק מספיק כדי לצרף את העור, מחייב תחבושת קיבוע נוסף או טיח קונבנציונלי. אבל גם זה רב שכבת הבנייה לא תמיד יכול לעמוד בשקט כאשר במגע עם נעליים. הגנה מפני חיכוך, זה לא יכול להפחית את הלחץ על הלסת ואת תחושות כואבות הקשורים.

Lucplast תירס טיח אנלוגים שלה

למי מבולבלים על ידי המחיר הגבוה של המוצרים של מותגים אמריקאים ואירופים, או את האפקטיביות של טכנולוגית hydrocolloid בטיפול יבלות יבשות, אלא גם לא למשוך את הסיכוי של שימוש פלסטרים סליצילית אוקראיניים או ייצור רוסי, אפשר להציע את תיקוני antimozolnyh האופציה למחיר הממוצע של החברה הקוריאנית YOUNG הכימיה CO.LTD, אשר מיוצרים תחת המותג Luxplast.

פלסטרים מיובשים יבשים Luxplast היא תרופה על בסיס חומצה סליצילית, כך אפקט שלהם הם דומים טיח המקומי דבק טיח דבק. דבר נוסף הוא כי המוצר יש עיצוב שונה לחלוטין, מה שהופך אותו בטוח יותר עבור העור שמסביב וקל לשימוש.

גבס Luxplast מיוצר בצורה של רצועות צרות (1.5x7 ס"מ) עשוי חומר פולימר עמיד למים עם בסיס דבק hypoallergenic (6 חתיכות לקרטון). כלומר, אין צורך לחתוך את התיקון לחלקים מתאימים. גודל הרצועות הוא כזה שהוא עושה את זה נוח להשתמש בהם על בהונות בחלקים שונים של כף הרגל.

במרכזה של רצועת הבסיס החדירת אוויר מחורר יש קטע מעוגל שבו ממוקם כרית רכה עם חור קטן בפנים. הודות לתכונות הריפוד של הכרית, הלחץ על התירס פוחת, מה שמקטין את הסבירות לכאב.

הרדמה נוספת של תירס, כמו גם את האפקט המרפא העיקרי, מסופק על ידי חומצה סליצילית, אשר ספגה רקמות בתוך הצמצם. בנוסף להשפעה האנטיספטית של חומצה סליצילית, אפקט קרוליטיטי הוא טבוע, שבגללו מתרככים תירס הקליוס וניתן להסירו בקלות בחומרים מאולתרים.

החל את דבק קל מספיק. מרחים אותו על התירס המיובש והמאובש בקפידה, ומסירים מראש את סרט הנייר המגן מתוך החלק הפנימי של המוצר. יש צורך לנסות, כי צמצם בכרית של טיח בהחלט בקנה אחד עם המרכז (או הליבה) של callositum. החל תיקון עם חומצה סליצילית בדרך כלל במשך 1-2 ימים, לאחר מכן, יש להסיר אותו, חלקים מרככים של הלוטוס הוסרו, ואם יש צורך, להדביק את הצלחת הבאה.

בדרך כלל, חבילות תיקון הם די מספיק לטפל ליבות מוזנחת. הטיפול תירס טרי בדרך כלל לוקח יותר מ 2-3 רצועות.

ב התוויות נגד לשימוש של היצרן מציין רק את חוסר הסובלנות האינדיבידואלי של מרכיביו. אולם, כפי שכבר ידוע לנו, הטיפול בחומצה סליצילית צריך להתבצע בזהירות לילדים (מגיל שנתיים), נשים הרות, אמהות מיניקות, מטופלים הסובלים מפאתולוגיות כליות חמורות.

השימוש של טיח התירס Luxplast הוא בדרך כלל לא מלווה בתחושות לא נעימות, כי התירס סביב callus מוגנים באופן אמין עם כרית. העור תחת משטח מחורר של התיקון יש את היכולת לנשום בדרך כלל לא מאודה. צבע הבשר של המוצר עושה את זה בולט על הרגל.

היתרונות של מוצרים קוריאניים כוללים בסיס דבק hypoallergenic, המאפשר למנוע תגובות אלרגיות בעת השימוש בו, חיי מדף ארוכים (5 שנים).

אנלוגי של תיקון antimozol קוריאני יכול להיחשב מוצר זהה של המותג הרוסי Leiko. Plasters לבוא על מכירה של קרטון החבילה, 6 חתיכות כל (גודל 2x7 ס"מ). הבסיס של הטיח הוא בד כותנה, אשר מצופה שרף גומי תחמוצת אבץ (שכבת דבק). במרכז התיקון הוא קרום פלסטיק רך, עגול בצורת עם חור במרכז, ספוג חומצה סליצילית. הממברנה משמש לריפוד תוך כדי הליכה והגנה על עור בריא מפני ההשפעות של חומצה.

למעשה, זה טיח דבק הרגיל עבורנו, אשר כרית משונה עבור callus מצורף. החיסרון של מוצר זה, אשר במחיר דומה טיח קוריאני, יכול להיחשב צבע בסיס לבן, אשר גלוי על רקע העור. אחסן את התיקון בטמפרטורת החדר במשך 5 שנים, ולאחר מכן הוא הופך להיות יעיל.

טיח הגופי של המותג הצרפתי URGO יש גם את הצורה זהה וצבע מוצק של הבסיס. שמו המלא הוא Urgo קורסיידס תירס או תירס Urgocor. אריזת הקרטון מכילה 6 או 12 תיקונים, בנוסף להציב בשקיות נייר, מחובר לשניים.

החומר הפעיל של תיקון זה, המיועד להסיר יבלות ו יבלות יבשים, הוא גם חומצה סליצילית. העיצוב של טיח צרפתי דומה תיקון סיני עם הבדל רק את החומרים ואת ההרכב של שכבת דבק.

דיסק פוליאתילן לבן רך עם פתח המכיל חומר ספוג חומצה סליצילית ממוקם על המצע עם שכבת דבק. הטלאי מסופק עם רצועת מגן נייר, אשר מסייע לשמור על תכונות דבק רפואי של המוצר במהלך חיי המדף (3 שנים).

היצרן ממליץ על שינוי טלאים יומי, על עור יבש מוכן לאחר אידוי ראשוני.

התוויות נגד חמורות לשימוש בטיח נחשבות רגישות מוגברת למרכיביה ואת נוכחותה של זיהום בפצע התירס.

הסינים לא אומר רע

אנחנו רגילים לחשוד במוצרים של הייצור הסיני. להאשים את כל הדומיננטיות בשוק הסחורה באיכות ירודה עם מחיר נעים מאוד ואחוז קטן של מוצרים באיכות גבוהה מאוד תחרותי, כי הם מוערך בכל רחבי העולם. כן, העם הסיני הוא עובד קשה, והם לא צריכים להחתים סחורות ברמה נמוכה, אשר, עם זאת, יש ביקוש. אבל כשמדובר בבריאות האדם, האנשים שעמדו על מקורותיה של התפתחות הרפואה הטיבטית המפורסמת, קפדניים מאוד.

מוצרים רפואיים של איכות סינית אינם בשום אופן נחות המותגים האירופיים, למרות העובדה כי המחיר של פלסטרים תירס מקובל יותר עבור הקונה המקומי הממוצע.

ישנם מספר סוגים של תיקונים סיניים. תחת המותג ד"ר בית, גבס מיוצרים להסרת יובש יבש של צבע לבן ובשר (בצורה של רצועות דיסק עגול בפנים ופתיחה עם חומצה סליצילית של 5 חתיכות לכל Pack). וגם מוצרים של צורה מעוגלת עם דיסק מגן ומבנה על בסיס של פרפין וחומצה סליצילית למאבק נגד על הגב.

סימני תיקונים סיניים Jiyantie ו Shulyangsuan הם אב טיפוס מתקדם של פלסטרים תירס עם דיסק רך בפנים. ההשפעה האנטי מיקרוביאלית של חומצה סליצילית, המשמשת למילוי חור בדיסק המגן, נתמכת על ידי אפקט דומה של פנול, הנחשב לחיטוי חזק יותר. חומצה סליצילית גם מעשים כמו keratolytic.

השימוש של תיקונים סיניים מספק ריכוך יעיל של רקמות תירס, הרדמה הצטברות עקב דעיכת הפעולה של חיטוי אפקט חיטוי טוב. לאחר היישום שלהם, יש כמעט אף פעם תהליך דלקתיות.

פלסטרים ארוזים בדרך כלל בקופסאות קרטון של 6 חתיכות, יש בסיס מחורר שקוף (או צבע בשר), אשר מאפשר לעור לנשום באותו זמן לא לעבור מים, מחזיק היטב על העור. הרכב החומרים העזריים עשוי להיות שונה במקצת, אבל מן תוספים שימושיים, תיקונים רק תועלת. הרכב של מוצרים סיניים כוללים רק קומפוזיציות טבעיות לטיפול בתוספים צמחיים, ריכוך ומוצרי מגן.

תיקונים סיניים משמשים את היצרנים הנ"ל על פי אותה ערכת מוצרים דומים של יצרנים אחרים. ראשית, תירס מהביל, ואז מחה יבש, ורק אחרי זה תיקון יכול להסיר את הסרט המגן ולעמוד התירס, יישור ובמרכזו חור הדיסק (חור תמיד יש צבע שונה מהצבע של הדיסק, כך שזה קל לראות את זה). הטלאי נשאר על הרגל ליום. לאחר מכן הסר, להסיר את החלקים הרכים של הלועוס ודבק את הצלחת הבאה.

טיח יעיל מן יבלות ו יבלות הוא גם בקטלוג של המותג המפורסם Tiande, אשר מכיל תמיד תוספים רפואיים בקנה אחד עם העקרונות של הרפואה הטיבטית. אריזות יכול להכיל 2 עד 8 תיקונים במחיר סביר למדי.

בנוסף לחומצה סליצילית, הנחשבת לתקן הזהב בטיפול ביבולים יבשים, התיקון מכיל:

  • Borneol, המספק אפקט אנטי מיקרוביאלי נוסף deodorizes את העור,
  • ריכוך ועשיר בוויטמין E, מועיל לעור, שמן חריע,
  • תמצית של סטונה שורש, אשר יש תכונות אנטיבקטריאלי מעולה.

המדבקה מומלצת למרוח כדי לנקות ולייבש את השלפוחיות בעור, נזהר שלא להפריע עור בריא עבור 4 שעות לאחר מכן הוא מוסר, לתת לרגליים לנוח במשך 2-3 שעות ודבקו את התיקון הבא, אבל לא יותר משני ליום. מהלך הטיפול בצמיחה כרונית לא יעלה על שבועיים.

תיקונים סיניים יכולים להיות צורות וצבעים שונים. בגרסאות מודרניות של המדבקות של המותגים הנ"ל, הטכנולוגיה הידרוקולואידית המוכרת משמשת, אך היא משמשת לרוב לטיפול בקערות רטובות.

שימוש במוצר מגיע מסין היא מאוד פשוט, עם קונטרה הראשית השימוש שלהם מאידיוסינקרטיות לטובת רכיבים בודדים אומר להביא עשויה להופיע כאב, צריבה או גירוד של דבק שכיסה. למעשה כל המדבקות מיבשות יבשות מכילות חומצה סליצילית, לכן יש לנקוט זהירות בעת השימוש בהן לטיפול בילדים, זקנים ואמהות לעתיד.

אני חייב לומר כי מוצר זה הוא זול. חיי המדף של המוצרים בממוצע הוא 3 שנים, בתנאי שהם מאוחסנים בטמפרטורת החדר לא יותר מ 25 מעלות מן הילדים.

trusted-source[11], [12]

איכות גרמנית אמיתית

אם על נופים מתואר במגוון מוצרים סיניים, משלילי מאוד נלהב, משהו על איכות המוצרים מתוצרת גרמניה רק פידבק חיובי. זוכר קפדנות גרמנית מפורסמת ואת התשוקה לסדר בכל דבר, אין זה מפתיע כי פלסטרים תירס Gehwol Huhneraugen טיח קומפורט ו Gehwol Huhneraugen טיח אקסטרה בוצע בהתאם לדרישות אלה.

Gehwol Huhneraugen טיח Komfort, בצורה של רצועות בצבעים אחידים עם קצוות חדים כונן בצורת משושה באמצע, זה הוא נוח לשימוש לטיפול יבלות יבשות על הבהונות. האריזה של תיקון כזה מכיל 8 לוחות קטנים שנוחים לתקן על האצבע.

גהוול הוהנראוגן טיח נוסף - טיח תירס דק עם קצוות מעוגלים ודיסק עגול במרכז. כמו כן יש צבע בשר והוא יכול לשמש על כל משטחים. בחבילה אנו מוצאים גם 8 צלחות.

בד הבסיס עשוי מחומר המאפשר לעכב כניסה למים מבחוץ, אבל זה לא מונע את נשימת הרקמות, אשר מהווה תנאי מוקדם לכל Gevol מותג מדבקות.

מדבקות החומר הפעילות של יבלות יבשות הוא Gevol מותג הגרמני הוא רכב של שתי חומצות: חומצה סליצילית ו לקטית, הפועלות ביעילות רבה יותר, אך בשיעור מתון מזה סליצילטים בצורה טהורה. כתוצאה מכך, לאחר קילוף את התיקון ניתן לזהות רקמות תירס רופף, אשר בקלות להסיר ללא כאבים באמצעים מאולתרים.

השתמש תיקונים גרמניים צריך אנלוגיה עם מוצרים אנטימון של יצרנים אחרים. הם מודבקים התירס מוכן בצורה כזו כי מרכז הדיסק עולה בקנה אחד עם מרכז התירס, ואת שכבת הבסיס דבק דבקה בחוזקה על העור של כף הרגל

כתמי תירס המבוססים על חומצה סליצילית וחומצה לקטית אינם מומלצים לרגישות יתר לרכיבים שונים של חומרים אלו. נשים בהריון וחולים עם סוכרת או פתולוגיות כליות חמורות צריך לפנות עם רופא לפני החלת התיקון. אין צורך להשתמש באמצעים אגרסיביים כאלה לטיפול בילדים מתחת לגיל שנתיים, אם כי בפועל נראה כי הם אינם מביאים נזק גלוי לתינוקות כאשר הם מיושמים באופן מקומי.

פלסטר מיובשים יבשים רחוקים מהמוצרים היחידים של המותג הגרמני המפורסם. הקטלוג של מוצרי טיפוח כף הרגל כולל יותר מ -40 פריטים של מוצרים המסייעים להגן על הרגליים מפני המראה של חותמות, סדקים, טיפות, ולעשות את הפתרון של בעיות כאלה קל ונוח ככל האפשר.

המחיר של תחבושות Gevol קשה לקרוא סבירים. היא מתחרה עם פלסטרים תירס חדשניים של קומפיד. אבל כך היצרן מעריך את איכות מוצריה, אשר ניתן למצוא בעיקר ביקורות חיוביות.

ביקורות של תירס פלסטרים

בהתחשב בשיטות שונות של מאבק כזה בעיה עתיקה כמו יבלות יבשות, אתה לא יכול לעזור תוהה אם אתה יכול לחשוב על שיטה קלה יותר ונוחה של טיפול hornfelses כואב מאשר באמצעות תירס plasters? אין דבר קל יותר, מאשר לתקן רצועה דביקה עם מבנה מרפא על callosity ו לשכוח dyscomfort עוד לפני רקמות של הקצה הבנוי יוסרו לחלוטין.

הטכנולוגיות המודרניות מאפשרות לעשות פלסטרים כמעט בלתי נראים על העור, וזה מאוד אטרקטיבי עבור נשים. הצבע הלבן של סרט הדבקה נחשב חסרון גדול, אשר מקלקלת את המראה של הרגליים אפילו יותר מאשר התירס עצמו, שהוא הרבה יותר קטן מאשר דבק מודבק מעל זה. אין זה מפתיע כי טיח של צבע קורפורלי או שקוף נחשבים פופולריים יותר.

עכשיו לגבי גישות שונות לטיפול יבלות יבשים. כך קרה שבטיפול בקלוסים מכווצים ומושחתים, חומצות ואלקליס כבר מזמן היו בשימוש. בייצור של תיקונים, אשר חייב להיות על הרגל במשך זמן רב, בעיקר חומצות משמשים. והקרטולוטיק החזק ביותר, המסוגל להתמודד עם השכבות הקשות של תאי העור המתים, נחשב לחומצה סליצילית, אשר יכולה לחדור לעומק רב ואף להפחית במעט את פעילות הנגיפים הנמצאים באזור הנגוע. לא מפתיע, את האמצעים המבוססים על זה הם מאוד פופולרי בטיפול של outgrowths עם גזע.

יש לומר כי למרות היחס הזהיר לחומצה סליצילית, אנשים יש אמון רב יותר על בסיס זה מאשר על מוצרים בטכנולוגיות חדשניות בטוח לחלוטין. ברוב המקרים, השימוש מדבקות תירס סליצילית ופלסטרים דבק עזר להיפטר תירס ויבשים יבשים. נכון, משך הטיפול הוא תמיד תלוי, תלוי בגודל הצטברות ובזמן קיומו. עבור יבלות טריות, 1-3 נהלים מספיקים, בעוד המאבק עם "ותיקים" שבועות יכול ללכת.

רוב החולים משתלבים במחיר של חבילה אחת של טלאים סליציליים. אבל יש גם מי התלוננו על העובדה שהם היו צריכים לבלות 2 חבילות, כי בעת שימוש יקר המיובאים הכספים התברר להיות יקר מאוד.

פלסטרים עם דיסק ריפוד רך נחשבים לרכישה מוצלחת יותר. ולא רק בגלל שהם מסוגלים להפחית את הכאב במהלך הליכה, כך אדם לא להגביל את תנועותיו ועבודתו. מוצרים אלה, על פי קונים רבים, נשמרים הרבה יותר על הרגל מאשר פלסטרים תירס ללא דיסק, הדורש קיבוע נוסף. אבל גם במקרה זה, לא תמיד אפשר להימנע מהגלגול שלהם ומסתובבים כשהם מתחככים במרקם הנעל.

בין המנהיגים באיכות קיבוע על הרגל, אנו מוצאים מוצרים של החברה Gevol ופלסטרים קוריאנית Luxplast. אבל זה לא אומר כי מוצרים אחרים לא מקל על העור. אחוז גדול של תגובות שליליות הקשורות התמרמרות על הקיבוע של מסירי תירס, בשל העובדה כי אנשים טועים ליישם אותם: לא אכפת לי מה קורה עם הטוהר של רגליים, הטלאים דבקים על עור רטוב, לרחוץ אותם בגופי מים.

אפילו טיח antimosol עמיד למים ביותר לא יכול לעמוד להישאר ארוכה במים. זוהי חשיפה לטווח קצר לחות, אשר רוב המוצרים לעמוד בהצלחה. כלומר. אם אתה פשוט לשטוף את הרגליים, זה לא יפגע בטיח, אבל סוגים אחרים של סרט דביק הם לרחצה.

בהוראות לכל תיקון אתה יכול למצוא את הדרישה של שימוש במוצר על עור יבש. זה מה שמבטיח התאמה מלאה וקיבוע אמין של הרצועה. אחרת, סרט הדבקה לא יכול להישאר בכלל, ולא בכלל כי זה substandard או איחור.

כקו מנחה, אשר מגבירה את היעילות של טיפול, מעשי לוח לפני טלאי שימוש מן יבלות יבלות יבשות לנהל טיפולים במים חמים - רגל באמבטיה עם סודה או decoctions של עשבי תיבול אשר ריכוך וחיטוי השפעה. זה חשוב במיוחד עבור טיפול neoplasms כרונית, גידולים גדולים coronals. לאחר האמבטיה, אשר נמשכת כ 10-15 דקות, אתה יכול להסיר חלק מן הרקמה מרוככת כדי להקל על פעולת התיקון, ספוג הרכב טיפולי. כך גם החומצה סליצילית היא מסוגלת לחדור לשכבות העמוקות של תירס, ובכך להאיץ את תהליך שפיכת הצטברות.

אין להתלונן על חוסר היעילות של תיקון וטיפול ממושך, אם לא פעל לפי המלצה פשוטה זו. אבל עלינו לזכור כי לאחר הליכים מים, הרקמות של כף הרגל והאצבעות צריך להיות ניגב יבש עם מפית רקמות.

על תחבושות קומפיד וקוסמוס, שבהן מוחלות טכנולוגיות מודרניות של ריכוך והרדמה של רקמות תירס, יש פחות תגובות, אשר מוסבר על ידי פחות ניסיון של היישום שלהם. רוב הביקורות הן חיוביות.

אבל זה מה שמתייחס לטיפול של יבלות, אלה תיקונים, על פי רבים, הם נחותים סליצילית. רוב האנשים היו מתמודדים עם העובדה כי ניסיונות להיפטר הליבה תירס על ידי מהביל שלה ריכוך במים נכשלו. אותו עיקרון חל על תיקון עם טכנולוגיה הידרוקולואידית רק עם ההבדל כי microparticles colloidal יכול לחדור לעומק גדול יותר. הם מצליחים לרכך את הרקמות של הקאליוסים, אבל לא ניתן להסיר את המוט על ידי הצפיפות. ההשקפה כי תיקונים חדשניים יעילים לא נחקר למעשה, אבל פעולה זו אינה מספיקה תמיד כדי להסיר את הליבות של callus, במיוחד הישנה.

אבל עם בעיה של תסמונת כאב וקיבוע טוב על הרגל, הם מתמודדים כמעט "מושלם". הטיח מכאיב לטיח יותר מאחרים, ובזה כמעט אין ספק. כן, ולשמור על העור בחוזקה, לא נכנע לאלימות מן הנעליים ומין. בנוסף, הסבירות כי לאחר הסרת הלסת על הרגל נותרה צלקת בעת שימוש בחלל, "Compide" או כל תיקון אחר המבוסס על טכנולוגיה הידרוקולואידית, נמוך יותר מאשר כאשר מטופלים עם תיקון סליצילי.

בחירת התיקון הטוב ביותר עבור יבלות יבשים חייב להיות מבוסס על מה תירס צריך להיות מטופל. אם זה תירס יבש ללא גזע או מסמר, אז כל התיקונים יכולים לעזור, עם יעילות זהה. המקרה נשענת רק על ערך המוצרים ואיכותה, או ליתר דיוק, היכולת להיצמד לעור.

אבל האמצעי היעיל ביותר להיאבק יבלות coronet הם קלטות תירס תירס "סליפוד" ואת עמיתו האוקראיני שלה. העובדה היא כי תיקונים אלה מכילים משטח דבק מסביב למתחם, ואת הליבה של התירס לעתים קרובות מקלות יחד עם רקמות אחרות ישירות לקלטת, אשר מאפשר הסרתו.

אם אתה צריך להילחם עם יבלות על רגליהם של ילדים, אמהות לעתיד וזקנים לא צריך לקחת שוב סיכונים. עדיף להשקיע ולקנות טיח הידרוקולואיד בטוח לפחות משלך נפשי.

במאמר זה, אנו רשומים כמה שמות פופולריים של תיקוני תירס ותיאר את האפשרויות של היישום שלהם. אבל בבתי מרקחת, באינטרנט חנויות, שבו מוצרים שונים הרגל נמכרים, אתה יכול למצוא טיח אחרים מן היבלות היבשים. לדוגמה, האוקראינית "Mozolin" על בסיס חומצה סליצילית וגופרית, אשר בשילוב עם מוצרים אחרים של אותו מותג מספק הסרה מהירה ויעילה של יבלות עבור כסף צנוע.


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "תחבושות מיובשים יבשים על בהונות" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.