Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אנלוגים למונוורל עם דלקת שלפוחית השתן

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

מה אם monural לא עוזר עם דלקת שלפוחית השתן? הסיבה העיקרית Monural לא עוזר עם דלקת שלפוחית השתן היא שימוש עצמאי של התרופה. ללא בדיקות מעבדה וייעוץ רפואי זה כמעט בלתי אפשרי למצוא 100% כלי יעיל. אתה צריך גם לקחת בחשבון את הסיכונים לגוף, אשר תרופות תרופה אנטיבקטריאלית חזקה עצמית.

סיבה נוספת מדוע Monural לא הצליח להתמודד עם דלקת שלפוחית השתן היא leukoplakia. פתולוגיה זו היא קרטיניזציה של אפיתל קשקשי מרובד. המחלה משפיעה על קרום הרירי של איברים רבים, כולל מערכת האורגניטל. הסיבות ללוקופלאקיה אינן מובנות במלואן, אך נקבע כי היא מתפתחת עקב גורמים חיצוניים: גירוי כימי, מכני ותרמי של הריריות הריריות. במקרה זה, החולים הם electrocoagulated (צרוב) על רירית שלפוחית השתן, ולאחר מכן תרופות אנטיבקטריאליות אחרות הם שנקבעו לטיפול בדלקת שלפוחית השתן.

אם אתה חושד בתהליך דלקתי במערכת האורגניטל, אתה צריך לעבור את שתן שתן חיידקים על הצומח ורגישות לאנטיביוטיקה. מומלץ גם לעבור בדיקה אולטרסאונד של שלפוחית השתן. על בסיס הנתונים המתקבלים כתוצאה של אבחון, ניתן להסיק כי השימוש מונוול רצוי.

אנלוגים מה יותר טוב

שוק התרופות מיוצג על ידי מגוון רחב של תרופות, הן אנטיבקטריאלי והן פרופיל מיקרוביאלי, אשר אינם נחותים האפקטיביות שלהם כדי monural. שקול את אנלוגים פופולריים של דלקת שלפוחית השתן monural:

 1. ברני - גרגירים להכנת פתרון דרך הפה. מכיל את החומר הפעיל fosfomycin. כלול בקבוצה פרמקולוגית של תרופות אנטי מיקרוביאלית של פעילות מערכתית. יש לה מגוון רחב של פעילות אנטיבקטריאלית נגד פתוגנים של דלקות בדרכי השתן. הוא משמש עבור דלקות בדרכי השתן לא מסובך חריפה במבוגרים וילדים מעל גיל 12. התרופה נלקחת פעם אחת, ממיסה את תוכן השקיק בכוס מים חמים. האפקט הטיפולי מתפתח תוך 2-3 שעות.
 2. טריגן - תרופה אנטיבקטריאלית בצורה של גרגירים להכנת פתרון דרך הפה. הוא מאופיין בספקטרום רחב של פעילות אנטיבקטריאלית כנגד דלקות בדרכי השתן: E. Coli, Citrobacter spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Serratia spp., P. Aeruginosa ו- entococcus faecalis. זה נקבע עבור דלקת חריפה בדרכי השתן אצל ילדים ומבוגרים.
 3. סוכן מיקרוביאלית אוראסיבי - גרגרי עם רכיב fosfomycin פעיל. משמש לטיפול דלקת שלפוחית השתן ודלקות בדרכי השתן אחרות הנגרמות על ידי מיקרואורגניזם רגיש לחומר הפעיל. התרופה היא התווית אי ספיקת כליות חמור במהלך ההמודיאליזה. התרופה נלקחת כפתרון לפני השינה ואחרי ריקון שלפוחית השתן.
 4. Urofosfabol - תרופה עם חומרים פעילים fosfomycin וחומצה succinic. ההשפעה של חיידקים של התרופה מבוססת על הרס של קירות מיקרואורגניזמים פתוגניים. Urofosfabol משמש לטיפול זיהומים של רקמות רכות, איברים של אגן קטן, לשרוף פצעים, דרכי השתן, העצמות והמפרקים שנגרמו על ידי חיידקים רגישים לתרופה. התרופה ניתנת לווריד, תוך ורידי, מדולל במים להזרקה או לטפטף. משך הטיפול נקבע על ידי הרופא המטפל, לכל חולה בנפרד.
 5. Urofoscin - סוכן מיקרוביאלי לשימוש סיסטמי בצורת אבקה גרגרי להכנת פתרון דרך הפה. יש לה ספקטרום רחב של פעילות אנטיבקטריאלית נגד זנים רבים של דלקות בדרכי השתן. הוא משמש עבור cystitis חריפה חריפה, דלקת השתן ודלקות בדרכי השתן התחתונה אחרים. התווית במקרה של רגישות יתר לחומרים פעילים, אי ספיקת כליות חמור, עבור ילדים מתחת לגיל 12 lei במהלך ההמודיאליזה.
 6. Forterase - שקית עם המרכיב הפעיל fromfomycin trometamol. כלול בקבוצה פרמקולוגית של תרופות אנטי מיקרוביאלית של פעילות מערכתית. זה נקבע לטיפול במחלות זיהומיות הנגרמת על ידי מיקרואורגניזמים רגישים לתרופה. יעיל עם דלקות בדרכי השתן, דלקת שלפוחית השתן. התרופה נלקחת דרך הפה, ממיסה את תוכן השקיק בכוס מים. המינון ומשך הטיפול נקבעים על ידי הרופא המטפל, עבור כל חולה בנפרד.
 7. Fosmycin - אבקה עבור פתרון להזרקה עם fosfomycin רכיב פעיל. זהו סוכן אנטיבקטריאלי עם מגוון רחב של פעולה ושימוש מערכתי. זה נקבע עבור דלקת שלפוחית השתן, pyelonephritis, endometritis, דלקת ריאות, דלקת ריאות, זיהומים כירורגיים, אלח דם. התרופה ניתנת תוך ורידי או בולוס. המינון נקבע על ידי הרופא המטפל, ללא תגובות שליליות ולא נרשמו מקרים של מנת יתר.
 8. Fosmural - Sachet להכנת פתרון בעל פה עם החומר הפעיל fosfomycin. הוא מאופיין על ידי מגוון רחב של פעילות אנטיבקטריאלית. יעיל מאוד נגד זנים של פתוגנים בדרכי השתן. הוא משמש לטיפול בדלקות בדרכי השתן לא מסובכות, כמו גם למניעה במהלך התערבויות אבחוניות וכירורגיות אצל מבוגרים. התרופה נלקחת דרך הפה על בטן ריקה, לפני השינה ואחרי ריקון מלא של שלפוחית השתן. כדי להכין את הפתרון, את תוכן של שקית מומסים ב ½ כוס מים חמים. משך הטיפול תלוי בחומרת המחלה ובמצב הכללי של המטופל.
 9. גרגרי סיסטאל - fosfomycin לצורך ניהול בעל פה. לאנטיביוטיקה יש מגוון רחב של פעילות מיקרוביאלית. הוכיחה את עצמה בטיפול בזנים כאלה של פתוגנים בדרכי השתן: E. Coli, Citrobacter spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Serratia spp., P. Aeruginosa ו- Enterococcus faecalis ועוד. הגרגירים נמסים בכוס מים חמים שצולמו דרך הפה, לאחר שרוקנו את שלפוחית השתן. מינון ומשך הטיפול נקבעים על ידי הרופא, בנפרד עבור כל חולה.
 10. אסה-פוצ'ין - אבקה להכנת תמיסת הפה עם החומר הפעיל fosfomycin. לאנטיביוטיקה יש מגוון רחב של פעולות. מנגנון הפעולה שלה מבוסס על חסימת השלב הראשון של סינתזה תא חיידקי תא, אשר מוביל למוות שלה. הוא משמש עבור זיהומים בדרכי השתן מסובך (דלקת שלפוחית השתן, דלקת השתן ואחרים). מומלץ לטיפול בחולים מעל גיל 12. זה יכול לשמש גם כסוכן מניע עבור התערבויות אבחון כירורגי במערכת השתן.

כל התרופות לעיל מכילים את המרכיב הפעיל העיקרי - fosfomycin, כמו גם Monural. במקביל, אנלוגים שונים במנגנון הפעולה שלהם ואת העלות. לפני השימוש בכל אחד מהם, כדאי להתייעץ עם הרופא שלך. רוב אנטיביוטיקה המוזכרים זמינים רק על מרשם.

trusted-source[1], [2], [3]

Monural או Nolitsin

לטיפול בדלקת שלפוחית השתן, המטופלים הם תרופות מרשם מקבוצות פרמקולוגיות שונות. האנטיביוטיקה היעילה ביותר היא Monural וסוכן מיקרוביאלי, נגזרת fluoroquinolone - Nolitsin. הבה נבחן בפירוט את התכונות של התרופה נגד antararasitic.

Nolitsin הוא תרופה אנטי מיקרוביאלית. מכיל את החומר הפעיל Norfloxacin מקבוצת quinolones, אשר יוצרת ריכוז גבוה בשתן. המרכיב הפעיל הוא פעיל נגד רוב גרם שלילי וכמה זנים של חיידקים חיוביים גרם. מנגנון הפעולה שלה מבוסס על דיכוי סינתזה של דנ"א חיידקי.

 • אינדיקציות לשימוש: צורות מסובכות ולא מסובכות, חריפות וכרוניות של נגעים זיהומיים של דרכי הנשימה העליונות והתחתונות. דלקת שלפוחית השתן, דלקת כרונית כרונית, pyelonephritis, pyelitis, שלפוחית השתן neurogenic, nephrolithiasis, זיבה מסובכת, gastroenteritis חיידקי. התרופה היא prescribed עבור זיהומים הנגרמים על ידי פעולות אורולוגיות. וגם כמדד מניעתי של אלח דם על רקע של נויטרופניה, שלשול הנוסעים, הישנות של מחלות של מערכת השתן.
 • שיטת היישום: טבליות נלקחות בעל פה שעה לפני הארוחות או שעתיים לאחר מכן עם כוס מים. המינון נקבע על ידי הרופא המטפל, אך ככלל, התרופה נלקחת על 400 מ"ג (1 טבליה) 2 פעמים ביום. משך הטיפול בין 7-10 ימים ל -12 שבועות.
 • תופעות לוואי: כאבי בטן ספסטית, צואה פגומה, אנזימים בכבד, לבלב, צהבת. הפרעות שינה, כאבי ראש וסחרחורת, עצבנות. תגובות אלרגיות, לוקופניה, נויטרופניה, הורדת לחץ דם, כאבי שרירים ומפרקים, קנדידיזיס בנרתיק.
 • התוויות נגד: רגישות יתר לרכיבים של התרופה, חוסר של גלוקוז 6-פוספט dehydrogenase, תרגול ילדים. זה נקבע עם זהירות עבור חולים עם חוסר סובלנות לחומצה אצטילסליצילית, נגעים טרשת עורקים של כלי דם מוחיים, פגיעה במחזור המוח, כמו גם תפקוד הכליות הכבד ואת הכבד. שימוש במהלך ההריון וההנקה אפשרי רק תחת אינדיקציות רפואיות קפדניות.
 • מנת יתר: שלשולים, בחילה, הקאות, בלבול, עוויתות, עייפות. אין תרופה ספציפית, הטיפול הוא סימפטומטי.

טופס המוצר: טבליות עם קליפה אנטריקית של 10 חתיכות בשלפוחית, 1.2 שלפוחיות לאריזה.

אם נשווה Monural ו Nolitsin, האחרון יש מגוון רחב של שימושים, והאנטיביוטיקה היא פעילה נגד רוב הזנים פתוגניים. שתי התרופות יש מנגנון דומה של פעולה אינם שונים בהרבה עלות.

Furagin או מונוורלי

עוד שילוב פופולרי עבור cystitis הוא Furagin ו Monural. הסוכן הראשון שייך לקבוצה פרמקולוגית של נגזרות nitrofuran, והשני יש תכונות אנטיבקטריאליות.

Furagin הוא תרופה אנטי מיקרוביאלית עם furazidin רכיב פעיל. השפעה על גראם שלילי וגרם חיובי זנים של חיידקים.

 • אינדיקציות לשימוש: מחלות זיהומיות ודלקתיות של מערכת השתן והערמונית בצורה חריפה או כרונית. אמצעי מניעה לפאתולוגיה חוזרת. משמש כאשר צנתור לטווח ארוך של שלפוחית השתן ואת הפרעות בדרכי השתן אצל תינוקות נדרשת.
 • שימוש: בעל פה עם מזון. במהלך תקופת הטיפול, מומלץ לצרוך מזון חלבונים יותר לחמצון השתן. בממוצע, מטופלים נקבעים 100 מ"ג 3-4 פעמים ביום עם ירידה הדרגתית במינון לערכים אפקטיביים טיפולית. מהלך הטיפול הוא בין 7 ל 8 ימים. במידת הצורך, טיפול חוזר מבוצע לא לפני 10-15 ימים לאחר המנה העיקרית.
 • תופעות לוואי: נמנום, ראייה מטושטשת, פולינאורופתיה, סחרחורת. הפרעות שלשול, כאבי בטן, שלשולים, הקאות, תגובות אלרגיות. חולשה כללית, חום, צמרמורת.
 • התוויות נגד: רגישות יתר לרכיבים של התרופה, אי ספיקת כליות, הריון הנקה, חולים מתחת לגיל 7 ימים של חיים, כישלון מולד של גלוקוז האנזים 6-פוספט dehydrogenase.
 • מנת יתר: כאבי ראש, דיכאון, סחרחורת, פוליאוריטיס היקפית, בחילות, תפקוד כבד בכב. תגובות אלרגיות, אנמיה אפלסטית או מגלובלסטית בחולים עם מחסור של dehydrogenase גלוקוז 6-פוספט. לטיפול, שטיפת קיבה, טיפול עירוי המודיאליזה מסומנים.

טופס המוצר: 50 מ"ג טבליות, 30 חתיכות לכל אריזה.

פורדונין או מונווראל

Furadonin הוא סוכן מיקרוביאלית מהקבוצה הפרמקולוגית של נגזרות nitrofuran. מכיל את המרכיב הפעיל - nitrofurantoin - N- (5-nitro-2-furfurylidene) -1-aminogidantoin. החומר הפעיל מפר את החדירות של קרום התא ואת סינתזת החלבון בתאי החיידקים, ומספק אפקט חיידקי ובקטריוסטטי. פורדונין פעיל כנגד מיקרואורגניזמים חיוביים של גראם ושלילי.

 • אינדיקציות לשימוש: פתולוגיות זיהומיות ודלקתיות של מערכת השתן, הנגרמות על ידי חיידקים רגישים ההכנה. דלקת שלפוחית השתן, דלקת שלפוחית השתן, דלקת השתן. מניעה של פעולות אורולוגיות, ציטוסקופיה, צנתור.
 • שיטת היישום: בעל פה, מי שתייה. חולים מבוגרים הם prescribed 100-150 מ"ג 3-4 פעמים ביום. המינון היומי המרבי של 600 מ"ג, ורוד 300 מ"ג. משך הטיפול בתנאים חריפים הוא 7-10 ימים, למניעת הישנות של 3 עד 12 חודשים. המינון לילדים נקבע על ידי הרופא בשיעור של 5-8 מ"ג ליום, מחולק 4 מנות.
 • תופעות לוואי: תגובות אלרגיות, בחילה, הקאות, צמרמורות, כאבי ראש וסחרחורת, ניסטגמוס, תסמונת סימפונות, קוצר נשימה, שיעול, דלקת הלבלב, הפטיטיס, כאבי בטן.
 • התוויות נגד: סובלנות לרכיבים של התרופה, אי ספיקת לב כרונית או אי ספיקת לב של 2-3 מעלות, שחמת כבד, הפטיטיס כרונית, הריון והנקה, חולים בגיל פחות מחודש אחד של החיים, פורפיריה חריפה, חוסר של גלוקוז 6-פוספט dehydrogenase.
 • מנת יתר: בחילות, הקאות, החמרה כללית. לטיפול, המודיאליזה מוצג, לוקח כמות גדולה של נוזל כדי לשפר את חיסול של התרופה.

שחרור טופס: טבליות של 12, 20, 30, 40 ו 50 חתיכות בחבילה לניהול אוראלי. אבקה להכנת השעיה בעל פה.

בעת בחירת Furadonin או Monural, יש לציין כי שתי התרופות יש מגוון רחב של פעילות, התוויות נגד ותגובות שליליות. במקרה זה, פורדונין משמש למספר גדול יותר של פתולוגיות. בעוד Monural נועדה לטיפול בתהליכים דלקתיים בדרכי השתן התחתונות. אנטיביוטיקה אחת יכולה להתמודד לחלוטין עם זיהומים, בעוד Furadonin מיועד לשימוש ארוך יותר.

Furamag או Monural

Furamag הוא עוד תרופה מקבוצת נגזרים nitrofuran. המרכיב הפעיל מכיל furazidin 25 או 50 מ"ג. יש לו זמינות ביולוגית גבוהה והוא יציב בסביבה החומצית של הקיבה, אינו משנה את ה- pH בשתן, אלא יוצר ריכוז מוגבר בכליות.

מנגנון הפעולה של התרופה מבוסס על עיכוב של סינתזה של חומצות גרעין של תאים חיידקיים. יש לו מגוון רחב של פעילות אנטיבקטריאלית. פעילים נגד מיקרואורגניזמים חיוביים של גרם ושלילי.

 • אינדיקציות לשימוש: מחלות זיהומיות שונות, פצעים ססגוניים, דלקת שלפוחית השתן, דלקת פרקים, זיהום בדרכי הנשימה, זיהומים באברי המין אצל נשים. כוויות, זיהום פצע, אלח דם, דלקת הלחמית. מניעת זיהומים במהלך פעולות אורולוגיות, צנתור וציטוסקופיה. ניתן להשתמש בפתולוגיות זיהומיות ודלקתיות בדרכי הנשימה: ברונכיטיס, דלקת ריאות, COPD.
 • שיטת היישום: בעל פה, מי שתייה. מבוגרים למנות 50-100 מ"ג 3 פעמים ביום, משך הטיפול הוא 7-10 ימים, המינון היומי המרבי של 600 מ"ג. עבור ילדים מ 1 עד 10 שנים, 5 מ"ג / ק"ג של משקל הגוף ליום הוא prescribed, חלוקת מנה שקיבלה לתוך כמה מנות. אם הילד שוקל יותר מ -30 ק"ג, אז לקחת 50 מ"ג 3 פעמים ביום.
 • תופעות לוואי: בחילה, הקאות, כאבי ראש, אנורקסיה, תגובות אלרגיות. עם טיפול ארוך טווח, יש צורך לשלוט על תפקוד הכליות והכבד.
 • התוויות נגד: רגישות יתר למרכיבי התרופה, מטופלים מתחת לחודש אחד של החיים, דלקת כבד צהבתית, פולינוריטיס, אי ספיקת כליות כרונית בשלב סופי. לא נעשה שימוש במהלך ההריון וההנקה.
 • מנת יתר: כאבי ראש, טינטון, חוסר תיאבון, תגובות אלרגיות. בתנאים חריפים, ההכנות antihistamamine enterosorbents, שטיפה קיבה מסומנים.

שחרור טופס: כמוסות עבור מתן אוראלי של 20 ו 50 מ"ג, 30 חתיכות לאריזה.

Monural ו Furamag יש מנגנון פעולה דומה, בעוד התרופה השנייה יכולה לשמש לטיפול בחולים בגיל הרך. למרות העובדה כי אנטיביוטיקה היא התווית לילדים מתחת לגיל 12, במבוגרים זה יעיל להתמודד עם הסימפטומים של דלקת שלפוחית השתן וחיידקים רק מנה אחת. בעוד התרנגולות המינימום מקבל furamaga - לפחות בשבוע.

Monural או suprax

Suprax הוא אנטיביוטיקה של הדור השלישי של הספלוספורין. בעל תכונות bactricidal ומכיל cefixime 200 או 400 מ"ג. התרופה מציגה מגוון רחב של פעולות נגד אירובי ואנאירובי חיובי גרם גרם שלילי מיקרואורגניזמים.

 • אינדיקציות לשימוש: זיהומים בדרכי השתן לא מסובכות, זיהום גונוקוקלי של השופכה וצוואר הרחם, דלקת אוזניים, דלקת הלוע, ברונכיטיס חריפה כרונית, דלקת שקדים, סינוסיטיס.
 • שיטת היישום: parenteral ו אוראלי. עבור חולים מעל גיל 12 עם משקל גוף של יותר מ 50 מ"ג, המינון היומי הוא 400 מ"ג, מחולק לשני מינונים. עבור ילדים מ 6 חודשים עד 12 שנים, ההשעיה של 8 מ"ג / ק"ג הוא prescribed 1 פעם ביום או 4 מ"ג / ק"ג כל 12 שעות. משך הטיפול תלוי בחומרת המחלה, ולכן הוא נקבע על ידי הרופא המטפל לכל חולה בנפרד.
 • תופעות לוואי: תגובות אלרגיות שונות, כאבי ראש וסחרחורת, טינטון. תפקוד כלייתי פגום, דלקת מפרקים interstitial. בחילות והקאות, סטומטיטיס, כאבי בטן, שלשולים, עצירות. לוקופניה, נויטרופניה, טרומבוציטופניה, דימום. טרנזינאזות בכבד, חנקן אוריאה. שטיפת קיבה, המודיאליזה ודיאליזה פריטונאלית אינם יעילים לטיפול.
 • התוויות נגד: חוסר סובלנות של פניצילין, חולים מתחת לגיל 6 חודשים. שימוש במהלך ההריון וההנקה אפשרי במקרה שבו התועלת הצפויה לאם גבוהה יותר מאשר הסיכונים הפוטנציאליים לעובר. עם זהירות קיצונית היא שנקבעה עבור אי ספיקת כליות, עבור חולים קשישים, קוליטיס בהיסטוריה.
 • מנת יתר: מתבטאת בתגובות שליליות מוגברות. טיפול סימפטומטי ותומך מסומן לטיפול. צריכה מומלצת של antihistamines, glucocorticoids, אמינים לחץ. המודיאליזה ודיאליזה פריטונאלית אינם יעילים.

שחרור טופס: השעיה 60 מ"ל לילדים; 200 ו 400 מ"ג כמוסות, 6 חתיכות לכל Pack; גרגירים להכנת ההשעיה בעל פה.

בעת השוואת תרופות Supraks ו Monural בטיפול בדלקת שלפוחית השתן, אנו יכולים להסיק כי השני הוא יעיל יותר ובטוח יותר. למרות העובדה כי שני המוצרים יש תכונות אנטיבקטריאלי, Supraks יש התוויות נגד ועוד תופעות לוואי רבות, וזה לא המקרה עם monurals.

Monural או Panzef

Pancf הוא אנטיביוטיקה ביתא-לקטאם מהקבוצה הפרמקולוגית של הקפאלוספורינים. התרופה מורכבת מ trihydrate cefixime ומרכיבים עזר. משפיע באופן יעיל על מיקרואורגניזמים פתוגנים, להרוס את הממברנה שלהם לשבש את הסינתזה שלה. הוא פעיל נגד streptococci פתוגניים, hemophilus, Coli, Proteus, Klebsiella, סלמונלה וחיידקים אחרים.

 • אינדיקציות לשימוש: דלקת שקדים, דלקת הגרון, דלקת הלוע, ברונכיטיס, דלקת הלוע, דלקת קרום המוח ומחלות זיהומיות / חיידקיות אחרות בדרכי הנשימה. זה יכול לשמש דלקת של האוזן התיכונה ואת דרכי השתן הנגרמת על ידי חיידקים רגישים לתרופה. יעיל עם זיבה לא מסובכת.
 • שיטת היישום: בעל פה, כדי להכין את ההשעיה, את התוכן של הבקבוק עם גרגירים מומסים ב 60 או 100 מ"ל של מים חמים. עבור ילדים עם משקל גוף נמוך מ 50 ק"ג, המינון מחושב על פי הפרמטרים הבאים: משקל מ 6 עד 12.5 מ"ג - 100 מ"ג ליום; 12.5-25 מ"ג - 200 מ"ג ליום; 25-50 מ"ג מ 300 עד 400 מ"ג. עבור מטופלים במשקל מעל 50 ק"ג, 400 מ"ג הוא prescrib. משך הטיפול הוא 7-19 ימים. טבליות נלקחים גם פה, 1 חתיכת (400 מ"ג) ליום.
 • תופעות לוואי: בחילה, הקאות, אנורקסיה, כאבי בטן, תגובות אלרגיות, רמות מוגברות של טרנזינות בכבד ובילירובין. במקרים נדירים, nephritis interstitial, glossitis, enterocolitis מפתחת. מנת יתר יש סימפטומים דומים, אבל בולט יותר. טיפול סימפטומטי.
 • התוויות נגד: אי סובלנות אישית כדי פניצילין, cephalosporins ו פניצילאמינים. השעיה היא לא prescribed לילדים עד 6 חודשים, ואת לוחות הברית עד 12 שנים. שימוש במהלך ההריון וההנקה אפשרי תחת אינדיקציות רפואיות קפדניות, תוך התחשבות בכל הסיכונים האפשריים.

שחרור טופס: טבליות לניהול אוראלי של 400 מ"ג, 6, 10, 720 ו 1000 חתיכות לאריזה. גרגירים להכנת ההשעיה בעל פה בצנצנות של 32 ו - 53 גרם עם כוס מדידה.

דלקת שלפוחית השתן מונוורלית בהשוואה לפאנסף ביטאה פעילות נגד מיקרואורגניזמים של גראם חיובי ושלילי. בעוד cephalosporin משפיע על זנים אחרים של חיידקים. על מנת לבחור איזה תרופה תהיה יעילה יותר בכל מקרה מסוים, בדיקת שתן צריכה להיבדק לקביעת הצומח החיידקי ורגישותו לאנטיביוטיקה.


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "אנלוגים למונוורל עם דלקת שלפוחית השתן" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.