Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בצד ימין בעת תנועה

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

כתסמונת כאב של כל לוקליזציה - כאב בצד ימין בזמן תנועה, כלומר המתרחש במהלך הליכה, ריצה, ואפילו כאשר תנוחת הגוף משתנה בחלל (כאשר מסתובבים או מטים את הגוף) - יש לו סיבות ספציפיות.

גורם ל כאב בצד ימין בעת תנועה

ברפואה הקלינית, כאבים בצד ימין, המורגשים על ידי חולים במנוחה או רק בעת תנועה, קשורים לאיברי בטן הממוקמים מימין: בהיפוכונדריום (הרבע העליונה הימנית של הבטן), מעט תחתון - באזור הצד הימני, באזור העליאק הימני ( מוגבלת על ידי כנף איליום ימין ועצם הערווה של האגן). בקטעים אלה נמצאים הכבד והמעי הגס העוטפים אותו; כיס המרה; ראש הלבלב; לולאות ileum; נספח caecum - נספח; כליות  ושופכן ימין; אצל נשים - תוספות הרחם (שחלה וחצוצרת). עם המצב של איברים אלה, הגורמים הסבירים ביותר לכאב בצד ימין קשורים לתנועה, כמו גם גורמי סיכון להופעתם.

קלינאי מנוסה יכול לקבוע את מקור הכאב בצד ימין רק על ידי חקר ההיסטוריה ב 80-90% מהמקרים. כדי להשיג מטרה זו, נדרשת הבנה מעמיקה של הפתוגנזה של מחלות רבות בחלל הבטן הגורמות לכאב ואת דרכי העברתם. [1]

כאב חד בצד ימין בזמן תנועה - בצורה של קוליק - יכול להיות תוצאה של החמרה של דלקת כרונית בנספח, שלפוחית המרה (דלקת המרה, במיוחד בנוכחות חישובים), כמו גם תנועה של אבן בכליה בנוכחות מחלת אבן בכליות. ראו פרטים -  קוליק כלייתיים. [2]

בזמן ההליכה,   כאבים דמויי תוספתן באזור איליאק מצד ימין יכולים להופיע כתוצאה מדלקת בבלוטות הלימפה במזנטריה של המעי -  מזדניטיס  ( לימפנאדיטיס מזנטרית ). ניתן לחלק את דלקת האדרנה המזנטרית לשתי קבוצות: לא ספציפית (או ראשונית) ומשנית. דלקת עורקים מזנטרית ראשונית היא לימפדנאופתיה, בעיקר צדדית ימנית, ללא תהליך דלקתי חריף בולט. דלקת עורקים מזנטרית משנית קשורה לתהליך דלקתי תוך בטני שניתן להבחין בו. [3]

כמו כן, כאב בצד ימין יכול להתבטא:

  • hepatomegaly - עלייה בכבד לאחר דלקת כבד נגיפית או כתוצאה  ממצב של הכבד  (הפטוזה שומנית); [4]
  • חסימת מעיים היא סיבוך נדיר של מחלת אבן המרה, המהווה רק 2% מכל המקרים של חסימת מעיים. [5], [6]
  • עלייה בו זמנית בגודל הכבד והטחול - hepatosplenomegaly, שיכול להתפתח לאחר דלקת שקדים מונוציטית, סכיסטוזומיאזיס במעי,  [7] כמו גם בנוכחות זיהום ציטומגלובירוס;
  • פתולוגיה של המסתם האילוצקלי המפריד בין האיליאום למעי הגס, בפרט דלקת שלפוחית השתן הכרונית  [8] או הסתננות שומנית של השסתום האילוקפקלי;
  • דלקת במערכת העיכול Meckel ileum היא פתולוגיה נדירה וקשה לאבחון, אשר מורכבת בבולטת שאריות העוברים של צינור המעי הוויטליני; [9]
  • בקע מפשעתי ימני;
  • נוכחות הדבקות בחלל הצפק;
  • מתח או פיתול של רגלי ציסטה או גידול בשחלה הימנית;
  • adnexitis כרוני בצד ימין (תהליך דלקתי של תוספות הרחם); [10]
  • הריון חוץ רחמי. [11]

רופאים שמים לב לכאבים בזמן תנועה ומאמץ גופני כאשר מורידים את אברי הבטן ומבני המעי - הפרה מולדת או נרכשת של קיבועם עם שינוי במצב האנטומי, המכונה Enteroptosis, splanchoptosis או Visceroptosis. לכן, השמטת הכליה הימנית, נפרפטוזיס, עשויה להיות מלווה בכאב תקופתי  ; [12] נפרופטוזיס שכיחה יותר בקרב נשים עם יחס של 5-10: 1. בנוסף, הוא שכיח יותר בצד ימין (ב 70% מהמקרים). מעניין, כמעט 64% מהמטופלים עם דיספלזיה פיברוסקולית בעורק הכליה סובלים גם מנפרפטוזיס אפסילטרלי. [13] הפטופטוזיס ימני (ערבוב הכליה הימנית למטה); צניחת החלק הימני של המעי הגס (קולופטוזיס בצד ימין). [14]

יש לציין כי אצל אנשים בריאים השומרים על כושר בריצה בבוקר, זה יכול להזיק גם בצד ימין. במקרים כאלה הגורם לכאב נחשב לפיזיולוגי; מדוע זה קורה מוסבר בפירוט במאמר -  כאב בצד בזמן ריצה .

פתוגנזה

מנגנון ההתפתחות, כלומר הפתוגנזה של כאבים קרביים וסומטיים בעוצמות שונות, אותם ניתן לחוש בצד ימין בזמן התנועה, כמו גם במנוחה, נדון בפרוטרוט בפרסומים:

איך הכאבים הקשורים לאיברי בטן, ראו את החומר -  כאב בוויסות .

אבחון כאב בצד ימין בעת תנועה

כל כאב, כולל בצד ימין בזמן תנועה, הוא סימפטום, לקביעת הגורם הספציפי אליו מתבצעת  אבחנה של כאבי בטן , הכוללת נטילת אנמנזה והערכת התסמינים הנלווים; מחזיק  הבטן בחינות של הכליות  , וכו ', כולל כל הבדיקות הנדרשות (דם, שתן, צואה).

הקפידו לבצע אבחון אינסטרומנטלי:

אבחון דיפרנציאלי

ההזדמנות לבצע אבחנה נכונה ניתנת על ידי אבחון דיפרנציאלי - בידול של תסמינים קליניים במעורבות של מומחים צרים (מנתח, גסטרואנטרולוג, הפטולוג, נפרולוג, גינקולוג).

טיפול כאב בצד ימין בעת תנועה

כשמדובר בכאב, הטיפול הסימפטומטי מכוון לעצור אותו. כדי להקל על הכאב בפנים, נלקחים תרופות נגד עווית:  Meverin  (Mebeverin, Duspatolin), [15]No-shpu (Drotaverin, Spazmol),  Halidor  (Benzicdan) וכו '.

תרופות נגד עוויתות הן בדרך כלל תרופות בטוחות. במטא אנליזה של פורד ואח ', כ -14% מהמטופלים הבוגרים שקיבלו טיפול נגד עוויתות חוו תופעות לוואי בהשוואה ל -9% שנקבעו לפלסבו, עם תופעות לוואי שכיחות כמו יובש בפה, סחרחורות וראייה מטושטשת. אף אחד מהמחקרים לא דיווח על תופעות לוואי חמורות. [16]מטה-אנליזה נוספת של בדיקות mebeverin ל- IBS הראתה שגם תרופות אלה נסבלות היטב ללא תופעות לוואי משמעותיות.  [17]

מידע נוסף על החומרים:

כיצד מטפלים בכאב חד, קרא את הפרסום -  קוליק בצד ימין .

טיפול סימפטומטי משולב בטיפול אטיולוגי במחלות ובמצבים המלווים בסימפטום זה. אז, עם לימפדניטיס מזנטרית, יש צורך באנטיביוטיקה, עם סטטוזיס בכבד, משתמשים בתרופות כבד-נגד וטיפולי צמחים; אם הגורם לכאב בצד ימין בזמן התנועה הוא הכליה, אזי מטופלת במחלה המזוהה של איבר זה.

אנטופטוזיס מטופל בצורה שונה לחלוטין, תוך שימוש בטיפול פיזיותרפי; קרא את הפרסום -  צניחת מעיים . טיפול בהידבקויות נידון בחומר -  הידבקות במעי והאגן .

במצבים מסוימים - עם דלקת בתוספתן, בקע מפשעתי, פיתול רגלי הציסטה בשחלה, הריון חוץ רחמי - יש צורך בטיפול כירורגי, והניתוח מבוצע בדחיפות.

סיבוכים ותוצאות

כמובן שלסימפטום כזה כמו כאב יכולים להיות סיבוכים - התגברות וכרוניות. עם זאת, ההשלכות הן מחלות המובילות להופעת כאב. צניחת הכליה עלולה להוביל לעלייה בלחץ ורידי הכליה, הידרו- או pyelonephritis; דלקת בנספח - למורסה וניקוב שלו (עם התפתחות דלקת הצפק). עם בקע מפשעתי, לא נכלל הסיכון להתפתחות חסימת מעיים והריון חוץ רחמי טומן בחובו אובדן צינור אחד וירידה ביכולת הרבייה.

מניעה

אי אפשר למנוע הופעת סימפטום, שהוא כאב בצד ימין בעת תנועה. ובמצבים רבים אין אמצעי מניעה בהם סימפטום זה מופיע, למשל, הריון חוץ רחמי ופתולי רגלי ציסטה בשחלות, הגדלה או צניחת הכבד, קולונופטוזיס וכו '.

תַחֲזִית

מנקודת מבט רפואית, הפרוגנוזה יכולה להיות חיובית רק עם טיפול אטיולוגי מוצלח בפתולוגיות המתבטאות בכאבים ימניים בצד בעת תנועה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.