Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דם בכיח כאשר משתעל

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח ת'וריק
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

המופטטיס, המתבטא בהופעת השיעול של ריר הוורידים בדם, מצביע על כך שהוא מצביע על הפרות חמורות למדי הקשורות עם ניקוב של מבנים אנטומיים מסוימים. לכן, דם בכיח כאשר משתעל - זה הוא דחף לביקור חובה מומחה פרופיל. התעלמות זו האות, אתה יכול להביא את הבריאות שלך יותר הרסנית, לפעמים תוצאות בלתי הפיך.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

גורם של דם ב כיח כאשר שיעול

כל סטייה מהנורמה היא אות לאדם להסתכל מקרוב על גופו. דם בכיח כאשר השיעול, בפרספקטיבה הרפואית, הוא הקצאה של כל, אפילו כמות מינימלית, הן של עורקי דם אורקי ודם כהה. כבר צל צבע של דם נותן רמז לרופא מוסמך, באיזה כיוון לחפש את מוקד הפתולוגיה. הסיבות להופעת הדם בכיח במהלך השיעול יכולות להיות מגוונות למדי:

 • כדי לעורר את שחרורם של אריתרוציטים מן הריאות או bronchi מסוגל נזק לכלי דם קטנים עקב עלייה חדה בלחץ הדם, אשר יכול לקרות בזמן הלחץ בשיעול.
 • דם ב כיח במהלך השיעול יכול להתרחש עם מחלה bronchoectatic. כ-60% -70% מתסמינים אלה מתעוררים על ידי מחלות אלו.
 • גוון כהה - בארד יכול להצביע על שחפת. במשך זמן רב בחולה עם הפתולוגיה זו, ניתן לראות היסטוריה של כמויות קטנות של כיחוח מוקצף מרוח בתכליות מדממות. התקפות בדרך כלל לגדול בבוקר. סימפטומטולוגיה במקביל היא עבודה מוגברת של בלוטות הזיעה, ירידה כללית בנימה של הגוף כולו תחושה של צמרמורת.
 • תמונה דומה כאשר השיעול מתקבל כתוצאה של מחלה אונקולוגית המשפיעים על מערכת הנשימה. במשך זמן רב מחלה זו אינה מתבטאת בשום אופן והיא יכולה להתגלות רק בטעות במהלך הבדיקה המונעת הבאה, או בקשר לבדיקת פתולוגיה אחרת. עם הזמן, התקפי שיעול קטנים מתחילים להופיע, אשר בסופו של דבר להיות אינטנסיבי יותר. ב כיח בולט, קרישי דם ורידים מתחילים להופיע לאורך זמן. מצבו של המטופל מתדרדר בהדרגה, במיוחד בבקרים. לפעמים זה מאוד קשה לנקות את הגרון שלך, אשר לא נותן לך תיאבון ומוביל לירידה במשקל המטופל. באזור החזה יש תחושה לא נעימה של צריבה.
 • סיבת הופעת הדם בכיח במהלך שיעול יכולה להיות צורה חריפה של דלקת ריאות, כמו גם מורסות ברקמת הריאות. הסימפטומים של פתולוגיות אלה יכולים להיות כיח חום (סימן לנוכחות של תהליך מוגלתי) עם טרי, ורידים בסגולים עזים, כמו גם את החזה הרגיש "nakashlyannaya" כאב, אינדיקטורים טמפרטורת גוף גבוה, חולשה כללית. כל תסביך סימפטומים זה מעיד על נוכחות של תהליך דלקתי במערכת הריאות. בשל הדיכוי של הגנות הגוף של המטופל, עוד סיבוך חמור יותר, מורסה של הריאה, עשוי להתחיל להתפתח על רקע דלקת. בשלב זה של המחלה, החללים של רקמת הריאה, אשר לפני נטילת חלק בתהליך הנשימה, מתחילים להיות מלאים בבדיקת עבה ויסקוס, כמו גם מוגלה. בשלב המורסה, יש עלייה חדה במאפייני הטמפרטורה של הגוף של המטופל (הנתונים על מדחום יכול להגיע עד 40 מעלות צלזיוס ומעלה). הכאב בחזה הולך ומחמיר. בהתקפות יש תפוקה של מוגלה וכיח ירקרק - חום, עמוס בריח שלילי לא נעים. מספר הספגות הדם עולה. בלילה, ריר ומוגלה מוגזמים בברונצ'י ובריאות, כך בבוקר, אחרי השינה, המטופל צריך לנקות את הגרון שלו, להיפטר ממוצרים עומדים. השיעול הוא חזק מאוד, "מסתובב החוצה", אבל לאחר כיח נשבר, יש הקלה זמנית, ואת האינדיקטורים על מדחום עשוי לרדת.
 • לפתע, כאב חד בחזה עשוי להצביע על דימום ריאתי פנימי. בעיות עם נשימה, דם ב כיח כאשר שיעול, לידי ביטוי בכמויות גדולות. אם תסמינים כאלה מתרחשים, אשפוז דחוף של האדם המושפע הוא הכרחי.
 • לעורר hemoptysis מסוגל ברונכיטיס. בצורה חריפה או כרונית של המחלה, החולה סובל מהתקפים התכווצויות תכופות ואינטנסיביות הגורמות לתסמיני כאב, שחרור כמויות גדולות של ריר צמיג, לעיתים עם ורידים בדם. בעיקר, שיעול הוא ציין בבוקר.
 • ריכוז דם מזערי יכול לעורר וכמה ENT - מחלות: דלקת שקדים, דלקת הלוע, דלקת קרום המוח.
 • בתהליך של פירוק של פתולוגיות לב וכלי דם, החולה מפתח לחץ דם ריאתי ומתחיל להתקדם. המטופל מתמודד עם בעיה של חוסר אוויר בריאות, יש רצון לנשום עמוק, יש קוצר נשימה, יש תופעות עומדים על הריאות ואת הדם ב כיח כאשר שיעול.
 • לעורר דימום הוא מסוגל לחסום את לומן של העורק הריאתי. ביטוי זה עשוי להיות תוצאה של התערבות כירורגית, כמו גם חולים פתולוגיה זו הסובלים ממחלות ורידיות רגישים. תמונה כזו של המחלה בחוגים הרפואיים נקבעת על ידי המונח תסחיף של העורק הריאתי. סימפטומטולוגיה במקביל, בנוסף להפרשות דם, היא קוצר נשימה וכאב חריף חמור מאחורי עצם החזה.
 • Hemoptysis יכול לגרום מחלות אחרות כגון ריאות hydatid (helminthiasis cestodosis מקבוצת מאופיינת ההיווצרות בכבד, ריאות או איברים אחרים ורקמות ציסטות טפילות), ארגמנת המורגי (נימי melkopyatnistye דימום בעור, מתחת לעור או ריריות).
 • עלול לעורר תסמינים דומים והפרעות פתולוגיים כגון וסקוליטיס ריאתי (הפרעות של תפקודי נשימה), כמו גם ריאות hemosiderosis ריאתי אידיופתי (דימום חזר alveoli עם חוזרים גליים).
 • סיבת הופעת הדם בכיח במהלך השיעול עשויה להיות טראומה או שבר בצלעות.
 • המראה של הפרשות דם יכול להיות תוצאה של פתולוגיה תורשתי, כגון סיסטיק פיברוזיס נשימתי, הנגרמת על ידי סדרים בתפקוד תקין של הבלוטות. כישלון כזה מעורר מחלות ממושכות דלקתיות ו catarrhal.
 • הבדל דם במהלך הקאות והוא מסוגל ביטויי כיב, דליות ורידים או ניקוב של כמה איברים של מערכת העיכול: הוושט, התריסריון, הבטן. באחד מהפרעות אלה, יש דימום שופע עם קרישי צל כהה.
 • כדי לעורר פחית מדמם ואת האובייקט זר נכנס בדרכי הנשימה.

כאשר מתרחשים סימפטומים כאלה, בצע, ללא דיחוי, לבקש ייעוץ וסיוע ממומחה מוסמך, ובמקרה של דימום אינטנסיבי, קוראים אמבולנס. Hemoptysis הוא רציני, ולעתים קרובות, מסוכן מאוד לבריאות האדם. עיכוב באבחון וטיפול, במקרים מסוימים, יכול לעלות את החולה אפילו את החיים!

trusted-source[5], [6]

למי לפנות?

אבחון של דם בכיח כאשר השיעול

לפני תחילת בדיקה מקיפה, על בסיס תלונות החולה והבדיקה החזותית, יש צורך לקבוע את לוקליזציה של אתר הדימום - זה יקצר את זמן קביעת האבחנה הנכונה, ולכן יאפשר התחלה מהירה יותר של הטיפול. ההפסד של כמות קטנה של זמן, במקרים מסוימים, יכול לעלות על חייו של המטופל. אבל יש מקרים שבהם קשה מאוד לקבוע את המקום של דימום.

אבחון של דם ב כיח במהלך שיעול מתבצעת באמצעות טכניקות הבאות.

 • הדבר הראשון הוא prescribed הוא מחקר מעבדה של כיח משוחרר. ניתוח זה מאפשר לאשר או להפריך את האבחנות הקשורות זיהום של האורגניזם עם מיקרואורגניזמים פתוגניים, למשל, bacillus שחפת או staphylococci. זה גם מראה נוכחות של תהליך דלקתי פנימי בגוף.
 • בדיקות דם קליניות הן חובה. על ידי התוכן של תאי הדם הלבנים בסרום ואת רמת שיעור שקיעת כדורית הדם (ESR), מומחה מנוסה יכול לשפוט את אופי מהלך של דלקת. כבר בשלב זה ניתן לצמצם את האבחנה לדלקת ריאות, מורסה ריאותית, וגם פולמונולוג מנוסה יכול לומר שזה ברונכיטיס שנמצא בשלב כרוני או חריף.
 • כדי לאבחן סיסטיק פיברוזיס (כלור חילופי כלור), ניתוח של הפרשות של בלוטות הזיעה מתבצעת. שינויים אלה משתקפים בהרכב הכימי של זיעה.
 • יש גם ברונכוסקופיה, אשר מאפשר לבחון את לומן בצינורות הסימפונות. הערכת מצבם של קירות התעלה, אחידות קוטר החתך (הרחקה או אישור חסימת לומן). טכניקה זו מאפשרת לך לאבחן bronchiectasis וסרטן הריאות.
 • שיטת בדיקה אינפורמטיבית בחשד לאחד ממחלות מערכת הנשימה היא רדיוגרפיה (חלשה יותר - פלואורוגרפיה). בעזרת צילומי רנטגן, מצולמת תמונה, אשר בשל הפסקות חשמל, ניתן לזהות דלקת ריאות, נוכחות של גידול, תסחיף או מורסה.
 • הדם נבדק עבור קרישה בלי להיכשל, קוגולוגרמה מבוצעת על זה.
 • אחת השיטות האינפורמטיביות ביותר עד כה היא טומוגרפיה ממוחשבת. מחקר זה מספק הזדמנות לקבל תמונה מלאה של השינויים שהשפיעו על תחום העניין של הרופא. בעזרתה, מאובחן, גידול ממאיר, שחפת, מחלה ברונכוכפטית מאובחנת.
 • אם אתם חושדים הפרה של הלב מוקצה רל הרפתקאות אקוקרדיוגרפיה (טכניקה אולטרסאונד המאפשר לקבל תמונה של הפרעות מורפולוגית ופונקציונלית בשריר הלב, מבנה אנטומי שסתום הלב).
 • אם יש חשד של דימום, המוקד שבו הוא מקומי בדרכי העיכול, fibroesophagogastroduodenoscopy (FEGDS) הוא חובה.
 • אין צורך לבצע בדיקת דם לביוכימיה.
 • מבחן מנטו.

רק לאחר קבלת תמונה מלאה של מצב בריאותו של המטופל, לאחר שקבע את לוקליזציה של מקור הדימום ואת המחלה המתגרות בו, אפשר לדבר על טיפול מלא.

לקבוע מראש את המחלה אפשרית ואת הצבע של כיח יוצא. אבל יש לזכור כי צבעו עשוי להשתנות על רקע של מזונות מסוימים, כגון יין אדום, אוכמניות, סלק או פולי קפה, אשר מוזנים.

 • עם דלקת ריאות, הגוון של פריקה הוא בדרך כלל מ צהבהב לצהוב ירקרק.
 • במקרה של אסטמה, כיח, בעל צמיגות גבוהה, עוזב בכבדות ויש לו מראה שקוף.
 • במקרה של בצקת ריאות פרוגרסיבי קצף פריקה עם ורידים דם נצפתה.
 • דלקת ריאות כרונית ניתן לאבחן על ידי פריקה חלודה.
 • ב ברונכיטיס שפעת זיהומיות של הקצאה ייחודית, ירקרק - צל צהוב, לעתים קרובות עם ורידים בדם.
 • עם מחלה bronchoectatic ו מורסה ריאתי, כיח עם גוון ירקרק ניתן לראות.
 • ריאות הריאה הוא מובחן על ידי כיח חום - צהוב.
 • מאפיין אופייני של הצורה הברונכוגנית של גידול ממאיר של לוקליזציה ריאתית הוא פריקה עם סיבי דם.
 • במקרה של אוטם ריאתי, נצפה פריקה אדומה בהירה.
 • אם הריאות מושפעות על ידי פטרייה, אנו יכולים לקבוע כיח לבן, אשר משתחרר כאשר משתעל פתיתים.

trusted-source[7], [8], [9]

טיפול בדם בכיח כאשר משתעל

לפני שתתחיל טיפול, אתה צריך להחליט על אבחנה. אחרת, הטיפול הלא נכון יכול לא רק שלא לעזור, אלא להחמיר את המצב, בעוד זמן יקר יאבדו ללא תקנה. הטיפול בדם ב כיחול במהלך שיעול נגרמת על ידי המחלה שגורמת לו, זה חסר טעם לטפל סימפטומולוגיה במקרה זה.

אם שחפת מאובחנת, טיפול נגד שחפת הוא prescribed. יתרון, בשילוב טפסים משמשים, כולל כמה ההכנות שיתוף פעולה. תהליך הטיפול מתחיל במינויו של ארבעה תכשירים שונים מהדרג הראשון. זה יכול להיות isoniazid, סטרפטומיצין, pyrazinamide, rifampicin, או ethambutol.

סטרפטומיצין מוזרק למערכת השרירית של המטופל. מבוגרים מקבלים מנה אחת של 0.5 עד 1 גרם בבת אחת, תוך יום, המטופל יכול לקבל לא יותר מ -2 גרם של התרופה. אם הגוף של המטופל אינו סובל את התרופה, או שמשקל הגוף הוא פחות מ -50 ק"ג, או שגילו של המטופל הוא יותר מ -60 שנה, כמות התרופה הניתנת ביום היא 0.75 גרם המחולקת לשני מינונים.

לחולים קטנים, שגילם לא הגיע לשלושה חודשים - הסכום היומי של התרופה מחושב כ -10 מ"ג לק"ג של משקל התינוק. עבור ילדים משלושה עד שישה חודשים, הסכום היומי של התרופה מחושב כ 15 מ"ג לק"ג משקל של הצעירים. ילדים בני שישה חודשים עד שנתיים, המינון היומי הוא 20 מ"ג לק"ג של משקל הילד. אם הילד עדיין לא בן 13 ולמתבגרים, המינון היומי הוא 15 עד 20 מ"ג לק"ג למשקלו של המטופל הקטן, אך הוא לא יעלה על נתון של 0.5 גרם ליום (ילדים מתחת לגיל 13) ו -1 גרם (מתבגרים).

עם שחפת, התרופה מוזרקת לגוף המטופל פעם ביום, כאשר סובלנות נמוכה מחולקת לשתי שיטות. משך הקורס התרופה החל משלושה חודשים ואילך. משך הטיפול נקבע על ידי הרופא המטפל, תוך התמקדות במצב הבריאות של המטופל.

סטרפטומיצין היא התווית אם ידועה רגישות לתרופה ומרכיביו, פגיעה כלייתית כרונית חמורה, azotemia ו uremia מחמירות, עם תבוסה של עצבים לוקליזציה מוחית טראומטית, כמו גם במקרה של הריון. עם יש להשתמש בזהירות רבה אם קיימת היסטוריה של מיאסטניה גרביס החולה, מחלת פרקינסון, נטייה לדימום, תפקוד לקוי של הלב, בוטוליזם, מחלות כלי דם במוח וכמה מחלות אחרות.

אם הטיפול אינו תרופות קו הראשון יעילות, או החולה תרופות סובלנות נדבך גבוה ראשון, ואז הטיפול הוא תרופות antituberculosis ביטול הראשון מותאם ומטרת קו סמים שניים. אלה כוללים rifabutin, ethionamide, חומצה aminosalicylic, protionamid, ofloxacin, kanamycin, cycloserine, tioatsetazon, capreomycin ו מלציפרופלוקסאצין.

חומר פעיל ethionamide (aethionamidum) מוקצה להיכנס הפנימי. עבור מטופל מבוגר, המינון היומי הממוצע הוא 500 עד 1000 מ"ג מחולק לשניים עד שלוש מנות, כמות התרופות הניתנות לחולים קטנים מחושבת כמו 20 או 40 מ"ג לק"ג משקל המטופל מחולק לשני מינונים (מנוהל בבוקר ובשעת השינה).

זה לא מומלץ לקחת ethionamide להתקבל אם ההיסטוריה של המטופל יש צורה חמורה של נכות בכבד ובמקרה של הריון.

טיפול בדלקת ריאות ובברונכיטיס אינו יכול ללא קשר בין אנטיביוטיקה. לקו הראשון של תרופות החובשים כוללים amoxicillin, ceftazidime, פניצילין, cefoperazone ו cefepime.

Amoxicillin (Amoxycillinum) הוא בעל פה. הרכיב הכמותי נבחר באופן אינדיבידואלי באופן אינדיבידואלי בהתאם לפתוגן, חומרת הפתולוגיה, עקביות תפקוד הכליות, גיל החולה ומשקל גופו.

חולים מעל גיל עשר ומבוגרים מקבלים 0.5 גרם שלוש פעמים ביום, עם דרגה חמורה של המחלה, את המינון של התרופה ניתנת ניתן להעלות עד 1.0 גרם שלוש פעמים ביום, במידת הצורך. ילדים שאינם בני שנתיים עדיין, התרופה ניתנת בצורה של השעיה בשיעור של 20 מ"ג לק"ג של משקל הגוף של התינוק, מחולקים לשלושה תשומות (זה מתאים לרבע כפית). בגיל שנתיים עד חמש - 0.125 גרם (שווה ערך למחצית כפית), מרווחים שלוש פעמים. מ 5 עד 10 - 0.25 גרם (כפית אחת), מחולק לשלושה תשומות.

ההשעיה מוכנה באופן עצמאי, נקי מראש מבושל מקורר לטמפרטורת החדר מים בסכום של 100 מ"ל הוא הציג את הכנת יבש. לנער היטב לפני השימוש.

התרופה היא התווית לשימוש במקרה של זיהום מונונוקליוזיס, עם חוסר סובלנות מוגבר לגוף של רכיבים המטופל של amoxicillin, כמו גם במהלך ההריון.

אם הגוף של המטופל מראה חוסר סובלנות גבוה של תרופות קו ראשון, תגובה אלרגית לתרופה או לטיפול זה אינה יעילה, הרופא המטפל משנה טקטיקות, ומחליף את התרופות הראשונות בסמים משניים. הם כוללים: ticarcillin, ceftriaxone, cefotaxime, ciprofloxacin ו piperacillin.

Ciprofloxacin (Ciprofloxacinum) צריך לקחת על בטן ריקה. לקבלת כניסה קלה יותר, כדאי למלא את כמות הנוזל הנדרשת. חולים עם היסטוריה של תפקוד כליות לקוי, המינון של התרופה המומלצת מצטמצם בחצי.

כמות התרופות הנדרשת להשגת אפקט טיפולי נבחרת באופן אינדיבידואלי לכל חולה, בהתבסס על חומרת המחלה, גיל החולה ובריאותו הכוללת, סוג המיקרואורגניזם הפולשני, משקל הגוף ותפקוד הכליות.

התרופה במקרה של מחלת דרכי הנשימה התחתונות של כבידה בינונית ניתנת לחולה בגודל של 0.25 גרם, מופרדים על ידי שתי תשומות. במקרה של מסלול חמור של הפתולוגיה, המינון יכול להכפיל ולהתאים 0.5 גרם, פעמיים במהלך היום.

משך הטיפול נשלט על ידי הרופא המטפל. לאחר היעלמותם של תסמינים לא נעימים ומסוכנים, כדי לתקן את התוצאה, יש לקחת את התרופה עוד יומיים. בדרך כלל, קורס הטיפול הוא בממוצע שבעה עד עשרה ימים.

קונטרה- אינדיקציות של ציפרופלוקסאסין כוללים מחסור של גלוקוז 6-פוספט dehydrogenase, ויראלי keratitis, אי סובלנות אישית של אחד או כמה מרכיבים של התרופה או את גיל החולה מתחת לגיל 18 שנים.

אם הרופא המטפל מאבחן מחלה ברונכיטית או מורסה ריאה - במקרה זה, אחד לא יכול להסתדר ללא התערבות כירורגית. כאשר פתולוגיה של סרטן מתבצעת טיפול אנטי סרטני, עם שימוש בתרופות הדרושות, ניתן להציג ולהפעיל.

ישנן מספר המלצות אחרות, אשר רצוי לבצע בזמן שאדם מודאג שיעול.

 1. אתה צריך הרבה שתייה.
 2. הסר הרגלים רעים, במיוחד לגבי עישון.
 3. לייצב מזון על ידי הסרת מזון מן הדיאטה - irritants (למשל, תבלינים מתובלים).
 4. שינה פרודוקטיבית.
 5. איוור רגיל, ניקוי רטוב של מגורים וחצרים עבודה.

במקביל לתרופות ספציפיות, תרופות החושך, תרופות bronchodilator, עוטף, תרופות אנטי דלקתיות ניתן להכניס את פרוטוקול הטיפול.

במצב זה, מתאים כמו צורות מרפא המיוצר על בסיס חומרי גלם צמחיים, כמו גם סמים סינתטיים למחצה.

זה רק צריך לקחת בחשבון כי חולים שיש להם היסטוריה של נזק מערכת העצבים המרכזית, למשל, לא יכול לנהל thermopsis או ipecacuan. זה יכול רק להחריף את המצב, מעורר התקפות של שיעול והקאות חמורות. בחולים קטנים, תרופות אלו יכולות לגרום למעצר נשימתי, מה שמוביל לאספיקסיה, שאיפה.

תרופות Mukoreguliruyuschie לתרום נסיגה טובה יותר של הפרשות, בעוד רבים מהם, יחד עם אנטיביוטיקה, מאפשרים השני לחדור את הסוד של הסימפונות. פעיל במיוחד היום להשתמש בתרופות כגון carbocysteine, ambroxol, bromhexine או אצטילציסטאין. אין להשתמש בהם במקרה של אסתמה הסימפונות אצל המטופל.

Carbocysteine מנוהל להיות מנוהל בעל פה לחולה. המינון ההתחלתי לחולה מבוגר הוא 0.375 גרם, אשר מתאים שתי כמוסות של התרופה או אחד וחצי כפות של התרופה בצורה של סירופ - זה זהה לשלוש כפות (0.25 גרם / 5 מ"ל). התרופה נלקחת שלוש פעמים במהלך היום.

תינוקות שטרם מלאו להם חמש שנים - חצי כפית סירופ (מינון של 0.125 גרם לחמישה מ"ג), שניתנו לגוף ארבע פעמים ביום. ילדים, שגילם נופל במרווח של 5 עד 12 כפית אחת (0.25 גרם / 5 מ"ל) או כף אחת של סירופ (0.125 גרם / 5 מ"ג), שצולמה שלוש פעמים במהלך היום. אם ההשפעה הצפויה היא נצפתה, רצוי להפחית את המינון של התרופה ניתנה במחצית.

תוויות carbocisteine יעד יכולות לשמש גוף של המטופל מאידיוסינקרטיות למרכיבי התרופה וכן עם כיב פפטי פעיל בתולדותיה, במקרה של השלב האקוטי של מחלות כגון דלקת שלפוחית שתן ו גלומרולונפריטיס.

Expectorants נקבעו כדי להפחית את צמיגות של כיח, הכרכים שלה מוגברת, זה הופך להיות קל יותר להסיר. תרופות אלה כוללות כלוריד אמוניום, פחמן מימן נתרן, יודיד אשלגן ונתרן יודיד.

סודיום ביקרבונט הוא prescribed על ידי הרופא המטפל בפנים. המינון של התרופה תואמת את הספרות מ 0.5 ל 1.5 גרם כמות התרופות נלקח תלוי ברמת החומציות של החומציות של מיץ קיבה.

כמו סוחף, סודיום ביקרבונט משמש לשטוף את מעברי האף, כפתרון לשטיפת הפה ואת הלוע. זה גם יעיל כאמצעי שאיפה (פתרונות עם ריכוז של 0.5 עד 2% משמשים) התוויות נגד לשימוש, זה תרכובת כימית יש כמעט לא, הגבלה אחת לשימוש יכול להיות הרעלה עם חומצות חזקות. במקרה זה, סודיום ביקרבונט לא צריך להילקח בעל פה.

תרופות Mucolytic לייצב את תהליך ניצול של הפרשת הסמפונות, מה שהופך את הפלט שלה יעיל יותר. משמש בעיקר בטיפול בילדים. לדוגמה, התרופה ATSTS. טיפול במחלות כגון טרכאיטיס, ברונכיטיס, דלקת ריאות.

במקרה של כיח דם בעת שיעול, לא להסתמך במיוחד על שיטות רפואה אלטרנטיבית. זה לא יהיה מיותר לקבל immunostimulants טבעי. הם יתמכו בגוף "הלחימה" עם המחלה ולא יאפשר התפתחות של זיהום משני, אשר יכול רק להחמיר מצב קשה כל כך.

מניעת כיח דם בעת שיעול

כפי שאומר הפתגם, "אל תוותרו על כלא ומרק". כמו כן, לא תוכל לבטח את עצמך לחלוטין נגד הפתולוגיה הנדונה, אלא לנקוט צעדים כדי להפחית את הסבירות של מחלה, סימפטום אשר הוא דם בכיח כאשר השיעול הוא אמיתי למדי. הפרעה של דם ב כיח במהלך השיעול כולל שיטות המאפשרות לך לשמור על סרגל ההגנה החיסונית של הגוף ברמה גבוהה.

 • יש צורך להסיר מן החיים שלך הרגלים רעים, במיוחד ניקוטין.
 • הימנע ממגע עם כימיקלים נדיפים עם רעילות מוגברת. אם זה לא אפשרי, להשתמש בחליפת מגן מיוחדת מסכה.
 • מזער את ההשפעה של קרני X קשות וקרינה אולטרה סגולה.
 • צריך תכופים, לפחות ארבע - שש פעמים ביום, משודרג מגורים ועבודה הנחות.
 • אתה יכול אפילו quarze החדר לפחות פעם ביום.
 • הליכה באוויר הצח הוא גם שימושי.
 • תזונה מאוזנת, הדיאטה צריכה לכלול מזונות עשירים בויטמינים ועקבות קורט. עוד לצרוך פירות וירקות.
 • זה לא מיותר לתרגל נהלים הקשחת.
 • דבק בכללי היגיינה אישית.
 • פעילות גופנית מתונה.
 • יציבות רגשית. רגשות חיוביים יותר. מצב רוח עליז.

דלקת דם לשיעול

זה קשה מספיק כדי לתת בדיקת דם חד משמעית ב כיח כאשר משתעל. מחלות רבות מדי יכול לגרום כזה סימפטומולוגיה. ואם, למשל, מדברים על הפרת שלמות של כלי הדם הקטנים עקב לחץ דם גבוה, זה יהיה מספיק כדי לפקח על הפרמטרים שלה סימפטומטולוגיה יעבור מעצמו, אותו ניתן לומר על דלקת ריאות או ברונכיטיס. אבחנה בזמן וטיפול מקיף ומספק, ופרוגנוזה של דם בכיח כאשר השיעול הוא חיובי למדי.

המצב הרבה יותר מסובך אם הגורם לדם בכיח משתעל עם סרטן ריאה או פתולוגיה, ומשווה אותו לאונקולוגיה בחומרה. אבל גם במקרה הזה, אל תוותר. ככל שהאבחון נעשה מוקדם יותר, וננקטים הצעדים הטיפוליים הנדרשים, ההסתברות לתוצאות חיוביות של הטיפול גבוהה יותר.

שיעול הוא אחד הסימפטומים הרבים שגופנו מסמן על שינויים פתולוגיים שמשפיעים עליו. דם ב כיח כאשר שיעול - פעמונים רציניים יותר. אבל לסיכום האמור לעיל, יש צורך להסיק מסקנה שאם אתה, או מישהו מהקרובים שלך, להתבונן זה סימפטומטולוגיה, לא עצמית תרופות בכלל - זה יכול להיות רק סכנת חיים. מאותן סיבות, טיפול מורכב אינו נקבע עד שהפתולוגיה נקבעה, מה שהיה הגורם להמופטיסיס. רק לאחר שקבע את האבחנה הנכונה ניתן להגן על הגוף של המטופל מסיבוכים ולצייר טיפול יעיל באמת. להיות קשובים יותר לעצמך, את הבריאות ואת בריאותם של יקיריכם! אחרי הכל, אבחון מוקדם הוא המפתח להתאוששות מהירה עם השלכות מינימליות!

trusted-source[10], [11], [12]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.