^

בריאות

מבחן אדיס-קובסקי

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

המבחן אדיס-קקובסקי הוא דרך ישנה מאוד אך יעילה למנות את מספר תאי הדם האדומים - אריתרוציטים, כמו גם לויקוציטים, צילינדרים ("התמזגו" באלמנטים של חלבונים) בשתן.

מהי מטרתו של מחקר כזה כמו מבחן אדיס-קקובסקי?

מחלות רבות יש צורה סמויה, ואדם לעתים קרובות לא שם לב לסימפטומים המאיימים, חווה רק חולשה קלה. כל מחלה סמויה הקשורה לכליות ולדרכי השתן דורשת אבחנה זהירה, הכוללת באופן שגרתי את שיטות ספירת תרכובות החלבון, אלמנטים בצורת השתן. מבחן אדיס-קקובסקי דומה מאוד לניתוח אחר - הבדיקה של Nechiporenko, אבל הנתונים מחושבים מהחומר שנאסף ליום. במהלך תקופה זו, אתה יכול לראות את הדינמיקה יותר מדויק לקבוע מה יותר בסחף של שתן - אריתרוציטים או לויקוציטים.

ההיסטוריה של התפתחות השיטה היא מעניינת כי בשנת 1910 הציע הרופא המפורסם של זמן זה, Kakovsky אנטון Fomich, שיטה יעילה לאבחון דלקת כליה.

Kakovsky לאורך הקריירה המקצועית שלו ביקש למצוא שיטות יעילות באמת לטיפול nephropathology. כמטפל מנוסה, הוא הציע לספור את מספר אלמנטים בצורת השתן שנאסף יש צורך לאורך כל היום, החל בשעות הבוקר המוקדמות.

ספירה חלקית זו נתנה מידע מפורט ומדויק יותר על יישוב התאים. כפי שקורה לעתים קרובות, בערך באותו זמן בצד השני של כדור הארץ, האמריקאי אדיס גם ניסויים עם ניתוח שתן. וב- 1925, כשהשתמש בשיטת קקובסקי כבסיס, הוא שיפר אותה קצת. מאז החלה המעבדה ללמוד את החומר שנאסף לא ליום, אלא ליום. עמיתים לא החלו את הקרב על עץ הדקל, כי זה היה אירוע אבחון יעיל. ומאז שיטה זו באה להיקרא שם כפול, כלומר מבחן אדיס- Kakovski. נראה שאדיס הוצבה לראשונה לפי האלפבית, ולא בעקבות הכרונולוגיה של התפתחות המתודולוגיה.

כיצד נערך מבחן אדיס-קקובסקי?

השתן צריך להיות שנאספו בתוך יום, לעתים קרובות יותר זה נעשה תוך עשר שעות. משקה שופע לא מומלץ, השימוש בנוזל נשאר רגיל. התנאי היחיד שמוצג לפני המטופל הוא, אם אפשר, לא להשתין בלילה. המבחן אדיס-קקובסקי מניח מחקר חלקי של החומר, כלומר, לקחת שתן מבודד בתוך 10-15 דקות. בדרך כלל, כ -4 מיליון תאי הגנה לבנים של דם - לויקוציטים, לא יותר מ -2 מיליון אדומים - של אריתרוציטים וכ -20,000 תרכובות - של צילינדרים צריכים להתבלט עם שתן ביום. אם את גבולות הנורמה הם חריגה על ידי אחד הקטגוריות שלהם של תאים אחידים, זה מסמן על מחלות כליות או מחלות זיהומיות של מערכת השתן.

מבחן Addis-Kakovsky מסייע גם לזהות את השכיחות של אריתרוציטים או לויקוציטים במשקעים. אם התאים הלבנים חרגו מהגבולות הרגילים, סביר להניח שזו עדות לפילאונפריטיס. לוקוציטים מגיעים לפעמים לשישה מיליון, וזה כבר סוג רציני של זיהום חיידקי. אריתרוציטים, אשר "לחצות" את גבולות הנורמלי, לדבר על glomerulonephritis, במקרים כאלה כדוריות דם אדומות יכול להגיע 5 מיליון דולר.

המבחן אדיס-קקובסקי הוא שיטה שנבחנו על ידי מאה שלמה ומעולם לא הורשה על ידי רופאים, שיטה זו סייעה לפני וממשיכה לסייע בניסוח של אבחנה מדויקת.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.