Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בצד ימין במהלך ההריון: חדה, כואבת, מושכת, תפירה, מתחת לצלעות, בעת הליכה

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

כאב בצד ימין במהלך ההריון הוא המראה של תחושות לא נעימות, אשר יכול להיות בכל עת. הסיבות לכאב זה יכולות להיות רבות, ולכן כדאי לקחת ברצינות כל תחושות כואבות במהלך ההריון, כי זה על שני חיים. כדי להיות בטוח לחלוטין כי שום דבר אמא וילד לא מאוים, אתה צריך להתייעץ עם רופא.

trusted-source[1]

גורם ל כאב בצד ימין במהלך ההריון

הסיבות להתפתחות כאבים כגון לוקליזציה של הנושא של ילד יכול להיות מאוד. קודם כל, אתה צריך לדעת על תקופת ההריון. כאב בצד ימין, כסימן להריון, קורה לעתים קרובות. הם מתעוררים לאחר ביצית מופרית מושתל בחלל הרחם. זה לעתים קרובות יותר בצופר הימני של הרחם, אשר מלווה בתהליך של פירוק של אנדומטריום להשתלה נורמלית. בתהליך זה, קצות העצבים יכולים להיות מעורבים, ולכן כאשר לאישה יש עומס פיזי קטן, היא יכולה להרגיש כאב בצד ימין שלה - מקום ההשתלה של הביצה. לכן, זה עשוי להיות גם אחד הסימנים העקיפים של ההריון עצמו, אם האישה עדיין לא יודע על זה.

באשר לגורמים האטיולוגיים האחרים של הופעת הכאב בצד ימין במהלך ההריון, הם תלויים בגיל ההיריון. במהלך ההריון, הרחם עולה כל שבוע לגודל מסוים, אשר יכול לגרום דחיסה של איברים פנימיים לעורר את המראה של סימפטומים שונים. באגף הצדדי הימני של הבטן הוא הכבד, כיס המרה, המעי הדק והגדול, הכליות הנכונה, נספח. הפתוגנזה של הופעת הסימפטומים נובעת מכך שהרחם המוגדל לוחץ על איברים אלה, וזו הסיבה להופעת תחושות לא נעימות מסוימות. עם דחיסה של איברים אלה, זרימת הדם, העצבנות הנורמלית, ותסמינים שונים הקשורים תסמונת כאב כזה עשוי להיות משבש. מצב זה מתרחש בשליש השלישי של ההריון, כאשר הרחם מגיע לגודל כזה שהוא עלול לגרום לדחיסה.

בין הסיבות האחרות לכאב כזה, מחלות דלקתיות יכולות להיקרא מלכתחילה. בהריון, כל המחלות הכרוניות יש רכוש להפעיל בגלל ירידה בחיסון המערכת החיסונית. לכן, הריון עצמו הוא גורם סיכון להחמרת דלקת המפרקים הכרונית כרונית. אז הכאב נגרם על ידי דלקת של הקיר גירוי של הצפק. אם cholecystitis הוא חצוב, לעתים קרובות את השינוי במיקום של כיס המרה עקב דחיסה על ידי הרחם יכול לגרום תנועה של אבנים, ולכן הגורם האטיולוגי של כאב חריף של לוקליזציה כזו עשויה להיות כאבי בטן כבד. אם לאישה יש בעיות עם הכבד, אז במהלך ההריון זה גם יכול לגרום לכאב. הכבד מבצע את העומס הן לתינוק והן לאם, ולכן עם פעילות גופנית נוספת הקפסולה יכולה לסבול, מה שגורם לכאב בצד ימין.

פגיעה של פריסטליס ופעילות מעיים רגילה יכולה להתבטא גם בכאב בצד ימין. למעשה, הדחיסה של המעי הדק והגדול מביאה לכך שלא רק הפרסטאליס שלהם מופרע, אלא גם את הביוכנוזה - שגם לאחר מכן משפיעה על הסימפטומים. מחלות מעי דלקתיות לאחר חשיפה בצורה של דלקת מעיים או אקוטיים אנטרוקוליטיס קרובות גורמות כאב כזה בצד הימין שלו, כי הרחם המוגדל מחליף את המעיים. לכן, הכאב יש רק לוקליזציה כזו.

בהריון, המיקום של הכליות ואת שופכן מופרע, הם עולים גבוה יותר, כך הפרעות דלקתיות או מכניות באיברים אלה יכול להוביל הקרנה של כאב. לעיתים קרובות, בצד ימין של צד שמאל pyelonephritis אצל נשים הרות מלווה כאב בצד ימין, כמו הסימן הראשון של המחלה. במקרה זה, כמוסה של הכליה הוא גם מתוח וזה מוביל את המראה של כאב בצד. כמו כן יש צורך להוציא את הכליה הכלית כגורם לכאב כזה.

הגורם החמור ביותר מבחינת הופעת סיבוכים אפשריים הוא דלקת בנספח - דלקת חריפה חריפה. הוא מקומי בחלק הראשון של cecum, הנמצא באזור איילאל הנכון. אבל לבטן הזאת אין מסנטריה גדולה, ולכן היא דינמית מאוד. לעתים קרובות אצל נשים הרות, הנספח משנה את מיקומו ויכול להיות מתחת לכבד, ואפילו ליד הכליה הנכונה. אבל הכאב מקרין עם גירוי הצפק ותמיד ממוקם בצד הימין, אז אל תשכחו על דלקת התוספתן בגלל ההריון עצמו אינו פוסל את האפשרות של דלקת תוספתן חריפה, ולהיפך לתשומה לכך.

בהריון מאוחר יותר, ניתוק מוקדם של השליה עלול להיגרם, למשל, על ידי רעלת הריון. מצב זה מלווה על ידי עלייה בלחץ הדם אצל אישה, אשר לעתים קרובות מסובך על ידי ניתוק של השליה. אם זה קורה בצד הימני של הרחם, אז זה יכול לגרום לכאב בצד.

הריון חוץ-רחמי, המתפתח בחצוצרות השחצורים, עם הקרע שלו יכול לגרום לסימפטומים של כאב בצד ימין. זה חשוב לשקול, כי לפעמים אישה עדיין לא יכול לדעת על ההריון.

trusted-source[2], [3], [4], [5]

גורמי סיכון

בהתחשב במגוון סיבות הכאב בצד ימין של נשים בהריון, אתה צריך לאבחן בקפידה את כל הסימפטומים כדי לקבוע במדויק את האטיולוגיה של הכאב הזה ולקבוע את הצורך בטיפול. יש לקחת בחשבון את גורמי הסיכון העיקריים בעת המניעה:

 1. דלקת כרונית כרונית כרונית באישה לפני הריון צריכה להיות מטופלת גם בזמן התכנון של הילד;
 2. מחלת כבד אצל נשים;
 3. Urolithiasis;
 4. דלקת פרקים כרונית ו enterocolitis;
 5. מחלה מאוחרת של נשים הרות.

trusted-source[6]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

אפידמיולוגיה של התפשטות כאבים במהלך ההריון היא רחבה מאוד. כ -96% מהנשים ההרות חוו כאבי בטן בשליש השלישי של ההריון, ו -65% מכאב זה מתמקם בצד ימין. לא תמיד כאב כזה הוא הגורם למחלה אורגנית, רק 72% הם פתולוגיה. בין מחלות אלה, הפתולוגיה של הכבד וכיס המרה מגיע הראשון, על דלקת התוספתן השני חריפה, כמו גם מחלות כרוניות של המעי. אבל בכל זאת, אתה צריך בזהירות לבצע אבחנה דיפרנציאלי, כי כל הפתולוגיות האלה יכול להיות מסובך.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

תסמינים

כדי לדעת מה גורם לכאב זה אצל אישה בהריון, עליך לקחת בחשבון לא רק כאב בצד ימין, אלא גם ביטויים אחרים המלווים את הפתולוגיה. אחרי הכל, בשלב של הסקר, אתה יכול לשים אבחנה ראשונית ולקבוע את הטיפול.

אם התחושות הלא נעימות בצד ימין נגרמות על ידי עלייה פיזיולוגית ברחם, אז הכאב הזה לא בא לידי ביטוי כל הזמן ולא אינטנסיבי מאוד, זה קורה לאחר אכילת יתר או עומס מסוים. עם זאת, מצב כללי של אישה לא משתנה, ואין תסמינים אחרים. זה מצביע על כך שכאב זה הוא מצב פיזיולוגי ואם הוא לא מביא כל סימפטומים אחרים לידי ביטוי, אז אתה לא צריך מנוחה.

דלקת כרונית כרונית לא כרונית היא דלקת של כיס המרה, אשר מלווה עיבוי של הקיר שלו גירוי של הצפק. זה מאופיין על ידי הופעת כאב בוטה בצד ימין, אשר לעתים קרובות עורר על ידי מזונות שומניים. כאב זה מופיע בהדרגה, הוא לא מובהק מאוד מקומי תחת הצלע הימנית. הסימפטומים שעשויים להיות שם הם טעם מר בפה, צואה, בחילה או הקאות. דלקת זו יכולה להיות מלווה בתסמונת הרעלה - עלולה להיות עלייה קלה בטמפרטורת הגוף.

כאב חמור וחמור בצד ימין יכול גם להיגרם על ידי כאבי כבד. אם אישה בהריון היה cholecystitis חצוב, אז התנועה של אבנים יכול לגרום רק כאב חד כזה. זה מלווה בחוסר מנוחה חזק, אישה לא יכולה לשבת בשקט - זה החומרה של הכאב. הסימנים הראשונים של המחלה יכולים להתחיל עם הקאות, אשר אינו מביא הקלה. מצב זה דורש פעולה מיידית, כמו הטון הרחם עשוי להגדיל את הלידה מוקדמת עשויה להתחיל.

הכאב בצד ימין של נשים בהריון מתפתח לעתים קרובות על רקע של פטריה דיאפרגמטית. אז הכאב הוא מתמשך ולעתים קרובות מלווה בהפרעות בעיכול. לחץ גבוה בחלל הבטן גורם לתסמינים אלה ואחרי הלידה כזה שבר יכול לעבור בכוחות עצמו.

כאב בצד ימין של התפרים יכול להיגרם על ידי כאבי בטן הכליות. אז זה מתחיל באזור המותני ו מקריא לתוך האגף הימני ואיברי המין. דלקת פיילונפריטיס ימנית בצד ימין מלווה גם בכאב בצד ימין, אבל הכאב הזה בולט פחות ויש לו אופי קבוע. עם פתולוגיה כליות ו אורוליתיאזיס, יש תמיד הפרות של תהליך ההשתנה. ייתכן שיש כאב או כאב לאורך השופכן, כמו גם השתנה תכופה או דחפים שווא אליו.

כאב בצד ימין של נשים בהריון יכול להיות יזום על ידי דלקת פרקים חריפה. לאחר מזון מסוים, יכול להיות תהליך דלקתי קלה במעיים, אשר מלווה בכאב הפרעה בצואה. התסמינים מתפתחים בהדרגה ותמיד יש קשר עם הקבלה של מזון מסוים.

הכאב בצד ימין בתחתית במהלך ההריון הוא תמיד מציק במונחים של פתולוגיה כירורגית חריפה. דלקת התוספתן חריפה תמיד מלווה דלקת של הצפק. הסימפטומים האופייניים למחלה זו הם שהכאב מתחיל באפיגסטריום מתחת לעצם החזה, ואז הוא נע לאורך הבטן ימינה. ואז יש סימפטום נוסף - Shchetkin-Blumberg, כאשר הצפק הוא irritated במקום הזה.

פרידה מוקדמת של השליה מתחילה בכאב חד בצד ימין, שבו השליה מתקרבת ומלווה בדימום. האזור של השליה מנותקת זורם דם, זרימת העובר נורמלי מופרע, אשר מלווה סימפטומים מן הצד העוברי. אז קצב הלב עשוי להגדיל או להקטין ו היפוקסיה עלולה להתרחש, אשר יש השלכות חמורות.

לכן, גורמים רבים של כאב בצד ימין במהלך ההריון דורשים אבחנה יסודית עם ההגדרה של כל הסימפטומים ואת ההתנהגות של שיטות מחקר נוספות.

אבחון כאב בצד ימין במהלך ההריון

אבחון של כל תסמונת כאב במהלך ההריון צריך לכלול תנאים המאיימים על החיים של הילד והאם. לכן, כל בדיקות נוספות יש לבצע על מנת להבטיח את ההתפתחות הרגילה של העובר.

חשוב לברר את כל הנתונים anamnestic עם ההגדרה של אופי הכאב, האינטנסיביות שלו, הקשר שלה עם מזון. זה הכרחי כדי לברר אם לאישה יש מחלות כרוניות, כגון cholecystitis, enteritis, urolithiasis. יש גם לשאול על סימפטומים אחרים, אם הם קשורים לכאב והאם האישה לקחה משככי כאבים. אם אישה עברה ניתוח אפניקטומי, אז זה יכול בקלות להיות נשלל.

כאשר בוחנים אישה בהריון, יש קודם ללמוד את התגובה של הילד על הכאב הזה. יש לקבוע את פעימות הלב והתנועות של העובר, את מצבו עם תסמינים כאלה. כדי למנוע את הפתולוגיה של הכבד וכיס המרה, אתה צריך לזהות את כל הסימפטומים. הסימפטומים החיוביים של אורטנר, Mussie, מרפי, או לפחות חלק מהם, לתת סיבה לחשוד החמרה של cholecystitis.

יש לבדוק את הסימפטום של Pasternatsky, אם הוא חיובי לפחות בצד אחד, אז זה פתולוגיה סבירה של הכליות.

אבחנה של דלקת חריפה חריפה אצל אישה הרה היא קצת מסובכת, שכן הרחם הרחם יכול לשנות את המיקום של הנספח. אבל סימפטום אופייני של הופעת הכאב הראשון epigastrium, ולאחר מכן בבטן התחתונה הימנית היא לעתים קרובות מאוד. כאשר אתה מסתכל על אישה כזו, אתה יכול לקבוע כי הכאב המרבי מתרחשת כאשר הרופא לוקח את אצבעותיו מהבטן, ולא כאשר נגע. כדי לא לכלול במדויק פתולוגיה אקוטי בטן, מחקרים נוספים נדרשים תמיד.

יש לבצע גם ניתוחים שיש להגיש, לצורך אבחנה דיפרנציאלית. יש צורך לתת בדיקת דם כללית, בדיקת שתן כללית ולקבוע את רמת הגלוקוז בדם. יתר על כן, בדיקות מיוחדות נדרשים, אשר כוללים את זה או אחר פתולוגיה. אם יש חשד של דלקת התוספתן בבדיקת הדם, תהיה לויקוציטוזה משמעותית עם המעבר של הנוסחה שמאלה והאצת ESR. אותם שינויים הם גם אופייני של cholecystitis. אם יש חשד של פתולוגיה בכבד, אז יש צורך בבדיקות דם ביוכימיות כדי לקבוע את רמת הבילירובין, את השברים ואת האנזימים הציטוליטיים.

אם כל הפרמטרים במעבדה נמצאים בגבולות הנורמה, אז יש צורך במחקר אינסטרומנטאלי כדי לא לכלול או לאשר אבחנה ספציפית. השיטה העיקרית של אבחון אינסטרומנטלי במהלך ההריון יכולה להיחשב אולטרסאונד. שיטה זו אינה מזיקה כל כך לילד ויכולה להיות בעלת משמעות אבחונית גדולה יותר להקמת רוב האבחנות. לפי תוצאות של ארה"ב אפשר לומר או לומר על דלקת של בועה כרונית - ואז הקיר שלה מתעבה בחלל יהיה קורוס ברורים. אתה יכול לקבוע את האבן של כיס המרה או השופכן ולאשר כאבי בטן. דלקת פיילונפריטיס ימנית חדה יכולה גם להיות מוגדרת כהרחבה של מערכת האגן.

אם דלקת חריפה חריפה חשודה היא בדיקה רקטלית. היתרון של אבחנה זו הוא הכאב החריף של דופן פי הטבעת בהשלכת הנספח במהלך המישוש. זהו סימפטום חמור מאוד המאשר פתולוגיה חריפה.

בנוסף למצב האם, אולטרסאונד יכול להעריך את מצבו של העובר. אפשר להוציא את הפתולוגיה של השליה ואת סיבוכים אחרים של ההריון, אשר חשוב לאבחון דיפרנציאלי. אם המחלה מתרחשת בשליש השלישי, אז בנוסף לאולטרסאונד של העובר, יש לבצע קרדיוקוגרמות על מנת לקבוע את מצבו של הילד ואת הסיכון לסיבוכים. אז אפשר לקבוע את הפגיעה של פעימות הלב, הגדילה את הטון הרחם ואת הלידה מוקדמת, אשר יכול לגרום לכאב בצד ימין עם ההסתברות זהה הפתולוגיות אחרות.

trusted-source[17], [18], [19], [20]

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי של הפתולוגיה, אשר גורם כאב בצד ימין במהלך ההריון, נועד בעיקר כדי לקבוע את הסיבה. קודם כל, יש צורך להבדיל את ההתקפה של דלקת התוספתן חריפה ואת צדדית כליה. הפתולוגיות הללו יש ביטוי דומה, אבל עם דלקת התוספתן יש עלייה בטמפרטורה וסימנים אחרים של דלקת, ואת המעי הגס עשוי להיות מלווה הקאות ובחילות ללא חום.

לא פחות חשוב הוא הפתולוגיה של האיברים הפנימיים כדי להבדיל ישירות עם הסיבות להריון עצמו. ניתוק מוקדם של השליה יש מרפאה עם תסמונת כאב דומה, במיוחד אם השליה הוא פילינג לימין. אבל במקרה זה, הפרשות דם נצפתה לעתים קרובות, וזה ניתן לאשר בעזרת בדיקה אולטרסאונד - הצטברות של דם retrocopental מזוהה. זהו מצב דחוף הדורש פעולה מיידית, ולכן אישה בהריון קודם כל צריך להבדיל את המדינה עם פתולוגיות אחרות.

יש צורך באבחון נכון ובסיבת המחלה על מנת להתחיל בטיפול בזמן, עד שיתעוררו סיבוכים.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25]

טיפול כאב בצד ימין במהלך ההריון

טיפול של אישה בהריון קובע את המשימה העיקרית של חיסול הגורם לכאב, אבל קודם כל אתה צריך להפחית את חומרת תסמונת הכאב כך שאין לידות מוקדמות וסיבוכים אחרים. אם זו שאלה של פתולוגיה כירורגית חריפה, אז התרופות היא רק חלק מההכנה לניתוח.

אם הגורם לכאב אקוטי הוא כליה או כאבי כבד, יש לבצע הרדמה מיידית, שכן חומרת תסמונת הכאב חזקה מאוד.

 1. Baralgin הוא שילוב אוניברסלי המשמש לטיפול כאבי בטן. ההרכב של התרופה כולל metamizole, אשר יש אפקט משכך כאבים, כמו גם fenpiperin ו pitofenone, אשר יש אפקט antispasmodic. בשל הרכב זה משפיע אפקט משכך כאבים, ויש לו גם השפעה טובה על הטון של הרחם. מסלול הניהול הוא תוך ורידי או תוך שרירי. מינון של התרופה במינון אחד בין שניים לחמישה מיליליטר. תופעות לוואי שעלולה להיות - אדמומי בעור, חום, צמרמורות, הגדלת t ° גוף, חולשה, דפיקות לב, כאב ראש תת לחץ דם, סחרחורות, נדודי שינה, בחילות, עצירות, הקאות, תגובות מקומיות באתר ההזרקה. אמצעי זהירות - שימוש בהריון נקבע על בסיס אישי ורק בשליטה על מצבה של האישה והעובר.
 2. Diclofenac נתרן הוא תרופה נוגדת דלקת לא סטרואידים אשר משחרר כאבים במעי הגס והוא יכול לשמש כחלופה במקרה של התוויות נגד אחרים. מינון - 50 מ"ג בכל פעם לאחר הארוחות. תופעות לוואי - הפרעות בעיכול, סחרחורות, צהבת, מכרסמת ונגעים כיבו של הקיבה, התריסריון 12, פריחה אלרגית (נדירה), "אסטמה האספירין". בהינתן ההשפעה החזקה על מערכת העיכול, רצוי לקחת את התרופה תחת כיסוי של מעכבי משאבת פרוטון.

אם הכאב בצד ימין על פי הנתונים המדויקים של אולטראסאונד הוא בשל pyelonephritis בצד ימין, אז הטיפול המורכב צריך לשמש, המרכיב העיקרי של אשר הוא שחזור של זרימת השתן. אצל נשים הרות, לדלקת פיילונפריטיס יש אופי משני משום שהרחם חוזה את השופכן, כך שהאלמנט החובה של הטיפול מקצר את השיקום של זרימת השתן. אז אתה צריך לרשום אנטיביוטיקה שניתן לתת לנשים בהריון. סוכנים אנטיבקטריאליים מורשים כאלה כוללים aminopenicillins לא מוגנים ו cephalosporins. אם זה החמרה של cholecystitis כרונית, אז יש צורך להשתמש באנטיביוטיקה בטיפול. לטיפול המורכב ניתן להוסיף תרופות אנטי-ספירטיות ואנטי ספסודיות.

 1. Ceppodoxime הוא אנטיביוטיקה ביתא lactam של הדור השלישי, הוא יעיל במיוחד כאשר הוא פועל על החיידק גרם חיובי שלילי צמח גרגרי. התרופה יש השפעה bactricidal על פתוגנים anaerobic אפשרי של דלקות בדרכי השתן, ולכן זה יכול לשמש גם עבור cholecystitis. מינון של התרופה - 200 מ"ג פעמיים ביום, לפחות עשרה ימים. תופעות לוואי אפשריות עם ההשפעה על הבטן - מפתחת קוליטיס או dysbiosis, אשר באה לידי ביטוי על ידי נפיחות, הפרה של הצואה. אמצעי זהירות - אין להשתמש בתרופה לאלרגיות לאנטיביוטיקה - פניצילינים, כמו גם לתסמינים מולדים.
 2. אם התופעה של כאבי בטן קשורה עם דחיסת המעי, אז לעתים קרובות יש הפרעות של הצואה, התפזרו תופעות, אשר מוביל לא רדיולוגי אכילה של האישה. לכן, השימוש בפרוביוטיקה בטיפול בתנאים כאלה יכול לפתור את כל הבעיות.

Lactobacterin הוא תרופה שיש לה lactobacilli הרכב, המהווים חומצה לקטית ולא מאפשרים שחזור חיידקים פתוגניים. בשל כך, הכנה צורות תנאים נוחים לפיתוח microflora במעי שימושי. מאפיינים אלה של התרופה תורמים לעובדה תופעות spasmodic במעיים לעבור את הכאב פוחתת, אם הסיבה היא שינויים פיזיולוגיים. מינון, מספיק כדי לשחזר microflora ו peristalsis מעיים הוא מנה אחת של התרופה פעם ביום. תופעות לוואי הן שלשול או תחושה של כבדות וגלישה בבטן שעובר משם לאחר זמן מה. אמצעי זהירות - אם יש סימפטומים של הרעלת מזון, התרופה צריכה להילקח עם רופא.

ויטמינים ניתן להשתמש על ידי אישה כדי לטפל בכאב ואי נוחות נגרמות על ידי התכווצויות מעיים תפקודית. במקרה זה, אתה צריך לתת עדיפות מוצרי ויטמין מורכבים עם כמות מוגברת של מגנזיום.

טיפול פיזיוטרפי אפשרי רק אם הוא אינו התווית עבור אישה בהריון ואינו פוגע בילד. לדוגמה, כאשר החמרה של cholecystitis כרונית לא ניתן להשתמש הליכים תרמיים.

טיפול כירורגי של כאב בצד ימין במהלך ההריון היא השיטה העיקרית, אם לאישה יש דלקת חריפה חריפה. במקרה זה, מתבצעת הרדמה כללית, תוך התחשבות בפגיעה מינימלית בילד ולהפעלתו. גישה אופרטיבית תלויה בתקופת ההיריון ובמידת הרחבת הרחם. ברוב המקרים, הגישה הקלאסית מבוצעת באזור האייליאזי הימני, ודלקת הרחם מוסרת את הרחם.

אם הגורם לכאב הוא ניתוק מוקדם של השליה, יש לאשפז את האישה מיד בבית החולים ליולדות עם קביעת הצורך במשלוח.

טיפול אלטרנטיבי בכאב בצד ימין בהריון

טיפולים אלטרנטיביים לכאב כזה נמצאים בשימוש נרחב אם אין פתולוגיה אורגנית. אם לאישה יש cholecystitis כרונית או urolithiasis, הם משתמשים בסמים להפחית את היווצרות של אבנים. אם תפקוד המעיים מופרע, גם את האמצעים לשיפור פריסטלס לנרמל את תפקוד העיכול משמשים.

 1. תמיסת אירה שורש עם אגוזי מלך יש detoxification מעולה תכונות נוגדות חמצון, אשר מפחית את כמות חומרים מזיקים ומהירויות העיכול. זה עוזר לא רק להפחית את הכאב של המעיים, אלא גם מנטרל בחילה וצרבת. כדי להכין תמיסה מרפא, אתה צריך עשרה גרם של שורש calamus וכמה אגוזים, לשפוך מים בנפח של חצי ליטר, ולאחר מכן זה טיפות במשך 20 דקות, מתח ושתיה. מינון - כפית צריך להיות שיכור שלוש פעמים ביום, עדיף בצורה מוכנה טרי.
 2. Kalina עם סוכר מאוד משפיע על מצבו הכללי של האישה, משפר את זרימת הדם של השליה ויש לו תכונות נוגדות חמצון ו immunomodulatory. כדי לעשות זאת, זה מספיק כדי לקחת את השומר עם סוכר במהלך ההריון. זהו גם מקור נוסף של ויטמין C.
 3. עלים ענבים יש טאנינים שימושיים רבים ובגלל זה הם מציגים תכונות antispasmodic שלהם היטב. לכן, עם כאב spasmodic חמורה שנגרמת על ידי הפתולוגיה של כיס המרה, להשתמש תמיסה. כדי לעשות זאת, אתה צריך לשפוך שלושה עלי ענבים גדולים עם דבש טרי נוזלי ולהשאיר למשך חודש להתעקש. תמיסה יש לערבב מדי פעם, ובתום התקופה להוסיף כמה טיפות שמן זית. קח את זה עירוי הכרחי כאב על כפית, זה מנטרל את תסמונת הכאב ואינו מזיק לילד.
 4. כדי להאיץ את הפרשת האבנים מהכליות, מומלץ לקחת תה ירוק עם חלב. כדי לעשות זאת, מרתיחים ליטר חלב ומוסיפים כף של עלים של תה ירוק. אתה יכול לשתות חם וקור כמה פעמים ביום.

השימוש עשבי תיבול יש גם השפעה טובה על כיס המרה ועיים, משפר את זרימת מרה, מנרמל עיכול. לשם כך, להשתמש חליטות שונות תה צמחים.

 1. עירוי של הכלב עלה היטב מנקה את הכבד מנרמל תיאבון, ולכן, לטיפול בכאב הנגרמת על ידי הפתולוגיה של הכבד, עירוי זה יכול לשמש. כדי לעשות זאת, אתה צריך להרתיח את הירכיים במים להתעקש. לפני שתוכל להוסיף סוכר וחומצת לימון.
 2. Yarrow הוא צמח המפחית את תהליך דלקתי בכיס המרה ומפחית את הטון של השרירים הסוגר, כך מרה הוא יותר טוב. התרופה משמשת אצל נשים עם cholecystitis כרונית בצורה של עירוי. לקבלת אפקט אנטי-ספאסודי טוב יותר, 30 גרם של דשא yarrow ועשב אקליפטוס צריך להיות מלא במים קרים התעקש במשך שלושה ימים. ואז, לפני השימוש, לנקז את מרק ומרתיחים, רק אחרי זה אתה יכול לקחת עשרים גרם בבוקר ובערב.
 3. אתה צריך לקחת 200 גרם של עשבי תיבול שן ו נבל, להכין תה משני ליטר מים לשתות בלימות קטנות לאורך כל היום. מהלך הטיפול הוא ארבעה שבועות לאחר גילויי הכאב הטראומטי, אז כל התהליכים צריכים לנרמל את הסימפטומים יעברו.

הומיאופתיה ניתן להשתמש בתהליכים רבים במעי ואת כיס המרה, ללא נזק לילד. תרופות הומיאופתיות ניתן לשלב בצורה כזו כמו לפעול על תהליכים רבים בגוף של אישה בהריון, אשר מרחיב את השימוש של קבוצה זו של תרופות.

 1. Sanguinar - סוכן הומיאופתיות, בעלת רכב משאבים אורגניים, ותורם הנורמליזציה של שלפוחית השתן הכבדה, מרה ולבלב עם מאלחשים קלים, אשר מבטל את בעת כאב פונקציונלי ברבע העליון השמאלי. אופן היישום של התרופה הוא בטיפות ובמינון של ארבע טיפות פעמיים ביום למשך חצי שעה לפני הארוחות באותו זמן. מהלך הטיפול הוא שלושה חודשים. לא היו תופעות לוואי. התוויות נגד - זה רגישות יתר למרכיבי התרופה.
 2. אלבומין Bryonia - סוכן הומיאופתיות, אשר מורכב של תרופות צמחיות אשר מטופלים efektivnost יותר עם כאב, אשר מותאמת בצד אחד של הבטן או נודד מצד אחד למשנהו, הגורמת לעייפות וחולשה. השיטה להחיל את התרופה - שלוש טיפות שלוש פעמים ביום, תחת שליטה של פעימת הלב - עם הופעת טכיקרדיה, המינון יכול להיות מופחת. לא היו תופעות לוואי. אמצעי זהירות - לא לוקחים עם אלרגיות חבצלות.
 3. ברום הוא הכנה של מוצא הומיאופתי מקבוצה של תכשירים אנאורגניים. משמש לטיפול בכאב בצד ימין, אשר נגרמות על ידי הפרה של כיס המרה יש אופי spasmodic חזקה. התרופה היא היעילה ביותר בחולים שהם הרבה עצבים ויש להם חלום רע. שיטת היישום - שני דגנים הומיאופתיים שלוש פעמים ביום. תופעות לוואי אפשריות בצורה של hyperemia של העור של הידיים והרגליים, כמו גם תחושה של חום. אמצעי זהירות - אין להשתמש בשילוב עם אמצעים מרגיעים, כפי שאולי יש סיכום של האפקט.
 4. Carbonium compositum היא תרופה הומיאופתית ממוצא טבעי. תרופה זו משמשת לטיפול בכאב אצל נשים הרות, הנגרמת על ידי דלקת כרונית של בלוטת יותרת המוח (Pyelonephritis) או תפקוד כלייתי לקוי. יש לו אפקט משתן ומסיר רעלים. התרופה היא doses שני דגנים שלוש פעמים ביום. תופעות לוואי אינן שכיחות, אך ייתכן שיש בחילות ונפיחות. אמצעי זהירות - שימוש בתרופה בתקופה החריפה של דלקת מעיים אינו מומלץ.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31], [32]

סיבוכים ותוצאות

התוצאות של כאב בצד ימין יכול להיות רציני מאוד, במיוחד כשמדובר פתולוגיה כירורגית חריפה. סיבוכים של דלקת התוספתן החריף יכול להיות בצורה של התפשטות התהליך לצפק ופיתוח של דלקת הצפק. זה סיבוך רציני מאוד לא רק לאם, אלא גם לילד. התוצאות של אבחון בטרם עת של כאב יכול להיות רציני מאוד, במיוחד כשמדובר במחלות כגון cholecystitis. אז אולי יש empyema של כיס המרה ואת התפשטות הזיהום עם היווצרות של abcesses subhepatic. תוצאה של אבחון בטרם עת של ניתוק השליה עשוי להיות גדול hetoma retroplacental, אשר בסופו של דבר מוביל את הצורך בהסרת הרחם.

בהתחשב בסיבוכים כאלה, יש צורך לאבחן את המחלה בזמן.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37], [38], [39]

מניעה

מניעת הופעת כאב בצד ימין במהלך ההריון היא לא ספציפית, שכן מצב זה קשה לחזות. כדי למנוע סיבוכים והחרפות של מחלות כרוניות לפני תכנון הריון, אתה צריך בזהירות לפקח ולמנוע תופעות אלה. עבור הריון רגיל של הריון, יש צורך לעקוב אחר המשטר, המזון צריך להיות טרי ושימושי. זה הכרחי כדי להגן על בריאותה של אישה בהריון על מנת למנוע זיהומים שונים.

trusted-source[40], [41], [42], [43], [44]

תַחֲזִית

הפרוגנוזה להריון נורמלי ולידה של ילד בריא היא חיובית, גם אם הכאב נגרם על ידי דלקת חריפה חריפה, אבל בזמן הטיפול בוצע. לכן, המרכיב העיקרי הוא הזמן והלימות הטיפול.

כאב בצד ימין במהלך ההריון יכול לעתים קרובות להצביע על תהליך דלקתי בכיס המרה, במעי, או דלקת התוספתן חריפה. לכן, כאשר מופיעים תסמינים אלה, עליך תחילה להוציא מכלל אפשרות מחלות קשות כאלה, במיוחד אם יש סימפטומים אחרים. כל המדינות מטופלות היטב ולא צריך להיות מודאג לגבי החיים של הילד שטרם נולד, כי הפרוגנוזה היא חיובית עם טיפול בזמן.

trusted-source[45], [46]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.