^

בריאות

מדגם של Nechiporenko

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נייצ'יפורנקו המשפט הוא אחת הדרכים לקבוע את המחלה הדלקתית של מערכת גניטורינרי וכליות. כמעט כל צורות כרוניות, ואף יותר חריפה של מחלות כאלה מציעים שיטה כגון מבחן Nechiporenko.

טכניקה זו פותחה על ידי מדען מצטיין, מנתח, אורולוג Nechiporenko אלכסנדר זכרוביץ '. כרופא Nechiporenko הפך מפורסם בקשר עם פעולות מוצלחות הקשורות כליות מערכת גניטורינרי.

כמעט כל חייו Nechiporenko למד סרטן של איברי השתן, ו pyelonephritis. יתר על כן, הוא הציג לתוך פרקטיקה קלינית שיטה יעילה של אבחנה של אלמנטים נוצרו שתן - ניסיון של nechyporenko, רפואת אלכסנדר ז מועצות בפעם הראשונה בהיסטוריה שנערכה כריתת שלפוחית (הסרה מלאה של ציסטות או גידולים) בשלפוחית, ואחריו פציעת כריתה "עיוורת" תפירה.

מדוע נעשה מבחן Nechiporenko?

מטרת הניתוח היא פשוטה - בהקדם האפשרי ובמידת האפשר לאיתור פתולוגיות כליות אפשריות ולהתחיל בטיפול יעיל. בדיוק כמו מדגם אדיס - Kakovskogo בבית השיטה nechyporenko מאפשר להראות את מספר תאי הדם הלבנים נורמלי - תאי דם לבנים, תאי דם אדומים וחלבון בשתן של תרכובות, ולכן מדויק יותר לאבחן פתולוגיה כליות. הבדיקה Nechiporenko מספק מפורט יותר, בהשוואה הכללית, שתן סטנדרטי, תיאור של משקעים. במחקר אנליטי כללי, אלמנטים אחידים הם לעתים קרובות לא גלוי עקב ענן של שתן ורבייה של חיידקים בו.

בדיקת Nechiporenko היא שיטה פשוטה מאוד ובמחיר סביר שקובע את כמות התרכובות הבולטות ביותר כמות קטנה של חומר - שתן.

לפעמים המטופל אינו מסוגל לקחת דגימות בשיטות אחרות בגלל קושי במתן שתן. לאחר מכן ניתוח פשוט - הבדיקה Nechiporenko יכול להיות הראשי, לאחר ניתוח כללי, מידע מעודן בזמן, עבור הרופא, וגם לספק הזדמנות לפתח תוכנית לאבחון מקיפה נוספת.

כיצד מבוצעת הבדיקה Nechiporenko?

חומר למחקר מעבדה נלקח בכל עת של היום או הלילה. תקן לניתוח הוא הדגימה של החלק הממוצע, בדרך כלל בבוקר. המטופל אוספת את החומר באופן עצמאי במיכל נקי מיוחד, לאחר שביצע בעבר נהלים היגייניים. לפעמים, על פי הסימנים, השתן יכול להילקח על ידי קטטר.

מה יכול להעיד על Nechiporenko?

כמו בשיטות אחרות, בשיטה זו יש גבולות של הנורמה. כל סטייה מהם היא איתות על מחלה זו או אחרת. אם תאי הדם הלבנים "חוצים" את גבולות הנורמה שנקבעה, הדבר מצביע על דלקת פיאלונפריטיס, כרונית או חריפה, הכל תלוי במספר הגופים הלבנים. אריתרוציטים העולים על סף הנורמה עשויים להצביע על מחלה חמורה - גלומרולונפריטיס או פתולוגיה של דרכי השתן, המטוריה.

משפט Nechiporenko שימש במשך יותר מ -100 שנים ברוסיה הרוסית היא שיטה פופולרית הקליני בפועל של רופאים זרים. זהו ניתוח פשוט ואינפורמטיבי שאינו דורש הכנה מיוחדת, ותוצאותיו בדרך כלל מוכנות תוך יום אחד.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.