^

בריאות

מחקרים קליניים

הגדלת תאי הדם האדומים בשתן אצל נשים

אריתרוציטים מוגבהים בשתן של נשים הם סימן אבחוני חשוב שיכול להצביע על מצבים פתולוגיים שונים, לחץ מוגבר על איברים ומערכות פנימיים, על תהליכי הסתגלות לקויים ועוד ועוד.

ניתוח סודי של הערמונית

בדיקת מעבדה של נוזל גוף המופרש על ידי בלוטת הערמונית - ניתוח הפרשת הערמונית - היא הליך אבחון לא פולשני (ללא כאבים ובטוחים). ניתוח זה מאפשר לך להעריך את מצב הבלוטה, כמו גם לקבוע את המחלה בשלב מוקדם.

בדיקות דלקת שלפוחית השתן: מה עלי לקחת?

אתה לא צריך לשחק עם הבריאות שלך, במיוחד מאז זה לא כל כך קשה לאבחן דלקת שלפוחית השתן. עם התלונות הקיימות, המטופל יכול לפנות למטפל שלו, והוא יערוך אבחנה ראשונית על בסיס היסטוריה רפואית ובדיקות מעבדה ויחליט איזה רופא יבקר: מטופל, אורולוג, נפרולוג, גינקולוג, ונרולוג וכו '.

תוצאות של כתם על הצומח: leukocytes, אריתרוציטים, אפיתל, ריר

מחלת גינקולוגית או אורולוגית היא מחקר לא רק על המיקרופלורה שחיה בתוך גופנו, אלא גם על מרכיבים אחרים של הסביבה הפנימית, אשר יכולים גם לשאת מידע חשוב לאבחון.

צמחייה חיידקית ולא בקטריאלית במריחה

הצומח הקוקלי במריחה, שנציגיה בצורת כדור, יכולים להיות מיוצגים בכל העושר של מינו. בדרך כלל, cocci יחד עם מיקרואורגניזמים אחרים אופורטוניסטי ו ניטרלי הנרתיק נמצאים בהיקף כולל של לא יותר מ 5%.

מה מראה כתם על הצומח?

תוצאה של בדיקה מיקרוביולוגית או ציטולוגית יכולה להימסר לחולה או להישלח לרופא שקבע את הניתוח (גינקולוג, אורולוג וכו '). כדי לרשום את הראיות בתנאי צורה מיוחדת של בדיקה בקטריולוגית או ציטולוגית.

אריתרוציטים בשתן: תסמינים, תופעות, אבחנה

תלונות של כאב בדרך כלל ללוות urolithiasis, cystitis, חומצת שתן משבר. במקרים אחרים, הכאב לא יכול להיות. הסכנה הגדולה ביותר במקרה זה היא תהליכים סרטניים בשלפוחית השתן והכליות.

גורם לתאי דם אדומים גבוהות בשתן

תוצאות בדיקות מעבדה לעתים קרובות להעלות שאלות רבות עבור חולים. זה נכון במיוחד כאשר אלמנטים של דם מופיעים בנוזלים, שם הם בדרך כלל לא צריך להיות - למשל, אם תאי דם אדומים נמצאים בשתן.

Streptococci ב כתם בנשים, במהלך ההריון, גברים וילדים

Streptococci הם מיקרואורגניזמים שלילי גראם, שהם סוכנים סיבתי של מחלות זיהומיות רבות זיהומיות ודלקתיות. 

ניתוח של כתם על הצומח: איך להכין, מה מראה?

בין מחקרים מעבדה רבים, יש כתם על microflora - ניתוח הקובע את נוכחותם של חיידקים באתר של אוסף, וכן מזהה אותם.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.