Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ניתוח עבור סטפילוקוקוס aureus מן האף והגרון, דם, שתן, צואה, חלב אם

המומחה הרפואי של המאמר

המטולוג, oncohematologist
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 28.11.2021

השאלה הראשונה: למה אנחנו צריכים ניתוח סטפילוקוקוס aureus? ואז, כי הפעלת חיידקים פתוגניים, במיוחד פתוגניים S. Aureus (Staphylococcus aureus) מוביל רעלים חיידקים נזק לרקמות ואנזימים עם פיתוח של כמעט מאה מחלות. בנוסף, זנים בודדים מפרישים אנטרוטוקסינים - הגורם לתסמינים של סטאפילוקוקל במזון המונית ולתסמונת הלם רעילה.

בתנאים מסוימים, המושבה סנט aureus, המאכלס את מעברי אף ובבתי השחי, במפשעה ואת הנקבים יכולים לגרום נגעים ומורסות עור שטחיים, היכן ממוקם, זיהום intraorganic עמוק, כמו גם nosocomial נרחב (בבית חולים) זיהום בניתוחי ומיילדות. Saprophyticus סטפילוקוקוס (saprophyticus סנט) המעורבים בהתפתחות דלקת חריפה בדרכי השתן. סטפילוקוקוס אפידרמידיס (St. Epidermidis) - commensal עור האנושי רגיל - חודר דרך החלק הפנימי של הניזק שלו, מסוגל להדביק דם (ספסיס עם) וכן ציפוי פנימי של הלב עם התפתחותה של (אנדוקרדיטיס) דלקת.

אם ניקח בחשבון כי כשליש מהאנשים עלול להיות נשא של סטפילוקוקוס, ואת יכולתה ליצור ביופילם מאפשר לו לשרוד בתנאים קשים על משטחים רבים, את הצורך בחלק מהמקרים לעשות ניתוח על סטפילוקוקוס מתברר.

בהמשך על איך לקחת ניתוח של staphylococcus ואיפה אתה יכול להעביר את זה, כמה פעמים כדי לקחת ניתוח staphylococcus, אם התוצאה שלו היא שגויה ומידע שימושי אחר.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

אינדיקציות להולכה

עד כה, האינדיקציות העיקריות לביצוע מחקר בקטריולוגי זה קשורות:

 • עם הצורך לזהות את הגורם למחלה דלקתית;
 • עם הבחנה של זיהומים במחלות דלקתיות לא ספציפיות;
 • עם הגדרת רגישות לתרופות אנטיבקטריאליות כדי להבטיח את יעילות השימוש בהם;
 • עם הכנה להתערבות כירורגית (כדי להפחית את הסיכון של סיבוכים לאחר הניתוח).

הניתוח של סטפילוקוקוס במבוגרים וילדים, לאחר שבועיים לאחר קבלתם האחרונה של אנטיביוטיקה, מאפשר להעריך את היעילות של טיפול מיקרוביאלי ולמנוע דלקת כרונית.

ברוב המקרים, בדיקות עבור staphylococcus בילדים נחוצים אם ילדים לעיתים קרובות סובלים ברונכיטיס או דלקת ריאות: כיח ניתנת bacause.

רופא הילדים יכול לרשום ניתוח סטפילוקוקוס לתינוק במקרה של דלקת חריפה של רירית הגרון או הלוע, וכן במעיים (עם שלשולים של אטיולוגיה לא ידועה).

בתוך כל הבדיקות הנדרשות, מסר בהריון במהלך טיפול טרום לידתי לקחת בחשבון בניתוח על Staphylococcus במהלך ההריון נעשית כאשר יש בעיות עם שלפוחית השתן, ישנם לא אופייניים עבור פרשות מנרתיק תנאי זה, או עשה היולדת הייתה היסטוריה של דלקות ומחלות מוצא סטפילוקוקל.

טכניקות לניהול

כדי לאשר את האבחנה, המדגם biomaterial של המטופל ממוקם בצלחת פטרי - על המדיום תרבות (אשר נקרא זריעה). זה יכול להיות נוזל או ג'ל המספק תזונה לצמיחה של חיידקים. לקבלת ס אאורוס תערובת של אגר, מניטול ו 7-9% נתרן כלורי פתרון משמש. צלחות מודגרת אז בן לילה ב + 37 ° C. לאחר 48 שעות מצהיבים של צלחת אגר בצד אחד מושבות הזהב טיפוסי של ס אאורוס הם נצפו. הם מוכתמים בהכרח בכתם גראם - כדי לוודא שזה גראם חיובי cocci.

בנוסף, בדיקות ספציפיות מבוצעות עבור זיהוי אבחון של מבודד קליני - בדיקות עם אוריאה, חנקות, catalase, coagulase. תגובות חיוביות משמשות עדות ביוכימית לנוכחות במדגם הבדיקה של סטפילוקוקוס אוראוס.

ציוד לביצוע ניתוח aureus הוא די מסובך תהליך רב שלבי הוא הצורך לבדל אותה מיקרואורגניזמים דומה נוכח החומר הביולוגי הבדיקה, וקביעת זן השייך חיידקים enterotoxigenic או מינים רעילים.

במצבי חירום, ניתוח מהיר של staphylococcus aureus על ידי PCR (פולימראז שרשרת התגובה) מתבצעת במעבדות קליניות, אשר מסייע לזהות חיידקים בזמן אמת ולקבוע את מספרם.

ניתוח להובלה של staphylococcus aureus

ניתוח חשוב מאוד לתרבות מן aureus לוע האף: תוצאותיה קרובות חשף את נוכחותם של חיידקים S. Aureus, אשר אינו בא לידי ביטוי אצל אדם בריא עם חסינות חזקה, אבל עלול להוות סכנת הזיהום לאחרים. רמת ההתיישבות על ידי סטפילוקוקסי בקרב עובדים רפואיים, מטופלים בדיאליזה ואנשים עם סוכרת גבוהה יותר מאשר בקרב כלל האוכלוסייה.

כ 30-35% מהמבוגרים ורוב הילדים הם נשאים בריאים מדי פעם של סאורוס ב nasopharynx, אבל כמעט 15% של מבוגרים בריאים הם נושאות מתמיד.

במקרה האחרון, הניתוח הנדרש medknizhki סטפילוקוקוס (תעודה סניטרית או ספר medichnoї Osobistoї - היוצרים רשומים №1-OMC העיקרי), אשר - על פי החלטת קבינט השרים של אוקראינה №559 מ 23.05. 2001 - חייבים להיות עובדים במקצועות מסוימים (רשימתם מצורפת). Bakposev זה על סטפילוקוקוס או ניתוח על כרכרה של Staphylococcus aureus S., אשר נחקרות על מדגם exudate אף (יבול מן האף) או לוע תחתון הפרשת ריר (משטח גרון).

אנו לציין את מספר ההזמנה לניתוח של staphylococcus, בנוגע לבדיקה רפואית מונעת - זה צו של משרד הבריאות של אוקראינה № 230 (מ 23.07.2002). "ארגון של מחלות מקצועיות צייתנית, yazana z obesluvovannanym אזור מאוכלס יכול לקרוא להרחבת המדבר זיהומיות. "

באיזו תדירות יש לבצע ניתוח ל- staphylococcus aureus? אנשים, שמקצועם קשור לאפשרות של הפצת חיידקים, אמורים לקחת אותה כל שישה חודשים (חלקם - פעם בשנה). לחולים רגילים, מסירת בדיקה זו נקבעת על ידי רופא. ברוב המקרים, הוא גם אומר לך איפה לעבור את ניתוח staphylococcus: במעבדה של המוסד הרפואי, שבו המטופל פנה, או במעבדה מוסמכת נפרדת.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

אילו ניתוחים מנתחים על סטפילוקוקוס?

בהתאם לוקליזציה של הפתולוגיה, הסימפטומים של הביטוי שלה ואת האבחון הראשוני למחקר בקטריולוגי, כגון biomaterials כמו:

 • כתם מן הקרום הרירי של חלל האף ומהלוע;
 • כתם מן הרירית החיצונית של גלגל העין (הלחמית);
 • מדגם של הפרשת סליקה (כיח);
 • פריקה מן האורי;
 • שתן (החלק הממוצע של השתן שוחרר לאחר התעוררות בבוקר);
 • צואה הדגימה;
 • ספוגית מהנרתיק (הנרתיק), מתעלת צוואר הרחם (צוואר הרחם);
 • מריחה מפי הטבעת (רקטלית);
 • פריקה מן הפצע (exudate שופע);
 • מדגם חלב אם של אם מניקה.

בדיקת דם עבור staphylococcus aureus (אשר נלקח במעבדה או במחלקה בבית החולים של חולים לפני תחילת הטיפול באנטיביוטיקה) כרוך טנק הבא זריעה המדגם שלה על המדיום תרבות עם בדיקה מיקרוסקופית. ובדיוק רב יותר של ההגדרה של סוכן זיהומיות, ניתוח חוזר עבור סטפילוקוקוס מבוצע לעיתים קרובות.

כדי לקבוע את הנוכחות של staphylococci בדם של נשאים יכול להיות עקביים בבית טיטר גבוה משמעותית נוגדנים בסרום antistaphylococcal זוהה על ידי בתצהיר שני שלבים של חלבונים או immunoassay האנזים (ELISA).

במקרים חמורים של אקנה פרונקלים עשויים לדרוש aureus ניתוח על הפנים (מריחה נלקחת עם פריחות אלמנטים), וב סַמֶטֶת דיפוזי - לקביעת אסטרטגיה טיפולית - רופאי עור יכולים להקצות aureus ניתוח העור.

איך לעבור את הבדיקה עבור staphylococcus aureus?

ניתוח שתן, ניתוח צואה של סטפילוקוקוס אוראוס, כמו גם ניתוח של חלב אם עבור staphylococcus נאספים במיכלים יבש סטרילי עם מכסה (עבור חלב, שתי מכולות - בנפרד עבור כל שד) יהיה צורך.

ההכנה למסירה של שרפרף היא לבצע את ההליכים היגייניים הדרושים לעצור לפחות שלושה ימים לאחר יישום של משלשל או פרוביוטיים (אם בכלל נלקחו). יומיים לפני מתן שתן להפסיק לקחת משתנים.

ניתן לקחת ישירות במעבדה: ניתוח כיח, ניתוח של גרון, גרון ואף על staphylococcus. במקרה זה, כתם של הלוע נעשה לא לפני 4 שעות לאחר אכילה; לפני מריחה מגרון, שעתיים לא שותות ואינן מקבלות מזון; לפני מריחה מאף זה או אותו לא לשטוף ולא להחדיר אף אחד בתוך שלוש שעות. ובמשך 10 שעות לפני אספקת כיח, אתה צריך לשתות כמה כוסות נוספות של מים.

כיצד ניתן לבצע ניתוח של staphylococcus נרתיק או כתם פי הטבעת מובנת: זה הכשירות של הרופא הבודק שלוקח את הדגימה של החומר הביולוגי ומעביר את התמונות למעבדה, לפי הצורך.

קשה לומר בדיוק כמה staphylococcus מתבצעת: הוראות ברורות על התקנות עבור מחקרים מיקרוביולוגיים של כל מדגם זמינים רק במעבדות.

ניתוח של סטפילוקוקוס אוראוס

הפרשנות הסטנדרטית של ניתוח סטפילוקוקוס מכילה מידע על מספר החיידקים וצמיחתם. אם מתגלה גידול במושבות שלהם, זהו מבחן חיובי עבור סטפילוקוקוס, וכאשר אין צמיחה פעילה, ניתוח שלילי עבור staphylococcus מתרחשת.

בשנת הערכים הנורמלים הזה מתאימים למספר מיקרואורגניזמים CFU (יחידות מושבה להרכיב) ב למיליליטר אחד ביולוגי המבחן לפחות 102-103 CFU / ml, למשל, בעת למיליליטר אחד ביולוגי המבחן נספר 10 2 -10 (100-1000) יחידות מושבה להרכיב.

המרכבה של ס 'aureus מוכר ב 103-104 cfu / ml, וכדי לזהות את הגורם של המחלה דלקתית, נתון משמעותי הוא ≥105 cfu / ml.

סכנה מגיפה היא נוכחותם של 10 מיליון גופים מיקרוביאליים של סטאפילוקוקוס אאורוס ב 1 מ"ל של exudate האף.

אם יש שגיאה בניתוח על סטפילוקוקוס? זה קורה, כי החיידק הזה נמצא בדרך כלל על העור ועל רירית הקרומים, ואת הניתוח לא תמיד אישר.

אחת הבעיות שיכולות למנוע את ההישג של תוצאה אמינה היא רמה מספקת של סטריליות של ציוד מעבדה במהלך חיסון (הקדמה של biomaterial לתוך המדיום מזין). הספקות הקלושים ביותר, וכתוצאה מכך מאלצים את מומחי המעבדה לערוך ניתוח חוזר לסטאפילוקוקוס אוראוס.

כיצד לרמות את הבדיקה עבור staphylococcus aureus? לפני ספוג מן האף, לשטוף את מעברי האף בזהירות, ואם כתם של הלוע הוא מיושם, כמה פעמים לשטוף את הגרון עם חיטוי.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.