Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פלסטרים

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

המראה של יבלות על "אורחים לא קרואים" קשורה תמיד עם הפעלת זיהום פפילומאוירוס האנושי מיוחד בגוף. בנוסף, ככל שהווירוס פעיל יותר, כך גידולים יותר האדם מוצא. האמצעים להיפטר מן הנגע הזה, אנחנו יודעים הרבה. בין הנפוצים ביותר הם משחות, פתרונות מאכל ו cuterizing, קרמים. עם זאת, הנוח ביותר ביישום של רבים לשקול תיקון יבלת מיוחד. לאחר מכן, תוכלו ללמוד מה הם תיקונים וכיצד להשתמש בהם כראוי.

אינדיקציות יבלת תיקון

יבלות, למרות השמות הנפוצים, שונות. לדוגמה, בהתאם למבנה, צורה ומיקום של גידולים אלה מחולקים:

 • An University
 • איברי המין (יבלות באברי המין);
 • רגיל;
 • נימוסי;
 • שטוח;
 • תריס.

יבלות באברי המין הן שכיחות באותה מידה בקרב בני כל מין וגיל. ככלל, זיהום עם הנגיף גורם המראה של יבלות מתרחשת במהלך מגע מיני עם המוביל של הזיהום.

המשתנה plantar נמצא באזור של כף הרגל. על צמיחה כזו הוא תמיד הלחץ הגדול ביותר, שבגללו היבלת הופכת צפופה במיוחד, עם משטח מוצק שכבת.

יבלות אחרות יכולות להופיע כמעט בכל מקום בגוף האדם. לעתים קרובות הם נמצאים על הזרועות, בבית השחי, במפשעה, על הראש, או בבלוטות החלב.

תרופות מרפא, המאפשר להיפטר יבלות, מוצגים בבתי מרקחת במגוון רחב. אז, כל רוקח יכול לייעץ המתאים creams, נוזלים ואפילו תרסיסים. אלה הם הרלוונטיים ביותר אם החולה סובל ממספר רב של גידולים במקום אחד. אם הצמיחה של אחד, ואז להסיר את זה בהחלט ניתן להשתמש תיקון מיוחד יבלות.

בהחלט כל תיקונים כאלה יש עיקרון דומה של פעולה. קודם כל, הם מרככים את העור, תורמים לנטרול הנגיף. החומר הפעיל שבו הטיח ספוג חודר עמוק לתוך הרקמות ופועל ישירות על מבנה היבלת. בנוסף לחומצה להרוס את הצמיחה של האפיתל, הספגה של התיקון עשוי לכלול גופרית או רכיב אחר המספק שחזור נוסף של העור.

טלאים עבור יבלות הם זולים יחסית, הוא הכי נוח להשתמש (לעומת אמצעים דומים אחרים), כמעט נטול התוויות נגד. אבל הספקטרום של הפעילות של התיקון הוא נרחב למדי:

 • מקל על דלקת;
 • מנטרל את השפעת הנגיף;
 • יש תכונות keratolytic;
 • הורסת זיהום משני;
 • מרכך עור מחוספס.

מאת יבלות plantar בהחלט עוזר, כמו סליפוד, וכל תיקון אחר, על בסיס פעולה של חומצה סליצילית. רגע של אידוי העור לפני החלת הכלי חשוב מאוד עבור אזור plantar, כי יש העור הגס ביותר. מומלץ לאחר הסרת כל התיקון לחתוך את הרקמה המתה מן היבלת: כך יבלת ייעלם בקרוב.

מ יבלות על הידיים גם עוזר, הן טיח המקומי המיובאים. ההבדל העיקרי שלהם הוא המחיר. המרכיב הפעיל ופעולה של הסוכן כמעט זהה. רק לתרופה הגרמנית סודה אפיטקט יש בסיס נוסף: תרופה זו עושה עבודה מצוינת עם המשימה שלה ומסייע בצורה מושלמת נגד יבלות יבשים יבלות בכל חלק של הגוף. התווית נגד היחידה לשימוש כזה של pads היא אלרגיה אלמנטים שלה.

מ יבלות על כף הרגל, מן יבלות plantar, לא רק טלאים ניתן להשתמש, אלא גם סוכנים חיצוניים אחרים. העיקר - אל תשכח כי הצמיחה מופעלת על ידי זיהום ויראלי, ולכן, כדי למנוע הישנות, יש צורך לבצע טיפול אנטי ויראלי כללי.

trusted-source[1], [2], [3]

טופס שחרור

כל טלאים ידועים כיום של יבלות כמעט באותה מידה להתמודד עם המשימה שלהם. ההבדל ביניהם - רק ליצרן ועלות. הפופולרי ביותר הם אמצעים כגון סליפוד, Mediplast, בית היי טק, טיח סליצילית סודה Epitact.

שקול נשמע כספים בנפרד.

 • Salipod (או, כמו שאומרים אצל אנשים, טיח מים המלח) מובילה ללא ספק ברשימת התרופות הנפוצות ביותר עבור יבלות. הוא מסוגל להתמודד עם כמעט כל גידול בכל אזור של הגוף. המרכיבים הבסיסיים של סליפודה הם חומצה סליצילית וגופרית. חומרים אלה חודרים בקלות לתוך הרקמות ופועלים ישירות על מבנה היבלת: הנגיף מת, והצמיחה בסופו של דבר עוברת נמק. הוא האמין כי מהלך הטיפול ידרוש רק שלושה טלאים, אשר אמור לשמש אחד אחד במהלך השבוע.
 • גבס סליצילט Mediplast כולל חומצה סליצילית 40%, אשר מתמודד ביעילות עם גידולים בעייתיים אפילו על משטחים גסים כגון חלק plantar של כף הרגל. הטיח עם חומצה סליצילית מודבק לאזור מושפע יבלות. מומלץ לשמן קלות את עור בריא לידו עם כל שמנת התינוק כדי למנוע גירוי נוסף.
 • תיקון סיני בית היי טק הוא אנלוגי של תיקון מקומי סליצילית: המרכיב הפעיל הוא חומצה סליצילית 40%. בנוסף, אין צורך להחיל קרם לתינוק בעת השימוש בתיקון סיני: דיסק מיוחד כלול במוצר, המגן על עור בריא מפני חומר מגרה.
 • סודה Epitact הוא תיקון יבלות המיוצרים בגרמניה. הפעולה שלה מבוססת על תמצית ירקות של thuja. תיקון זה יש משטח דבק כרית קטנה עם הספגה פעיל, אשר צריך להיות מיושם על יבלת. Thuja שייך צמחים hypoallergenic, כך כלי זה יכול לשמש גם בפועל של הילדים. נכון, זה שווה סודה Epitact

trusted-source[4], [5]

מינון וניהול

לפני הדבקה את התיקון על היבלת, אתה הראשון צריך קיטור העור המושפע (למשל רגל) במים חמים מאוד במשך 5-8 דקות. לאחר מכן, העור הוא ניגב בקפידה עם בד מיובש. הבא, אתה יכול לתקן את תיקון דבק על שטח של צמיחה. החלפת התיקון מתבצעת בהתאם להנחיות: לכל תיקון יש טווח פעולה משלו ומשך הטיפול שלו. בכל מקרה, משך הטיפול הכולל לא צריך להיות פחות מיומיים. לדוגמה, תיקון סליפוד משתנה כל 10-12 שעות, תקופת הטיפול צריכה להיות לפחות שבוע. באופן עצמאי מנסה לקרוע יבלת לפני הזמן הוא בלתי מתקבל על הדעת: הוא צריך להיעלם מעצמו כאשר כל התהליכים הרפואיים הושלמו.

אסור לנו לשכוח כי להיפטר יבלות עם תיקון אינו מבטיח כי הגידולים לא יופיע שוב, כי הנגיף בגוף ממשיך להסתובב. לכן, עליך להתייעץ עם רופא ולעבור קורס של טיפול אנטי ויראלי. טיפול זה חשוב במיוחד אם היבלות מופיעות לעיתים קרובות ו / או בכמויות גדולות.

חשוב להיזהר במהלך הטיפול. ובכן, אם התיקון יכסה רק את היבלת, מבלי להשפיע על אזורים בריאים של העור.

מנע את התיקון מלהזיז. אם הוא מוחזק באופן רופף, אז אתה יכול גם לתקן את זה עם רצועת סרט דבק רפואי. אם היבלת ממוקמת על הרגל, אז אתה יכול ללבוש גרב עבור קיבעון טוב יותר.

התיקון יחזיק מעמד טוב יותר אם העור באזור המושפע יבש ונקי.

לאחר הסרת הכספים לא צריך להיות כל טיפול נוסף העור.

בקשה לילדים

מומחים מציינים: לרובם הגדול של הילדים יש יבלות בעצמם ללא שימוש בסוכנים טיפוליים, כולל טלאים. יש צורך לחשוב על הסרת הצמיחה בתינוק רק במקרים בהם ניאופלזמה באמת גורם לבעיות מסוימות - למשל, זה כואב, או שהוא גדל יותר מדי, משנה את צבעו. בכל שאר המצבים, זה מספיק כדי לנהל את הטיפול החיסוני כדי לחזק את ההגנה של הגוף.

באשר לשימוש טלאים עבור יבלות, הנציגים העיקריים של תרופות כאלה אינם משמשים ברפואת ילדים. יוצא מן הכלל הוא, למשל, הטלאי הגרמני סודה אפיטקט. עם זאת, מותר להשתמש בו רק לאחר התייעצות עם רופא ילדים או רופא עור לילדים.

trusted-source[6]

השתמש יבלת תיקון במהלך ההריון

הרופאים מייעצים לאמהות עתידיות ביותר לדחות את המאבק נגד יבלות עד שהתינוק נולד. אם, לעומת זאת, אי אפשר לעשות ללא הסרת, למשל, במקרה של מספר רב של neoplasms וצמיחה אינטנסיבית שלהם, אז ההליך הוא prescribed לא מוקדם יותר מאשר בשבוע ה -28 של ההריון. זה בתקופה זו כי איברים מורפולוגיים ומערכות כבר נוצרו התינוק בעתיד. גישה מיוחדת דורשת מינוי טיפול אנטי-ויראלי.

תקופת ההיריון היא לא הזמן הטוב ביותר עבור ניסויים, ולכן השימוש של טלאים יבלות לא צריך להיות עצמאי. נדרשת התייעצות עם רופא. זה יכול לקרות כי הרופא מציע דרך אחרת, בטוחה יותר כדי לתקן את הבעיה.

כמעט כל התיקונים אסורים לשימוש על ידי נשים הרות. יש לדון עם הרופא על האפשרות להשתמש בכל אמצעי שכזה.

התוויות נגד

טיח היבלות מעולם לא נעשה שימוש כדי להיפטר שומות: זה מסוכן יכול לעורר ניוון ממאיר של ניאופלזמה.

לא מקל את טיח יבלות על עור בריא. זה יכול לגרום לגירוי בעור, ואפילו כוויות.

לא מומלץ להשתמש במדבקות בתחום הפדיאטריה. העור של הילדים הוא רזה מדי ועדין: סיבוכים עלולים להתרחש.

כמו כן, אתה לא צריך להיות מטופלים עם טיח במהלך ההריון, כמו ההשפעה של חומרים הרסני אגרסיבי על התפתחות העובר לא נלמד במלואו.

אם פצעונים, pustules, חתכים, שריטות נגעים אחרים העור נמצאים ליד היבלת, אז אתה לא צריך להשתמש בטיח במקום זה (עד נגעים ריפאו לחלוטין).

אנחנו לא צריכים לשכוח קונטרה אינדיקציה כמו הנטייה האלרגית של הגוף לכל אחד המרכיבים של התיקון. לכן, לפני השימוש בו, יש צורך ללמוד בקפידה את ההוראה וההרכב של המוצר.

אנלוגים

כמעט כל טבליות יבלות מכילים חומצות - לרוב זה חומצה סליצילית. חומרי עזר עשויים להיות חיטוי, אנטי מיקרוביאלית סוכני antiviral, גופרית, perhydrol וכו 'יצרנים רבים לייצר טלאים דומים, אז יש לא מעט אנלוגים. אם בית המרקחת הקרוב ביותר לא היה תרופה המומלצת לך על ידי רופא, אתה יכול להחליף אותו עם תרופה דומה אחרת. אז, טיח סליפוד ניתן להחליף בהצלחה עם Urgo Coricide - גבס המכיל 32 מ"ג של חומצה סליצילית. זה קרטוליטיס, כלומר, ממיס את שכבת העור הקרטיני על היבלת. זה יכול לשמש גם כדי להיפטר תצורות ייבוש יבש צפוף על כף הרגל.

אנלוגים של תיקונים הם גם משחות שונות, קרמים, פתרונות מוחלים ישירות יבלות על פי ההוראות. לדוגמה, Solcoderm, תרופה הממיסה, המכילה מספר חומצות שונות בו זמנית, יש לה השפעה טובה: אוקסלית, אצטית, חנקתית, לקטית וכו '.

Verrukatsid - עוד סוכן צובע פופולרי, אשר משמש מרפאות בבית. הרכב מיוצג על ידי פנול metacresol. חומרים אלה מובילים לקרישה של חלבונים, וכתוצאה מכך היבלת מתכווץ, necrotizes ונעלם.

אחת התרופות החדשות ליבלות היא המערכת הקרויה "קריופארמה": זהו מוליך המבוסס על חנקן נוזלי הפועל על עיקרון הקריותרפיה ("הקפאה"). חולים אומרים כי רק יישום אחד יכול להיות מספיק כדי לבטל לחלוטין את בעיית הצמיחה, ואחד החבילה עשוי להיות מספיק כדי להסיר 10-12 יבלות.

בנוסף להכנות מיוחדות, ניתן להשתמש ביישום נקודות של חומצות שונות, כולל חומצה סליצילית או חומצה אצטית. אבל טיפול כזה חייב להיות נשלט על ידי רופא, שכן כל הטעויות בשימוש בחומצות כאלה יכול להוביל לתוצאות בלתי הפיך (כוויות, צלקות, וכו ').

ביקורות

פלסטרים יבלות כבר בשימוש ברפואה במשך יותר מחמישה עשורים. רק עובדה זו מציעה כי כלי זה הוא יעיל ופופולרי (ולא יקר, וזה גם אומר הרבה). איכות ההשפעה של התיקון תלויה מסיבות רבות. לדוגמה, יבלות ישנות וגודל גדול ייעלמו הרבה יותר לאט מאשר צמיחה קטנה זה עתה הופיע. הוא האמין כי התקופה הממוצעת של התרופה צפוי להיות:

 • שבוע עם השכלה נמוכה;
 • 2-4 שבועות עם עלייה משמעותית.

אם כלי זה לא עזר, אז, אולי, היו הפרות של הטכניקה של השימוש בו. לא פחות זה קורה כי התיקון פג, עם זאת האפקטיביות נעלמה. יש לבדוק את מועד הייצור ומשך האחסון, כמו בעת רכישת כספים ומיד לפני השימוש בהם.

בין התיקונים שנעשו בסין הם מזויפים לעתים קרובות, אשר משפיע ישירות על איכות הטיפול. כדי למנוע רכישה של מוצרים באיכות נמוכה, חשוב לבצע רכישות רק במקומות מאומת, ובמקרה של ספקות, לדרוש תעודת קונפורמיות ואיכות. גם מוצרים זולים צריך להיות זהיר.

באופן כללי, טיח יבלות נחשב הדרך הפשוטה ביותר ובמחיר סביר לפתור בעיות עור. העיקר הוא לקרוא בעיון את ההוראות ובצע את העצה של הרופא.

trusted-source[7], [8]


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "פלסטרים" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.