Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שיעול בתינוק

המומחה הרפואי של המאמר

פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

כל סימפטומים וסימנים של המחלה של תינוקות סיעודיים צריך להזהיר את האם. סיבות רציניות להתייעץ עם רופא כוללות שיעול בתינוק אשר עשוי להצביע על התפתחות של מחלות לא נעימות רבות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

גורם לשיעול אצל תינוק

שיעול בתינוק עלול להיגרם על ידי מספר סיבות שניתן לזהות אם אתה מסתכל מקרוב על התינוק. כמובן, זה יהיה יותר טוב אם הרופא של הילד עוזר לך את זה.

 1. מחלת Catarrhal היא הגורם השכיח ביותר לשיעול אצל תינוק. התינוק משתעל רק פעם אחת, אבל עד מהרה השיעול נעשה חזק יותר, במיוחד במחצית השנייה של היום. על בדיקה, אתה יכול למצוא צוואר אדום. ילדים חזה, בשל מערכת החיסונית עדיין חלש מערכת לא מושלמת של thermoregulation, נוטים הצטננות. לכן, "לתפוס" טיוטה או זיהום בגיל זה קל. המשימה של האם במקרה זה היא לגלות את הבעיה בזמן לפנות לרופא, אחרת המחלה יכולה להתעכב.
 2. תהליכים דלקתיים בחלקים העליונים של מערכת הנשימה - זה יכול להיות נזלת, דלקת הלוע, דלקת הגרון, דלקת הגרון, tracheitis, הנגרמת על ידי זיהום בקטריאלי. במהלך נזלת, פריקה רירית יכול להיכנס קנה הנשימה, אשר יכול לגרום שיעול התינוק. במקרים אחרים, שיעול יכול להיגרם על ידי צמצום של דרכי הנשימה (כתוצאה של דלקת), אשר באה לידי ביטוי תחילה על ידי שיעול מתמשך יבש, אשר בעתיד יכול להתפתח לתוך rales, שריקות והפרעות נשימה. כמובן, אתה לא צריך לחכות להידרדרות של המצב: אתה צריך מיד להתייעץ עם רופא.
 3. רמה נמוכה של לחות בחדר היא סיבה שכיחה מאוד לשיעול אצל ילד. אוויר יבש יתר על המידה גורם לייבוש של הקרום הרירי של הצוואר של התינוק, אשר מעורר תחילה את המראה של שריטה ("שריטה") של הגרון, ולאחר מכן, כתוצאה מכך, שיעול.
 4. אוטיטיס הוא תהליך דלקתי באוזן התיכונה, ונוכחותו גורמת להופעת שיעול רפלקס. כיצד לקבוע מצב זה? לדחוף קצת על האוזן של התינוק: אם זה גורם לבכה חדה או לבכות, זה אומר שלילד יש כאב אוזניים. התקשר לרופא.
 5. להיכנס לדרכי הנשימה של אובייקט זר - למרבה הצער, לעתים קרובות מדי לעתים קרובות מצב הדורש טיפול רפואי מיידי, אחרת התינוק יכול לחנוק. אם הילד מתחיל להשתעל בחדות ובתקיפות, עם כאב, "משב רוח" - יש צורך לקרוא בדחיפות לאמבולנס. מנסה לחלץ גוף זר מן קנה הנשימה בכוחות עצמו - הכיבוש הוא מסוכן מאוד ולעיתים קרובות רק מחריף את המצב.
 6. חוסר סובלנות לריחות, חוסר היציבות של החדר - אלה הסיבות שלא רק יכול לגרום שיעול בתינוק, אלא גם לשמש דחיפה להופעת אסתמה הסימפונות. מצב זה של התינוק יכול להתפתח אם הוא נמצא לעתים קרובות בחדר מלא עשן, או באוויר יש תמיד ריח חריג ולא נעים אחרים עבור הילד. במצבים כאלה, שיפור במצב של התינוק לאחר אוורור החדר צוין.

כל אלה הם הגורמים השכיחים ביותר לשיעול אצל תינוק. לעתים קרובות יותר, שיעול עשוי להיות קשור למחלות של העיכול והלב, אבל פתולוגיות כאלה יכול להיקבע רק על ידי רופא לאחר בדיקה יסודית של התינוק.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

שיעול חזק בתינוק

הופעת שיעול קשה יכולה להיות מופעלת על ידי השפעה של גורם מזיק כלשהו על הקרום הרירי של מערכת הנשימה. זה עשוי להיות זיהום, או סיבות אחרות. ככלל, שיעול חזק תינוק עולה כי משהו לתינוק "להפריע" בדרכי הנשימה - זה עשוי להיות רירי יבש מדי, עצמים זרים (פירורים, שיער חיות מחמד, פריטים של צעצועים, וכו '), ליחה וריר, הצטברות קנה הנשימה. כתוצאה מכך, שיעול חזק מתרחש, שמטרתו העיקרית היא לחסל את חסימת לנשימה רגילה, כדי לנקות את דרכי הנשימה.

שיעול חזק מסוכן לתינוק. במקרה של התרחשות העזרה של הרופא הוא חובה. סיוע רפואי דחוף נדרש במצבים כאלה:

 • אם שיעול חזק הופיע פתאום ולא מפסיק;
 • אם שיעול חזק מלווה צפצופים;
 • אם מתקיים שיעול חמור בלילה בהתקפה;
 • אם הרקע של שיעול חזק מוקצה כיח ורוד או ירוק.

כמו כן, הפחד צריך לגרום שיעול קשה זה לא נעלם במשך זמן רב, או מתרחשת על רקע של טמפרטורת הגוף גדל או קשיי נשימה.

שיעול רטוב בתינוק

במצב בריא, שיעול רטוב בתינוק עשוי להופיע מיד לאחר שהתינוק התעורר. אם הילד ישן על גבו, פריקה רירית מהאף עלולה להיכנס לצווארו. במצב זה, התינוק יכול להשתעל קלות, אבל שיעול זה מפסיק, אם אתה הופך אותו על הקנה. אותו מצב מתפתח כאשר הרבה רוק או חלב אם נכנס לתוך הצוואר: הילד פשוט לא יודע איך לבלוע כראוי בזמן.

אם ניקח בחשבון שיעול לח כמו ביטוי של המחלה, ואז הפתולוגיות הנפוצות ביותר במקרה זה עשוי להיות:

 • זיהומים של איברי הנשימה העליונים (המלווים בהיווצרות כיח);
 • תהליך דלקתי בברונצ'י עם הפרה של הפטנט של דרכי הנשימה (ברונכיטיס חסימתית);
 • דלקת ריאות;
 • מחלות ממוצא אלרגי (אסטמה סימפונית, נזלת אלרגית);
 • מורסה של הריאה;
 • שחפת.

אם שיעול רטוב מציין את תחילת המחלה אצל התינוק, נדרשת תשומת לב רפואית.

שיעול יבש בתינוק

יש לציין כי שיעול יבש בתינוק הוא הכואב ביותר עבור מטופל קטן, כמו עם שיעול יבש יבש טראומה של הרירית, אשר גורם לכאב התינוק ותחושות לא נעימות מאוד.

איך אוכל לדעת אם השיעול יבש? ככלל, שיעול כזה הוא חזק, חד, ללא קולות "גרגור" אופייניים. אפשר "לשרוק" ו לנבוח קול כאשר שיעול. הילד בוכה לעתים קרובות, בעוד קולו של התינוק יכול להשתנות עקב אובדן של הגרון ואת מיתרי הקול. עם התקדמות התהליך הדלקתי, הרצועות יכולות להתנפח ולהפסיק לעבור כראוי את האוויר, מה שיגרום לילד לחנוק.

ככלל, ילד חולה עם שיעול יבש הופך קפריזית, איטית, התיאבון שלו נעלם. במצב כזה, חשוב לא רק לקרוא לרופא: זה צריך להיעשות בהקדם האפשרי. יתר על כן, שיעול יבש יכול להיות סימפטום נורא של תחילת ברונכיטיס או דלקת ריאות, כמו סיבוכים של זיהומים בדרכי הנשימה חריפה או ARI. אם הרופא חושד במחלות כאלה, סביר להניח שהתינוק, עם אמו, יישלח לבית החולים.

trusted-source[11], [12]

הנקה: שיעול ונזלת

הסיבה העיקרית לשיעול וקור אצל תינוק היא הצטננות, או ARI הוא בעיקר מחלה ויראלית שמשפיעה בעיקר על מערכת הנשימה. המחלה יכולה גם להשפיע על האוזן התיכונה, הריאות, ובמקרים חמורים - את הקרום ואת מערכת העצם.

מחלת Catarrhal תינוק יכול "להרים" של בן משפחה חולה עם ARI, או הוא נושא של המחלה, וגם באמצעות ידיים מלוכלכות פירושו לעזוב את הילד. תפקיד חשוב של החסינות של התינוק: תזונה לקויה, היפותרמיה, טיוטות - כל זה יכול להשפיע לרעה על בריאותו של התינוק.

מה הסימפטומים של הצטננות יכול להיות הוכיח על ידי התינוק: שיעול ונזלת, חום גבוה, חוסר תיאבון, עייפות, אולי נסער הכיסא, בכי מתמיד regurgitation של מזון.

בקור לא מסובך של הקור, המחלה יכולה לסגת ביום הרביעי - החמישי: טמפרטורת הגוף מנורמת, וסימני התהליך הדלקתי נחלשים. אם התנאי לא השתפר, אז אפשר לחשוד ההתקשרות של זיהום חיידקי. במצב כזה, ההתערבות של הרופא היא פשוט הכרחי. לפעמים אתה צריך להתחבר טיפול אנטיביוטי.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

הנקה לילדים משיעול

שאלת השימוש בדמי סיעוד בילדים צעירים היא שנויה במחלוקת. רוב הרופאים לא ממליצים לתת decoctions כזה לילדים, לפחות לילדים מתחת לגיל שנה, כמו רכיבים צמחיים יכולים לגרום לתגובה אלרגית או אפילו הרעלה אצל ילד צעיר.

אם עדיין תחליט להשתמש בכל אחת מארבע דמי הסיעוד הקיימים, פעל לפי הכללים הבאים:

 • אין להתחיל בטיפול ללא התייעצות עם רופא;
 • להתחיל את הטיפול באמצעות מרק דליל מאוד בהתחלה כדי לבדוק את התגובה של התינוק לתרופה. אם התגובה השלילית של הילד לא נצפתה, אתה יכול לעבור מרק מרוכז יותר;
 • הנפח היומי הכולל של מרתח מן breastfeeding לתינוק הוא לא יותר מ 30-50 מ"ל.

זכור: אוסף שד עשוי להיות הגורם של כמה תופעות לוואי כגון פריחה בעור, גירוד, נזלת אלרגית, הסימפטומים של רעלת.

שיעול בתינוק צריך בכל מקרה להיות איתות לרופא: התינוק שנולד הוא חלש מכדי להתמודד עם המחלה בכוחות עצמו. עזרה של רופא בזמן לא תהיה מיותרת: לעתים קרובות זה עוזר למנוע סיבוכים ותוצאות מסוכנות.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26]

טיפול בשיעול אצל תינוקות

אם אנחנו מתמודדים עם שיעול קל בגלל גרון רירי מגורה, אז טיפול שיעול תרופתי אצל תינוקות לא יכול להתבצע. גירוי זה מסולק על ידי הגדלת הלחות בחדר, עם משקה חם (כולל חלב אם).

אם יש תהליך דלקתית ב קנה הנשימה או צינורות הסימפונות, חם, מינרלים מים לא מוגזים (30 עד 50 מ"ל / יום) ניתן להוסיף כמו משקה חם.

כדי להקל על הקצאת כיח צריך מעת לעת להפוך את התינוק, לא להגביל אותו לתנועות פעילות, לעשות עיסוי קל של החזה. כדי לבצע את העיסוי התינוק מונח על הבטן בעדינות הקש על גב האצבעות עם כריות על קו עולה.

בהסכמת הרופא, ניתן להשתמש בחומרים כמו Lazolvan או Gedelix, אשר מינון נקבע על ידי הרופא בהתאם למשקל ולגיל של התינוק.

של תרופות אנטי דלקתיות, ארספל נהנה ממוניטין טוב.

הליכים תרמיים לתינוקות לא צריכים להתבצע בכל מקרה. נהלים כאלה כוללים אמבטיות חמות, טיח חרדל, פחיות, פלסטר ההתחממות, וכו 'שפשוף ודחיסה חמה גם לא רצוי, אם כי השימוש בהם אפשרי אם הרופא המטפל אינו נגד רופא הילדים. העובדה היא כי שפשוף ודחיסות יכול במקרים מסוימים להחמיר את מצבו של הילד, להגדיל את זרימת הדם ובכך להחמיר את התגובה נפיחות דלקתית במערכת הנשימה. יתר על כן, השימוש בסמים עם אקליפטוס, מנטול או שמנים מחטניים יכול לעורר ברונכוספזם אצל התינוק, או לגרום לתגובה אלרגית.

מאשר לטפל בשיעול לתינוק?

הרופא ירשום תרופות לשיעול התינוק לתינוק: נדבר על כך למטה. ומה אם הוריו של תינוק יכולים לעשות שיעול כדי להקל על מצבו?

 • התקשר לרופא, ללא קשר אם יש לילד חום.
 • לשמור על רמת הלחות אופטימלית בדירה, במיוחד בחורף, כאשר האוויר בחדר הוא בהחלט יבש. מידת הלחות הטובה ביותר עבור ילד להרגיש טוב הוא 50-60%. המכשיר האידיאלי להשגת רמת הלחות האופטימלית יהיה מכשיר אדים. עם זאת, אם זה לא, אז אתה יכול לעשות עם אמצעים מאולתרים. לדוגמה, ניתן להניח על סוללה מכולה של מים, או לשים על סוללה של מגבת ספוג מים. אתה יכול להשתמש אקדח ריסוס ולטפל בחדר עם מים נקיים כמה פעמים ביום.
 • לספק אוויר צח לדירה: לאוורר את החדר, לפחות בבוקר לאחר התעוררות, בשעות אחר הצהריים לפני האכלה ובלילה.
 • כדי לספק פעילות וניידות של הילד, לנהל לו התעמלות קלה, עיסוי.
 • לעתים קרובות מציעים תינוק לשתות, במיוחד בטמפרטורות גבוהות.
 • למרות הצטננות, יש צורך לצאת לטיולים (לבוש את התינוק על פי מזג האוויר, כך שהוא לא overcool ולא להתחמם). טיולים חורף צריך להיות קצרת מועד.

טיפול תרופתי של התינוק יספר לך על רופא הילדים המטפל.

רפואה נגד שיעול לתינוק

 • Propane הוא חומר חיטוי המבוסס על תמצית של עלי קיסוס. זה עוזר לרכך את הפרשות הסימפונות, להקל על עווית של הסמפונות. פרופאן יכול לשמש הן מלידה והן מילדים גדולים יותר, החל מ 2.5 מ"ל שלוש פעמים ביום.
 • Ascoril - חומר חימצון בצורת סירופ, מקדם הסרת הפרשות הסימפונות. השתמש 2-3 מ"ל של סירופ שלוש פעמים ביום.
 • סירופ Lazolvan - מגרה את שחרורו של ריר מתוך דרכי הנשימה, מקטין את המראה של שיעול. ילדים מתחת לגיל שנתיים משתמשים במינון של 7.5 מ"ג סירופ (2.5 מ"ל) פעמיים ביום.
 • אמברוקסול (סירופ ופתרון להזרקה) הוא תרופה המייצבת את הפעילות הפרשנית של הסמפונות ומונעת חסימה בדרכי הנשימה. הקצאת 2.5 מ"ל של סירופ פעמיים ביום, או בצורה של זריקות IM של ½ אמפולות פעמיים ביום.
 • Ambrobe הוא תרופה mucolytic המשמש בצורה של סירופ (פעמיים ביום עבור 2.5 מ"ל) או זריקות (חצי אמפולה פעמיים ביום).
 • Stodal - ההומיאופתית צמחים הכנה, expectorant ו bronchodilator, אשר אין תוויות נגד גיל. השתמש עד 5 מ"ל של סירופ עבור כל 8 שעות.

אין להשתמש בתרופות לילדים בעצמך, תחילה התייעץ עם רופא

לא תמיד סם המסומן "תינוק" יכול לשמש לטיפול בתינוקות.

trusted-source[27], [28], [29], [30]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.