Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שיקום פיזי של חולים עם נזק למנגנון הליגמנטלי של עמוד השדרה

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

שינויים מיוסטטיים והפרעות בתיאום תנועות בחולים

נזק למנגנון הליגמנטלי של עמוד השדרה מוביל להיווצרות של מקורות כאב במבנים שונים של מערכת השרירים והשלד, או ליתר דיוק, מקורות נוציצפציה. נוכחותם מלווה בתגובה רפלקטיבית חובה בצורת התכווצות שרירים שמטרתה להגן על מבנים פגומים, להגדיל את הטון הסימפתטי כתגובה כללית של הגוף ללחץ מכאיב ולהופעת תחושות כאב ברורות. הגורמים השכיחים ביותר לכאב חריף הם התפתחות של תפקוד מיופאסקלי וחסימות מפרקיות תפקודיות עם עוויתות שרירים מגנות, כמו גם מיקרו-דמג 'של מבנים שרירים-שלדיים שונים.

בחולים עם נזק למנגנון הליגמנטלי של עמוד השדרה, שינויים בתפקוד של המנגנון המוטורי מופיעים בסוף התקופה של הטראומה. המטרה העיקרית של השינויים הללו - להתאים שרשרת biokinematic "עמוד השדרה - בגפיים תחתונים" כדי לתפקד בסביבה חדשה - תחת המראה של הנגע במערכת המוטורית השדרה. במהלך תקופה זו נקודות הדק לטנטית (נקודות) יכולות להיוצר בהדרגה ברקמות שרירים ושלד מוקדי mielogeloza entezopathies שרירים שונים, hypermobility בלוקים הפונקציונלי (חוסר יציבות) של מפרקים בעמוד השדרה, אשר מסיבות שונות, למשל, במהלך מאמץ פיזי, תנועות פתאומיות יכול להיות מקור של nociception. הגנה שרירים מלווה הגבלת תנועות בעמוד השדרה המושפע.

חוסר התנועה של שינוי וחלוקה מחדש של עומסים ל- PDS המאוחסן אינו מתרחש מיד, אלא בהדרגה. ראשית, יש שינויים במיאוסטטיקה, ואז המודיאנמיקה, כלומר. הסטריאוטיפ המנועי משתנה. אצל אנשים עם הופעה חדה של הפעולה של גורם דחיסה, תגובת שרירים טוניק קטע הראשון נראה כי משפר את פעולתו. בתגובה, הגוף מפתח תסביך סימפטום מבוטא, אשר משמש כבסיס להיווצרות סטריאוטיפ מוטורי חדש.

סטריאוטיפ מוטורי חדש אצל אנשים עם הפעולה של גורם דחיסה נוצר כדלקמן. בהתחלה, קישורים חדשים של שרשרת biocinematic "עמוד השדרה-איברים" הם משמעותיים למדי אורך, עם עמוד השדרה מתפקד כקישור יחיד. לאחר מכן, "חלוקה" של עמוד השדרה לתוך קישורים biocinematic בודדים המורכבת PDS כמה הוא ציין, אבל בצורה כזו PDS מושפע הוא בתוך הקישור שנוצר. לאחר מכן, הפיתוח של myofixation מקומי מלא של PDS מושפע ושחזור של תנועות בכל unaffected, אבל עם פרמטרים חדשים המאפשרים עמוד השדרה לתפקד כראוי בתנאים החדשים נחשפים.

בשלב ההפוגה, הקיבוע האורגני של הסטריאוטיפ החדש של המנוע נקבע. הוא מתבטא בהתפתחות של תופעות לוואי בדיסק בין-חולייתי ומנגנון ליגמנטלי של עמוד השדרה.

אינדיקציות

התנאים העיקריים של התגובות פיצוי

מרכז הנגע בדיסק

שימור הדחף ממוקד הנגע

השלב המוכלל של השינויים בסטריאוטיפ המוטורי

תפקוד תקין של המוח ומערכת cerebellar, היעדר פתולוגיה של תצורות שרירים ו articular

השלב poly-Regional של השינויים בסטריאוטיפ המנוע

היעדר סיבוכים של myficiation נפוצה ושרירי עמוד השדרה

השלב האזורי של השינויים בסטריאוטיפ המוטורי

היעדר סיבוכים של myofix מוגבל

שלב Intraregional של השינויים הסטריאוטיפים המנועיים

אין סיבוכים של myfication המקומי

שלב מקומי של שינויים בסטריאוטיפ המוטורי

תגובות בריאותיות אורגניות

סוג הרקמה הפגועה (סחוס, רצועה, רקמות עצם) ויכולות ההתחדשות שלה תלויים בשלמות החלפת המום, כמו גם בזמן ההתאוששות.

  • ככל נפח הפגם קטן יותר, הזדמנויות רבות יותר עבור התפתחות של התחדשות מלאה, ולהיפך.
  • ככל שהמטופל מבוגר יותר, כך פחות יכולותיו המשוחזרות.
  • עם הפרה של אופי התזונה ושינויים התגובה הכוללת של הגוף, תהליכי התחדשות גם להאט.
  • באיבר המתפקד (בפרט, ב- PDS המושפע), תגובות מטבוליות פעילות יותר, דבר התורם להאצת תהליך התחדשות.

תהליכים משובי משקם ברקמות סחוס וסיבי מתרחשים לעתים קרובות כאשר גורם של עיכוב (דיספיקציה) מעשי. עבור מינים אלה היא אופיינית, ככלל, את התחלתה של התחדשות מוחלטת. לכן, לעתים קרובות למדי (על פי התצפיות שלנו, ב 41.5% מהמקרים) בחולים עם osteochondrosis השדרה, שהיו עקב הפרות disfiksatsion ממשלתיים מחלה חריפה באזור הפגוע של PDS השדרה, שנה או יותר לאחר ההתקפה על חוסר הסתגלות של צילומי עמוד השדרה ואף פונקציונלי spondylograms, לא נמצאו שינויים PDS.

בחולים עם מקרים של גורם דחיסה, תהליכים משקם גם לפתח ברקמות שנפגעו. עם זאת, לעתים קרובות (37.1%) יש התחדשות חלקית, כלומר הצלקת הצלקתית נוצרת באזור ה- PDS המושפע, שינויים אלה מכוסים באופן נרחב בספרות על שיטות כירורגיות של טיפול בעמוד השדרה.

במקרים בהם קיבוע השריר הושלם על ידי התחדשות רקמה אורגנית מלאה, כלומר. שחזור של כל החלקים המבניים של PDS מושפע, אז אפשר לשחזר את תפקוד עמוד השדרה בשלמותו.

קיבעון אורגני מתפתח ומגיע לשלמותו, בדרך כלל שישה חודשים לאחר תחילת ההפוגה. כדי להשלים אותה, עליך לקבל את התנאים הבאים:

  • ייצוב PDS מושפע של עמוד השדרה.
  • תופעות הנורמליזציה במערכות הטרופיות;
  • הפעלת תהליכים מטבוליים ב- PDS המושפעים של עמוד השדרה.

אם המטופל אינו יוצר ייצוב ב- PDS המושפע, ההטיה המתרחשת מעת לעת בו תהרוס את המבנים המצומצמים, תאריך את זמן הריפוי.

ללא תופעות של נורמליזציה במערכות trophic, הפיתוח של תהליכי התחדשות PDS המושפעים מאוד הקשתה. לכן, הן המערכות השולטות במערכת הטרופית והן במערכות המספקות ומפעילות אותה יש לתפקד כרגיל. בדרך כלל, הנזק באזור PDS המושפע דרך זרימת הדחפים תורם להפרת שלמותו. זה, בתורו, לא יכול להשפיע על מצב מרכזי רגולציה גבוהה המשפיעים על מערכת ניהול trophic.

בהגדלת תהליכים מטבוליים, כלומר. מטבוליזם PDS המושפעים, חשיבות רבה שייך ללחץ פיזי ומשק הבית. עם זאת, עומס יתר על PDS המושפע עלול להחמיר את מצבו של החולה, במיוחד בחולים עם סימנים של לחץ על העצב קולטני sinuvertebralnogo. רק אנשים עם הפעולה disgemicheskogo וגורם דלקתיים עומס אינטנסיבי על PDS המושפע תורמים להפחתת הגורמים הנ"ל, כמו גם לעורר את עוצמת חילוף חומרים, כל כך הרבה מומחים במטרה לחזק את התיאום של פעילות גופנית על עמוד השדרה הפגועה אצל חולים עם תופעות דחיסה באמצעות קיבוע פסיבי פירושה: צווארונים אורתופדיים, מחוכים / אורתוסים, קביים והתקנים אחרים לתיקון. גישה זו מאפשרת לך לאפשר עומסים על PDS מושפע ולא לגרום בו עלייה ההשפעה של גורם דחיסה. יישום ההמלצות הללו תורם לכך שחולים אינם מעודדים ליצור סטריאוטיפ מוטורי חדש. אם למטופל אין סטריאוטיפ מוטורי אופטימלי, כלומר. הוא לא יכול להסתגל למיקוד הנגע ב- PDS של עמוד השדרה, ואז יש לו עומס יתר מעל ומתחת ל- PDS. זה, בתורו, קובע את הפיתוח בהם של תהליכים דיסטרופיים הבאים. יש סוג של "מספריים": מצד אחד, יש צורך לחזק את העומס על PDS מושפע, ומצד שני - זה בלתי אפשרי ללא קיבעון המתאים. תיקון הוא באמצעים פסיביים, למרות שמאפשר לטעון את הקטע המושפע, מונע ההתפתחות של דפוסי תנועה אופטימליים, אשר לאחר מכן מובילה להתפתחות נגעי PDS סמוך עמוד השדרה.

לפיכך, ראוי להגביר את תהליכי חילוף החומרים PDS שינויים דיסטרופי דחוס עם גורם השפעה לא להשתמש השפעות פיזיות ישיר, עקיף ו בצורת טכניקות עיסוי, פעילות גופנית עבור המפרקים קטנים וקבוצות שרירים, טיפולים פיזיים.

זה ידוע כי המנגנון הליגמנט מבצעת פונקציה ביומכנית. VVSerov et al. (1981) את הרעיון של "שליטה ביומכנית של מורפוגנזה". על פי תפיסה זו, חייבת להיות התאמה בין הפונקציה הביומכנית לבין ארגון מבנה הרקמות. תגובות קונספציה קונבנציונאלי ברצועות / גידים דיסטרופית (טראומטית) השתנו לאורך שורות של עומסי כוח. אם בתהליך התגובות השליליות אין השפעות פיזיות על המנגנון הליגמנטלי, מוקדי השילומים ימוקמו על פני הרצועה / הגיד, אשר ללא ספק בעתיד יקשו על מימוש תפקידה. אם, בתהליך הפיתוח של פיצויים, מינון, עומסים נאותים הם נפגשו, ואז הם מתעוררים לאורך הרצועה / גיד, אשר מוביל לחיזוק שלו. זה, כמובן, בעתיד מאפשר לך למנוע את הפיתוח של maladptation תחת השפעתם של שונים פיזית ומשק בית על הרצועות מושפעים / גידים.

לרקמה / רקמת הגיד יש יכולת פיצוי גבוהה. עם neurotodendrophy, התפתחות מופרזת של רקמת חיבור הוא ציין. זה ידוע כי ברגולציה של פיצויים ברקמת חיבור תפקיד חשוב שייך לא רק גורמים חיצוניים, אלא גם גורמים פנימיים. על פי חוות דעתו של V. V. סרוב עם עמיתים לעבודה. (1981), יש מנגנון של ויסות עצמי של צמיחת חיבור רקמות. בחולים עם neurotodendrophy, הפוגה מוחלטת יכולה להתרחש גם באופן מיידי, כאשר אין ביטוי קליני מאזור נגע ה- VDS. זה יכול להתרחש כאשר פיצוי שלם מתרחשת, או כאשר לא שלם, אם בסופו של דבר מסתיימים לא להגיע המוקד פצע. אחרת, לפני מותו של קולטן הסיומים, המטופל יהיו ביטויים קליניים שונים של foci neurotendofibrosis.

כיום, הבעיה של גירוי התגובות השלמות של המטופל עומדת בפני המומחים העוסקים בטיפול בחולים עם נזק למנגנון הליגמנטלי של עמוד השדרה, עם אוסטאוכונדרוזיס. ההתפתחות של תגובות כאלה תורמת להתאוששות המעשית של החולים.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.