^

בריאות

כאב בשיניים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

רובנו בשלב כלשהו בחיינו סובלים רגישות בשיניים או כאב שיניים. כאשר רופא השיניים מנסה למצוא מקור של כאב, הוא משתמש בשיטת האבחנה הדיפרנציאלית. זוהי שיטה שיטתית המשמש לזהות גורמים לא ידועים של כאב שיניים בשיטת אי הכללה. במהלך הסקר, מתברר כי הגורמים לכאב שיניים יכול להיות שונה - מחותם לא תקין להציב דלקת של עיסת - הרקמה הפנימית של השן.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

תסמינים: כאב חדה ומתמשך באזור השיניים, אך קשה לקבוע איזו שן גורמת לו

בעיה אפשרית

רקמת העיסת בתוך השן היא נגועה בחדות, היא מאיימת עם דלקת גוססת של עיסת. מעצבן, ככלל, ואת עצב השיניים - זה כואב מאוד.

מה לעשות

פנה לרופא השיניים שלך לבחינה יסודית של חלל הפה. לאחר שן הבעיה נמצא, טיפול שורש יידרש להסיר את רקמות עיסת נגוע. זה יביא הקלה לאדם ויעזור לשמור על השן. אם אין טיפול, הכאב בשן יכול להיות אפילו חזק יותר.

סימפטום: רגישות השיניים למזון ולנוזלים חמים או קרים.

בעיות אפשריות

אם אי הנוחות נמשכת רק כמה דקות, הרגישות של השיניים בדרך כלל לא אומר בעיה רצינית. זה יכול להיגרם על ידי שטח קטן של מחשוף בשן, מילוי תקין של המילוי או משטח השורש פתוח כתוצאה ממיתון חניכיים. או שימוש במברשת שיניים לא נורמלית, שבה שחיקה של אמייל השן אפשרי.

מה עלי לעשות?

אם את פני השטח של השן השורש הוא רגיש מאוד, עליך תחילה לשמור אותו נקי ללא חיידק רובד. לשם כך, ניתן להזמין שירות כגון ניקוי אבנים. בנוסף, להשתמש במברשת שיניים רכה, לפעול בעדינות רבה על קו החניכיים, ולצחצח את השיניים לא יותר מאשר פעמיים ביום.

נסו להשתמש במשחות שיניים המכילות פלואור שתוכננו במיוחד לשיניים רגישות. אתה יכול אפילו לנסות להשתמש במשחת שיניים כמו משחה על ידי שפשוף אותו לתוך פני השטח של השורש במשך עשר דקות בערך. אם הרגישות עדיין לא נעלמת, פנה לרופא השיניים שלך.

סימפטום: כאב חד בשן, כאשר אדם נושך משהו קשה (תפוח).

בעיה אפשרית

חותם לא תקין, דלקת של עיסת בתוך השן ו / או סדק באמייל השן הוא גורם אפשרי לכאב זה בשן הסיבות.

מה עלי לעשות?

הקפד לבקר את רופא השיניים כדי לאבחן את הבעיה, במיוחד אם הכאב בשיניים הולך ומחמיר. דלקת בשן צריך להיות מטופל, להחליף את הכתר או גושפנקה, אם הם מוגדרים באופן שגוי. אם הכאב נגרם על ידי נזק לרקמה של עיסת, הרופא ירשום טיפול בתעלה השורש כדי לנקות את עיסת פגום, לחטא את תעלת השורש ולמלא את השאר עם שטח כדי לשמור על השן. שבר השן יכול להיות קשה לטפל לא רק כאשר הוא קטן, אלא גם בהתאם למיקום ועומק הסדק.

סימפטום: כאב מתמשך בשן לאחר אכילה, מזון חם או קר ונוזלים.

בעיה אפשרית

מצב זה יכול להיות כי דלקת של עיסת מפתחת. הרקמות בתוך השן מת והשן יכול להיות פגום ללא תקנה, בדרך כלל כתוצאה של נזק עמוק או טראומה פיזית.

מה עלי לעשות?

צור קשר עם רופא השיניים כדי לאבחן את הבעיה לפני הכאב בשיניים הופך בלתי נסבל עקב התפתחות של המורסה. השן יהיה כנראה צריך טיפול שורש כדי להסיר גוסס או רקמות מתות של עיסת ולשמור על השן.

סימפטומים: כאב עמום, לחץ בשיניים העליונות וסינוסים פאנלים - מצד אחד או משני צדי הפנים.

בעיה אפשרית

הכאב מורגש בסינוסים הסינוסים של האף - תחומי הפנים הקשורים לעיתים קרובות עם השיניים העליונות, כי דרכם אותם עצבים חולפים. מקורו של כאב זה הוא לעתים קרובות מאוד קשה לקבוע. לכן, כאב סינוס יכול להתבטא כאבי שיניים, ולהיפך. זו הסיבה הכאב בסינוסים של האף מן הצטננות או שפעת יכול לגרום לכאב בשיניים העליונות. זה חשוב כדי לקבוע אילו גורמים יכולים לגרום סימפטומים דומים.

מה לעשות

צור קשר עם רופא השיניים שלך כדי לגלות כי הסימפטומים קשורים במיוחד כאב שיניים, לא סוג אחר של כאב. עם זאת, לא לחכות עד הכאב בשן מחמיר, ללכת לרופא ..

סימפטום: כאב חמור מתמשך בשן, נפיחות של החניכיים ורגישות אפילו לגעת.

כאב בשיניים

בעיה אפשרית

השן יכול להיות נגוע (מורסה כי התפשט מן עיסת לרקמות הפריודונטליות שמסביב ("פרי" - על, "אודונט" - שן) ועצמות.

מה לעשות

פנה מיד לרופא השיניים שלך. ניקוי תעלת השורש הוא ככל הנראה לא הכרחי. תרופות ללא מרשם, למשל, כגון paracetamol ו ibuprofen, יסייע להפחית את הסימפטומים עד שאתה לרפא את השיניים החולות.

אל תחכו שהכאב בשיניים יחמיר

שים לב כי כל הדוגמאות לעיל של כאב שיניים הם רק מדריך לפעולה, אבל זה לא הכרחי לעקוב אחריהם פשוטו כמשמעו. העיקר שאם יש לך כאב בשן, להתייעץ עם מומחה, לא לסבול כאב שיניים, כדי לא להחמיר את המצב שלך.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

למי לפנות?

סימפטום: רגישות של השן למזון חם או קר לאחר טיפול שיניים.

בעיה אפשרית

עבודתו של רופא שיניים לא מוסמך מאוד יכול להוביל רגישות מוגברת של השיניים עקב דלקת של עיסת - הרקמה בתוך השן.

מה עלי לעשות?

רגישות זו צריכה להימשך לא יותר מאשר כמה ימים, עם זאת, אם חותמת או הכתר לאחרונה הוצב, השן עשויה להפסיק לפגוע במשך שבוע או שבועיים, כך שהכל מתייצב. משככי כאבים רכים, למשל, פרצטמול, אספירין או איבופרופן, צריכים לעזור. אם הכאב בשיניים אינו נעלם או מחריף, התייעץ עם רופא שיניים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.