^

בריאות

שיסטוזומיאזיס: סיבות ופתוגנזה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גורם של schistosomiasis

Schistosomiasis נגרמת על ידי schistosomes, שהם סוג של Plathelminthes, בכיתה Trematoda, משפחת Schistosomatidae. חמישה מינים schistosome: Schistosoma mansoni, Schistosoma haematobium, Schistosoma japonicum, עיבור Schistosoma ו Schistosoma mekongi - פתוגנים helminthiasis בבני אדם. Schistosomes שונה מכל שאר חברי בכיתה Trematoda בכך שהם dioecious ושונה דימורפיזם מיני. גוף של schistosomes מינית בוגר הוא מוארך, גלילי, מכוסה cuticle. ישנם פראיירים הממוקמים קרוב זה לזה - אוראלי ובטן. גוף הנקבה ארוך ורזה יותר מזה של הזכר. על גופו של הזכר יש חריץ מזויף מיוחד (תעלת גינקו) שבו הזכר שומר על הנקבה. הזכר והנקבה כמעט תמיד יחד. המשטח החיצוני של הזכר מכוסה בקוצים או שחפת, הקוצים הנשיים נמצאים רק בקצה הקדמי של הגוף, שאר פני השטח חלקה. Schistosomes לחיות את כלי הדם הוורידים הקטנים ביותר של המארח הסופי, אדם וכמה בעלי חיים, להאכיל על הדם דרך צינור העיכול חלקית לספוג את החלק הנוזלי דרך לציפורן. ברחם של הממטוביום יש בו זמנית לא יותר מ 20-30 ביצים. הנקבה ס 'japonicum בעל כושר הרבייה הגדול ביותר. ליום הנחת 500-3500 ביצים. הזחל בביצית של schistosome, שהופקדו הוורידים הקטנים של המארח, מבשילה ברקמות במשך 5-12 ימים. הגירה של ביצים מכלי הדם נובעת נוכחות של פעילות ספייק, proteolytic של הפרשות של הזחלים, כמו גם תחת השפעת תנועות התכווצות של השכבה השרירית של הקירות של כלי, המעי ושלפוחית השתן. בסביבה ביצים ליפול לתוך השתן (ס haematobium) או צואה (ס mansoni, וכו '). התפתחות נוספת מתרחשת במים, שם פגז הביצים נהרס; מתוך אותם לבוא miracidia. מחזור ההתפתחות של schistosomes קשורה עם שינוי המארח. המארח הבינוני שלהם הוא רכיכות מים מתוקים, בגוף שבו miracidia במהלך 4-6 שבועות לעבור תהליך מורכב של היווצרות cercariae (דור של זחלים פולשניים המסוגל לחדור לתוך האורגניזם של המארח הסופי). לאחר חודר לגוף האדם, הזחלים לאבד את הזנב הזנב. תוחלת החיים של miracidium - עד 24 שעות, cercariae - עד 2-3 ימים. אנשים בוגרים מינית עם schistosomes - 5-8 שנים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

פתוגנזה של שיסטוסומיאזיס

Schistosomes לא להכפיל את הגוף של המארח הסופי, ולכן מספרם עשוי להגדיל רק בשל זיקוק. ההשפעה הפתוגנית של הטפילים מתחילה מרגע החדירה של cercariae דרך העור. סודות בלוטות נודדות הזחלים, מוצרי ריקבון של חלק מהם - אנטיגנים חזקה שגורמים לתגובות GNT ו HRT. מבחינה קלינית זה מתבטא פריחת papular חולפת וגרד המכונה tserkarialny (גירוד שחיינים) צהבת. הזחלים איבד תוספת הזנב (shistosomuly) חודר לתוך כלי הדם והלימפה הפריפריה, להעביר וליפול לתוך הלב תקין, הריאות, ולאחר מכן להגיע לכלי הדם בכבד שבו יש התפתחות והתבגרות שלהם למבוגרים. לבגרות מינית זכרים ונקבות להזדווג ולנדוד אל הלוקליזציה הרציפה כלי - במערכת הווריד mesenteric (מיני schistosome מעיים) או שלפוחית השתן והאגן - ס haematobium. 4-6 שבועות לאחר ההדבקה, במהלך השלמת shistosomul הגירה ולהתחיל להטיל ביצים נקבות בשלות משופרות בחדות תגובות אלרגיות העומדות בבסיס חריף ( "toksemicheskoy") שלב של המחלה, המכונית גם מחלה קטאיאמה. מטבען של תופעות קליניות, השלב הזה דומה למחלה בסרום. לעתים קרובות יותר הוא נצפה עם הפלישה S. Japonicum, הרבה פחות לאחר ההדבקה עם ס 'mansoni וגורמי מחלה אחרים.

מתוך המספר הכולל של ביצים של schistosomes שהופקדו על ידי הנקבות בכלי ורידים קטנים. האכלת הקיר של המעי או שלפוחית שתן, הסביבה מקבלת פחות מ 50%: נותר לכודים ברקמות של איברים שנפגעו או זרימת דם רשמו באיברים אחרים. הבסיס של שינויים פתולוגיים בשלב הכרוני של המחלה - מכלול של שינויים דלקתיים סביב הביצים schistosome (היווצרות חודרים לתוך הסלולר ספציפי - גרנולומה, ואחריו סיסטיק ו הסתיידות). לימפוציטים T, מקרופאגים, eosinophils מעורבים היווצרות של גרנולומות סביב ביצים. בתחילה, התהליך הוא הפיך, אך עם בתצהיר של קולגן סיסטיק שינויים מורפולוגיים ברקמות לבלתי הפיכים. תגובות סיסטיק granulomatous לגרום להפרעות במחזור דם בקיר הגוף, גורמים לשינויים ניווניים משניים כיב ברירית. התוצאה של ביצי גירוי רקמות מתמידות ומתמשכות של חומרי פסולת טפילים הכלול בם זחלים והשפילו יכולים להיות גם היפרפלזיה ו מטפלזיה הרירית של האפיתל. שלפוחית השתן 85% של נגעי הנקודה העיקריים קשורים בתצהיר של ביצי haematobium ס, שכבת Submucosal: השכבה שרירים מושפעות פחות. בשופכן, להיפך, שכבות ממוקמות עמוק יותר מושפעות לעתים קרובות יותר. מכיוון schistosomiasis מעיים שוחנות ס mansoni מקומי ורידי מקלעת הטחורים ואת וריד mesenteric נח, ויש לצבור ביצים, שינוי פתולוגי בסיסי לפתח בעיקר במעי הגס הדיסטלי. S. Japonicum, שלא כמו מינים אחרים, לא מטילה ביצים בודדות, אלא קבוצות, והם חשופים מהר יותר לסתיידות. עם כל צורות של schistosomiasis, ביצים הם הציג לתוך איברים אחרים, במיוחד את הכבד ואת הריאות. המחלה הכבדה החמורה ביותר המוביל לשחמת, לפתח schistosomiasis היפני מעיים (עם הפלישה ס mansoni - tubular- סיסטיק indurativnyy Simmersa). הכה את הביצים מובילות ריאות להתפתחות arteritis חסימתית-הרסנית, anastomoses arteriovenous - כתוצאה לפתח יתר לחץ דם, מחזור דם הריאתי, הגורם להיווצרות של "הריאה" של הלב. לרדוף את הביצים עם schistosomes (לעתים קרובות יותר עם הפלישה S.japonicum) בגבי ואת המוח.

תסמינים של Schistosomiasis תלויים במידה רבה בעוצמה של infestation, כלומר בסופו של דבר, על מספר הביצים שהונחו על ידי הנקבות טפילים הצטברות שלהם ברקמות שנפגעו. במקביל ממדי גרנולומות סביב הביצים, סיסטיק איברים ורקמות תלויים בתכונות של התגובה החיסונית המארחת, בפרט על רמת ייצור נוגדנים, מקרופאגים מדכאי הלימפוציטים הפעילות T מורכבים חיסון. חשיבות מובהקת הם גורמים גנטיים, אשר, למשל, משפיעים על התפתחות של fibrosis צינורית-פוריות בכבד. שלשלים בוגרים חסינים מפני ההשפעות של גורמי החיסון. תפקיד חשוב זה מתבטא בתופעה של חיקוי אנטיגני, האופייני לטפילים אלה. Schistosomiasis יכול להיות גורם הסרטן, כפי שמעיד העובדה כי ההתפרצויות של helminthiasis הן גידולים נפוצים יחסית של מערכת המין והשתן ומעי גס. התפתחות הגידול schistosomiasis בשל התפתחות הפיברוזיס אפיתל מטפלזיה איברים, דיכוי חיסוני, כמו גם סינרגיות בין schistosomes, אקסוגני וחומרים מסרטנים אנדוגניים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.