Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אנטיביוטיקה לסטרפטודרמה בילדים

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

אנטיביוטיקה הם הסוכנים הטיפוליים העיקריים עבור streptoderma אצל ילדים ומבוגרים כאחד. תכונה ייחודית של שימוש באנטיביוטיקה עבור streptoderma אצל ילדים היא שהם צריכים להינתן מוקדם ככל האפשר כאשר הסימנים הראשונים של המחלה מופיעים. זה יפסיק את המחלה בשלבים המוקדמים שלה, למנוע כמובן חוזרים חוזרים, סיבוכים. אצל ילדים, בגלל המאפיינים האנטומיים והפיזיולוגיים, המחלה קשה במיוחד. לכן, כאשר פועל טפסים, זה עשוי אפילו לדרוש כמה קורסים של אנטיביוטיקה. מומלץ לשלב טיפול משולב, שיכלול גם תרופות מערכתיות ומקומיות (משחות, קרמים).

כאשר streptoderma אצל ילדים, עליך לציית למספר המלצות:

 1. יש צורך לקבוע במדויק את האבחון הבקטריולוגי (המתבצע באמצעות זריעה בקטריולוגית). כדי לעשות זאת, אתה צריך לדעת בדיוק את סוג וסוג של מיקרואורגניזם שגרם את המחלה המתאימה. ב streptoderma, הסוכן הוא גורם סטרפטוקוקוס. עבור מבחר מדויק יותר של חיטוי, יש צורך לקבוע מאפיינים מדויקים יותר של המתח שהוביל את המחלה (genotypic, מאפיינים פנוטיפיים, biovar או מאפיינים של המתח). בהתבסס על המאפיינים שהתקבלו, אתה יכול לבחור את המינון, שיטת החשיפה. זה יאפשר טיפול ממוקד עם השלכות מינימליות וסיבוכים ואת ההשפעה הטיפולית המקסימלית.
 2. אם לא ניתן לערוך מחקר בקטריולוגי, ולזהות אנטיביוטיקה צרה-ספקטרום שמכוונת לפתוגן המזוהה, קיימת חלופה - אנטיביוטיקה רחבת-טווח. אין צורך לעכב, יש צורך להתחיל בטיפול בהקדם האפשרי. הצלחתה ויעילותה תלויים בה.
 3. יש צורך לא להתחיל עם המינימום, אבל עם המינון המקסימלי כדי להרוג את זיהום חיידקי בהקדם האפשרי. מניעת סיבוכים ותופעות לוואי. זה גם מונע התפתחות של התנגדות חיידקית.
 4. הטיפול צריך להתבצע במהלך התקופה שנקבעה, להפחית את המינון, או לדלג על נטילת גלולות אסורה בהחלט. גם אם היו סימנים של שיפור, או את הסימפטומים של המחלה נעלם לחלוטין.
 5. אם אפשר, אתה צריך להשתמש בשילוב של אמצעים, כלומר, לא אחד, אבל כמה אמצעים בבת אחת, וגם לשלב תופעות מערכתיות ומקומיות.
 6. אם אתה צריך לקחת קורס שני, אתה לא צריך לקחת הפסקה ארוכה.
 7. אנחנו צריכים לשאוף לא רק כדי למנוע את הזיהום, אלא גם כדי למנוע את ההשפעות השליליות של נטילת אנטיביוטיקה, למנוע סיבוכים, ולשחזר microflora נורמלי.
 8. יש צורך לקחת סוכני חיזוק שיסייעו למנוע ירידה בהתנגדות הגוף, להגביר את הסיבולת והחסינות.

שקול את התרופות העיקריות כי הם לרוב שנקבעו בטיפול סטרפטוקוקל בילדים.

 • אמוקסיצילין (אולי שם מסחרי - פלמוקסין)

מינון - בהתאם לגיל. ילדים מתחת לגיל 3 אינם מומלצים. מ 3 עד 6 שנים, אתה יכול להקצות רבע לוח - 125 מ"ג פעם ביום. מ 6 עד 12 שנים prescribed עבור חצי טבליה (250 מ"ג ליום). לאחר 12 שנים, אתה יכול לעבור את המינון למבוגרים - 500 מ"ג ליום. מהלך הטיפול משתנה בממוצע תוך 3-5 ימים. במידת הצורך, ניתן להרחיב את הקורס. לפעמים הם לוקחים הפסקה, אחרי 3-5 ימים, רושמים קורס שני. או לשנות את הטקטיקה של הטיפול.

אמצעי זהירות: עלול לגרום לאלרגיות, הפרעות מעיים, קיבה, עיכול (צרבת, גזים, עצירות, שלשולים). לכן, לא מומלץ לתת לילדים מתחת לגיל 3 (הם עדיין לא יצרו microflora במעי, העיכול לא הוקם). היזהר בילדים עם מחלות גסטרואינטסטינליות, עם דלקת קיבה ואולקוס בהיסטוריה.

תופעות לוואי: הפרעות עיכול, מיקרופלורה (dysbiosis), הפרעות בעיכול, הקאות, שלשולים, עצירות, גזים, כאבי בטן, תגובות אלרגיות, הלם אנפילקטי, אנגיואדמה.

 • ביספטול

מינון - בהתאם לגיל. ילדים מתחת לגיל שנתיים אינם מומלצים. ילדים בגילאי 2 עד 6 שנים - 240 מ"ג ליום, ילדים מעל גיל 6 - 480 מ"ג ליום (מחולק 2 מנות). משך הטיפול הוא בין 7 ל -21 יום, בהתאם לחומרת המחלה.

אמצעי זהירות: לא לתת לילדים עד 1,5-2 שנים. לא מומלץ במקרים של אי-סובלנות אישית לתרופה, או למרכיביה, עם נטייה לתגובות אלרגיות מהסוג המיידי (הלם אנפילקטי, אנגיואדמה).

תופעות לוואי: עם אי סבילות אישית, תגובות אלרגיות אפשריים. המסוכן ביותר מהם הוא HRT של NT, המתבטאת אנגיואדמה, הלם אנפילקטי.

 • Ciprofloxacin

מינון - מ -3 ל -5 שנים - 125 מ"ג כל אחד (רבע טבליה), מ -6 ל -12 מ"ג כל אחד (חצי טבליה), מעל גיל 12 - 500 מ"ג ליום (כל הטבליה), מ -7 עד 10 ימים.

אמצעי זהירות: לא מומלץ לילדים עם כליות, כבד, עיכול.

תופעות לוואי: הפרעות עיכול, dysbacteriosis, תפקוד כבד חריגה, אכול. ככלל, להיעלם לאחר ביטול מוחלט של התרופה. אבל על הכדאיות של ביטול צריך להתייעץ עם רופא.

 • אריתרומיצין

מינון - מ 250 מ"ג ל 750 גרם ליום. המינון תלוי בגיל, משקל הגוף, חומרת המחלה, חומרת הסימפטומים.

אמצעי זהירות: לא לאנשים עד שנתיים.

תופעות לוואי: dysbiosis, עיכול, הפרעות בצואה, אובדן תיאבון. לפעמים יש כאבי ראש, דפיקות לב. ככלל, תסמינים אלה נעלמים במהירות מבלי לנקוט אמצעים ספציפיים.

 • Amoxiclav Cictab

מינון - עבור ילדים מגיל 3 עד 6 - ברבע טבליות (125 מ"ג) ביום, בין 6 ל -12 שנים - במחצית טבליה (250 מ"ג) ביום, לאחר 12 שנים - בטבליה (500 מ"ג) פעם ביום, 5-7 ימים.

אמצעי זהירות: התרופה מכילה חומר (חומצה clavulanic), אשר מגן על הבטן מפני ההשפעות השליליות של האנטיביוטיקה עצמה. גם חומצה clavulanic משפר את הפעילות של התרופה, מגביר את הזמינות הביולוגית שלה, בטיחות. מומלץ לאנשים עם מחלות במערכת העיכול (לאחר התייעצות עם גסטרואנתרולוג). נחשב גם אחד הסעד הבטוח ביותר לילדים.

תופעות לוואי: תגובות אלרגיות, dysbacteriosis.

 • סטרפטומיצין

הוא מציג פעילות גבוהה נגד מיקרואורגניזמים של קבוצת סטרפטוקוקוס, שהם הסוכנים העיקריים של הסטרפטודרמה, הן אצל ילדים והן בקרב מבוגרים. זה יכול להיות תגובות שליליות רבות בצורה של אלרגיות, ולכן זה צריך להיות prescribed בזהירות לילדים עם נטייה לתגובות אלרגיות. לפעמים יש סיבוכים הקשורים התבוסה של 8 זוגות של עצבים גולגולתיים, פגום תפקוד השמיעה. עד אובדן מוחלט של שמיעה (מדברים על ototoxicity). חירשות מוחלטת עשויה להתפתח עם שימוש ממושך. לכן, הצורך להתייעץ עם רופא ופעל לפי ההמלצות שלו צריך להיחשב כאמצעי זהירות הראשי.

 • טטרציקלין

אנטיביוטיקה טיפוסית של קבוצת הטטרציקלין, כלי מורכב שנועד לנורמליזציה של מיקרופלורה, מניעת צומח פטרייתי ופרוטוזה (פרוטוזואה, אמבות, טריכומונדות). ב streptoderma חמור, יחד עם פניצילין.

מינון יחיד תלוי בגיל. ילדים עד גיל 5 - 125 מ"ג כל אחד, בגיל 5 עד 12 שנים - 250 מ"ג כל אחד, לאחר גיל 12 - 500 מ"ג כל אחד. במידת הצורך, ניתן להכפיל מינון יחיד. אבל זה יכול להיעשות רק על ידי מרשם רופא, תחת שליטה של המדינה של הגוף ואת הסבילות.

זה בדרך כלל נסבל היטב על ידי הגוף, אבל תופעות לוואי אינן נכללות, אשר באים לידי ביטוי בצורה של שלשול, בחילות והקאות. כדי למנוע תופעות לוואי לשתות עם סוכנים נגד פטריות (pimafucin, nystatin, fluconazole).

זה פועל על סוגים שונים של חיידקים, כולל כל סוגי streptococci. המינון נקבע על ידי הרופא, שכן הוא תלוי במשקל הגוף של הילד, כמו גם ב- BMI - אינדקס מסת הגוף ובפרמטרים אחרים.

 • פלומקסין מסיס

זהו אנטיביוטיקה של קבוצת הפניצילין. אנלוגי - אמוקסיצילין. ילדים עד גיל שנתיים מקבלים מרשם של 20 מ"ג ליום, ילדים בני שנתיים עד 5 שנים - 125 מ"ג לקליטה, ילדים מגיל 5 עד 12 שנים - 250 מ"ג כל אחד, מעל גיל 12 - 500 מ"ג יכולים להילקח. המרווח בין המינונים צריך להיות 8 שעות.

 • סוממד

Sumamed הוא אנטיביוטיקה המשמשת לחיסול זיהומים חיידקיים בילדים. Sumamed משמש בצורה של השעיה או טבליות. משמש לרוב בצורה של טבליות, כי בצורה של השעיה בשנים האחרונות, כמעט לא נמכר בבתי מרקחת. מתייחס לקבוצה של אזלידים. מנה אחת היא 500 מ"ג לילד מעל גיל 12. לילדים מתחת לגיל 12 - 250 מ"ג. ילדים מתחת לגיל שנתיים אינם משתמשים. הקורס מיועד לשלושה ימים. לפיכך, שיעור המינון לילדים מעל גיל 12 הוא 1.5 גרם, לילדים מתחת לגיל 12 - 750 מ"ג. תופעות לוואי נדירות.

trusted-source[1], [2], [3]


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "אנטיביוטיקה לסטרפטודרמה בילדים" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.