Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שחפת ריאותית

Medical expert of the article

פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 11.04.2020

שחפת של הריאות היא צורה קלינית של שחפת, שבה נגע במקרה נקרוטי עם קוטר של יותר מ 12 צורות מ"מ ברקמת הריאה, מופרדים מרקמת הריאות הסמוכה על ידי שכבת שתי שכבות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

שחפת נמצא ב 2-6% של חולים שאובחנו לאחרונה עם שחפת בדרכי הנשימה, בעיקר בקרב מבוגרים בגילאי 20-35 שנים. יותר ממחצית מהחולים מזוהים על ידי בקרת פלואורוגרפיה, שכן לרובם אין סימנים קליניים ברורים למחלה.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

גורם ל

התפתחות של שחפת מתרחשת על רקע התגובה היפררגי של אלמנטים הסלולר של רקמת הריאה כדי שחפת Mycobacterium ואת הפעילות המוגברת של תהליכים fibroplastic באזור של דלקת שחפת. היווצרות של שחפת יכולה להיות מקודמת על ידי טיפול הולם לחלוטין של המחלה, אשר מוביל שימור ממושך יותר של האוכלוסייה הפתוגן באזור המושפע.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

מְחוֹלֵל מַחֲלָה

שחפת: זיהוי של שחפת mycobacterium

פתוגנזה

עם פיתוח הפוך לקוי של דלקת שחפת, resorption והקטנה בגודל של חדירת בשילוב עם עלייה בהיקף של המסה הנמקית חלקים בחלקים המרכזיים שלה. דינמיקה כזו נצפתה בנוכחות זנים Mycobacterium ארסיים מאוד לחדור, כמו גם עם המתח הגובר של חסינות הסלולר הכללית המקומית. שכבת גרנולות מופיעה סביב האזור הממוקם של נמק במקרה, וסיבי קולגן יוצרים לאורך הגבולות החיצוניים שלה ושכבה סיבית דקה מתחילה להיווצר.

חדירה קטנה עם שינויים קלים- necrotic מובהקים במרכז יכול גם ליצור כאשר כמה foci מקרה להתמזג. חדירה כזו היא גם די מהר encapsulated והפכו לשחפת.

קפסולה שחפת מורכבת משתי שכבות. השכבה הפנימית, שנוצרת על ידי גרגרי שחפת, מקיפה את גרעין המקרה של השחפת. השכבה החיצונית מיוצגת על ידי סיבי סיבי מסודרים באופן קונבנציונלי. מתוחמת שחפת מן הרקמה הסמוכה השתנתה רקמה. גרעין קסוס מאסיבי וקפסולה סיבית דקה (1-1.5 מ"מ) מעוצבים בצורה סימפטומטית אופיינית לסוג הנפוץ ביותר של שחפת - קאטאומה. עבור סוג חדירת שחפת - פנאומוני, סעיפים לסירוגין של נמק במקרה עם חולי תא epithelioid ופיתוח קפסולה חלשה אופייניים.

שחפת, אשר נוצרים מחדירות ופוצ'י, נקרא אמת. מתוך עמדות פתולוגיות, ישנם מספר סוגים של שחפת אמיתית: בודדת (הומוגנית ושכבתית) וקונגלומרט (הומוגנית ושכבתית).

השחפת ההומוגנית הבודדת מיוצגת על ידי מיקוד מעוגל, נמק-נקרוטי, מוקף בקפסולה דו-שכבתית. קונגלומרט שחפת הומוגנית מורכבת מכמה פוקוסים קטנים caseous מאוחדים על ידי אחד שכבת שתי שכבות. בשחפת שכבתית, גרעין המקרה מוקף בשכבות קונצנטריות של סיבי קולגן סיבי, המשתנים עם מקרים של נמק. זה מצביע על תהליך דמוי גל.

בשחפת מתקדמת רבים, ניתן לזהות את אתרי ההרס שנוצרו כתוצאה של ההיתוך של ההמונים caseous ואת resorption שלהם על ידי phagocytes. תהליכים אלה מתרחשים רק באזורי הפריפריה, אין כלי דם בחלקים המרכזיים של השחפת, ואנזימים פרוטאוליטיים ופגוציטים אינם חודרים לחלקים אלה. כתוצאה מכך, ריקבון בשחפת יש מיקום אזורי. כאשר הקפסולה בשחפת נמס, התנאים נוצרים על תקשורת חלל הדעיכה עם הסימפונות. במקרה זה, מסות caseous נדחות לתוך לומן של הסימפונות ואת גודל חלל עששת גדל.

השפעות שליליות שונות המדכאות חסינות סלולרית ומשנות רמות הורמונליות בגוף יכולות להוביל להתקדמות ניכרת של שחפת עם התפתחות דלקת ריאות או מחלת שחפת, ואחריה הפיכה לשחפת ריאתית סיבית.

עבור הקורס נייח של צורה זו של שחפת מאופיין בהעדר חדירה perifocal וסימני התפוררות בשחפת. ברקמה סביב שחפת, שינויים עקב pneumofibrosis גלויים. כמו גם צפוף. ללא סימנים ברורים לפעילות.

עם מסלול רגרסיבי רצוף של שחפת, ההמונים caseous להיות דחוס מפוצל לאורך זמן, את גודל השחפת לאט פוחתת, וזה ספוג בהדרגה עם מלחי סידן. במקומו מוקד סיבי צפוף או אזור של פיברוזיס ריאתי מוגבל עשוי להיווצר. לפעמים, עם רגרסיביות של שחפת, דחייה כמעט מוחלטת של המוני קסוס יכולה להתרחש, ולאחר מכן חלל קטן דק דופן נשאר, הקירות שבהם הם כמוסה לשעבר של שחפת. בעתיד, חלל כזה הוא לרוב הצטלקות. עם פירוק, שחפת ברקמות הריאה שמסביב מתגלה בדרך כלל על ידי כמה מוקדים סיביים, חבלים שנוצרו על ידי כלי קטן bronchi נמחקו.

וריאציה משונה של שחפת היא מערה מלא, אשר נקרא שחפת שקר או pseudotuberculoma. המערה החסומה מתמלאת בהדרגה עם המסה הנרוטית, האלמנטים הלימפיים והסלולריים, והיא הופכת למעוגלת, מסומנת מהחינוך הנרחב של הרקמה. השכבה הסיבית שסובבת בשחפת כוזבת זו היא בדרך כלל רחבה למדי, ובמקרים ההמוניים אין ספתה אלברולרית ומרכיבים מבניים אחרים של רקמת הריאה.

הקורס הקליני של שחפת הוא פרוגרסיבי, נייח רגרסיבי.

trusted-source[22], [23], [24], [25]

תסמינים

הטבע המבודד של הנגע בחולים רבים גורם לשחפת שלילית, לעיתים קרובות, כרונית. החמרה מתרחשת בדרך כלל בהשפעת הגורמים השליליים של הסביבה החיצונית והפנימית, דבר המקטין את הסבירות של תיחום דלקת ספציפית בריאה. חולים ציינו חולשה, אובדן תיאבון, ירידה במשקל, ולפעמים עלייה בטמפרטורת הגוף ל 37.5-37.8 ° C. כאבים בחזה הקשורים לנשימה, שיעול (יבש או עם כמות קטנה של כיח) עלולה להתרחש. במקרים נדירים, hemoptysis מתרחשת. תוצאות הבדיקה הגופנית של הריאות תלויים בגודל השחפת, בלוקליזציה שלה ובשלב של תהליך השחפת.

trusted-source[26]

מה מטריד אותך?

אבחון

התסמונת הרדיולוגית העיקרית בשחפת היא כהה מוגבלת (מוקד), לעתים קרובות ממוקמת תת-קרקעית, בקטעים 1, 2 או 6. קטן (עד 2 ס"מ קוטר), בינוני (2-4 ס"מ קוטר) גדול (יותר מ 4 ס"מ קוטר) שחפת, אשר יכול להיות יחיד או מרובים, מבודדים.

מעוגל, הצורה הנכונה של כהה תואמת את שחפת בודד. צורה לא סדירה וקווי חיצוני polycyclic אופייניים של שחפת קונגלומרט. לעתים קרובות, חלל ריקבון מזוהה, שהוא אקסצנטרי יכול להיות צורה אחרת. כאשר דחייה של המוני caseous דרך ברונכי, חלל ההתפוררות ממוקם ליד הפה של ברונכוס מיובש.

קווי המתאר של השחפת בדרך כלל ברורים. הטשטוש של קווי המתאר מציין חדירה perifocal, אשר מופיע במהלך התקדמות של שחפת. כאשר הם מוצאים גם "נתיב" לשורש הריאות בצורת חותמות perivascular ו peribronchial עם מוקדים של זיהום ברקמת הריאה הסובבת.

האי-הומוגניות של צל השחפת עשויה לנבוע מהטרוגניות של המסה הקסוסית: נוכחותם של מיתרים סיביים, סידן, אתרי הרס בהם.

מאפיין חשוב של תמונת הרנטגן של שחפת היא נוכחותם של כמה מוקדים פולימורפיים ופיברוזיס ריאתי ברקמת הריאה הסובבת.

trusted-source[27], [28], [29]

מה צריך לבדוק?

כיצד לבחון?


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.