Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תירס רוד: גורם המראה, מבנה, טיפול

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

Omozolelosti שטחית על כפות הסוליות של כפות הרגליים (natrops) ואת הזכר הוא אחד הבעיות הנפוצות ביותר עם הרגליים. Hyperkeratosis אזורי קרני יבלות על הרגליים יכול להתרחש על כל חלק של כף הרגל, ועל כמה אנשים הליבה callus נוצר על הזרוע.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

מדוע התירס מופיע?

מה הם הגורמים להופעתו של סוג זה של יבלות? ללא הרף

לחץ מכני, גדל לתוך גורם traomatizes את העור. תגובת אפקט דחיסה חזר, כפופת חלק העור באותו הופך גדילת שגשוג תאים בשכבה החיצונית שלו - קרטינוציטים והפעלה של חיזוק דסמוזומים חלל אינטר.

כתוצאה מכך, שכבת הקרנית של האפידרמיס מתעבה במידה ניכרת ומתעבה, והאזור המעובה הזה על פני העור, המורכב מתאים מתים, משמש כ"שריון מגן "לרקמות עמוקות יותר. למעשה, תהליך זה - מנקודת מבט קלינית והיסטולוגית - הוא היפרקרטוזיס.

בדרך כלל מקומי יבלות יבלות על מוט רגל - כרית כף הרגל (ראשי מסרק בתחזית של העצמות), בבסיס הקשת של הקשת או עקב ברגל. לעתים קרובות, תירס על הבוהן נוצר, במיוחד על גדול (מן הצד החיצוני לרוחב או plantar) ואת שורש התירס על הבוהן הקטנה של כף הרגל (מהצד היחיד או מהצד); יש בהונות בין הבהונות (לאורך הפלנגות הראשונות ובצדי המפרקים).

וקלוס הליבה על כף היד הוא תוצאה של עיסוקים (תעשייה, ספורט, וכו ') הדורשים שימוש חוזר של מלאי מסוים או כלי יד להפעיל לחץ פיזי על אותם אזורי עור.

גורמי סיכון לתירס

הגדרת גורמי סיכון, מומחים, קודם כל, לב ללבוש נעליים צמודות ונעליים עם עקבים גבוהים מאוד, אשר מגביר את הלחץ על מבנים אנטומיים של כף הרגל. לכן, על פי הסטטיסטיקה, בהשוואה לגברים, יבלות הקרנית אצל נשים נוצרות ארבע פעמים לעתים קרובות יותר.

גורמי סיכון אחרים הן תירס והן תירס הם:

 • Platypodia (אורך ורוחבי) או קשת גבוהה מדי של קשת plantar;
 • טראומה ועיוות של כף הרגל, כמו גם דפורמציה דמויית פטיש של בהונות;
 • משקל עודף של הגוף, אשר מגביר את דחיסת הרגליים. מסיבה זו (עקב עלייה במשקל), עלול להופיע במהלך ההיריון יבלות, כמו גם אצל ילד שמן.
 • העקמומיות של עמוד השדרה ואת השינוי המשויך בהליכה עם הפרה של חלוקה מחדש של משקל על הרגל בתהליך של תנועה;
 • אספקת דם מספקת לחלקים הדיסטליים של הגפיים;
 • אטרופיה של רקמת השומן plantar כי מרכך את הלחץ כוח על האזור metatarsal, articulation tarsal- metatarsal, עצמות metatarsal של כף הרגל ואת העקב. אטרופיה יכולה להיות קשורה לגיל, והיא קשורה גם לעקירה ולעיוות של עצמות (מוצא מולד, טראומטי או ראומטי) או התכווצות בולטת של הבהונות. אגב, מצב זה מחמיר על ידי אותם נעליים צרות עם עקבים גבוהים או עם סוליית רזה מאוד, הליכה יחפה על משטחים קשים.

מבנה תירס הליבה

איך נראה הליבה? במראה, מוט השורש, או תירס פנימי, הוא שטח מוגבל של צורה מעוגלת עם עור מעובה גס של צבע לבן או צהוב או אפור חום. זו הצטברות של תאים keratinized - Corneocytes, אשר עקב לכידות (מליטה) ceramide בהדרגה להתעבות. במשך זמן, כמעט במרכז החלק יצר גזע תירס keratinous שורש מחודד חודר העמוק לתוך שכבת שכבת גָדֵל פְּנִימָה או Malpighian ואת האפידרמיס, ולאחר מכן הדרמיס, גרימת ניוון רקמות. בתחילה, במהלך המישוש, הוא מרגיש כמו גרגר קשה, ועם התפתחות נוספת במרכז הנקודה מכווצת נראה חלול הדומה מכתש.

האם תירס הליבה? לא, זה עיבוי חרמן של העור אינו מדבק - בניגוד יבלות plantar, המראה של אשר נגרמת על ידי וירוס הפפילומה האנושי.

תירס יבש קשה מאפיין את האזור של כרית הרגליים, כרית הליבה קשה קורה לעתים קרובות יותר על פני השטח החיצוני של האצבעות הקטנות או על פני השטח העליון של בהונות אחרות, אבל זה יכול להיות גם בין בהונות.

במקום עבודה שטוח וללא כאבים, היפרקרטוזיס הוא מפוזר ואחיד לעומק, אבל רופאי העור רואים את הופעתו כסימנים הראשונים להיווצרות של תירס מוצק, אשר יכול להיות לגמרי ללא כאבים. עם זאת, כפי שהוא חודר עמוק לתוך העור, כרית תירס כואבת כאשר הוא לחוץ.

השלכות וסיבוכים

אם תירס תירס הוא מודלק, היא תוצאה של הזיהום שלה, אשר יכול לגרום לתוצאות כגון וסיבוכים כמו כיב עם נמק רקמות ו מורסה. זה מסוכן במיוחד עם thrombophlebitis של הגפיים התחתונות, נוירופתיה היקפית וסוכרת.

זה קורה כי התירס עושה דימום וגורם כאב חמור מאוד (תנועה מעכבת), אשר מהווה אינדיקטור של הנבטה של הליבה תירס מתחת לשכבה papillary של האפידרמיס - לדרמיס ואת הלחץ הטראומטי שלה על הרשת נימי של העור, ורדים, arterioles או glomuses.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

אבחון

איזה סוג של רופא עלי להשתמש כאשר יבלת תירס או יבלת plantar יוצרת ברגל?

קודם כל, זה  רופא podologist  (או podiatrist), וכן רופא עור או אורתופד. בדרך כלל, האבחנה מבוססת על בחינה של הרגל של המטופל לוקח בחשבון את הסימפטומים הקיימים.

אבחון אינסטרומנטלי יכול גם להתבצע באמצעות  דרמטוסקופיה. ואם יש חשד לעיוות של הרגליים או בעיות במבנים של עצם ומפרק, האורתופד קובע צילום רנטגן של כף הרגל. הוא גם מעריך את המכניקה שלו.

אבחון דיפרנציאלי צריך לקבוע בדיוק מה זה: keratodermia, קרנית callus או  יבלת  (verruca plantaris). וזה ההבדל העיקרי מתירס מוט יבלות על כף הרגל מוגדר על ידי בהעדר דפוס על יבלת עורית הכתמים הכהים על פני השטח שלו, ציינו לאחר poskablivanii (מה שלא קורה תחת שלפוחיות יבשות עם המוט).

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19]

כיצד להסיר או כיצד להסיר את תירס הליבה?

כיצד להסיר את התירס וזה כואב להסיר אותו? יש לזכור כי פעם אחת לא סביר להצליח, וכל הניסיונות להרים אותו עם עוזרים עם חפצים חדים יכול לגרום נזק לרקמות עם כאב ודלקת.

פודולוגיה, רופאי עור ואדונים פדיקור יודע מה להשתמש כדי להשתמש יבלות. טיפול מקביל וארוך למדי של התירס הוא הכרחי. ואת ההליך היומי חובה צריך להיות חם סבון אמבטיות סודה. ואחרי אידוי של העור חרמן והסרה של כמה חלקים שלה בעזרת ספוג קונבנציונאלי ניתן להשתמש:

 • פלסטרים,
 • נוזלי,
 • משחות ומשחות,
 • תרופות עממיות.

כדי להפוך את התירס תיקון מן cornosize תירס לתת את האפקט keratolytic הכרחי, זה צריך להכיל חומצה סליצילית או אוריאה. אם התירס לא הצליח לגדול עמוק, פעמיים או שלוש את השימוש תיקון (אשר מודבק לפחות ביום) יכול להקל על בעיה זו.

לכן, תיקון סליפוד מרכך את העור keratinized בשל חומצה סליצילית וגופרית. חומצה סליצילית מכיל את הטיח Urgocor, להרכיב  טיח  מן היבלות (אבל להשתמש Compide אינטנסיבי).

נוזלים אנטימוסול מיוצגים באמצעות Duophilm (עם חומצה לקטית וחומצה סליצילית) ופתרון של אלקליות של Superchistotel.

משחות וקרמים מ calluses יבלות כוללים:

 • 5-10% משחה סליצילית סליצילית וגופריתית;
 • משחה ללא משחה עם רסורצינול וחומצה סליצילית;
 • משחות סופר Antimosolin,  Hemosol  (עם חומצה סליצילית);
 • משחה עם חומצה לקטית וחומצה סליצילית;
 • משחה משולבת Nemozol להסרת תירס ותירס (המורכבת מזיהום רפואי, פרפין, גופרית וחומצה סליצילית);
 • קרם עם חומצה לקטית Keratolan;
 • קרם-שמנת Basalmed, Balmmed AntiMosolin (Krok Med), וכו '

קרא גם -

Methoxymethane ו המכיל תרסיס המכיל פרופופרים Cryopharma לא נעשה שימוש: בעזרת תרופה זו, papillomas יבלות מוסרים.

כיצד להיפטר ליבות הליבה בבית - אמצעים חלופיים

טיפול אלטרנטיבי משתמש בסעדים טבעיים כגון:

 • מיץ לימון (טמפון טחון לימון למשך הלילה, לשים על תירס לתקן עם דבק טיח, טיפול לטווח ארוך);
 • חומץ שולחן (קרם עם חומץ 9% - במשך שבוע פעמיים ביום במשך 3-4 שעות, תיקון טמפר עם טיח דבק);
 • תמצית חומץ (מדי יום במשך שלושה ימים, להרטיב את פני השטח של תירס ודבק עם טיח רגיל);
 • מחממים שמן קיק (דוחס על אזורים עור keratinized - פעמיים במהלך היום);
 • שום שום מגורדת שום - פשוט לא שום מושרה בחומץ - הוא מוחל על callus (בלילה), הוא סגור עם מפית, ובבוקר הוא נשטף עם מים חמים;
 • תערובת של אבקת חרדל וקרקע כורכום (1: 1) - מכינים עבה על המים ודחיסה נעשית כל יום (מחזיקים במשך שעתיים או שלוש).

איך לשלוף את שורש התירס (רדודה) בעזרת בצל? מגררים אותו על פומפיה, מערבבים עם חומץ (2: 1) ולהחיל לילה תירס (כיסוי עליון עם סרט פוליאתילן). להבטיח כי הליכים כאלה במשך כמה ימים לתרום ריכוך של מוט, ואת מיצוי יהיה קל וללא כאבים.

אבל להביא פרופוליס תירס מרכזי סביר: למרות ההרכב הביוכימי הייחודי שלו, פרופוליס אין פעולת keratolytic על תירס מוצק יבש, אך הוא עשוי להפחית את הדלקת על יבלות קונבנציונליות. טיפול צמחים מורכב החלת הדבק מן אבקת שורש ליקוריץ מיובש (כף) ו שמן חרדל (חצי כפית). החל כמו המתכונים לעיל.

במקום שמן תירס, אתה יכול להשתמש בקלנדין, ליתר דיוק - מיץ של צמח זה, המכיל חומצה ציטרית מאלית, אשר תורמים לצמצום הצפיפות של תאים עור קרטיני. זה מספיק עבור 7-8 ימים בכל יום במשך שלוש פעמים כדי לשמן את התירס עם מיץ קלונדין.

הסרת ליבות: חומרה, כירורגי

טיפול כירורגי של יבלות הכליליים על ידי כריתה הוא צעד קיצוני, אשר משמש לעתים נדירות עכשיו. קל יותר ונוח יותר הוא הסרת החומרה שלהם.

כאשר מיושם מוקסה מוט תירס התחשמלות או electrocautery ליבת תירס (בהרדמה מקומית), חומר קרטין ברחבי העומק של שורש התירס מושמד ויצרה קרום מחדש תאים בריאים של כל השכבות האפידרמיס

תוצאה דומה ניתנת על ידי סילוק הליבה הליבה על ידי לייזר, אשר מבוצעת גם עם הזרקת הרדמה.

במהירות וללא כאב, הסרת תירס הליבה על ידי חנקן נוזלי, הקפאה או cryodestruction (אשר מופרדים בתוך כמה ימים לאחר המניפולציה).

הסרת תירס בסלונים - זה הסרה בעזרת פדיקור (מספר מפגשים של ריכוך ושחיקה של calluses). כמו כן, פדיקור מכשיר רפואי מוצע, אשר כוללת את הקידוח של תירס הליבה.

כדי לבצע מניפולציה זו נדרשת הרדמה מקומית כלי מיוחד - עבור גזע תירס פדיקור טחינה, בגודל של אשר נבחר על פי האזור והעומק של תירס הליבה הפנימי. יש לזכור כי עם יבלות עמוקות מאוד, כמה נהלים כאלה עשויים להיות נדרשים.

חלקם מתלוננים כי לאחר הסרת תירס הליבה יש חור, אבל תופעה זו היא זמנית, כי בשל תאי הצמיחה של השכבות הבסיסיות הדוקרניות של האפידרמיס, תיקון של רקמות פגום מתרחש.

מניעה

מניעת הופעה של תירס, כמו גם תירס - את הנעליים הנכונות טיפול מתמיד על הרגליים.

בנוסף, מומחים ממליצים על המשקל שלך (ובנוכחות קילוגרמים נוספים, הקפד לאבד אותם) ולהשתמש רפידות אורתופדיות מתקנת ואת נעלי עבור נעליים כי יהיה להפיץ מחדש את הלחץ על הרגל בעת הליכה.

תחזית

תירס על הרגל יכול להיות בעיה כרונית אם אתה לובש נעליים לא מתאימות כל הזמן. אבל גם עם הנעליים שנבחרו כהלכה, ישנם גורמים רבים המעוררים את המראה של בעיה זו.

trusted-source[20]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.