Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

משחה עם אנטיביוטיקה

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

משחה אנטיביוטית היא מסוגלת בהצלחה למנוע ולמנוע זיהום של פני העור שנפגעו.

השימוש בסוכנים אנטי-מיקרוביאליים מודרניים לטיפול מקומי בפצעים יכול להאיץ משמעותית את קצב הריפוי ולסלק במהירות את התהליך הדלקתני החיצוני. 

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

אינדיקציות לשימוש במשחות עם אנטיביוטיקה

משחות עם רכיבים מיקרוביאליים משמשים לטיפול בפצעים ומשטחים מושפעים או נגועים אחרים. משחות אלה משמשות למטרות טיפוליות או מניעתיות עם הפתולוגיות הבאות:

  • מחלות זיהומיות של איברי הראייה (דלקת הלחמית החיידקית, קרטיטיס, דלקת פרקים, טרכומה, זיהום תעלת הדמעות או שק, קרנית העין);
  • פתולוגיה עור מוגלתית (furuncles, כדכד, אקנה), שחיקה טרופית, אקזמה, פצעי לחץ, כוויות או נגעים של עור Kholodova, עקיצות חרקים ובעלי חיים, השושנה;
  • דלקת אוטיטיס חריפה חיצונית;
  • סיבוכים חיידקיים לאחר ניתוח עיניים או פציעות עיניים.

פרמקודינמיקה ופרמקוקינטיקה של משחות עם אנטיביוטיקה

ככלל, משחות אנטיבקטריאלי הראשי יש מגוון רחב של השפעות על זנים חיידקיים. הם משפיעים לרעה אירובי ואנאירובי גרם שלילי וחיידקים חיוביים גרם, רוב streptococci ו staphylococci. אנטיביוטיקה יכולה להשפיע על תהליכים מטבוליים בדנ"א חיידקי, לעכב את gyre - DNA אנזים, אשר נמצא בתאי חיידקים ושולט על המבנה והפונקציונליות של ה- DNA. פעילות מיקרוביאלית עשויה לנבוע מחשיפה למיקרובי רנ"א ולפיתוח חלבונים חיידקיים.

תרופות אנטיבקטריאליות יעילות באופן סלקטיבי כנגד חיידקי המעי, הטיפוס והדיזנטריה, פרוטאטה.

החומרים הפעילים של משחות אנטימיקרוביאליות אינם חודרים מספיק דרך רקמות העור, ולכן אינם מבחינים באפקט הרטורטיבי שלו. משך האפקטיביות הטיפולית לאחר יישום יחיד יכול להימשך 10 שעות, אשר קובע את התדירות האופטימלית של שימוש בסמים 2-3 פעמים ביום. כמות היומית של יישומים טיפוליים גם תלוי בשלב של הפתולוגיה ואת חומרת נזק לרקמות.

מינון ומינהל

משחות אנטיביוטיות משמשות בכמויות קטנות, אשר, עם מחלות עיניים, ממוקמות באזור העפעף התחתון של העין החולה 3-4 פעמים ביום. כאשר משחה פתולוגיות העור מוחל על האזור המושפע של העור במינון אחד עד 1 גרם, אפשר להניח את המשחה תחת תחבושת דחיסה.

משך התרופה פותח על ידי הרופא על בסיס אישי: ככלל, את חומרת והיקף של הנגע, שיעור התחדשות רקמות נלקחים בחשבון.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

שמות של משחות המכילות אנטיביוטיקה

משחה Tetracycline הוא משחה נפוצה עם אנטיביוטיקה נגד דלקת רקמה. זה קיים בצורה של משחות עיניים או חיצונית (1-3%). הפעולה האנטיבקטריאלית של ציפרופלוקסאסין יכולה לעצור את הכפל של פתוגנים במחלות עיניים, בטיפול במחלות עור פוסטולריות וכיבים מורכבים ואקזמה. הוא ממוקם כמו משחה מעולה משעורה עם אנטיביוטיקה. הסוכן מוחל מספר פעמים ביום עד למחלה לחלוטין לרפא.

משחה Terramycin - מכיל oxytetracycline, קרוב תכונות עם משחה tetracycline. מדכאת את הפיתוח של מגוון רחב של חיידקים חיוביים גראם וחיוביים, המשמשת לטיפול בפצעים נגועים, כולל טראומטית וכירורגית (שחיקה, שריטות, נקבים). תכונה מיוחדת של התרופה היא היכולת לצבור את ההשפעות שלה בתוך שבוע מרגע יישום יחיד.

משחה אריתרומיצין - משחה אנטי-בקטריאלית של מאקראוליד, המשמשת לטיפול בנגעים זיהומיים של העיניים, העור והריריות הריריות, פצעי לחץ וגבייה (הזנה) של רקמות, כוויות. התרופה כמעט ואין תופעות לוואי, זה יכול לשמש אצל קשישים וחולים.

משחה Polymyxin (Polymyxin M סולפט) הוא משחה אנטיבקטריאלית כי מדכא את הצמיחה של חיידקים מעיים ו dysenteric, Pseudomonas aeruginosa. כאשר מוחל חיצונית, אין לו השפעה רעילה. זה לא משמש לטיפול פרוטא, mycobacteria וזיהומים פטרייתיים. משחה זו היא בדרך כלל prescribed כטיפול מורכב עם תכשירים אחרים מיקרוביאלית של שימוש פנימי. משך הטיפול נקבע בנפרד, והוא בדרך כלל 7-10 ימים.

משחה לבומיקול הוא משחה עם אנטיביוטיקה עבור פצעים, כיבים trophic, מחלות עור דלקתיות pustular. ניתן להשתמש נגעים לשרוף של II או III תואר. Levomekol משלב את הפעולה של chloramphenicol סוכן אנטיבקטריאלי ו immunostimulant methyluracil, המאפשרת טיפול מורכב יותר של הפתולוגיה. משחה הוא ספוג עם מגבונים סטריליים, אשר מוזרקים מכן לתוך הפצע טרום לנקות, פעם ביום. שימוש ארוך טווח של התרופה אינו מומלץ בשל האפשרות של ספיגת התרופה לדם.

Bactroban - משחה באף עם אנטיביוטיקה, יש פעילות מיקרוביאלית משמעותית ביחס לצומח staphylococcal, בפרט, זנים עמידים methicillin. המרכיב העיקרי הוא mupirocin, סוכן אנטיבקטריאלי של מגוון רחב של אפקטים. משחה משמש לטיפול פתולוגיות זיהומיות של חלל האף. משחה מוזרק לתוך מעברים האף פינה 2 פעמים ביום, הימנעות ממגע עם רירית העין. משך הטיפול הוא 5-7 ימים בממוצע.

Gentaksan הוא משחה אנטיביוטית לריפוי פצעים, ג 'נסיס שונים מיקום, כולל פצעים כירורגיים נגועים (ספורציה, אבצס). Gentaksan הוכיח את עצמו היטב כסוכן טיפול יעיל עבור כוויות, bedores, תהליכי התחדשות על רקע התנאים החיסוניים, מחלת קרינה, הפרעות מטבוליות. התרופה מוחלת תחת התחבושת 1-2 פעמים ביום, בהדרגה להפחית את המינון. יישום יחיד מאפשר את היישום של 10-12 גרם של משחה.

Oflokain הוא משחה אנטיביוטית לעור, המשלבת את הפעולה של תרופה אנטי-חיידקית fluorquinololone ofloxacin ואת ההרדמה המקומית של לידוקאין. Oflokain משמש לטיפול במחלות עור דלקתיות וסוללות, כדי למנוע תהליכים בתהליכים פצעים בגוף, הפרעות טרופיות בעור. הסוכן מוחל 1-2 פעמים ביום עד 2 פעמים בשבוע, בהתאם אינדיקציות קליניות. המינון של התרופה נקבע על ידי הרופא, בהתאם למידת נזק העור ואת נוכחותם של פריקה סוערת.

Baneocin - משחה טיפולית מתוך שחין עם אנטיביוטיקה. משחה מכילה שילוב של זוג אנטיביוטיקה bacitracin ו- banercine, שיש להם פעילות מיקרוביאלית שונה ומשלימים זה את זה. התרופה יעילה בטיפול אימפטיגו, furunculosis, carbunculosis, folliculitis, כיבים של זיעה בלוטות החלב, pyoderma. Baneocin משמש גם משחה אנטיביוטית לילדים: ככלי מניעתי נגעים טבוריים זיהומיות, כמו גם עבור זיהום של העור של הילד עקב אי ציות לכללי היגיינה הילד. בילדים, משחה ניתן להשתמש כדי לטפל באותן מחלות כמו אצל מבוגרים חולים.

"Fastin" - משמש משחה עם אנטיביוטיקה וחיטוי לטיפול כוויות האחרונות, נגעים דלקתיים ססגוניים של העור. מכיל בהרכבו הכנה מיקרוביאלית של סינתומיצין ו furacilin חיטוי. הסוכן מוחל על מגבונים סטריליים ומוחל על פני העור הנגועים. ההלבשה משתנה לאחר 6-7 ימים, על פי האינדיקציות.

Levosin הוא המשחה האנטיביוטית הטובה ביותר המשמשת לטיפול בתהליך סדיר בפצעים בשלב הראשון של ההדבקה. מכיל תרופות אנטיבקטריאליות levomitsetin, sulfadimethoxin אנטי דלקתי, immunostimulator methyluracil ו trimecaine הרדמה. הודות לשילוב של תרופות אלה, אנטי מיקרוביאלית, אנטי דלקתיים פעולה משכך כאבים של המשחה מושגת. המדיום הוא ספוג עם מגבונים סטריליים או turuns, אשר מוצגים מכן לתוך הפצע או להחיל על משטח הפצע; לפעמים להחיל את המבוא של התרופה עם מזרק ישירות לתוך חלל סגול, מראש לחימום משחה לטמפרטורת הגוף האנושי.

Metrogil הוא משחה ג 'ל יעיל עבור אקנה עם אנטיביוטיקה, הכנה של imidazole. יש antiprotozoal ו אנטימיקרובי פעולה, היא יעילה עבור אקנה, בפרט, לילדים בשלב ההתבגרות. יישום נוסף של המשחה הוא הטיפול בסדקים אנאליים בטחורים, טיפול בדקוביטוס, פתולוגיות כיב בסוכרת או דליות של הגפיים התחתונות. הסוכן מוחל בשכבה דקה בבקרים ובלילה, משפשף בעדינות את האזור הנגוע של העור.

Clenzite C - משמש כהכנה חיצונית לטיפול בהתפרצויות אקנה. חומר פעיל - adapalene - מנרמל את התהליכים של keratinization של העור, מונע היווצרות של microcosodes. המוצר מוחל אך ורק על עור נקי, ניזוק, אשר אינו מכיל פצעים ושריטות, 1-2 פעמים ביום. משך הטיפול והמשטר נקבע על ידי רופא עור על פי הסימנים, טיפול סטנדרטי יכול להימשך עד חודשיים. במהלך תקופת הטיפול, התרופה צריכה להימנע מחשיפה לאור השמש על העור להיות מטופלים.

Isotrexin הוא משחה ג'ל אנטיבקטריאלי המכיל isotretinoin ו erythromycin. התרופה נרשמת לטיפול תרופתי של צורות דלקתיות ולא דלקתיות של אקנה (אקנה צעיר). אין להשתמש בנשים בהריון ובילדים. התרופה מעכב את הפעילות של בלוטות החלב, מפחית את חומרת התהליך הדלקתי. משחה ניתן ליישם תחת איפור, 1-2 פעמים ביום. מהלך הטיפול יכול להימשך עד חודשיים.

Dalatsin - משחה-נגזרות אנטיביוטיקה linkomycin, משמש גינקולוגיה לטיפול דלקת הנרתיק זיהומיות. התרופה פועלת על cocci חיובי גרם, mycoplasma, actinomycetes ו anaerobic שאינם נבגים חיידקים להרכיב. משחה מוכנס בדרך כלל לתוך הנרתיק עם שיטת היישום, כמות אחת של 5 גרם משך הטיפול הוא 3 ימים. האפשרות להשתמש במשחה במהלך ההריון נקבע על ידי הרופא על אינדיקציות אינדיווידואליות.

Fusiderm הוא משחה אנטיבקטריאלית המשמש paronychia, erythrasis, רוזצאה, sycosis, דרמטיטיס זיהומיות. החומר הפעיל הוא חומצה fusidic, אשר מסוגל לעכב את הסינתזה של חלבונים של תאים חיידקיים. במינונים קטנים, משחה מעשים bacteriostatically, ובמינון גדול יש פעולה bactricidal. זה מראה פעילות גבוהה ביחס corynebacteria, maningococci, staphylococci. משחה Fusiderm B - תרופה דומה עם תוספת של betamethasone, אשר משפר את ההשפעה אנטי דלקתית אנטיאלרגי של התרופה. הסוכן משמש כל 8 שעות במשך 1-2 שבועות.

Sanguirythrin - משחה 1% עם אנטיביוטיקה נגד streptoderma, pyoderma, נגעים dermatomycosis, פריודונטל ו stomatitis אפיתוס. הוא פעיל נגד חיידקים חיוביים של גרם וחיידקים של גראם, שמרים כמו פטריות מיסליות. משחה משמש 1-2 פעמים ביום במשך 1-2 ימים.

Synthomycin - משחה עם אנטיביוטיקה נגד staphylococcus, בספקטרום של פעולה זה לא שונה levomycetin, מתייחס תרופות מיקרוביאלית ו antiparasitic. בטיפול בפצעים, משחה מוחל שכבה דקה פעם ביום; כאשר טיפול לשרוף משמש פעם 2-3 ימים; עם משחה זיהום העור מוחל ללא תחבושת עד 2 פעמים ביום. המינון של התרופה נקבע על ידי הרופא בהתאם לגודל של השטח המושפע.

Neomycin, neosporin - משחות עין bactricidal עם אנטיביוטיקה, משמשים דלקת הלחמית, דלקת הקרנית של העין, ושאר זיהומים חיידקים העין. מנה בודדת של משחה 0.5% לא צריך להיות יותר מ 30-50 גרם, ו 2% של משחה - לא יותר מ 10 גרם; המינון היומי המרבי הוא 100 גרם ו 20 גרם, בהתאמה.

משחה - משחה הורמונלית עם אנטיביוטיקה, מכיל הידרוקורטיזון (הורמון של קליפת האדרנל) ואוקסיטטרציקלין (אנטיביוטיקה טטרציקלית). הכנה מורכבת עם אנטי דלקתיות, antiallergic פעולה חיידקית. משחה זו משמשת לטיפול בזיהומים כרוניים של העור, נגעים נוירואלרגיים, dermatoses מגע, erysipelas, שינויים radiotherapeutic העור.

Akriderm Genta - משחה קרם, המשלב בהרכב שלה glamocorticosteroid betamethasone ו aminoglycoside genamycin אנטיביוטי. הפעולה של התרופה נועדה לחסל סימנים של דלקת, אלרגיה, זיהום, גירוד ונפיחות של רקמות העור. הוא משמש באופן פעיל לטיפול באטופיק, אלרגיות ופשטות (כולל נגועות שנייה), אקזמטיות ופסוריאטיות, מניעה פשוטה, תגובת עור לקרינה אולטרה-סגולה. משך הטיפול המשחה הוא בדרך כלל 3-4 שבועות.

Pimafukort - משחה glucocorticoid אנטיבקטריאלי, שהוא מורכב של חומרים פעילים natamycin, neomycin ו hydrocortisone. משלבת פעילות אנטי-מיקרוביאלית, אנטי-פטרייתית, אנטי-ספירית ואנטי-בקטריאלית: מעכבת את התפתחותן של זיהומים סטפילוקוקאליים, אנטרווקוקליים ופרוטוזואליים. משחה ניתן להשתמש עבור otomycosis זיהומיות שטחית ודרמטוזיס (כולל פטרייתיים ופוסטולרית). התרופה יכולה לשמש בילדות, החל משנה אחת.

שימוש משחות עם אנטיביוטיקה במהלך ההריון

בקשר עם היעדר מעשי של אפקט resorptive של משחות אנטיבקטריאליות, השימוש שלהם במהלך ההריון מותר. עם זאת, משך השימוש של צורות מינון כזה צריך להיות לטווח קצר, עם שימוש באזורים קטנים של משטחי העור. השימוש בתרופות, כולל משחות, במהלך תקופת ההיריון צריך להיות מוסכם עם הרופא.

התוויות נגד שימוש משחות עם אנטיביוטיקה

התווית נגד העיקרית לשימוש משחות אנטיביוטיקה היא נטייה של הגוף של המטופל כדי גילויי אלרגיות בתגובה על כל אחד המרכיבים של החומר התרופה. הסבירות לרגישות יתר לתרופות אנטי-מיקרוביאליות מאיימת על התפתחות של סיבוכים חמורים, במיוחד תגובה אנפילקטית ואנגיואדמה. בזהירות יש לרשום משחות אנטיבקטריאליות לילדים עד גיל 8.

אין לרשום משחות אנטיבקטריאליות עם שחפת עורית, תצורות ממאירות ותנאי עור טרום סרטניים, מיקוסים, נגעים בעור ויראלי (פריחות הרפטיות, אבעבועות רוח).

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

תופעות לוואי של משחות עם אנטיביוטיקה

יישום מקומי של התרופה מקטין באופן משמעותי את האפשרות לפתח תופעות לוואי, שכן קליטת חומר תרופתי לדם הוא זניח. כנראה התפתחות של תופעות אלרגיות מקומיות בנוכחות רגישות מוגברת של הגוף לאנטיביוטיקה. זה יכול להתבטא כמו פריחה papular או erythematous, אורטיקריה, רגישות יתר של תיקוני עור בודדים קרניים אולטרה סגולות (כוויות שמש מוגזמות). אם משחות משמשות באזור העין, אפשר ליצור דלקת הלחמית של אטיולוגיה אלרגית, hyperamia עפעף, lachrymation. עם התפתחות של תופעות לוואי כאלה, מומלץ להשתמש בתרופה.

מנת יתר

מקרים של מינון יתר עם סוכנים מקומיים אינם צפויים. אם יש סימפטומים חשודים בצורה של בחילה, הפרעות דיספטיות, תופעות עור, תסמינים של אלרגיה, אתה בהחלט צריך להפסיק להשתמש במשחה להתייעץ עם רופא לקבלת ייעוץ.

לא היו מקרים של התמכרות לסמים.

אינטראקציות של משחות עם אנטיביוטיקה עם תרופות אחרות

אינטראקציה קלינית חשובה של משחות אנטיביוטיות עם חומרים מרפא אחרים לא נצפתה.

תנאי לאחסון משחות עם אנטיביוטיקה

משחות אנטיבקטריאליות יש לאחסן במקום חשוך בטמפרטורה של 20-24 C. אל תחמם את התרופה להקפיא אותו, להגן עליו מפני נזק חיצוני. ההכנות צריכות להיות מאוחסנות במקומות קשים לילדים.

חיי מדף של משחות מ 2 עד 3 שנים, לאחר פתיחת החבילה או צינור, התרופה יש להשתמש בתוך חודשיים.

מדי שנה, רק במדינה שלנו מיליוני חולים עם פצעים, תהליכים שופע, כיבים trophic רשומים. משחה אנטיביוטית עושה ריפוי הפצע המקומי יעיל יותר ומוצלח, ובכך מקטין באופן משמעותי את משך השהייה של חולים בבית החולים.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "משחה עם אנטיביוטיקה" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.