Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פיזיותרפיה לאוסטאוכונדרוזיס של עמוד השדרה המותני

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

תרגיל טיפולי ב osteochondrosis של עמוד השדרה lumbosacral יש מטרות שונות ושיטות בתקופות שונות של המחלה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

LFK בתקופה חריפה

משימות של התקופה:

 • הפחתת תסמונת הכאב;
 • הרפיה של שרירי החוליות והשרירים של הגפיים הנגועות.

תפקיד מכריע בטיפול osteochondrosis עמוד השדרה שייכת להפסקת העומסים לאורך ציר עמוד השדרה כדי להבטיח מנוחה עבור הדיסק המושפע.

במקרים חריפים מומלץ:

 • מנוחה במיטה (בתוך 3 עד 5 ימים);
 • תיקון לפי מיקום (סגנון החולה).

מנוחה במיטה

המיטה צריכה להיות נוקשה למחצה, ראשו של המטופל שוכב על כרית נמוכה מתחת לברכיים שלך הביא גליל כותנה-גזה, כמו במצב הזה ההרפיה הטובה ביותר האפשרית של השרירים של עמוד השדרה המותני ו בגפיים תחתונים, ההפחתה של שורשי מתח.

מנוחה במיטה במקרים חריפים, בנוסף לעצירת העומס על הדיסק, יוצרת תנאים להצטלקות של סדקים וקרעים של הטבעת הסיבית, אשר יכול להיות התחייבות של אור ארוך תקופה ואפילו התאוששות קלינית עם שחזור מלא של יכולת העבודה.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13]

תיקון לפי מיקום (סטיילינג המטופל).

המטופל צריך לשכב על הגב, כרית קטנה צריך להיות ממוקם מתחת לראשו.

במקרה של neuralgia של עצב Sciatic, החולה הוא הניח את הרגליים כפופות במפרקים הירך והברכיים כדי להירגע באופן מרבי את השרירים של איבר לפרוק את עצב מתח מתוח.

שים לב! יש לזכור כי המיקום של החולה שוכב על הגב לא צריך גם להפחית את לורדוזיס המותני, מן שימור או שיקום של אשר תלוי נקע של שבר העקורים של הגרעין הדק.

בניטרול ההשפעות החריפות, המציין כי pulposus גרעין הנקע שהבר עבר בתוך annulus fibrosus, להפחית כיפוף של הגפיים התחתונים של מפרקי ברך וירך במטרה להחזיר את לורדוסה הפיזיולוגי ובכך להפחית האחורי גילוי של החלל הבין החולייתי; מתחת למותניים מומלץ לשים כרית קטנה או גליל כותנה גזה של ממדים קטנים.

מניתוח הפרסומים המדעיים עולה כי כיום נעשה שימוש במגוון רחב של הסדרי החולה.

יחד עם זאת, אנו לא ממליצים לשים את המטופל עם קצה הראש מורם, כי, ראשית, יש כמו "שרוע" של האזור המותני, ושנית, קיפוזיס.

עם שיפור במצב הכללי (הפחתת תסמונת הכאב, שיפור הפעילות המוטורית), החולה מועבר למשטר השני.

trusted-source[14], [15], [16]

LFK בתקופה תת - קרקעית

משימות של התקופה

 • הפחתת תסמונת הכאב.
 • הרפיה בתנוחה ובחיזוק שרירי הפאסיק.
 • שיפור תהליכים trophic PDS המושפעים של עמוד השדרה.
 • הסתגלות של כל המערכות ואיברים להגדלת הפעילות הגופנית.

תפיסות שמטרתן:

 • הרפיה של שרירים מתוחים;
 • חיזוק שרירים רגועים;
 • שריר מתיחה (inactivation פעיל TT).

התוויות נגד מרשם של תרופות:

 • כאב מוגבר;
 • חוסר סובלנות של הנוהל.

ביצוע התווית של תרגילים פיזיים:

 1. הרמת רגל ישרה (IP - שוכב על הגב).
 2. תרגילים על מתיחת השרירים ורקמות סיביים של הרגל הפגועה (אם יש תופעות פיברוזיס neurohustrophic ברקמות אלה).
 3. כיפוף של תא המטען יותר מ 20 ° (IP - עומד).
 4. הארכת תא המטען (IP - עומד).

מיקום התחלתי

מחקרים שנערכו על ידי מספר מחברים הראו כי הלחץ בתוך הדיסק: א) הוא מקסימלי בתנוחת הישיבה; ב) ירידה של 30% במצב העמידה; ג) ירידה ל -50% במצב שכיבה.

זה, כמובן, קשורה לירידה בלחץ בחלל הבטן של ips. - יושב ונושא את כוח הכובד של החלק העליון של תא המטען ישירות אל עמוד השדרה המותני.

בקשר עם האמור לעיל בשלב תת תת קרקעי של המחלה, תרגילים פיזיים צריך להתבצע ב- IP. - שוכב על גבו, על בטנו ועומד על ארבע, כלומר. בעת פריקת עמוד השדרה.

במצב השקרים הראשוני, הפריקה המושלמת ביותר של מערכת השריר-השלד מהשפעת כוח הכבידה של הגוף מושגת:

 • השרירים משוחררים לחלוטין מן הצורך להחזיק את הגוף במצב זקוף;
 • פריקה של עמוד השדרה והגפיים מן הלחץ על זה של הכבד של החלקים העליונים של הגוף מובטחת.

עם תנועות המבוצעות על ידי הראש, חגורת הכתפיים, הגפיים ב itp זה, את השרירים של תא המטען, יצירת תמיכה מתאימה, לייצר עבודה סטטית. במקרים כאלה, השרירים של תא המטען מאומנים לסבול מאמצים סטטיים.

שים לב! תנועת הראש, הגזע, הגפיים בעמ '. נחת יכול להתבצע עם מינון שונה שמקדם, מחד גיסא, העלאת סיבולת השריר בגוף לעבודת איזומטרי עוקבת והשני - מוט מינון השרירים הללו מבני שדרת עצם שונה.

במצב השכיבה הראשונית ניתן להשיג מתח מבודד של קבוצות השרירים עם ביטול של השרירים שאינם דורשים חיזוק.

הוראות ראשוניות אלה כוללות:

 • i.p. - שוכב על הבטן, אשר משמש בעיקר עבור תרגילים לחזק את השרירים של הכתף וחזרה;
 • i.p. - שוכב על צדו משמש לחיזוק חד צדדי של שרירי הגב והבטן (hypermobility או חוסר יציבות של PDS המושפעים יש להוציא);
 • i.p. - שוכב על הגב משמש לחזק את שרירי הבטן.

פריקת מחוכים

לספק ירידה של עומס צירית על עמוד השדרה בשל העברת חלק של מסת הגוף אל ilium. לובש מחוך מפחית את הלחץ של דיסק בין-חולייתי על ידי כ 24% (א Jak).

שים לב! לבישת מחוך היא חובה לכל אורך הטיפול; צריך להיות משולב עם תרגילים בהתעמלות טיפולית כדי למנוע החלשה מתקדמת של השרירים של תא המטען.

תרגילים שמטרתם להרגיע את השרירים

כתוצאה של פיתוח רלקססיבי של שרירים טוניק מתח, קיבוע של PDS מושפע של עמוד השדרה מסופק. זה יכול להתבצע בעיקר על ידי השרירים intertransverse, מסובבים עם השרירים interstitial, וגם על ידי מקבילים של שרירים ארוכים (תת מותני, מרובה מחיצות, וכו ') באזור PDS המושפעים.

עם זאת, myfication מקומי כזה נוצר בשלבים המאוחרים של sanogenesis. בתחילה, בתגובה לאותות כאב מאזור הדיסק שנפגע, מתגלה תגובה טונית כללית הכוללת את השרירים של עמוד השדרה כולו, את השרירים הקשורים באיברים. זוהי תופעה שכיחה, חולנית-אקסטברטרלית. לכן, על מנת להקטין את המתח בשרירים-טוניק, מומלץ להשתמש בתרגילי נשימה (טבע דינמי וסטטי) ותרגילים בהתרגשות מרצון של שרירי השלד.

trusted-source[17], [18], [19]

תרגילי נשימה

את מערכת afferent (קולטנים) של רפלקסים של המנוע-הקרביים נמצא בכל הרקמות של מנגנון תנועה. השפעתם של הפרופריוספטורים על מערכת הנשימה מתממשת ברמות שונות של המוח ובהשתתפות המבנה הרטיקולרי. טונוס השרירים, המשתנה במהלך פעילות גופנית, הופך גם הוא (הודות לפריוריוזיציה) לווסת רפלקס של האיברים הפנימיים, שפעולתם משתנה בהתאם לנימת השרירים.

תרגילי נשימה תורמים לחיזוק התהליך המעכב. יש להבדילה:

 • נשימה כדי להרגיע את השרירים;
 • נשימה בזמן ביצוע תרגילים פיזיים;
 • תרגילי נשימה שבוצעו לאחר תרגילים איזומטרי.

בדרך כלל, בעת ביצוע תרגילים איזוטוניים, הנשימה משולבת עם שלבים בודדים של ביצוע תרגילים פיזיים. זה מוצדק מנקודת המבט של הפיזיולוגיה, שכן תנועות הנשימה במבנה שלהם מייצגים תנועה טבעית בעלת אופי מחזורי.

שים לב! תרגילי נשימה דינמיים מגבירים את המתח של שרירי החוליות, כמו בעת ביצועם, עוצמתם של כל העקמומיות הפיזיולוגיות של עמוד השדרה משתנה, כולל לורדוזיס המותני (במיוחד כאשר שואפים בשילוב עם תנועות ידיים כלפי מעלה).

תרגילי נשימה סטטיים בסוג החזה של הנשימה:

 • להרפות את השרירים המתוחים של הגב;
 • לשפר את אספקת הדם של השרירים parvertebral עקב התכווצות קצבית של החלק החזי של שריר הצלעות ileal.

תרגילי נשימה סטטיים בסוג הנשימה הבטן (נשימה דיאפרגמטית) מגבירים את הטון של שרירי החוליות, תוך הגברת הדחיסה של שורשי העצבים. לכן, מומלץ לכלול סוג זה של תרגילי נשימה ב LH רק לאחר הכאב שוכך.

נשימה בתהליך של מאמצים סטטיים, כלומר. בתנאים קשים לביצוע תנועות נשימה רגילות, הוא אמצעי אימון שרירי הסרעפת. לכן, כאשר הם כלולים בפגישות LH, הדרישה הכללית לנשימה תהיה אחידותה, עומקה וחלק התארכות השלב הנשיפה.

שים לב! יש לזכור כי הנשימה הרציונלית הנכונה משולבת בקלות עם תרגילים איזומטרי בעצימות נמוכה. תרגילים כאלה לא ממש לשנות נשימה ופיתוח של נשימה רציונלית נותן השפעה מרגיעה חיובית.

trusted-source[20]

תרגילי הרפיה מרצון של שרירי השלד

זוהי פעילות גופנית שבוצעה באופן פעיל עם ירידה מקסימלית האפשרית במתח הטוניק של השרירים. זה ידוע כי היכולת להירגע באופן פעיל את השרירים היא הרבה יותר קשה מאשר היכולת לסנן אותם, שכן בתהליך של ontogeny זה סוג של פעילות שרירים נחשפת במידה רבה לפיתוח.

תכונה פיזיולוגית ייחודית של תרגילים אלה היא השפעתם המעכבת הנפרדת על מערכת העצבים המרכזית. העבודה של מנגנון המנוע של האדם כפופה לחלוטין למערכת העצבים המרכזית: עירור של מרכזים מוטוריים גורם להתכווצות שרירים ומתח הטוניק שלהם, ועיכוב של המרכז גורם להרפיה בשרירים. ואת השלמות של הרפיה בשריר הוא ביחס ישר לעומק ומידת תהליך מעכב פיתח.

לאור המושגים הפיזיולוגיים המודרניים, הרפיה של השרירים אינה יכולה להיחשב כתופעה מקומית בלבד, שכן השרירים הם אזור רפלקסוגני בעל משמעות רחבה. כדי להעריך את המנגנונים של השפעת הרפיה, יש לזכור כי רמת ההטמעה הפרופריוספטיבית מופחתת בצורה חדה. כתוצאה מכך, הרפיה של השרירים לא רק ממזער את הוצאות האנרגיה בשרירים אלה, אלא גם מסייע לחזק את עיכוב של מרכזים עצביים. על ידי מנגנון של רפלקסים של המנוע הקרביים, זה, באופן טבעי, משפיע על פונקציות שונות של צמח. מנגנונים אלה קובעים במובנים רבים את הפעילות הפיזית והטוניקית ואת אספקת הדם לשרירים המקיפים את עמוד השדרה, ואת שרירי הגפיים.

תנאי פיזיולוגי חובה להרפייה שרירותית מקסימלית הוא מקום נוח להתחיל. התחושה יכולה להיגרם בחולה בניגוד ללחץ הקודם, כמו גם את השיטות הקיימות של אימון אוטומטי (כגון "עכשיו היד נחה", "הידיים רגועות, הן תלויות בחופשיות, הן חמות, הן נחות" וכו ').

כאשר מבצעים תרגילי הרפיה, לא רק ירידה בנימה של שרירי השלד, אלא גם ירידה בו זמנית בנימה של השרירים החלקים של האיברים הפנימיים באזור של העצבנות הקטגורית מושגת.

תרגיל הרפיה היא דרך מצוינת לשלוט ולאמן את הבלמים התגובות. הם משמשים גם כאמצעי להפחתת הפעילות הגופנית במהלך השיעורים, כדי לשחזר תיאום לקוי, לנרמל את טונוס השריר עם הגידול הממושך.

מומלץ כי אימון הרפיה יתבצע במצב השקרים המקורי, כאשר יוסר עומס סטטי משמעותי עבור שרירי הגזע (ובמיוחד עבור שרירי החוליות), ולאחר מכן לבצע תרגילים אלה בעמדות ראשונות אחרות.

בשיטת LH בתבוסה של תרגילים עמוד השדרה הרפיה חלים במקרה של contractures שרירים, כדי ליישר את טונוס השרירים המקיפים את עמוד השדרה כדי לשחזר תיאום לקוי של התנועה, לפעול על מערכת העצבים המרכזית.

טכניקות נוספות המאפשרות רגיעה שרירותית הן תנועות רועדות, נדנדה ותנודות. בשילוב עם עיסוי, על מנת לשפר את ההשפעה מרגיעה, stroking ו טכניקות רטט משמשים.

דוגמאות של תרגילים אופייניים הרפיה שרירים:

 • i.p. - שוכב על גבו, ידיו על תא המטען, רגליו זקופות. הרפיה וולונטארית מלאה של שרירי הגזע והגפיים: "כל השרירים רגועים, חמים, מנוחים. הרגליים כבדות, חמות, אבל הן נחות. ידיים חמות, כבדות. שרירי הבטן רגועים. חופשה שלמה, עמוקה ומרגיעה ". ידיים מעלה לאט למעלה - למתוח - לחזור ל i.p.
 • i.p. - אותו דבר. לכופף את הרגל הימנית באיטיות במפרק הברך, לנער ימינה ושמאלה, להרפות את שרירי הרגל. אותו הדבר עם רגל שמאל.
 • i.p. - אותו הדבר, הזרועות כפופות במפרקי המרפק. ללחוץ ידיים ולהירגע בזה אחר זה בידיים ימין ושמאל.
 • i.p. - שוכב על בטנו, ידיו מתחת לסנטרו. כופפו את הרגליים במפרקי הברך, נוגעים בעקביות בעקבי הישבן, ואז הירגעו ו"שחררו "לסירוגין את השוקיים הימניים והשמורות.
 • i.p. עומד. הרם את הידיים למעלה, להירגע הידיים, להירגע ולהוריד את הידיים למטה לאורך תא המטען, להירגע מעט כדי להטות את הגוף קדימה, ללחוץ עם ידיים רגוע.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25]

תרגיל אופי איזוטוני

תרגילים דינמיים בתקופה זו מבוצעים ב:

 • צורה של תנועות במפרקים בודדים ובחלקים נפרדים של הגוף (אצבעות, ידיים, רגליים, אמת, שוקה וכו ');
 • צורה של תנועות משותפות של זרועות, תא המטען, הרגליים והזרועות, הראש והגזע, וכו '.

מידת המתח בשרירים מוסדרת על ידי:

 • את אורך המנוף ואת המהירות של תנועת קטע הגוף מועבר;
 • להקל על המתח של כמה שרירים על ידי העברת העומס לאחרים (לדוגמה, בעת הרמת הרגל המושפעת עם אחד בריא);
 • השימוש בתנועות, שבוצעו במלואן או בחלקן על ידי כוח הכבידה;
 • בעוצמה שונה של מתח שרירי רצוני.

סוגי התרגילים המפורטים מספקים:

 • שיפור זרימת הדם ומטבוליזם בקטעים בודדים של איברים או תא המטען;
 • שחזור של כוח מופחת ומהירות התכווצות של שרירים עובדים;
 • שחזור של ניידות מוגבלת במפרקים בודדים;
 • גירוי של תהליכי התחדשות.

א תרגילים עבור הגפיים התחתונות.

מפרק היפ.

תנועה במפרק:

 • גמישות והרחבה,
 • להוביל ולהוביל,
 • סיבוב בחוץ ובפנים.

במשך כל התנועות במפרק הירך הם שרירי בטן חשובים שרירי גב, מתן, יחד עם השרירים המקיפים את המפרק, סימטרי, המיקום הנכון של האגן. לכן, לעבוד על השיקום של תנועה במפרק הירך, במקביל הצורך לחזק את שרירי בטן מוחלשים (עם החיסול של כאב שרירי גב), להשגת נורמליזציה של טונוס שרירים, ייצוב מחוך האגן.

תרגילי מופת למפרק הירך.

 1. M. שוכב על גבו. גמישות והרחבה של הרגליים, מחליקה על משטח הספה.
 2. M. - אותו דבר. ידיים מושכות את הרגליים הכפופות (הברכיים אל החזה), מיישרות את הרגליים, מחליקות על משטח הספה.
 3. M. - אותו דבר. מקסימום לכופף את הרגליים, לקרב את הברכיים אל החזה - לדלל את הברכיים, ליישר את הרגליים, להירגע השרירים שלך, "לזרוק" אותם על משטח הספה.
 4. M. עומד. תנועות טיסה עם רגל ישרה קדימה ואחורה, לצדדים. התרגיל מבוצע לסירוגין מ- i.p. - עומד או צדי לקיר ההתעמלות.

מומלץ עבור מפרק הירך ואת התרגיל עם הקלה הגדולה ביותר האפשרית של הגפיים התחתונות.

תרגילים בעת פריקת איבר לאפשר:

 • להגדיל את טווח (נפח) של תנועות במפרק;
 • לפעול באופן מבודד על קבוצות שרירים שונות (למשל, חטיפה, שרירי אדוקטור).

מפרק הברך.

תנועה - גמישות והרחבה.

התרגילים מבוצעים ב- i.p. חולה - שוכב על גבו, על בטנו.

תרגילי מופת עבור מפרק הברך.

 1. M. חולה - שוכב על גבו. משתנה ובאופן סימולטני הרחבה של הרגליים במפרקי הברך.
 2. M. - אותו דבר. משיכה פעילה של הפטלה.
 3. M. חולה - שוכב על בטנו. החלפה לסירוגין והרחבת הרגליים במפרקי הברך.

תרגילים אלה יכולים להיות מסובכים על ידי:

 • התנגדות של זרוע הרופא;
 • מתנד גומי התנגדות התנגדות;
 • שקלול קל, המחובר לשליש התחתון של השוק (לדוגמה, שרוול עם חול במשקל 0.5-1 ק"ג).

מפרק קרסול. תרגילי מופת בשלושת הימים הראשונים של התקופה:

 • התכווצות והרחבה של בהונות (לסירוגין ובו זמנית),
  • אחורי ו flexar flexion של הרגליים,
  • סיבוב של כף הרגל,
 • כיפוף והרחבת הרגל במפרק הברך (לסירוגין ובו זמנית),
  • הסרה והקטנה של השוק, מחליקה אותו מעל הכבשן,
 • מושך את הרגל כפוף אל החזה (בעזרת הידיים),
  • התכווצות והרחבת הרגל במפרק הירך, מחליקה על השוק על ידי השוק. התרגיל נעשה רק לסירוגין.

אם אי אפשר לבצע תנועות אקטיביות של הגפיים התחתונות, הן מבוצעות בתנאים קלים (הבאת המטוס הזורם לגפיים, שימוש בגלגיליות, וכו ').

ככל שתסמונת הכאב פוחתת, התנועות המקיפות את כל המפרקים וקבוצות השרירים של הגפיים התחתונות מתווספים לתרגילים, מה שמגדיל את המשרעת של התנועה, המינון.

בעת ביצוע תרגילים איזוטוניים עבור הגפיים התחתונות, ההנחיות הבאות צריך להיות דבקה (על פי MVDeviatova):

תרגילי הקרסול מבוצעים ב- i.p. - שוכב על גבו:

 • עם לורדוזיס שטוח - הרגליים כפופות במפרקי הירכיים והברכיים, רגליים על משטח הספה;
 • על לורדוזיס לידי ביטוי - ב הרגליים יישר במפרקים גדולים, עם הגבלה מסוימת של לכפות plantar;
 • כאשר ההתקנה סקוליוטית - צריך לקחת בחשבון את היכולות המוטוריות של המטופל.

שים לב! עמידה בתנאים אלה יש צורך למנוע את המתח של השורשים של חוט השדרה lumbosacral.

תרגילים למפרק הירך:

 • i.p. - שוכב על צדו,
 • ב kifozirovanie מחלקת המותניים יש צורך להגביל הרחבה של עצם הירך,
 • כאשר חיזוק lordozirovaniya - יש צורך להגביל את העיקול, כדי לא להגדיל את הכאב, לא לגרום מתח טוניק של השרירים המקיפים את המפרק.

תרגילים מנוגדים שיכולים לגרום למתח המעורב בתהליך השורשים וגזעי העצב:

 • תרגילים למפרקי הירך המבוצעים על ידי רגליים ישרות (הן במשקל והן בהחלקה לאורך המטוס של הספה);
 • הארכה של רגליים עם רגליים ישרות;
 • סיבוב של הרגליים הישרות.

תרגילים אלה מומלץ לכלול את שיעורי LH עם ירידה בכאב בעמוד השדרה המותני, בסוף התקופה.

תרגילים איזוטוניים עבור המפרקים והשרירים של הגפיים התחתונות כבר מתבצעים באמצע התקופה. - שוכב, עומד. תרגילים פעילים עם הטלת עומס, תרגילים עם בולמי זעזועים גומי משמשים. תנועות מוצגות (אולי תחילה בעזרת מתודולוג) על מישור משופע.

דוגמאות של תרגילים אופייניים הראשון 5-7 ימים של התקופה.

 1. עומד, רגליים ברוחב הכתפיים. סיבובים איטיים של תא המטען ימינה ושמאלה, עם דילול ידני של הצדדים לצדדים - שאיפה. להוריד את הידיים - ב voshchokh. חזור על 4-6 פעמים.
 2. עומד, רגליים ברוחב כתפיים, ידיים על המותניים. קחו את המרפקים בחזרה - שאפו, חזרו לנקודת המוצא - ושוקה. חזור על 6-8 פעמים.
 3. שוכב על הגב, רגליים זקופות, ידיו על תא המטען. כדי לכופף רגל, ככל האפשר להביא אותו לקיבה, - vshchoh, כדי ליישר את הרגל - נשימה. אותו הדבר עם הרגל השנייה. חזור על 4-6 פעמים.
 4. שוכב על הגב, רגליים כפופות, זרוע ימין על הבטן, נשאר על תא המטען. במהלך השאיפה, את הבטן החוצה, במהלך הנשיפה זה חזק לצייר אותו. חזור על 4-6 פעמים.
 5. שוכב על הגב, רגליים כפופות, ידיים לאורך תא המטען. מחליק את עקביו לאורך הרצפה, מותח את רגליו - שואף, רק לאט לאט לכופף אותם - ב voshchokh. חזור על 4-6 פעמים.
 6. שוכב על צד אחד, רגליו יישרות. יד אחת על החגורה, השנייה מאחורי הראש. לכופף את הרגל, שוכב על גבי, - לנשוף, unbend - inhale. כך גם ברגל השנייה, מפנה את הצד השני. חזור על 4-6 פעמים.
 7. שוכב על צד אחד, רגליים כפופות. במהלך ההשראה, "להדוף" את הבטן, במהלך exileation זה חזק לצייר אותו. חזור על 6-8 פעמים.
 8. עומד, כפות הרגליים ברוחב הכתפיים, הידיים על הכתפיים .. תנועות מעגליות מרפקים 8-10 פעמים קדימה ואחורה. נשימה היא שרירותית.
 9. M. - ידיים לאורך תא המטען, רגליים כפופות בברכיים, עקבים מעט קרובים יותר לישבן, מתגרשים לרוחב הכתפיים. עמוק לנשום עמוק; במהלך הנשיפה, להטות את הברכיים פנימה לסירוגין, לגעת בהם עם המזרן (האגן נשאר ללא ניע). חזור על 10-12 פעמים עם כל רגל.
 10. 10.I. - ידיים לאורך תא המטען, רגליים יחדיו. בשאיפה עמוקה, משוך את הברך כפוף בברך; במהלך הנשיפה exhaled 2-3 פעמים לחץ על החזה. חזור על 3-4 פעמים. אותו הדבר עם הרגל השנייה.

תרגילי שרירי הבטן.

תוצאות EMT - מחקרים המראים ירידה ביכולת המתח של שרירי דופן הבטן, מעידים על הצורך בשיקום איזון השרירים, מייצבים את עמוד השדרה באזור המותני, על ידי חיזוק אופטימלי של שרירי הבטן.

שים לב! יש לזכור כי על ידי חיזוק השרירים של דופן הבטן, אנחנו בו זמנית להרפות את שרירי הגב, כי במהלך המתח של השרירים אגוניסט להירגע היריבים.

בשיעורים LH כוללים תרגילים של טבע איזוטוני, המבוצעת ב- IP. - שוכב על הגב, הרגליים כפופות במפרקי הירך והברך (כלומר, כאשר פורקים את עמוד השדרה המושפע ומרפיעים את השרירים של החוליות). עם המיקום הזה, lordosis המותני תוקן במקצת, את החלל בין חולייתי, ואת שורשי העצבים נפרקים.

דוגמאות לתרגילים אופייניים.

 • M. שוכב על גבו. מושך את הברכיים אל הסנטר עם הרמת הראש והכתפיים בו זמנית. בתנועה זו, המתבצעת בהתאם לכוח הכבידה, הקיפוזה מתרחשת באזור המותני, וכתוצאה מכך נקע את שרירי הגב. בד בבד עם תנועת הראש לכיוון החזה (התנועה מבוצעת כנגד כוח הכובד), שרירי הבטן פועלים.
 • פעילות גופנית - הרמת האגן היא יעילה למדי לאימון הבטן הבטן ומותחת את שרירי החוליות (באזור המותני.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33]

תרגילים מכוונים ל"מתח "את עמוד השדרה

"הארכת" עמוד השדרה לאורך הציר מלווה:

 • גידול בחלל הבין-חולי,
 • עלייה בקוטר של פתיחת חוליות (דקומפרסיה של שורש העצב).

trusted-source[34], [35], [36]

"הקלה פרופריוספטיבית" (שיטת G.Kabat), או PNF

I. תרגילים לגפיים התחתונות.

אלכסון ראשון.

תנועה מלמטה למעלה.

M. מטופל - שוכב על גבו, רגליו זקופות, רגל אחת מונחת בצד, רגל נוקבת.

הרופא עומד בצד של הגפיים התחתונות הנגועות, תופס את כף הרגל ביד אחת, כך ארבע אצבעות על הקצה הפנימי של כף הרגל; היד השנייה ממוקמת על פני השטח הפנימיים של הירך.

התנועה מבוצעת ברצף:

 • הארכה של בהונות;
 • התכווצות הגב של כף הרגל;
 • השכיבה שלה;
 • צמצום;
 • כיפוף וסבב של הירך בפנים.

שים לב! דפוס התנועה כולו מתבצע בהתנגדות הנמדדת.

תנועה מלמעלה למטה.

מן המיקום הסופי של התנועה: מלמטה למעלה יש לבצע:

 • התכווצות בהונות;
 • הארכת כף הרגל;
 • הארכה, נסיגה וסיבוב של הירך החוצה.

השני באלכסון.

A.I. המטופל - שוכב על גבו, רגל אחת מונחת על גב השני, מסובבת מעט כלפי חוץ; כף הרגל נמצאת בהרחבה ובכפפה, האצבעות כפופות.

הרופא תופס את הרגל באותו אופן כמו עם האלכסון הראשון, רק את ידו ממוקמת על פני השטח החיצוניים של הירך.

התנועה מבוצעת ברצף:

 • הארכה של בהונות;
 • התכווצות הגבי והכתרת כף הרגל;
 • התכווצות של הירך עם נסיגתו וסיבוב החוצה החוצה.

שים לב! כמו עם 1-st באלכסון, התנועה מתבצעת במשרעת מקסימלית שלה.

B.I. - אותו דבר.

כאשר התנועה מלמעלה למטה של הקצוות האלכסון הראשון, הארכת הירך עם כיפוף הברך ממשיך. בתנועה הפוכה היא מתבצעת בהתחלה:

 • הארכה במפרק הברך;
 • מכופף את הירך ומפנה אותו פנימה, מרגע שהוא עולה ממטוס הספה.

II. תרגילים לגוף.

M. המטופל - שוכב על גבו, ידיו מחוברות למנעול שמאחורי ראשו ומוטות כמה מהן ימינה (משמאל) מציר הגוף.

תנועה: זרועותיו וגופו של המטופל מתכופפים בכיוון ההפוך (משמאל), מחקים ערימת עצי הסקה.

 • M. מטופל - שוכב על צדו (בהעדר התוויות נגד).

הרופא נמצא מאחורי החולה, יד אחת מונחת על המצח, השנייה ממוקמת באזור הברך של המטופל (להתנגד לכיפוף הכללי של תא המטען).

תנועה: כיפוף אפשרי של הגוף בשל הנטייה של הראש, חגורת הכתפיים והגפיים התחתונות.

 • M. מטופל - שוכב על צדו (בהעדר התוויות נגד).

הרופא עומד מול המטופל, מניח יד אחת על ראשו, והשני - בשליש התחתון של הירך (כדי לספק התנגדות להארכת תא המטען).

תנועה: הארכת הגוף על ידי הטיה לאחור של הראש, חגורת הכתפיים והגפיים התחתונות.

 • M. חולה - שוכב על גבו.

הרופא נמצא מול המטופל, מניח את שתי ידיו על כתפיו (להתנגד כאשר הוא מנסה לכופף את פלג הגוף העליון קדימה).

תנועה: כופף את הגוף קדימה על ידי הטיה של חגורת הכתף.

 • M. חולה - שוכב על בטנו.

לרופא יש את הידיים באזור הכתפיים של המטופל (התנגדות לתנועת החריגה של חגורת הכתף בחזרה).

תנועה: סטייה של חגורת הכתף לאחור (הרחבה של תא המטען).

 • M. חולה - שוכב על גבו.

הידיים של הרופא לתקן את הכתפיים של המטופל. המטופל עושה ניסיון לעשות סיבוב של תא המטען בגלל התנועה של הימנית או הכתף השמאלית, הידיים של הרופא לסירוגין להתנגד לתנועה זו.

 • M. חולה - שוכב על בטנו. אותן תנועות.

שים לב! תרגילים עבור תא המטען מבוצעות:

 • בהתנגדות מקסימלית;
 • באלכסון ובד בבד עם תנועות סיבוביות.

III. תנועות סימטריות.

תנועות אלו מבוצעות על ידי הגפיים הממוקמות באופן סימטרי באחת משתי המערכות האלכסון. בתנועה זו, הרופא תופס, ולכן, הופך את התנגדות המינון רק באזור של החלק התחתון של השוק (או אזור כף הרגל).

תנועה במהלך ההתנגדות מבוצעת בגפיים התחתונות:

 • כאשר הביאו וסובבו פנימה;
 • להוביל ולפנות החוצה.

התרגילים נערכים בסוף הפגישה, כאשר המטופל כבר השתמשה ביכולתו לכפות עם תרגילים פשוטים - עם התנגדות מקסימלית.

שים לב! עם התרגילים האלה, ההתנגדות היא הרבה פחות מאשר עם תרגילים פשוטים.

תרגילי תיקון

קבוצה זו כוללת תרגילים פיזיים מיוחדים המספקים תיקון של עיוותים בעמוד השדרה בשל בחירה של תרגילים ואת המתיחה שריר בכיוון הפגם הנגדי. כל התרגילים המתקנים נעשים במצב הראשוני, שבו עמוד השדרה נמצא במצב של המתח הסטטי הנמוך ביותר; התנאים הטובים ביותר לתיקון נמצאים במצב שכיבה על הגב ועל הבטן. עם זאת, זה אינו שולל את האפשרות של ביצוע תרגילים מתקנת במצב שכיבה בצד בצד עם שימוש בו זמנית של עמוד השדרה מתקנת עמוד השדרה.

תרגילים מתקנים מחולקים:

 • על תרגילים סימטריים;
 • תרגילים א-סימטריים.

תרגילי תיקון סימטריים. אלה כוללים תרגילים פיזיים כאלה, שבהם העמדה האמצעית של קו התהליכים הספינים נשארת. כשלעצמה, שמירה על הסדר הסימטרי של חלקי הגוף ביחס לעמוד השדרה והחזקתו בעמדה האמצעית היא משימה פיזיולוגית מורכבת לחולה עם פגיעה בעמוד השדרה. ואכן, לעתים קרובות בפתוגנזה של מחלות עמוד השדרה, תפקיד חשוב מתרחש באסימטריה של השרירים המקיפים את עמוד השדרה. מחקרים אלקטרומגיאוגרפיים מראים כי בעיקול עמוד השדרה בכל מחלקה, הפעילות החשמלית של השרירים משני צדי עמוד השדרה תמיד שונה. כתוצאה מכך, שמירה על המיקום המדיאלי של עמוד השדרה, התנגדות התנגדותו כלפי שרירים חזקים יותר יגרום ללחץ נוסף בצד שבו השרירים נחלשים, כלומר. סימטרי באופיו של התרגיל, במונחים של טונוס שרירים, הם אסימטריים בטבעם.

כאשר מבצעים תרגילים סימטריים, מתרחשת השוואה הדרגתית של טונוס השריר, האסימטריה שלו מסולקת, והחוזק השרירי המופיע בצד הקשתיות של קשת העקמומיות נחלש.

היתרונות של תרגילי תיקון סימטריים הם לעורר תהליכי פיצוי בחולים, בפשטות השוואתית של הבחירה שלהם.

שים לב! בעת ביצוע תרגילי תיקון סימטריים, הרופא (מתודולוג) צריך להיות מסוגל לפקח ללא הרף על המיקום של הקו של תהליכים ספיניים של עמוד השדרה של המטופל.

תרגילי תיקון אסימטריים. תרגילים כאלה מאפשרים לך לבחור את המיקום ההתחלתי ואת שריר המתיחה של השרירים המתאימים במיוחד על קטע זה של עמוד השדרה. לדוגמה, ב- IP. - שוכב על העקמומיות המותני בצד ימין, הצד הישר של הצד לצד מפחית את קשת העקמומיות עקב השינוי במצב של האגן ואת המתיחה של השרירים. שינוי המיקום של האגן ואת הכתף חגורה, הזווית של הזרוע או להוביל הרגל, תוך לקיחה בחשבון את הביומכניקה של תנועות, אתה יכול די במדויק להרים תרגיל אסימטרי לצמצום מקסימלי אפשרי של דפורמציה.

שים לב! בעת בחירת תרגילים אסימטריים, יש לקחת בחשבון את נתוני הרדיוגרפיה (במצב שכיבה ועמידה). היישום של דפוסים של תרגילים אסימטריים יכול להוביל לעיוות מוגבר התקדמות של התהליך.

דוגמאות לתרגילי תיקון אסימטריים טיפוסיים:

 • i.p. מטופל - שוכב על בטנו, ידו מזיעה של אזור החזה מורם, הזרוע השנייה כפופה למרפק, מברשת מתחת לסנטר. הרם את הראש והכתפיים - חזור אל ה- IP;
 • i.p. מטופל - שוכב על בטנו, ידיו מתחת לסנטרו. הסר את הרגל הישרה לכיוון הקמור של עמוד השדרה המותני, להרים את הראש והכתפיים עם הארכת בו זמנית של הזרוע מן הקערית של עמוד השדרה החזי כדי לחזור אל איפל;
 • i.p. חולה - עומד על ארבע. הרם את זרועך בצד של קעירה של עמוד השדרה החזי, משוך לאחור את רגל היישור בצד הקעור של עמוד השדרה המותני.

מקום מיוחד בין התרגילים מתקנת הוא עסוק על ידי תרגילים עבור sub-saber המותני שריר.

ב פתוגנזה של דפורמציה של עמוד השדרה באזור thoracolumbar, שרירים אלה, עם אורך אחיד, לגרום לחריגה של המקביל עמוד השדרה של קו האמצע. לכן, בהתבסס על המאפיינים הביומכניים של האזור המותני, הוצע אימון מבודד של השרירים.

שרירי המותני שמקורו בתהליכים הרוחביים של חוליות ואת חזה XII משטחי לוואי המותני חוליות לי (Th12- L1), חלק כסל - מפני השטח הפנימי של עצם הכסל. החיבור בחלל של האגן הגדול, השריר המותני iliac הולך בעקיפין כלפי מטה, עובר מתחת לרצועת המפשעה והוא מחובר trochanter קטן של עצם הירך. השריר הוא מכופף הירך כאשר המיקום של כיפוף במפרק הירך הוא יותר מ 90 °, ועל הירך קבוע הוא מכופף של תא המטען. עם המתח של lordosis שריר iliac-lumbosis מגביר, וכאשר רגוע - פוחתת. השריר משחק תפקיד בהליכה, ריצה.

ניתוח ביומכני של עבודתו של השריר הראה כי התכווצותו גורמת למתח בשלושה כיוונים - למטה, לצד ולפנים. יחד, השילוב של כוחות אלה מחליף את החוליות של החלק הקעור של הקשת המותני של העקמומיות אל קו האמצע, מפחית את העקמומיות, וגם הורסת אותו. במקביל לפעולה זו של שריר המותניים, האפקט המתקין מופעל על ידי המתח של שרירי הגב ועל לחץ הבטן כאשר עצם הירך כפופה במפרק הירך.

אם ניקח בחשבון נתונים אלה, את שיטת אימון שרירים מספק את הדברים הבאים.

נוהל 1

 • M. החולה - שוכב על גבו, הרגל כפופה על הברך ומפרקי הירך בזווית של 90 °;
 • עם עזרה של השרוול על החלק התחתון של הירך ואת הבלוק שדרכו טיוטה מן השרוול אל העומס נזרק, עצם הירך הוא כפוף להביא אותו אל הבטן;
 • אימון שריר מתחיל עם 15-20 כפות משקל של 3-5 ק"ג, ולאחר מכן להגדיל בהדרגה את מספר הכפיפות.

שיטה 2

הוא מספק את העבודה של השריר במצב איזומטרי כאשר העומס מוחזק.

 • M. החולה זהה. בבלוק המטען קבוע מ -6 עד 10 ק"ג;
 • המטופל הוא עודד להחזיק את העומס מבלי לבצע כל תנועות הרגל;
 • זמן תיקון הראשוני הוא 10 s, בהדרגה להביא את החשיפה עד 30 s.

שינינו את ההליך 1, מזמין את המטופל לבצע את האימון של שריר המותניים-תת-בטן על שולחן מיוחד - "מורכבות הלולאה".

השימוש היעיל ביותר בתרגילים אסימטריים לשריר המותן בחלק העליון של העקמומיות מ- Th10 ל- L1. במצב זה, השריר נמתח על הצד הקעור של העקמומיות והאימון שלו נותן אפקט ברור למדי. עם מיקום נמוך יותר של קשת העקמומיות, השריר נמתח על הקמור בצד האימון שלו ייתן עלייה קשת של עקמומיות.

כתוצאה מכך, תרגילים א-סימטריים עבור שרירי המותניים-לומבאר הם התווית כאשר העיקום הוא מקומי עם הקשת של הקשת מעל Th10 ומתחת L1 חוליות. הם מוצגים בקודקוד העקמומיות ברמה של חוליות Th10-L1.

trusted-source[37]

תרגילים שמטרתם להגביר את ניידות עמוד השדרה

הגבלת הניידות ב- PDS המושפעת של עמוד השדרה היא אחד הביטויים הקליניים של הפיצוי. לכן, מטרת התרגיל להגביר את הניידות של עמוד השדרה אפשרית רק עם פיתוח ראשוני של סיבולת כוח מספקת של שרירי תא המטען וייצוב פעיל, תחת פיקוח רפואי מתמיד בזהירות זהירה.

היינו צריכים לראות חולים אשר היישום המוקדם והמסיבי של התרגילים בהגדלת הניידות של עמוד השדרה הוביל לירידה לטווח הקצר בקשת העקמית ובעקבותיה התקדמות ניכרת.

לעומת זאת, תרגילים לגייס את עמוד השדרה מאוד להקל על תיקון. כדי לגייס את עמוד השדרה, להגדיל את הניידות שלו, התרגילים משמשים זחילה על כל ארבע, ב מעורבת ונקייה חזות, ועל מטוס משופע.

בכל התרגילים האלה, בנוסף לרכיב הפעיל של שריר, יש את ההשפעה על משקל עמוד השדרה של הגוף שלו - כי כאשר יש סיבולת כוח מספיקה של שרירים ורצועות מכילה overstretch מסוכנות של מנגנון עמוד השדרה.

דוגמאות לתרגילים אופייניים.

 1. M. המטופל - עומד על כל ארבע (תמיכה על הידיים והברכיים). הולך על ארבע.
 2. M. המטופל - עומד על כל ארבע (תמיכה על אמות וברכיים). חצי עמוק לזחול.
 3. M. המטופל - על הקיר התעמלות והחזק בתנוחה זו עבור (זמן מוגדר).
 4. M. החולה - מעורב על הקיר התעמלות (תמיכה על הרכבת 1-2-st, ידיים אחיזה מעל ראשו, פניו אל הקיר). תנועה על הקיר בחדר הכושר מימין ומשמאל.
 5. ב- IS. ויזות פשוטות על הידיים:
  1. לשתול בצדדים ולחבר רגליים ישרות;
  2. לסירוגין לכופף ולהוריד את הרגל.

פלג גוף עליון, שבו נקודת הסיבוב עוברת דרך עמוד השדרה המותני, מגביר את הלחץ בתוך הדיסק: ככל שמרחב התנועה גדול יותר, כך הלחץ בתוך הדיסק גבוה יותר. העלייה הגדולה ביותר בלחץ מופגנת כאשר הגוף נוטה קדימה (flexio) ואת הקטן ביותר - עם הטיה אחורית (extensio). זה מוסבר על ידי העובדה כי במהלך תנועה זו, לא רק את כוח ההתכווצות של השרירים של הגב מגביר, אלא גם את הממד האופקי של הגרעין נופל, ומכאן משטח התמיכה שלה פוחתת.

בשנת העמדה הראשונית עומד שרירי גו התכווצות כוח דרוש כדי להחזיק את הגוף במצב הזקוף מאחורי תוכניות בינלאומיות - יושב. אם ניקח בחשבון את נקודת ההתקשרות של שרירים מעורבים במעשה זה, ואת מערכת היחסים של העצה, האגן ועמוד שדרה כאל נקודת הפיבוט מערכת מנוף באזור lumbosacral, ברור כי את זרוע המנוף הפעילה נמצאת במצב העמיד הראשוני יותר מאשר במצב המנוחה יושב. כתוצאה מכך, נדרש מאמץ פחות לשמור על אותו משקל.

זה בא לידי ביטוי אינדיקציות של לחץ הדיסק הפנימי, אשר בכל החולים p. - עומד היה נמוך יותר מאשר ב- ip. - יושב. במצב זה, העומס האמיתי על הדיסקים המותניים הוא 1.4-2.5 פעמים המשקל המשוער מעל רמת הדיסק. לכן, בתקופה זו מומלץ לבצע את מחלת LH בתנוחת המוצא של המטופל - שוכב (על הגב, על הבטן, בצד), עומד על ארבע ועומד.

שים לב! ב- IS. המטופל - שוכב על צדו, הלחץ הממוצע בתוך הדיסק נע בין 2.3 ל 5.1 ק"ג / ס"מ 2; עם תסמונת כאב או תופעות אי נוחות באזור המותני, הלחץ הדיסק הפנימי עולה בבירור. מכאן ואילך. זה לא מתאים ליישם תרגילים שמטרתם להגדיל את הניידות.

בעת הקצאת תרגילים להגדלת נפח התנועות של עמוד השדרה, עליך לשקול:

 • תכונות של ביומכניקה של עמוד השדרה;
 • "קצב מותני-אגני".

תכונות של ביומכניקה של עמוד השדרה עם נטיות הגוף.

כאשר כיפוף תא המטען מתרחשת:

 • מתיחה של רצועה האורך האחורי וסיבי האחורי של הטבעת דיסק;
 • עקירה יחסית של החלק האחורי של גרעין הדיסק, הגדלת המתח של חצי הטבעת האחורית;
 • מתיחה של רצועות צהובות ובינכוכליות;
 • הרחבת הפורע בין החוליות והמתח של הקפסולה של המפרקים בין-חולי;
 • מתח שריר של דופן הבטן הקדמית והרפיה של השרירים - אקסטנסורס של הגב;
 • המתח של השורשים והשורשים.

שים לב! יש לזכור כי ב i.p. המטופל - עומד הפונקציה הפעילה של שרירי הגב מפסיק לאחר פלג הגוף העליון הוא 15-20 מעלות; עם מדרון נוסף, יש מתיחה של שרירים ורקמות סיבי, אשר באה לידי ביטוי על ידי כאב.

בגלל זה, את הגוף העליון של המטען צריך להיות מועבר קדימה בתקופה זו בזהירות, בצורה חלקה, את זווית ההטיה של 15-20 מעלות, בהדרגה להגדיל את מידת היצר, מ. שוכב על גבו ועל צדו.

כאשר המטען אינו משוחרר, מתרחשת ההתרחשות הבאה:

 • מתיחה את חצי העיגול הקדמי של הדיסק;
 • עקירה יחסית של גרעין הדיסק anteriorly;
 • הפחתת רצועות צהובות (קיצורן) והרפיה של מיתרים בין המפרקים;
 • צמצום של פתחים בין-חולי;
 • מתיחה של השרירים של דופן הבטן הקדמית ומתח שרירי החוליות;
 • הרפיה של דורה מאטר ושורשים.

באופן כללי, את המשרעת של הארכת כיפוף עמוד השדרה המותני פחות משרעת, בשל מתח הרצועה אורכית הקדמי של שרירי הבטן, כמו גם "על ידי סגירה" של תהליכי spinous.

.ב קצב מותני - אגני.

פלג הגוף העליון של תא המטען (גמיש-הרחבה) תלוי גם במה שמכונה "קצב אגני הירכיים" /

כל שינוי בקצב הזה בקשר עם הפרה של סטטיקה ודינמיקה שיוכל להניב הופעת הכאב, עבור sacralgia למשל הנובעים בקשר עם דפוסי תנועה פסולים בעת החזרת מעמדת כיפוף תא המטען אל הרחבות.

כתוצאה מכך, עם הגדלת רחבה של לחץ הגובר המותני על החלקים האחוריים של fibrosus annulus רצועת אורכית אחורית, מעוצבבים עשיר, ובמקרים מסוימים ועל שורש העצב (עם הפחתת foraminotomy קוטר), המהווה שרירים ליד חוליות עמוד שדרת מתח וכאב שמגשים את הגב, ההגבלה משרעת תנועת עמוד השדרה. בהקשר זה, בימים הראשונים של התקופה אין לכלול בתרגיל LH הכיתה שמטרתן רחבות של עמוד השדרה המותני במצב ההתחלתי עומד. רק תרגילים של אופי מרחבי המבוצעים ב- IP אפשריים. - שוכב על בטנו (עם כריות קטנות מתחת לבטן). הודות לכך במהלך התרגילים הקשורים קצת מיישרים את הגוף, לא hyperextension יתרחש בעמוד השדרה המותני.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42]

תרגילים פיזיים בסביבה הימית (בריכה טיפולית)

תכונות של השפעות מכניות של הסביבה הימית מוסברים על ידי חוקי ארכימדס ופסקל. על ידי הפחתת המשקל של איבר מושפע (תא המטען), קל יותר לבצע תנועות. בנוסף, גורם הטמפרטורה (חום) תורם לביטוי נמוך יותר של רגישות לרפלקס וספסטיות של השרירים, הקלת הכאב. זה משפר את אספקת הדם ואת זרימת הלימפה, מפחית את ההתנגדות של המנגנון periarticular כולו של המפרקים, אשר תורמת למימוש טוב יותר של התפקוד המוטורי. לכן, תרגילים פיזיים בסביבה המימית מאפשרים להשתמש בכוח השריר המוגבל של קבוצות השרירים המושפעות (מוחלשות), דבר שקשה לאתר אותן בתנאים רגילים.

הטכניקה של LH בבריכה הטיפול היא לבצע תרגילים באמצעות התרגילים הפשוטים ביותר.

שים לב! תנועות מתואמות היטב במים לא רק לא ייתן את האפקט הרצוי, אבל במקרים מסוימים יכול להחמיר את מצבו של עמוד השדרה.

הליכה

הליכה היא הצורה הטבעית הבסיסית של תנועה מחזורית, דרך להזיז את הגוף בחלל.

הליכה נכונה מאופיינת חינם, העמדה הטבעית של הגוף, עם סידור סימטרי של חלקיו ביחס לעמוד השדרה, חוצה תיאום של הידיים והרגליים, קביעת ברגל הליכה אל העקב, ואחריו גליל אל הבוהן, באופן אחיד, אורך צעד.

ניתוח ביומכני של תנועות עמוד השדרה והאגן מציע את הדברים הבאים:

 1. במישור הפרונטלי, סיבוב האגן והנטייה לעבר הרגל האחורית מתרחשים, ועמוד השדרה החזי נעקר לכיוון רגל התמיכה. כאשר הרגל מועברת קדימה, המיקום של האגן הוא שווה, ובמקביל הוא יישר את עמוד השדרה. כל מעגל התנועות של האגן והשדרה במטוס הקדמי מתרחש בצעד כפול;
 2. במישור sagittal, תוך כדי הליכה, האגן נוטה קדימה ואחורה, תנועות אלה הם חסרי חשיבות לא יעלה על 3 °;
 3. במישור האופקי במהלך ההליכה, עמוד השדרה מוטה קדימה, לורדוזיס המותני מעט פוחת ואת קיפוזיס החזה עולה עם לורדוזיס צוואר הרחם. צורת עמוד השדרה משתנה בצורה חלקה במהלך הליכה, אותו דבר קורה עם סיבוב עמוד השדרה לאורך הציר. בתמיכת הרגל הימנית, האגן מסתובב בכיוון השעון, האגן מסתובב נגד כיוון השעון. האגן ועמוד החזה העליון מסתובבים בכיוונים שונים, עמוד השדרה המותני מסתובב באופן חד-כיווני עם האגן, אזור החזה התחתון נשאר נייטרלי. התנועה במישור האופקי היא הגדולה ביותר בעמוד השדרה של החזה, בחזית הקדמית והשנתית - באזור המותני.

לפיכך, תנועות של עמוד השדרה והאגן במהלך הליכה משנה את הפעילות של השרירים:

 • האם בשלב הזמן הראשוני ככל שעולה עומס על הרגל וסיבוב תומכים של האגן לכיוון ההפוך, ואת העמוד השדרה - לכיוון רגל תומכת מגדיל שריר medius פעילות ישבן ידי התמיכה ואת שרירי זוקפי גב בצד השני, אז פעילות השריר יורדת ומגדיל שוב הצד הנגדי בעת שינוי הרגל התומכת;
 • מכופפי היפ מפתחים את הפעילות הגדולה ביותר בגבול של תקופת ההתייחסות, מייצבים את מפרק הירך ומפזרים אותו.

במקרים של הפרעות סטטיות, אופי תנועות השדרה והאגן ועבודת השרירים משתנים. למרות שהם משמרים את הדפוסים הכלליים של הליכה של אדם בריא, יש "כוונון" תנועות לרוחב של עמוד השדרה, מכוונת כלפי קעקוע של העקמומיות של אזור החזה, כלומר. הקשת העקמומיות יורדת.

מחקרים אלה מאפשרים לך להשתמש בתרגילים בהליכה עם ירידה בכאב בעמוד השדרה המותני בהליכה כתרגיל מיוחד לשיקום הסטטיסטיקה המופרעת בחולים.

ההליכה יכולה להיכלל בכל חלקי המחלקות (בעיקר בפתיחת הפתיחה והסגירה).

התרגיל מסובך בגלל התנוחה הנכונה, השילוב של הליכה עם נשימה, הכללת אפשרויות שונות לתנועה:

 • על קצות האצבעות, על הקצוות הפנימיים והחיצוניים של הרגליים, עם גליל מן העקב עד הבוהן, עם ירכיים גבוהות, בחצי גוץ, עם צלב ומדרגה.
 • הליכה עם overstepping דרך מכשולים קטנים, עקיפת חפצים שונים;
 • הליכה על הדיוק של הצעד, דריכה על קווים רוחביים או מסלולים;
 • יורדת במעלה המדרגות.
 • הליכה בעיניים פקוחות וסגורות על שטח מוגבל, מרחק מסוים, בכיוון מסוים, שינוי המהירות, הקצב והקצב לפי הפקודה.

שים לב! בכל סוגי התרגילים, לשים לב להעברת מרכז הכובד של הגוף לתמיכה - הרגל קדימה. הגזע לא צריך לפגר מאחורי תנועת הרגל המנחה.

LFK בתקופת ההחלמה

התוויות נגד

 • הופעת תסמונת הכאב.
 • מתח מוגבר של השרירים parvertebral, הפרה של הסטטיסטיקה של עמוד השדרה.

המשימה העיקרית של התקופה היא להחזיר את הסטריאוטיפ הדינמי.

כדי לפתור את זה, תרגילים פיזיים משמשים:

 • חיזוק השרירים של הבטן, הגב, שרירי רצפת האגן;
 • חיזוק השרירים של הגפיים התחתונות;
 • התפתחות יציבה נכונה (הן במהלך העבודה והן בחיי היומיום).

הגברת עוצמת ואת הטון שרירי הבטן מגבירה את היעילות של מנגנון התמסורת עם העומס המכני על מערכת השרירים והשלד (שיפור טונוס וכוח של שרירי הבטן גורמת לעלייה בלחץ בטן, לפיה חלק מן הכוחות הפועלים על הדיסקים נמוך מועבר אל רצפת האגן ואת הסרעפת).

תוצאה נוספת של הגידול בחוזק שרירי הבטן היא ייצוב עמוד השדרה, אשר כשלעצמו אינו מבנה יציב. באזור המותני, עמוד השדרה נתמך מאחורי הגוף straightener, באזור הקדמי לרוחב על ידי שריר המותני, ובחזית על ידי הלחץ תוך הבטן שנוצר על ידי המתח של שרירי הבטן.

ככל שהשרירים חזקים יותר, כך הכוחות שמייצבים את עמוד השדרה המותני (השרירים הנ"ל גם שולטים בכל תנועות עמוד השדרה.

חיזוק שרירי הבטן צריך להתבצע באמצעות התכווצויות איזומטרי שלהם (תנועות עמוד השדרה אינם נכללים בו זמנית) ותרגילים איזוטוניים המבוצעים IP. - שוכב, עומד.

תרגילים איזומטרי

זה ידוע כי המאמצים סטטיים (איזומטרי של תרגילים), מלווה זרימה רצופה של afferentation פרופריוספטיבי, לגרום לשינויים בולטים במצב תפקודי של מערכת העצבים המרכזית הם הרבה יותר מייגע תרגילים איזוטוניים. זאת בשל עייפות מהירה של תאי עצב בתנאים של פעילות מתמשכת של מרכזי עצב מוטוריים, המספק מתח שרירי מתמיד עם מאמץ איזומטרי.

משך הזמן הארוך של מדדים איזומטרי בהשוואה לאלה דינמיים עם אותו מספר חזרות של תרגילים מאפשר להשיג נפח גדול יותר של כוח העבודה מנקודת מבט פיזיולוגית.

היבט נוסף הוא גם חשוב. כאשר השרירים בודדים נחלשים, האחרים, גדולים יותר, לוקחים חלק מתפקודם בעת ביצוע תרגילים איזוטוניים. במקרה זה, קבוצות שרירים מוחלשות הן מחוץ להשפעות האימון ותפקודן במקרה הטוב אינו עולה, או עלול להחמיר. תרגילים במצב איזומטרי, המאפשר למזער את המאמצים המפצים של השרירים uninfected, לספק אימון כוח כיוונית עבור קבוצות שרירים נחלש.

עניין רב היא העובדה כי מתח איזומטרי שריר לפני משפיע על איזוטוני הפעולה עוקב באופן חיובי, עלייה אשר מגבירה על 18,7-20% בממוצע לעומת ביצועים דינמיים ללא מתח סטטי, תופעת הלוואי לא מייד אחרי המתח איזומטרי. לצמצום האיזוטוני הראשון יש עדיין סימני עיכוב, אך גם במהלך התנועה השנייה עולה הכוח בחדות בהשוואה לזו הראשונית.

כאשר ביצוע תרגילים איזומטרי הטבע, את העבודה מכני הוא כמעט מופחת לאפס. עם זאת, כמו בעבודה איזוטונית, עם מדדים איזומטריים מתרחשים שינויים פיזיולוגיים בגוף, אשר נלקחים בחשבון בעת אפיון כוחות סטטיים:

 • מאמצים סטטיים מכוונים לשמירה על מיקום מסוים של הגוף או הקטעים שלו בחלל בעת ביצוע תרגילים פיזיים;
 • מאמצים סטטיים נועדו לשמר את היציבה הטבעית של המטופל בחיי היומיום.

מנגנונים פיזיולוגיים של הרגולציה של תנוחות סטטיות יש הבדלים משמעותיים בהתאם משטר טוניק או טטני של פעילות השריר:

 • תחזוקה של תנוחה טבעית של הגוף של המטופל מתבצעת על ידי חסכוני, מתח מעייף מעט טוניק של השרירים;
 • עמדות סטטיות נתקל בביצוע תרגילים פיזיים נתמכים על ידי המתח שריר טטני.

שים לב! בעת ביצוע תרגילים איזומטרי, השרירים intercostal מעורבים בעבודה כדי לשמור על יציבה מסוימת. במקרה זה, החולה נאלץ לעבור מן החזה לסוג דיאפרגמטי של נשימה.

הלחץ האיזומטרי מתבצע עם עיכוב בנשימה ובמאמץ. מצב זה מצוין במיוחד בחולים בשלבים הראשונים של לימוד התרגילים.

תרגילים אלה יש עומס מסוים על שרירי הבטן ועל השרירים parvertebral, כמעט מבלי להגדיל את הלחץ הדיסק הפנימי. עם זאת, השימוש בם דורש קצת טיפול עבור אנשים עם מחלות נלוות של מערכת הלב וכלי הדם בשל העובדה כי התרגילים סטטיים לגרום שנקרא אפקט של Valsalva - עלייה של לחץ תוך-עפרות מובילות לירידה בזרימת דם ללב (בגלל "מפותל" וריד נבוב ) והירידה במספר הצירים הלבביים.

כמו אימון, עיכוב נשימה להתאמץ בחולים להיות פחות בולט. זאת בשל העובדה כי מעשה הנשימה הופך מרכיב של מיומנות מוטורית. להיות כלול במערכת של חיבורי רפלקס מותנה, זה מקדם את הביצועים האפקטיביים של תרגילים פיזיים.

שים לב! הוצאות האנרגיה תחת עבודה סטטי הוא פחות אינטנסיבי מאשר איזוטוני.

עניין רב הוא ההפרשה הווגטטיבית של הפעילות הסטטית, המאופיינת במספר תכונות. ראשית, זהו העיכוב בפיתוח משמרות צמחיים, שמרביתם אינם בזמן המאמץ הסטטי, אלא בדקות הראשונות של תקופת ההחלמה.

הגדלת פונקציות פיזיולוגיות לאחר מדדים איזומטרי, שנצפו בשלבים הראשונים של האימון, קשורה לאופי מיוחד של הרגולציה המרכזית של פונקציות אוטונומיות. עירור יציב של מרכזים מוטוריים במהלך הפעילות הסטטית גורם, על ידי מנגנון של אינדוקציה שלילית, דיכוי של מרכזי העצבים של הרגולציה של מערכות הנשימה ואת הלב וכלי הדם (תופעת לינרד).

לאחר תום המאמץ הסטטי, מתגברת ההתרגשות של מרכזי הרגולציה של הנשימה ואספקת הדם. תפוקת הלב וגידול בחילופי הגז, צריכת החמצן עולה.

ערך ידוע בהתרחשות תופעת הכוח הסטטי הוא השינוי בתנאי מחזור הדם בשרירים מתוחים באופן איזומטרי. לאחר ביצוע העבודה סטטי, המוצרים של מטבוליזם שרירים אנאירוביים מועברים בחופשיות למחזור הכללי. תפקוד החיץ של הדם מופעל. הכריכה של עודף חומצה לקטית עם ביקרבונט מוביל לעלייה בתוכן של CO 2 בדם והגדילה את הנשימה.

שים לב! תופעת המאמץ הסטטי היא זמנית. לאחר תרגיל LFK תרגיל עם הכללה של תרגילים איזומטרי, הוא מוחלק או נעלם לחלוטין.

לפיכך, תרגילים במצב האיזומטרי תורמים לשיפור והרחבה של האיכויות המוטוריות של המטופלים, דבר המביא לעלייה בכוח האימון הכולל וסיבולת ספציפית לכוח הסטטי. תרגילים אלה מכוונים להגדלת היכולת הפונקציונלית של כל המנגנונים (בעיקר מערכת השרירים), ובכך משפרים את הרגולציה מצד מערכת העצבים המרכזית. מצב זה גורם לא רק לעלייה בכוח וסבולת השרירים לכוח סטטי, אלא גם יוצרת תנאים להתפתחות מלאה של הרפיה מיומנות שרירותית של שרירי השלד אשר חיוני בויסות טונוס שרירים. לכן, השיפור של תכונות אלה המנוע פועל את המשימות של שיקום פיזי מלא של חולים.

המלצות שיטתיות לביצוע תרגילים במצב איזומטרי.

 • משך המאמץ הסטטי בכל תרגיל תלוי בעוצמתו והוא ביחס הפוך לה. תרגילים בעצימות נמוכה מבוצעים 30-60 שניות, אינטנסיביות בינונית בינונית - 5-25 שניות, אינטנסיביות גבוהה יותר - לא יותר מ 2-7 שניות.
 • בתהליך של ביצוע תרגילים במצב איזומטרי בעצימות נמוכה, הנשימה צריכה להיות אחידה, עמוקה, עם התארכות מסוימת של שלב האקסילציה; מתרחשים תרגילים קצרי טווח בעוצמה ניכרת במהלך שלב הנשיפה.

שים לב! בעת ביצוע תרגילים איזומטרי, זה לא מומלץ לרצות את הנשימה ללא הרף במהלך השלב השראה.

 • לאחר כל חזרה של תרגילים במצב איזומטרי, תרגילי נשימה (טבע סטטי ודינמי) ותרגילים בהתרגשות שרירים מרצון הם חובה.

שימוש בהתנגדות ונטל על השליטה בתנועה פעילה

כדי לחזק את השרירים של תא המטען והגפיים משמשים תרגילים LH תרגילים עם התנגדות ועומס. מינון המווסת ומכוון התנגדות יש בעיקר השפעה מקומית על קבוצה מסוימת של שרירים; במקביל, פעולה זו היא קצרת מועד. פעולת העומס היא רחבה יותר וממושכת יותר.

תרגילים עם התנגדות.

תרגילים אלה נועדו להשפיע באופן סלקטיבי על הביצועים של תנועות מסוימות כדי להגדיל את נפח התנועות שלהם, המינון של מתח מדגיש, התפתחות איבר של איבר ואת כוח השרירים בפועל.

ההתנגדות מתרחשת כאשר המטופל:

 • תנועות במפרקים של הגפיים או
 • תנועות של חלקים שונים של תא המטען.

כאשר הוא מספק עמידות לחולה, יש לקחת בחשבון את יכולותיו, על ידי הסכמת כוח ההשפעה עם המאמצים של המטופל.

שים לב! יש לבחון כיצד התרגיל נתפס על ידי המטופל, האם יש סימנים של עייפות או החלפת חולים עם התנועה הנדרשת של המתח של שרירים אחרים או תנועות של חלקים אחרים של הגוף.

הרופא (מתודולוג) במתן התנגדות חייב לכוון ולתקן תנועות, לשנות את העומס, להגדיל או להקטין את תדירות החזרות, לשנות את כוח ההתנגדות.

תרגילים עם התנגדות המינון המקומי מבוצעים בעזרת יד של רופא, בולם זעזועים גומי או בלוק עם עומס.

תרגילי מופת עם התנגדות.

1. תרגילים בהתנגדות הניתנת על ידי זרוע הרופא:

 • כאשר לכופף את הרגל במפרק הברך ולכופף אותו, הלחץ הוא על השוק בכיוון ההפוך;
 • כאשר הירך נסוגה ומתואמת, הלחץ נמצא בשליש התחתון של הירך בכיוון ההפוך לתנועה.
 • כאשר מאמנים את התנוחה הנכונה במיקומים ראשוניים שונים, הלחץ מונח על כתפיו של המטופל על ידי שתי ידיו של הרופא. לשם כך החולה מגיב על ידי כמה הרחבה של עמוד השדרה, על ידי נסיגה של החלק האחורי של הכתף הכתף.
 1. תרגילים כדי להתגבר על ההתנגדות של רצועת גומי (espander) ואת המטען ב i.p. המטופל - שוכב ועומד.
 2. תרגילים איזוטוניים

בתקופה זו, התרגילים משתמשים בתרגילים דינמיים עבור:

 • הגפיים העליונות;
 • הגפיים העליונות וחגורת הכתפיים;
 • חגורת הכתפיים ובחזרה;
 • פלג גוף עליון;
 • מחלת הבטן והאגן;
 • הגפיים התחתונות.

הפעילויות כוללות תרגילים פעילים:

 • עם חפצי התעמלות;
 • עם קליפות התעמלות;
 • על פגזים.

בתקופה זו, ברוב החולים יש עדיין היחלשות של השרירים gluteus, הברך ו extensors הקרסול, שרירי הגב שרירי הבטן.

שרירי Gluteus. מצב תפקודי של השרירים gluteus משחק תפקיד מכריע וחיזוקם הוא הכרחי לחלוטין להכשרה את המעמד הנכון הליכה, ולתקן את ההליכה.

אימון כדי להפחית את השרירים gluteal מומלץ להתחיל עם חתכים ידידותיים של שרירים אחרים.

לדוגמה, מ- i.p. חולה - שוכב על בטנו - מרים את ראשו. זה מושך את תשומת הלב של המטופל למתח הנלווה של השרירים gluteal.

אותו הדבר קורה כאשר מרימים את האגן מן ips. - שוכב על הגב ("hemicroscope").

כדי להקטין את השרירים gluteal, התרגילים הבאים משמשים:

 • i.p. חולה - פרונציה - פעילה-סבילת רגל ארכה (פעילה) במפרק הירך, ואחריו ציון לשמור אותו במצב הזה (מתח איזומטרי, חשיפה - 5-7);
 • i.p. החולה - שוכב על בטנו - נסוג ומביא רגל ישרה;
 • i.p. חולה - שוכב על בטנו - מרים 10-150 מהמטוס של הספה רגליים ישרות;

בד בבד עם התחזקות שרירי ה - gluteus maximus, יש להפעיל שרירי gluteus בינוניים וקטנים.

 • i.p. מטופל - שוכב על צדו, מקביל לרגל בריאה; נסיגה של הרגל הפגועה כפופה במפרק הברך;
 • i.p. החולה זהה; נסיגה של הרגל הישרה;

אותם תרגילים עם משקולות והתנגדות.

שריר הארבע-ראשי של הירך. בחלק מהמקרים, חולים אינם יודעים כיצד להשתמש בהאמסטרינגים בעלי ארבע הראשיות כמרחיב של הרגל התחתונה, וכאשר מנסים את התנועה הזו, בדרך כלל יש לכופף את מפרק הירך. כדי לשלוט בהרחבה של השוק, יש צורך ללמד את המטופל להרפות את שרירי אזור הברך, ואז ללמד תנועות קצובות של הפיקה על רקע השרירים הרגועים. רק לאחר הטמעת הטכניקות המוטוריות הללו על ידי המטופל, ניתן להמשיך לסירוגין של כיפוף והרחבה במפרק הברך, תוך הקפדה על תשומת לבו של המטופל להרפיה בשרירי היריב במהלך התנועה.

בעתיד, מומלץ תרגילים שנועדו לחזק את ארבעת ראש השריר:

 • כיפוף והרחבה במפרק הברך, מבלי להרים את הרגליים מהמטוס המחליק;
 • כיפוף והרחבה במפרק הברך עם ניתוק הרגליים ממישור הספה (לסירוגין ובו זמנית);
 • תנועות רגל, מחקה "רכיבה על אופניים";
 • כיפוף והרחבה במפרק הברך עם נטל (אזיקים עם משקל של 0.5 ק"ג), התנגדות (זרוע הרופא, רצועת גומי וכו ');
 • שילוב של תרגיל איזוטוני עם מתח איזומטרי.

שרירים המייצרים חזרה בכף הרגל במפרק הקרסול. עצירות אקסטנסור עקב סיבוכים נוירולוגיים של עמוד השדרה לעיתים קרובות אינם נכללים בפעילויות סטטיות ובהליכה. בנוסף, ל -2.4% מהחולים יש אי-התאמה בין תפקודי השרירים. במקרים מסוימים, כאשר מנסים לגבות את כיפוף הרגל, האורך הארוך של האצבעות מתוח בצורה ניכרת, ואילו השריר הטיביאלי הקדמי נחלש, והמתח של האורך הארוך של האגודל אינו משמעותי. במקרה זה, כף הרגל נוטה בעיקרה למצב ההטיה כאשר מנסים לפרום.

בתצפיות אחרות התגלה: שריר הטיביאליס הקדמי והאורך הארוך של האגודל מתכווצים באופן פעיל עם היחלשות האורך הארוך של האצבעות. אז הרגל מניח תנוחה varus.

במקרים אלה, יש צורך לחתור לפיתוח של עבודת שרירים משולבת. אם התפקוד של השרירים האלה אפשרי, אז המטופל ישתלט במהירות על התנועה הנכונה: ראשית, הקפל האחורי של כף הרגל מבוצע עם רגל מכופפת במפרקי הברך והירך, ואז עם הרגליים הישרות.

תרגילים עבור גמישות לאחור בקרסול קשורים קשר הדוק לשיפור היכולת של הרגל לתמוך.

שרירי הבטן. כדי לחזק את השרירים אלכסוני של הבטן, תרגילים עם tilts והופך של תא המטען מוחלים עמדות הראשונית שונים.

עבור שרירי ישר של הבטן מומלץ:

 • in i.p. מטופל - שוכב על גבו התכווצות שרירים בגב,
 • (קיבוע של רגליים) מנסים להפוך את תא המטען;
 • in i.p. המטופל - שוכב על צידו ומרים את רגלו הימנית לאט, מרים את שתי רגליו הישרות ב-10-15 מעלות ומוריד לאט, בעזרת רגלי התנופה, פונה לאחור אל בטן וחזרה, זרועות מתוחות לאורך תא המטען.

בכיתות LH ניתן להשתמש משקולות והתנגדויות; תרגילים שבוצעו על מטוס משופע, על סימולטורים.

שרירי הגב. חיזוק שרירי הגב וטיפוח יציבה נכונה היא תנאי הכרחי לשיקום דפוס הליכה רגיל.

תרגילים מבוצעים במצב ההתחלה של המטופל שוכב על הבטן שלו עומד. התרגילים כוללים תרגילים המבוצעים על מישור משופע, על קיר התעמלות או לידו, עם משקולות והתנגדות. שילוב של תרגילים איזוטוניים עם מתח איזומטרי של שרירי הגב מומלץ.

מצב הדיסקות בין-חולי באזור המותני משתנה בהתאם לתנוחה הטבועה בחולה בתנועה או במנוחה.

היציבה קובעת את עוצמת ומשך הלחצים המכניים הפועלים על הדיסקים של האזור המותני, אשר דחוסים כל הזמן. כוחות דחיסה להגיע לערך הגדול ביותר בדיסקים בין-חולייתי התחתון של האזור המותני. הם יורדים כמעט לאפס במצב שכיבה כאשר השרירים להירגע ולהגביר במהירות כאשר הם עוברים למצב ישיבה או עמידה. בעת ביצוע תרגילים פיזיים, במיוחד עם השימוש חפצים התעמלות ופגזים (עם החיבור של מנגנון המנוף).

במצב ההתחלתי, משקל הגוף עומד ומופץ באופן שווה לגופים השוליים ולדיסקים בין-חולייתיים (דיסקים בין-חוליפיים הם הרקמה הרכה היחידה שתופסת את הפונקציה התומכת של עמוד השדרה הנושאת את מסת הגוף).

העומסים מועברים דרך החלק המרכזי של הדיסקים הבין-חולייתיים, הגרעינים העכורים שמפיצים כוחות באופן שווה לכל הכיוונים (כוחות איזון שנוטים לקרב את גופות החוליות זה לזה).

ברגע עמוד השדרה הוא מתוך המטוס האנכי כאשר עמוד השדרה הוא מוטה, מערכת מנוף מיד פועל, כך הכוחות פועלים על הדיסקים בין חולייתי להגדיל פעמים רבות. זה לא רק בגלל הקשר של מנגנון המנוף, אלא גם בקשר עם השינוי במישור ההתפשטות שלהם. כתוצאה מכך, כוחות אלה אינם מכוונים בזוויות ישרות אל הדיסקות בין החוליות וגופי החוליות, אלא מתחת לחדות. העקירה של הדיסקים הבין-חולייתיים והגופים השוליים מעכבת את ההתנגדות של דיסקים בין-חולייתיים, מיתרים, תהליכים מפרקיים ופעולת השרירים המייצבים את עמוד השדרה.

בקשר עם האמור לעיל, נראה לנו מתאים לכלול את פלג גוף עליון במצב העמידה הראשונית LH תרגילים רק לאחר חיזוק השרירים לייצב את עמוד השדרה.

תרגילים עם חפצים התעמלותיים:

תרגילים עם מנגנון התעמלות: עם מקלות, אלות, משקולות, עם כדורים, בולמי זעזועים עם יישום טיפולי מגוון של תרגילים עם מתח חשמל מקומי מודד האוויר, שרירים מתיחים, ההרפיה שלהם, תיאום תנועות, מתקנת ונשימה.

תרגילי ההשפעה הטיפוליים עם אובייקטים משופרים בהשוואת תרגילים דומים ללא פריטים בשל משקלו של הנושא, שיפור המנוף מעביר את הקטע של הגוף, הגדלת כוחות האינרציה שנוצרו על ידי גלגל התנופה ואת תנועות מטוטלת-של-שונה, מסבך דרישות לתיאום תנועות, וכו ' גורמים המגבירים את האפקטיביות של פעילות גופנית, הם הרגשות שלהם, במיוחד אם הם מוחזקים עם ליווי מוסיקלי.

trusted-source[43], [44], [45], [46]

תרגילים על קליעים של התעמלות

תרגילים על קונכיות התעמלות: על קיר התעמלות, על קונכיות ומכשירים מיוחדים, כמו תרגילים עם מתח מותנה, עם משקולות, מתיחות שרירים, איזון. בהתאם לשיטת היישום, הם מספקים אפקט מועדף או מבודד על מקטעים בודדים של מערכת השרירים והשלד או קבוצת השרירים, על תפקודם של איברים פנימיים מסוימים, על תפקוד שיווי המשקל וכו '.

תרגילים על קליעים התעמלות בצורה של ויזות, מפסיק, למשוך קופצים מאופיינים בעוצמה גבוהה לטווח קצר של ההשפעה הכללית יכול להיות מלווה עיכוב נשימה ומתח.

קונכיות והתקנים מיוחדים המשמשות צורות שונות של פתולוגיה בבלוק, מכשירי Spring, הארץ זכאיות "Mechano" וכן סימולטורים לספק מוגבר השפעה טיפולית בשל בלימה טובה יותר ובדרך כלל כבר תרגיל מתנהג עליית מינון עומס מדויק יותר השפעת מתיחה או עוצמת לחץ, וכו ' התקנים בודדים מאפשרים לך לבצע תנועות פסיביות או תנועות באמצעות. ההשפעה הכוללת של התרגיל נקבעת לפי עוצמתה.

trusted-source[47], [48]

תרגילים להיווצרות ואיחוד הרגל של יציבה נכונה

היציבה היא מיומנות מוטורית שנוצרה על בסיס רפלקסים של היציבה ואת המיקום של הגוף ולהבטיח את שימור של עמדות הרגיל של הראש, תא המטען, האגן והגפיים. יציבה טובה מספקת להשלים ביותר במובן פונקציונלי קוסמטי את interposition של קטעים בודדים של הגוף ואת המיקום של האיברים הפנימיים של חללים בית החזה והבטן.

בתרגילים של התרגיל צריך לכלול את התרגילים הבאים:

 • הגדלת הטון והחוזק של שרירי הצוואר, הגב, הבטן והגפיים;
 • יצירת מצגים על הסדר של מקטעים נפרדים של גוף בעל נגיעה נכונה;
 • הם מחזקים את הרעיונות האלה ויוצרים את הרגל של יציבה נכונה;
 • היכולת לתקן את המיקום הנכון של הגוף עם מגוון רחב של פעילויות שרירים.

עם עיוותים בעמוד השדרה וליקויים בעמידה, תרגילים מיוחדים משמשים בשילוב עם תרגילים מתקנת. ההשפעה הכללית של תרגילים שמטרתם להחזיר את היציבה הנכונה מתאימה לעומס מתון.

תרגילים אלה תופסים מקום מיוחד בטכניקה של LH במחלת עמוד השדרה, שכן התנוחה הרגילה או המתוקנת היא, בסופו של דבר, מטרת ההתערבויות הטיפוליות.

להיווצרות הרגל של תנוחה נכונה, חוש השריר הפרופריוספטיבי הוא בעל חשיבות עליונה; תחושה של המיקום של הגוף עצמו בחלל, המתקבל על ידי החולה עקב הדחף במערכת העצבים המרכזית מקולטנים רבים המוטבעים בשרירים. לכן, בעת יצירת ותיקון היציבה הנכונה, תשומת לב מתמדת מוקדשת למיקום הגוף במהלך התרגיל ובתחנות המוצא.

יצירת תנוחה נכונה היא בלתי אפשרית ללא ייצוג מנטלי ויזואלי ברור של זה.

הייצוג הנפשי נוצר מדבריו של הרופא (המתודולוג LFK) כמערכת אידיאלית של מיקום הגוף בחלל - מיקום הראש, הכתף, החזה, הגב, חגורת האגן, הבטן, הגפיים.

הרעיון של התנוחה הנכונה קשור קשר הדוק עם החינוך של הדימוי החזותי שלה. המטופלים צריכים לראות את התנוחה הנכונה לא רק בתמונות, תמונות, אלא גם בכיתה.

לבסוף, באמצעות מראות, המטופלים חייבים ללמוד לנקוט עמדה נכונה לתקן את הפגמים ציין.

שליטה ויזואלית שליטה עצמית לשחק תפקיד חשוב לקחת ולשמור על התנוחה הנכונה, ולכן,

M. חולה - בגבו אל הקיר. משוך את הברכיים אל החזה, הורד אותו.

M. החולה - עומד מול הקיר, רגליו פשוקות על המוט התחתון, ידיו על המוט בגובה החגורה. ללא כיפוף רגליים, לתפוס את המוט מעל ומתחת.

M. החולה - עומד על המשקל התחתון על בהונות רגליו, רגליו יחדיו, ידיו על המוט בגובה החזה. לחלופין לארגן מחדש את הרגליים, לעלות ולרדת על בהונות.

M. המטופל - עומד מול הקיר במרחק של צעד, ידיו על המוט בגובה החגורה. קפיצים, זרועות ורגליים אינם מתכופפים.

M. מטופל - שוכב על גבו על מישור משופע, גרביים מתחת למשקוף, ידיו מאחורי ראשו. עבור למצב ישיבה.

M. מטופל - שוכב על בטנו, רגליו מתחת למשקוף התחתון, ידיו מאחורי ראשו. מקושת, מרים את תא המטען כלפי מעלה, בלי להרים את הירכיים מהרצפה.

M. חולה - עומד בגבו אל הקיר. תנועה מעגלית עם הידיים שלך מולך.

M. - אותו דבר. רכון קדימה, מתכופף קדימה, מתכופף קדימה. אותו דבר הוא במרחק של צעד אחד מן הקיר.

M. מטופל - עומד מול הקיר במרחק של צעד, אוחז את ידיות המושב העליון. התכופפו בלי לכופף את הזרועות. אותו דבר, כפוף לאחור.

M. - אותו דבר. חיקוי של תנועות הידיים כמו בעת הליכה על מגלשיים.

M. מטופל - שוכב על גבו על מטוס נוטה, כדי לקחת את הידיים הישרות על ידי המוט. לכופף את הרגליים במפרקי הברך, ליישר, לאט לאט.

M. מטופל - שוכב על גבו על מישור משופע, אוחז את ידיות המושב התחתון. לחלופין להעלות ולהוריד את הידיים.

M. חולה - שוכב על גבו. מתיחה החבל עם ידיים ישרות, בו זמנית למשוך את הרגליים עד זווית של 45 ו - 90 °.

M. החולה זהה. מחרוזת החבל בידיים ישרות, משוך ומוריד את זה או את הרגל הימנית האחרת.

M. - אותו דבר. משוך את החוט לסירוגין ביד אחת או אחרת, משוך את הרגליים, כפוף בברכיים, לסירוגין קרוב ככל האפשר לחזה. גם - שתי הרגליים יחד עם העזרה של שתי הידיים.

M. מטופל - שוכב על הצד הימני, יד שמאל על העליונה. הנמכת יד שמאל לימין ימין, למשוך את רגל שמאל למעלה ככל האפשר. אותו הדבר בצד שמאל.

M. חולה - שוכב על בטנו. מוריד את ידיו למטה ולא קורע את האגן מהרצפה, מרים את הברכיים כפופות בברכיים.

M. החולה זהה. מוריד את ידיו, מרים את החלק העליון של תא המטען ואת רגליו הישרות למעלה.

הקבוצה הגדולה ביותר של קרנות להיווצרות ואיחוד יציבה נכונה הן תרגילים פיזיים מיוחדים.

דוגמאות לתרגילים פיזיים טיפוסיים.

 1. M. עומד מול הקיר או קיר התעמלות. קח את היציבה הנכונה על ידי נגיעה האחורי (הקיר) של הקיר. במקרה זה, את השכמות, הישבן, הרגליים והעקב צריך לגעת בקיר, הראש מורם.
 2. M. המטופל - עומד על הקיר התעמלות, לקחת יציבה נכונה. כדי לעלות על גרביים, לשמור על עמדה זו 3-5, כדי לחזור למצב ההתחלה.
 3. M. החולה הוא העמדה העיקרית. קח את היציבה הנכונה. לאט לאט לשבת, להפיץ את הברכיים לצדדים ולשמור על המיקום הקדמי של הראש ובחזרה. לאט לאט לחזור למצב ההתחלה.
 4. M. מטופל - שוכב על גבו עם סידור סימטרי של תא המטען והגפיים. לכופף את הרגל השמאלית במפרקי הברכיים והירכיים, לפת את הברך בידיו, לחיצה על הבטן, תוך כדי לחיצה על האזור המותני על הספה. חזור למצב ההתחלה. כך גם ברגל ימין.
 5. M. חולה, עומד על ראשו שקית חול (עד 0.5 ק"ג). לאט לאט לשבת, מנסה לא להוריד את התיק. חזור למצב ההתחלה.
 6. M. - אותו דבר. הליכה עם שקית על הראש שלך:
  • עם עצירות לשליטה על יציבה נכונה;
  • דורך על מכשולים שונים;
  • עם הגשמה של משימה ספציפית: בחצי גוץ, עם עלייה גבוהה של הברכיים, צעד צלב, צעד בצד, וכו '
 7. M. החולה הוא העמדה העיקרית.

קח את היציבה הנכונה. ואז בעקביות להירגע את השרירים של הצוואר, חגורת הכתף, הגב והבטן. לעצום את העיניים על הפקודה שוב לקחת את המיקום הנכון של הגוף. לפתוח את העיניים ולבדוק את היציבה.

trusted-source[49], [50], [51], [52]

תרגילי ספורט

תרגילי ספורט מופעלים, בעלי השפעה תרפויטית ותורמים לשיקום פעולות מוטוריות אינטגרליות או אלמנטים. תרגילים כאלה כוללים אחיזה, סחיטה והעברה של חפצים שונים, תנועות משק בית ועבודה, הליכה, ריצה, זריקה, שחייה, סקי, רכיבה על אופניים וכד '.

הצורה והכיוון של התנועות, עבודת השרירים בתרגילים אלה נקבעת על ידי המהות של הפעולה המוטורית המבוצעת. בחירת התרגילים, בהתאם למשימות השימוש הרפואי שלהם, יוצרת לעתים קרובות קשיים רבים, שכן על רקע פעולה הוליסטית יש צורך להשפיע על תפקודים משתנים פתולוגית.

תרגילים ביישום אלמנטים של היישום ותנועות אתלטים או הבית כולו ותנועות תעשייתיות עוזרים לשפר את תנועת מפרקים, לחידוש כוחות של קבוצות שרירים מסוימות, לשפר את המעשים המנועים תעשייתיים המקומיים יסודיים ותיאום ואוטומטיזם של תנועות מפצות כי לשחזר את הסתגלות המטופל לפעילות שרירית.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.