Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מדידת לחץ דם: אלגוריתם, נורמה

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

לחץ עורקי הוא לחץ הדם על קירות כלי הדם. לחץ זה הוא קצת פחות כלי פריפריאליים, קטנים יותר. זה משתנה בגלל הפונקציה התכווצות של הלב. בתקופת הסיסטולה, כאשר גל הדופק עולה, לחץ גבוה, מקסימלי או סיסטולי נקבע; במהלך הדיאסטולה, כאשר גל הדופק נופל, הלחץ יורד, הלחץ הדיאסטולי או המינימלי. ההבדל בין הלחץ המקסימלי למינימום נקרא לחץ הדופק. לחץ הדם יכול להיות מוערך באופן גס על ידי מתח הדופק: ככל שהמתח גבוה יותר, לחץ הדם גבוה יותר.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

למי לפנות?

כיצד למדוד לחץ דם?

לחץ הדם ניתן לקבוע בצורה מדויקת ביותר על ידי שיטה עקובה מדם, על ידי הוספת מחט מחובר אל המונומטר ישירות לתוך כלי השיט. בפועל, לחץ הדם נקבע בדרך כלל בעזרתו של מנגנון ריבה-רוצ'י עם האזנה סימולטנית  בפוסות האולנריות של גווני קורוטקוב. ס 'Riva-Rocchi בשנת 1896 תיאר את המכשיר המשמש כיום למדידת לחץ הדם, כולל מאנומטר כספית ושרוול. הרוסי הרופא ניקולאי סרגייביץ 'Korotkov בסנט פטרבורג בשנת 1905 הציע שיטה למדידת לחץ דם עם האכלה באמצעות מנגנון Riva-Rocchi.

שיטה זו הוכח על ידי NS Korotkov בניסויים על כלבים. עורק iliac שהוקצה ו לומד את זרימת הדם בהם בעת החלת השרוול בעת האזנה כלי מתחת השרוול ברמה אחרת של לחץ בו. בה בעת נשמעו אותם קולות ובאותו סדר של אותו אדם באותם תנאים. שיטה זו משמשת למדידת לחץ הדם היום.

חפירה של לפחות 12 ס"מ מוצבת על אמת היד, שאליה נשפך האוויר. הגדל בהדרגה את לחץ האוויר בשרוול עד לרגע שבו הוא מתחיל לחרוג מהלחץ בעורק הברך. כתוצאה מכך, הפעימה בעורק הברךלי מפסיקה. על ידי שחרור האוויר מן השרוול והורדת הלחץ מתחת לרמה הסיסטולית, אנו משחזרים את זרימת הדם בעורק הברךאלי, אשר יכול להיות מוקלט מישוש על העורק הרדיאלי. השרוול מחובר Rocci-ריבה מנומטר הכספית או מכויל במיוחד מד באביב עבורו אנו מעריכים את ערך לחץ השרוול, ולכן יכול להעריך את הערך של הלחץ הסיסטולי בקביעת הדופק.

הישג חשוב שסיפק לא רק את המדידה של לחץ סיסטולי, אלא גם לחץ דם דיאסטולי, היה בשיטה ערמונית שנתגלו על ידי NS Korotkov. זה מורכב מכך שכאשר הלחץ בשרוול יורד, הרופא שומע בו זמנית את הצלילים המופיעים בעורק הברך. כאשר הלחץ בשרוול יורד מעט מתחת ללחץ הסיסטולי, הטונים מתחילים להישמע על עורק הברך (שלב I של צלילים), המראה של אשר מזוהה עם התנודות של קיר רגוע של כלי דם עורק ריק.

עם ירידה נוספת בלחץ השרוול והאזנה לעורק הבריכה, השלב הראשון מוחלף על ידי השלב השני של הרעש, ואז הצלילים (שלב III) מופיעים מחדש. יתר על כן, אלה הצלילים המבריקים של השלב השלישי פתאום להיות חלש בקרוב להפסיק (שלב IV).

המעבר מגוונים חזקים לשקטים, כלומר משלב III עד IV, או היחלשות מהירה של עוצמת הקול, מתאים ללחץ הדיאסטולי.

לחץ עורקי נמדד במילימטרים של כספית. הלחץ הסיסטולי הרגיל (המרבי) נע בין 100-140 מ"מ כספית. אמנות. הלחץ הדיאסטולי (המינימלי) הוא 60-80 מ"מ כספית. אמנות. בנוסף, יש מושג על לחץ העורקים הממוצע. זהו לחץ העורקים, אשר ללא פעימה יכול לספק תנועת הדם במערכת כלי הדם באותו שיעור. הערך של לחץ הדם הממוצע מחושב לפי הנוסחה: Р ср. P = דיאסט. + 1/2 p הדופק.

בעת מדידת לחץ הדם, מנגנון Riva-Rocchi מוגדר כך שאפס החלוקה של מד הלחץ הוא ברמה של העורק הנבדק.

בתנאים נורמליים, אצל אדם בריא, לחץ הדם נתון לתנודות משמעותיות. נכון לעכשיו, יש את האפשרות של ניטור ניטור של לחץ דם (סיסטולי ודיאסטולי) במשך שעות ואפילו ימים. הנתונים הנמוכים ביותר של לחץ דם נצפים בלילה. הגידול בלחץ ניכר במאמץ פיזי, לחץ נפשי, לאחר אכילה, במיוחד גירוי משקאות, כגון תה חזק, קפה, ולאחר שתיית אלכוהול ועישון מוגזם. לכן, חשוב למדוד את לחץ הדם בנושא שנמצא במצב של מנוחה מרבית. לחץ הדם הנמוך ביותר נרשם בבוקר, על בטן ריקה, בזמן שהייתו במיטה, מיד אחרי השינה. לחץ זה נקרא בסיסי, או בסיסי. לחץ עורקי נמדד גם על הרגליים. בשביל זה, השרוול ממוקם על הירך ואת הטונים של Korotkov נשמעים fossa popliteal. בדרך כלל, לחץ העורקים על הרגליים הוא 10 מ"מ גבוה יותר מאשר על הזרועות. בחולים עם coarctation של אבי העורקים עם לחץ גבוה על הידיים, הלחץ על הרגליים נמוך משמעותית, אשר הוא בעל משמעות אבחון. מדדים מעוותים של לחץ דם ניתן להשיג עם רוחב שנבחר (כלומר, צר יותר) של השרוול של מד לחץ הדם. השרוול צריך להיות רחב יותר כאשר מודדים לחץ על אנשים שמנים.

מומלץ למדוד לחץ עורקי הן במצב נוטה עומד; עם נטייה ללחץ דם אורתוסטטי (ירידה בלחץ במצב העמידה).

כאשר אתה שואף, לחץ הדם שלך יורדת מעט, בדרך כלל בתוך 10 מ"מ כספית. אמנות. בתנאים כאלה כמו טמפונדה לב בחולים עם דלקת הלבנה, ירידה בלחץ השראה עולה על 10 מ"מ כספית. אמנות.

בעת מדידת לחץ הדם, מומלץ להפחית במהירות את הלחץ השרוול, כמו נתונים מדויקים יותר ניתן להשיג. מומלץ למדוד את הלחץ על שתי הידיים. במקרה זה, הבדלים קטנים אינם קשורים בדרך כלל להפרש האמיתי הרגיל בלחץ, אלא לשונות הזמן של מדדים אלה. כמו כן יש לזכור כי בתקופה שבין סיסטולה לבין diastole רגע אפשרי כאשר הצלילים נעלמים לחלוטין. בהקשר זה, הערכה לא נכונה של הלחץ הסיסטולי האמיתי אפשרי. זה בדרך כלל מספיק כדי למדוד את לחץ הדם עם דיוק של 5 מ"מ כספית. למרות שחלק מעדיפים לעשות זאת בתוך 3 מ"מ של Hg. אמנות. אצל כמה אנשים בריאים, צלילים של IV-V בקושי נקבעים עד שהלחץ בשרוול יורד לאפס, אשר יש לקחת בחשבון בעת רישום הרגע של ירידה חדה בקול רם של גוונים המתאימים לרמת הלחץ הדיאסטולי.

אינדיקטורים ללחץ דם תקין ובפתולוגיה

כמות לחץ הדם תלויה בתפוקת הלב ובכמות הדקה של הלב, שבה הוא מגביר, וגם במצב של כלי ההיקפי, כלומר ההתנגדות הפריפריאלית הכוללת. עם נטייה לעווית נרחבת של כלי היקפיים או הרחבת מספיק של arterioles עם עלייה בתפקוד הלב, יש עלייה בלחץ הדם. הנטייה להגדיל את תפוקת הלב מתרחשת בדרך כלל כאשר כמות הדם עולה.

לחץ דם גבוה הוא ציין יתר לחץ דם, מחלת כליות ( glomerulonephritis, pyelonephritis, וכו '), מחלות של המערכת האנדוקרינית. אפשר להגדיל רק לחץ סיסטולי, למשל, עם מצב לב כמו כשל שסתום אבי העורקים, thyrotoxicosis.

עלייה בלחץ הדיאסטולי, אשר במידה רבה יותר משקפת את מצב המיטה ההיקפית של כלי הדם, ההתנגדות הפריפריאלית הכוללת, בעלת משמעות קלינית גדולה בהרבה.

לחץ דם מופחת הוא ציין עם מה שנקרא לחץ דם אורתוסטטי (המעבר משקר לעמוד), כמה מחלות אנדוקריניות ( מחלת אדיסון ). ביטוי חשוב של זעזוע באוטם שריר הלב, טראומה קשה, אנפילקסיס, זיהום, אובדן דם מבוטא לחץ דם. זה בדרך כלל מבוסס על ירידה משמעותית בכמות הדם במחזור וירידה בתפקוד הלב. במקרה זה, ההתנגדות כלי הדם ההיקפי יכול להיות אפילו גדל, אבל לא במידה שהיא מספקת לחץ דם נורמלי.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.