^

בריאות

אמצעי הרגעה לילדים בגילאים שונים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מסיבות שונות, הרגישות של מערכת העצבים המרכזית בילדים של קבוצות גיל שונות ניתן לשפר, ותרופות הרגעה לילדים משמשות כדי לעזור לילד להיפטר חרדה מיותרת, חרדה, מתח, עצבנות, התקפי חרדה, קשיים בשינה. אבל כדי לקבוע את הנוכחות של הבעיה ולתת זה או זה הרגעה צריך נוירופתולוג הילד או פסיכונרולוג.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

אינדיקציות תרופות הרגעה לילדים

אנו מדגישים שוב: החלטות על שימוש בתרופות ואינדיקציות ספציפיות לשימוש בתרופות הרגעה לילדים מזוהות על ידי הרופאים לאחר בדיקה של הילד או המתבגר.

אם הפרעות נפשיות קשות, הפרעות אישיות (כולל ההמרה) hyperkinesis הכללית עולות הצורך להשתמש נוירולפטיות (תרופות אנטיפסיכוטיות), כדי להפחית את החרדה ואת ההתרגשות עצבה, כמו גם הפחתה של התקפים ולשפר שינה בשימוש כדורי הרגעה. לאורך הדרך, הרגעה לעכב את כל התגובות הפסיכומוטוריות, להירגע השרירים ולהפחית את ריכוז תשומת הלב. מתאים להרגעה ילדים עבור טיפול שיניים (פגישה חד פעמית לפני ביקור אצל רופא השיניים או אורתודנט), לאחר לחץ חמור; הם נקבעו לטיפול באפילפסיה, צורה ספסטית של שיתוק מוחין, הרטבה.

בין תרופות הרגעה יש קבוצה של חרדים, אשר, להקלה על המתח, התרגשות עצבים ספונטנית עולה פעילות מוטורית מוגברת, לא לשתק את המנוע הבסיסי פונקציות קוגניטיביות. ובמקרים מסוימים הם prescribed כמו תרופות הרגעה עבור ילדים היפראקטיביים עם הפרעת קשב וריכוז.

ברפואת ילדים מודרנית קיימת נטייה להשתמש בפסיכולפטיקה - תרופות הרגעה קלות יותר (תרופות הרגעה). בדרך כלל, זה הרגעה על עשבי תיבול לילדים.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13]

טופס שחרור

צורת השחרור שונה: טבליות וכמוסות לטיפול בעל פה, טבליות לזיהוי, טבליות תת-טבליות או גרגירים, טיפות, תערובות צמחים יבשות (להכנת מרתח) או שקיות מסננים להכנת תה פיטו.

שמות של תרופות הרגעה לילדים

אנו נותנים שמות של תרופות הרגעה לילדים, אשר בפועל הקליני נקבעו בשימוש לעתים קרובות ביותר.

תרופות הרגעה לילדים היפראקטיביים (עם הפרעת קשב וריכוז, את הקוד ב- ICD-10 - F90.0): סטרטרה (atomoxetine) mebicar (Mebiks, Adaptol) Pantokaltsin (סידן gopantenat, Pantogam) - לעזור לילדים להירגע ולהתמקד, הפעלת אזורי המוח האחראים על ריכוז תשומת הלב.

אמצעי הרגעה לילדים עד השנה: פרחים של בית מרקחת קמומיל (מרתח), Viburkol (פתיתי רקטלים).

אמצעי הרגעה לילדים מ 3 שנים: חליטות שורש ולריאן, Nervocheel (טבליות sublingual).

תרופות הרגעה אלטרנטיביות לילדים Valeriana officinalis (שורשים מרק קני שורש), קמומיל (תמיסת פרחים), חליטות מימיות ועלי מנטת decoctions, דשא officinalis מליסה (המליסה), זְנַב אֲרִי.

תרופת הרגעה טבעית לילדים: אוסף הרגעה מס '3.

מרגיע אמצעים עבור עשבי תיבול לילדים: Persen (Relaxil), מרגיע אוסף № 3.

תרופות הרגעה הומיאופתיות לילדים: קינדינורם (גרגירים), דורמיקינד (טבליות לטיפול בהפרעות חרדה והפרעות שינה אצל ילדים מתחת לגיל 6), Viburkol, Nervocheel.

trusted-source[14], [15], [16]

אמצעי הרגעה לילדים היפראקטיביים

הסקירה כוללת תרופות הרגעה כגון לילדים היפראקטיביים (עצבנות מלווה בעיות עם ריכוז תשומה ושימור), סטרטרה (atomoxetine) - קפסולות של 10, 18, 25, 40 ו 60 מ"ג עבור ילדים מעל 6 שנים; Mebikar (Adaptol) - טבליות של 300 ו 500 מ"ג לילדים מעל 12 שנים; Pantokaltsin (Calcium Gopantenate, Pantogam) - טבליות של 0.25 גרם לכל גיל. המאפיינים הפרמקולוגיים של תרופות אלה הם כדלקמן.

פרמקודינמיקה

פרמקודינמיקה של התרופה Stratter מבוססת על הכריכה של החומר הפעיל של הידרוכלוריד atomoxetine לחלבונים הנושאים את העברת הנוראדרנלין למערכת העצבים המרכזית. על ידי חסימת התחבורה של הורמון זה באמצעות חריצים presynaptic של נוירונים, atomoxetine מסייע להגדיל את הריכוז שלו, ואת רמת עצבנות נטייה יורדת.

Anxiolytic Mebikar מייצב את הממברנות של תאי עצב ומעשים adrenergic, מגרה את הקולטנים של הנוירוטרנסמיטר dopamine.

חומר נוירו-אקטיבי וסוכני cerebroprotective Pantokaltsin - gopantenat סידן - לנרמל את חילוף החומרים של גלוקוז וחומצות tricarboxylic ברקמת המוח מעכב את הפעולה של עצבית של חומצה גמא-aminobutyric (GABA). כתוצאה מכך, תהליך ביצוע הדחפים העצביים במערכת העצבים המרכזית מנורמל.

trusted-source[17], [18], [19], [20]

פרמקוקינטיקה

הפרמקוקינטיקה של התרופות הללו דומה ליכולתן להיספג בדרכי העיכול (לאחר מתן טבליות אוראלי) ולהתחבר לרמות שונות של חלבוני פלזמה. סטראטרה ומבייקר מתחילים לפעול לאחר 20 דקות, ופנטוקלטין - כשעה לאחר מכן. תרופות אלו אינן מתחלקות למטבוליטים, אינן מצטברות בגוף והן מופרשות דרך הכליות 36-48 שעות לאחר בליעה.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25], [26], [27]

מינון וניהול

המינון היומי של סטראטר נקבע מחישוב של 0.5 מ"ג לק"ג של משקל גוף עם ילד במשקל של עד 70 ק"ג (מחולק לשתי שיטות).

Mebikar priayetsya כדור אחד פעמיים ביום, המינון המקסימלי הוא 10 גרם ליום, את מהלך מרבי של טיפול - שלושה חודשים.

Pantocalcin מומלץ לקחת טבליה אחת (0.25 גרם) שלוש פעמים ביום; משך ההרשמה - מ -28 ימים ל -3 חודשים.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45], [46], [47]

התוויות נגד

סטרטרה - pheochromocytoma (גידול של מערכת נוירואנדוקריניים) Pantokaltsin - סובלנות תרכובות hopantenic mebicar חומצה - רגישות הפרט לחומר הפעיל (2,4,6,8-tetrametilglikolurilu) ובעיות בכליות.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

תופעות לוואי תרופות הרגעה לילדים

כאבי בטן - הפרעות במעי, אובדן תיאבון, נמנום, סחרחורת, קצב לב מוגבר;

Mebikar - דיספפסיה, הורדת לחץ דם וטמפרטורת הגוף;

Pantokaltsin - אורטיקריה, נמנום, כאבי ראש.

trusted-source[38], [39], [40]

מנת יתר

להתרסק במינונים גבוהים גורם טכיקרדיה, עוויתות, יובש בפה ותלמידים מורחבים. יש צורך לקחת sorbents ולשטוף את הבטן. Mebikar אין תסמינים של מנת יתר, עודף של המינון של Pantokaltsin באה לידי ביטוי בגידול תופעות לוואי.

trusted-source[48], [49], [50]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

התרופה המדוברת לא ניתן להשתמש בו זמנית עם בטא אדרנומימטיקה, תרופות נוגדות דיכאון טריציקליות, הרגעות בנזודיאזפינים וכל נוירופלטיקה.

trusted-source[51], [52], [53]

תנאי אחסון

תנאי האחסון של מוצרים רפואיים אלה נמצאים בטמפרטורת החדר.

trusted-source[54]

חיי מדף

חיי המדף של Stratter ו Mebikar הוא 4 שנים, Pantokaltsina הוא 3 שנים.

trusted-source[55], [56], [57], [58], [59], [60], [61]

מרגיע טבעי לילדים

מסכימים כי הרגעה הטובה ביותר לילדים היא תופעה טבעית, נותן, אבל לא לסבך את מצבו של הילד על ידי תופעות לוואי לא רצויות. אלה כוללים צמחי מרפא: שורשים וקני שורש של ולריאן officinalis, פרחים של קמומיל, עלים וקצות גבעולי מנתה, מזור של תרופות ו momwort.

פרמקודינמיקה. אפקט מרגיע של ולריאן מקל מורכבת של חומרים פעילים שמן שורשיה חיוני, הכולל valerenovaya ו sesquiterpenoids חומצה isovaleric (borneol, pinene ו camphene) bornilizovalerianat ו אלקלואיד izovaltrat אשר מנגנון הפעולה דומה לממוצע GABA אלפא retsetorami ואת הלשד המוארך .

בית המרקחת קמומיל נותן אפקט הרגעה קלה עקב ניאצין - חומצה ניקוטינית (ויטמין PP), אשר מפעיל את הסינתזה של סרוטונין ומסייע להפחית את ההתרגשות הנוירו-רפלקס מיותר. ומכילים תרכובות אזולן (chamazulene ו matricin) בפרחים לנרמל את העבודה של קרבים אצל תינוקות (בעיות אשר ברוב המקרים לגרום להם חרדה מוגברת התרגשות). רופאי ילדים ממליצים לתת לתינוקות שלושה חודשים של כפית מרק פעמיים ביום, לאחר שלושה חודשים - כפית קינוח.

מנתול, אשר שמן אתרי מנטה הוא עלה terpenoids ו פלבנואידים (הספרידין, eriotsitrin, 7-O-rutinoside) ערוצי מתח רגיש בלוק Na + ולהפחית את הפעילות של נוירונים שיכולים לגרות שרירים. גם מנטול יכול לשמש אפנן של קולטני חומצה גמא aminobutyric, מתן אפקט משכך כאבים ומשכך.

תכונות הרגעה של לימון Balm (לימון מנטה) נמצאים גם שמן אתרי שלה, אשר מכיל תרכובות טרפני (citral, citronellal, וכו '). אבל בחלק של momwort יש אלקלואידים L-stachydrin ו diterpenes leonurin, isoleururin, וכו 'אלה קשורים הפרמקודינמיקה של הצמח הזה כסם הרגעה יעיל hypotensive. פעולה על קולטנים של האנדותל כלי הדם ומעכבת את שחרורו של Ca2 + תאיים, אלקלואידים motherwort להפחית את הטון הגדילה את כלי הדם ואת קצב הלב.

תרופות הרגעה אלה ילדים צמחים, פרסי (Relax) מכיל ולריאן, המליסה מנטה, ואיסוף מרגיע №3 - למעט שורש ולריאן - כוללים זְנַב אֲרִי, אורגנו, תימין תלתן.

התוויות נגד לשימוש Percane - רגישות מוגברת עשבי תיבול, עבור התרופה בצורה של טבליות - גיל עד שלוש שנים, בצורה של כמוסות - ילדים מתחת לגיל 12.

אוסף המרגיע מספר 3 אינו משמש לילדים מתחת לגיל 12, עם חומציות מוגברת של הבטן, לחץ דם, מחלות דלקתיות של המעי.

תופעות לוואי של תרופות הרגעה על עשבי תיבול לילדים: ירידה בלחץ הדם, עייפות, נמנום, חריגות של מערכת העיכול (עצירות).

מינון וניהול: פרזן - שתי טבליות עד שלוש פעמים ביום; ילדים מתחת לגיל אחד. עירוי של אוסף עשבי תיבול מומלץ לתת לילדים 50-100 מ"ל פעמיים ביום.

מנת יתר פרסן ו עירוי מאוסף של עשבי תיבול יכול לגרום חולשה, בחילות, סחרחורת, רעד ידיים ותלמידים מורחבים.

אינטראקציות עם תרופות אחרות. הן פרסן והן קולטני הרגעה מס '3 אינם משולבים עם תרופות הרגעה אחרות. ו עירוי מאוסף של צמחי מרפא (בשל נוכחותו של momwort) משפר את הפעולה של גליקוזידים לבביים.

תרופות הומיאופתיות לילדים

פרמקודינמיקה של תרופות הרגעה הומיאופתיות בהוראות, ככלל, לא מוסבר.

אז הרכב של התרופה Kindinorm מכיל סידן hypophosphorosum, קליום זרחן, ולריאנה, Cuprum metallicum, Chamomilla, סטאפיסגריה.

מרכיבים של תרופה דורמיקינד: Cypripedium parviflorum (קטן בצבע סחלבים של נעל בית), מגנזיום גופרתי מלח ולריאן ואבץ (zincum isovalerianicum).

ויבורקול כולל נרות צ'מוילה רקוטיטה, בלדונה (אטרופה בלדונה), סודה וחומרים אחרים.

והמנגנון של הפעולה של Nervocheel התרופה לספק את הצמח עם הצתה מרירה, דיו דיונון, אשלגן ברומיד, חומצה זרחתית (מדולל), ולריאן ואבץ מלח.

פרמקוקינטיקה של תרופות הומיאופתיות אינם מתוארים בהוראות.

התוויות נגד: Kyndinorm - גיל פחות מ -12 חודשים; Dormickind הוא חסר לקטאז.

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של תרופות הרגעה הומיאופתיות כוללות תגובות אלרגיות דרמטולוגיות.

שיטת מינון ומנה. קינדינורם - ילדים מתחת לגיל חמש מומלץ לקחת 5 כדורים מתחת ללשון (שלוש פעמים ביום, חצי שעה לפני הארוחות), ילדים 5-12 שנים - 10 כדורי. תינוקות צריכים להיות מומסים במים רותחים.

ממש לפני הארוחות ניתנות טבליות דורמיקטין - יחידה אחת שלוש פעמים ביום.

תוספות Viburkol ניתן להשתמש במשך יום יומיים עד שלוש פעמים.

טבליות תת-טבעיות נרבושל לוקח 60 דקות לאחר אכילה, עבור 0.5-1 לוח.

נתונים על מנת יתר ועל האינטראקציה של תרופות אלה נעדרים.

חנות תרופות הרגעה הומיאופתית לילדים בטמפרטורת החדר, נרות Viburkol - במקום חשוך.

חיי מדף: Viburkol - 3 שנים, Kindinorm - 4 שנים, Dormikind ו Nervocheel - 5 שנים.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "אמצעי הרגעה לילדים בגילאים שונים" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.