Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בחזה אצל ילדים

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח ת'וריק
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

בדרך כלל, כאבים מתרחשים בחזית החזה.

הכאב באזור החזה מחולק באופן מסורתי לקבוצות הבאות:

  • כאב לב וכלי דם (פתולוגיה של העורקים הכליליים, קרדיומיופתיה, היצרות מסתם אאורטלי, regurgitation, פריקרדיטיס, דיסקציה של אבי העורקים, תסחיף ריאתי או אוטם, יתר לחץ דם ריאתי);
  • ריאתי ריאתי (עם דלקת ריאות או ללא דלקת ריאות, pneumothorax);
  • קיבה של העיכול (עוויתות של הוושט, esophagitis, ריפלוקס, כיב פפטי, דלקת הלבלב, cholecystitis);
  • מקור נוירומיסקולרי (דלקת המיאזיטיס, chondrites, דלקת אוסטיטיס, דלקת עצבים);
  • אחר (שלבקת חוגרת, טראומה, גידולים mediastinal, תסמונת hyperventilation, סיבות לא מוסברות).

כאב יכול להיות חריף, כרוני, relapsing, שטחי (neuromuscular, עצם) או עמוק (בראשית genesis, כמו גם esophagitis, mediastinal גידולים).

היסטוריה רפואית מפורטת ובדיקה קלינית מאפשרת להבחין בין כאב לב וכאב הנגרם על ידי מחלות של איברים אחרים.

כאב בחזה עלול להתרחש אם יש הפרעה בקצב הלב. במקרים כאלה, התחושות המטורפות, הלא נעימות, נצפות. הם מתעוררים, במנוחה, נעלמים לעתים קרובות כאשר הם נטענים. כאשר סקר מפורט, ככלל, מתברר כי יחד עם הכאב לחולים להרגיש תחושה של הפרעה, פעימות לב, "שוקעת" של הלב.

דלקת קרום הלב חריפה מתרחשת עם כאבי ראש, משתנה בעוצמה מתוך תחושה של לחץ קהה חמור קשה. הכאב גדל עם שיעול, נשימה, שכיבה. נשימה תכופה, רדודה. בהשראה, נשמע רעש חיכוך קרום הלב, המאפיין משתנה עם דרגה שונה של חפיפה פיברינית מרשרוש עדין לבין צליל מכונה גס. הרעש של החיכוך של קרום הלב עולה עם הלחץ של phonendoscope, כיפוף של המטופל, השראה עמוקה. על ECG עם דלקת קרום הלב, מתח נמוך נרשם בכל מוביל (עם אקסילציה בולטת המתח משתנה בזמן לנשימה), ואת קטע ST יש צורה אופקית או קעורה. קשיים באבחנה דיפרנציאלית של הפרקרדיטיס מתרחשים בתסמונת של repolarization מוקדם. זה קורה לעתים קרובות יותר בחולים צעירים עם vagotonia ואת ההכנסות עם עלייה קלה של קטע ST. בנוסף, עם קרום הלב מסומן לעתים קרובות עם שן מחודדות P ו T הפוך T.

כאב בחזה עם נזק pleural מתגלה על ידי התלות שלה הנשימה. הם עולים עם שאיפה וירידה (לפעמים כמעט עד הכחדה מוחלטת) על הנשיפה, כך שהחולים מעדיפים לנשום לעתים קרובות ושטחי. הכאב מקרין על סומאטו של זכריה-גד לאורך הענף הרגיש של העצב המקביל. לכן, עם התבוסה של הצדר כי שורות החלקים המרכזיים של הסרעפת, הכאב מתפשט על הכתפיים, וכאשר חלקים היקפיים של הצו הסרעפת מושפעים - הבטן. עם ההטיה, הפלאוריזם היבש היבש מאופיין ברעש חיכוך טיפוסי טיפוסי, אשר גדל עם העמקת הנשימה. רעש דו צדדי של חיכוך pleural אצל אנשים צעירים חזקים עם מצב כללי כללי לעיתים קרובות מלווה זיהומים ויראליים, במיוחד Coxsackie.

כאב תפקודי בלב נצפתה לעיתים קרובות אצל נערות וצעירים רגשיים, עם תסמונת היפר-תנועה, צניחת שסתום מיטרלית. זה מעורר את המראה של cardialgia של חריצות, עומסים רגשיים. בדרך כלל, כאב כזה מתפתח לא במהלך עבודה פיזית, אבל אחרי זה. פעילות גופנית מובילה אפילו לשיפור במצב. כאב יכול להיות קהה, precardial, לפעמים האחרון במשך שעות. במקרים אחרים, הכאב עלול להיות יורה כמו זריקה אינטנסיבית חולפת, מורגשת בבירור, מלווה בקשיי נשיפה. שינויים ב- ECG ו- EchoCG אינם מזוהים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

מה מטריד אותך?

מה צריך לבדוק?


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.