Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גרנולומה דנטלית

המומחה הרפואי של המאמר

כירורג אוראלי, רופא שיניים
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

גרנולומה של השן היא מחלת שיניים שיכולה להופיע אצל מבוגרים וילדים. ככלל, זה נראה עקב תהליך דלקתי הוא סיבוך של periodontitis. בואו נסתכל על מה היא גרנולומה וכיצד לטפל בה כראוי.

גרנולומה של השן היא ציסטה או, במילים אחרות, גידול; סיבוך המופיע עקב דלקת חניכיים או מחלות דנטליות אחרות. לכן מניעה וטיפול דומים לטיפול של periodontitis. הגרנולומה נראית כמו שקיק קטן של גרגר סביב קצה השן. היווצרות היא כמוסה, ורקמת גרגר גדל מהר מאוד ומחליף את הרקמות שנפגעו על אזורים מודלק מושפע.

גרנולומה מתחיל להיווצר לאחר הרקמה יש להדק לחלוטין את הפצע. נוזל דלקתי מצטבר בשק הרקמה. כלומר, גרנולומה הופכת סוג של החדר כי הוא מלא נוזל דלקתיות מורכב exudate ו ציסטה פגז. הנוזל מכיל רעלים ומיקרובים. ציסטה היא גידול שיכול להתפתח במשך זמן רב ללא סימפטומים ובהדרגה להרוס את רקמות הלסת.

גרנולומה יש מקומות שונים יחסית השן, אבל לרוב להתרחש apical, כלומר, אלה לגדול בבית השיא. אבל דלקת חניכיים מוגבלת יכולה להתרחש בכל מקום: על הלסת העליונה או על התחתון, הן על השיניים הקדמיות, ולעיסה. לעתים קרובות הוא מופיע עם צמיחת שיניים חוכמה או לאחר הסרה. גרנומה יכולה להתרחש הן אצל מטופלים מבוגרים והן אצל ילדים על שיני תינוקות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

סיבות

הגורמים לגרנולומה של השן אינם מובנים לחלוטין. לכן, בחלק מהחולים הוא מופיע ללא תסמינים וללא סיבה נראית לעין, ובמקרים אחרים לאחר מיצוי שיניים או מחלה מוזנחת. אבל רופאי שיניים להבחין בין שני הגורמים העיקריים של גרנולומה השן, בואו לשקול אותם:

 • מחלות לא מטופלות של חלל הפה (עששת, דלקת העיכול, דלקת פרקים).
 • הפעלת דלקת הדלקת או הטיפול הלא נכון שלה.

כמו הראשון, ואת הסיבה השנייה של גרנולומה השיניים קשורה למחלות שיניים או הסיבוכים שלהם. המראה של זה יכול לעורר נגמרים של עששת. במקרה זה, בשל נגעים על השיניים, חיידקים בקלות לחדור את עיסת ולהתחיל להתרבות באופן פעיל. בגלל זה, תהליכים דלקתיים מתחילים. עם הזמן, חיידקים מתחילים להשפיע על רקמת העצם ולגרום לדלקת בכל חלל הפה. בגלל זה, רקמת העצם נסוג מעט, אחד מחובר במקום זה, אשר מגן על השיניים מפני הרס הסופי, צבירת חיידקים בתוך עצמם. זהו גרנולומה של השן.

דלקת חניכיים מוגבלת יכולה להופיע גם בגלל שן אטומה בצורה לא נכונה, בשל דלקת או דלקת. במובנים רבים הופעתה של הפתולוגיה הזו תלויה באיכות ובמקצועיות של טיפול שיניים.

trusted-source[6], [7], [8]

גרנולומה לאחר הוצאת שן

גרנולומה לאחר החילוץ השן מופיע בשל תהליכים דלקתיים בגוף, בשל חוסר מניעה. לאחר החילוץ של השן, הפצע מתחיל להיות הדוק עם רקמה חדשה, שאליו חודרים חיידקים, גורם דלקת חניכיים מוגבלת. אם בשלב זה אין מניעה, אז בקרוב מאוד גרנולומה יתרחב ולהיות שמנים.

שים לב שאם המטופל מסרב לטיפול בפאתולוגיה זו, המוגלה יכולה לנוע על פני המסטיק כולו או לגרום להתפתחות של אנדוקארדיטיס זיהומית, אשר עלולה לגרום למוות. גרנולומה לאחר החילוץ השן יכול להופיע גם בשל periodontitis מוזנחת. שק סגול נוצר באזור מסטיק ליד השן להסיר או בחלל של השורש של השן הוסר. גרנוולומה מופיעה אצל ילדים לאחר הסרת שיני חלב. כדי למנוע זאת, יש להקדיש תשומת לב מיוחדת למניעת חלל הפה לאחר הוצאת שן.

תסמינים

סימפטומים של גרנולומה של השן הם מאוד קשה לזהות, שכן ברוב המקרים את המראה של דלקת חניכיים מוגבלת עובר אסימפטומטית. גרנולומה השן הוא מבנה דלקתי עם קירות דקים. בנוזל עצמו נוזל נוזל נוצר. כלומר, התסמין הראשון של גרנולומה השן הוא התגובה של הגוף לתהליכים דלקתיים ומחלות מוזנחות של חלל הפה, אשר שוב גרם להם להרגיש.

גרנולומה של השן בהדרגה מתחיל להתרחב, המשפיעים על אזורים בריאים של הרקמה. לכן, הסימפטום השני של הופעתו של גרנולומה הוא התחושה של גוף זר בפה, אשר נחקרת בקלות על ידי הלשון. רוב דלקת חניכיים מוגבלת לעבור אסימפטומטית, ולכן, מומלץ לבצע רדיוגרפיה או אורתופנטומוגרם על נחישותם.

ישנם תסמינים הבאים של גרנולומה השיניים:

 • נפיחות של החניכיים. 
 • כאב בחניכיים. 
 • דלקת בחלל הפה וטמפרטורת הגוף. 
 • כאשר האספקה מופיעה כאב שיניים חריף. 
 • אדמומיות החניכיים. 
 • כהה של האמייל. 
 • בידוד של נוזל ארצי בין החניכיים לבין השן. 
 • המראה של השטף. 
 • כאב ראש, חולשה.

אם אתה מתעלם מסימפטומים של המחלה, גרנולומה יכול לקחת צורה כרונית לגדול לתוך קיסת הלסת. במקרה זה, קפסולה צפופה נוצרת בפה שבה הם רקמות מתות, חיידקים מתים פעיל מכפילים חיידקים.

גרנולה של שורש השן

גרנולומה תעלת השורש היא מחלה דלקתית המשפיעה על שורשי השיניים. עם מחלה זו, קפסולה ססגוני יוצר בשורש השן, אשר מכיל נוזל מבושל מן התאים המתים וחיידקים. הסכנה העיקרית לפאתולוגיה זו היא שאין סימפטומטולוגיה משמעותית. זה מקשה על קביעת המחלה בשלבים המוקדמים ומוביל לתוצאות חמורות בעתיד.

הגרנולומה של שורש השן היא תגובת מגן של הגוף למגינים, כלומר מחלות דלקתיות, חיידקים או וירוסים. כאשר הגרנולומה מופיעה לראשונה, היא חייבת להיות מטופלת, שכן היא יכולה לקחת טופס מסובך מאוד מהר מאוד. רופאי שיניים רבים מסכימים כי גרנולומה השן השורש הוא המדרגה האחרונה של מחלות דלקתיות, ולכן זה מאוד קשה לטפל. גרנולומה יכולה לגרום לאובדן שיניים ולדפורמציה של עצם הלסת. פנקו את גרנולומה רק עם רופא שיניים מוסמך.

אבחון

אבחון של גרנולומה בשיניים הוא תהליך מורכב, אשר מבוצעת בצורה הטובה ביותר עם משרדי שיניים מיוחדים. לרוב, עם בדיקה מונעת, לא ניתן לזהות את גרנולומה. לכן, רופאי שיניים מבוססים על הסימפטומים של המטופל, אשר יציין את הצמיחה ואת הגידול של הגידול.

אבחון מדויק של גרנולומה של השן מאפשר צילום רנטגן. בתמונה יוצג אזור מעוגל ומוגבל. בנוסף על רדיוגרפיה, החולה מקבל רדיוביזיוגרפיה, אשר גם מאפשר לזהות את גרנולומה.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14]

טיפול

הטיפול בגרנולומה של השן מתבצע בשיטות ניתוחיות וטיפוליות. השיטה הטיפולית כוללת שימוש באנטיביוטיקה ותרופות סולפונאמיד המשפיעות על הזיהום. טיפול כזה מונע את התקדמות גרנולומה ומאפשר לשמור על השיניים בשלמות. אם השן החלה להתדרדר, הטיפול הטיפולי יחזיר אותה לשיטות מודרניות של תותבות.

ניתוח כירורגי של גרנולומה השן כרוך התקנה של ניקוז מיוחד, אשר מאפשר את יצוא מוגלה. ניקוז יסייע להסיר מוגלה ולהשאיר רקמה בריאה ללא פגע. אם הגורם של גרנולומה הוא periodontitis, יש סדקים על השן, ועל החניכיים של הכיס, הטיפול מבוצע על ידי ניתוח של ציסטות והסרה של התוכן. ועל שן עם טיפול כזה, התחזית היא מאוד שלילית.

הטכנולוגיה של הטיפול בגראנולומה של שן נבחרת על ידי רופא השיניים, לאחר סקר של המטופל וביצוע שיטות האבחון הנדרשות. קשה לטפל בגראנולומה, ולכן לא יכולה להיות שום בעיה של טיפול עצמאי של מחלה זו. תרופה עצמית יכולה להוביל לתוצאות בלתי הפיכות רבות וסיבוכים. לכן, אסור בהחלט לעשות דחיסות חם שטיפות, כפי שהם יכולים לעורר קרע של גרנולומה ו מוגלה ההפצה מחוץ לקפסולה.

האם ניתן לרפא גרנולומה של השן?

אם אפשר לרפא גרנולומות של שן - שאלה המעניינת את כל מי שהתנגש או מתמודד עם המחלה הנתונה. תשובה מיידית - זה יכול להירפא, אבל הטיפול תלוי במידת ההתפתחות או הזנחה של המחלה. כתוצאה מכך, הטיפול עשוי להיות מורכב בהסרת השן או הניתוח על המסטיק.

כאשר הפתולוגיה מתחילה, החולה מפתחת שטף סתמי. השטף הגרגרי הוא בצקת סוחפת הגורמת לתחושות מכאיבות. אם לדבר את השפה הרפואית, אז השטף הוא periostitis odontogenic. אם אתה לא מתחיל לטפל בשטף, אז בקרוב מאוד מוגלה ילך העצם maxillofacial. ברגע שחולה עם בעיות דומות לוחץ על השן או אוכל מזון מוצק, לעתים קרובות יש כאב חמור, אשר מלווה לעתים קרובות על ידי נפיחות וחום.

עם גרנולומה השן, רופאי שיניים ממליצים לך מיד לחפש עזרה רפואית. הרופא יחתוך את המסטיק עם הציסטה ויכניס את הניקוז ליציאת מוגלה. מ 3-4 ימים יש צורך ללכת עם ניקוז לקחת אנטיביוטיקה. אם אתה לא מטפל גרנולומה השן, זה יגדל לתוך ציסטה. במקרה הגרוע ביותר, מוגלה יכולה להתפשט לשרירי הצוואר והפנים, לגרום לאנדוקרדיטיס מדבקת, שלעתים קרובות יש לה תוצאה קטלנית. אם יש לך דלקת חניכיים מוגבלת, לחפש עזרה רפואית מיד, ולזכור כי דחיסות חם שטיפות רק להחמיר את המחלה.

טיפול תרפויטי

טיפול טיפולי של גרנולומה השיניים כרוך בשימוש אנטיבקטריאלי, לא סטרואידים אנטי דלקתיות וסולפונאמיד סמים. יעילות גבוהה מראה את צריכת האנטיביוטיקה. הטיפול הטיפולי נחוץ רק אם הציסטה נמצאת בשלב מוקדם של ההתפתחות. במקרה זה, הטיפול יחסוך את השן או יבנה אותה מחדש ללא בעיות משמעותיות.

לאחר סיום הטיפול התרפויטי של גרנולומה השן, טיפול כירורגי ניתן שנקבעו, אשר ישחזר את הצורה של השן שנהרסו. אל תשכח את שיטות מניעה של טיפול גרנולומה השן, אשר יכול למנוע את התרחשות המחלה בעתיד.

טיפול בגרנולומה של השורש

הטיפול בגרנולומה של תעלת השורש מתחיל בשיטות טיפוליות. אבל זה סוג של טיפול יעיל במקרה המחלה נמצאת בשלב מוקדם של התפתחות. לעיתים קרובות, הטיפול בגרנולומה השן של השורש מסתיים עם הסרת השן. זאת בשל העובדה כי ציסטה לחלוטין הורסת את מערכת השורש וערוצי העצבים. אבל לא להתרגז, כי ברפואת שיניים המודרנית ישנן שיטות רבות כי יהיה לשחזר במהירות את השן האבודה.

עם גרנולומה של השורש של השן, הטיפול יכול גם להתבצע כירורגי. במקרה זה, רופא השיניים חותך את החניכיים ומנקה את חלל הציסטה מפני נגעים. לאחר מכן, המטופל הוא הניקוז ו מרשם קורס של אנטיביוטיקה. אנטיביוטיקה יהרוג חיידקים ולהסיר תהליכים דלקתיים, ניקוז יסיר את כל מוגלה לפני ריפוי הפצע. חולים עם גרנולומה של השורש של השן חשים כאב חמור, כמו מוגלה מגרה את קצות העצבים, אשר יכול לתת כאב ראש חדה או עקצוץ חדה ברקות.

טיפול באנטיביוטיקה

טיפול אנטיביוטי בגראנולומות השיניים הוא טיפול טיפולי. אנטיביוטיקה נקבעת על ידי רופא השיניים לאחר בדיקה של המטופל ואת שיטות האבחון העיקריים. אנטיביוטיקה נקבעו על מנת להקל על דלקת, להאיץ את תהליך הריפוי ולהסיר מוגלה.

לכן, כדי למנוע את התהליך הדלקתי, "Lincomycin" הוא מושלם. זה לא תרופה יקרה, אבל יעילה למדי, אשר יש מספר צורות של שחרור, אשר מאפשר לך לבחור את האפשרות הטיפול האופטימלי ונוח. אם דלקת חניכיים מוגבלת גורמת לכאב חמור, מומלץ לקחת תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות. תרופות אלה כוללות "Ketonol", "Naiz", "Nemisil" ואחרים. לטיפול מהיר ואנטיביוטי יעיל ביותר, גרנולומות שיניים הם prescribed עם אמבטיות ושטיפות עם חיטוי שיניים. לדוגמה, אמבטיות סודה או עם "Chlorhexidine". אבל לא לשכוח כי נטילת אנטיביוטיקה בעצמך היא מסוכנת מאוד, כך אמון זה עניין לרופא שיניים מקצועי.

טיפול באמצעים חלופיים

טיפול של גרנולומה של שן באמצעים חלופיים הם מתכונים של רפואה אלטרנטיבית שהתפתחה במשך מאות שנים. עד כה, ישנן שיטות רבות לטיפול גרנולומה השן, אבל טיפול עם תרופות חלופיות מאפשר לך בבטחה, באמצעות צמחי מרפא טבעיים לרפא את המחלה. בואו נסתכל על כמה מתכונים לטיפול בגראנולומות באמצעים חלופיים.

 1. כדי להכין את התרופה, אתה צריך להכין תמיסת אלכוהול. עבור תמיסה, לקחת 30 גרם של פרופוליס יבש מספר זהה של שורשים מיובשים של איר. ממלאים צמחים עם וודקה מתעקשים במשך שבועיים. לאחר הצמחים הם חדורים, הפתרון חייב להיות מסונן. כדי כף של תמיסת פרופוליס, מוסיפים כף של תמיסה משורשי ההילה ולהשתמש בו כסיוע לשטיפה. זה לא מומלץ לשטוף את הפה במשך יותר מ 3-5 דקות.
 2. השיטה השנייה של טיפול באמצעים חלופיים היא קיצונית למדי, אבל אלה שנתקלו הציסטה טוענים כי הוא יעיל מאוד. קח מסמר חלוד כראוי להזין אותו על האש. יש להוריד את הציפורן לכוס עם דבש ליים. כמה דקות על המסמר יצרו מגע מסוים מאוד. הסר את הציפורן מן הציפורן באמצעות סכין. המסה המתקבלת מוחלת על המסטיק הדלקתית עם דלקת חניכיים מוגבלת. מתכון זה מסיר ביעילות את הנפיחות המתרחשת עם גרנולומה של השן.

משוב על הטיפול

ביקורות חיוביות רבות על הטיפול של גרנולומה השיניים עולה כי המחלה היא רגישה לטיפול מלא. הדרך הקלה ביותר לטפל בציסטה בשלבים המוקדמים של ההתפתחות, כאשר היא עדיין לא נקטה אופי פתולוגי ולא התפתחה לכדי ציסטה. חולים אשר חוו גרנולומה על השורש של השן, אומרים כי לאחר הטיפול, יש לפנות שיניים שיניים אסתטיות לשיקום השיניים. אבל כולם מסכימים בדעה אחת שקל יותר לרפא ציסטה מאשר לרפא אותה. בדיקות קבועות אצל רופא השיניים והקפדה על כללי היסוד של ההיגיינה של חלל הפה יחסוך ממך גרנולומה של שן.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22]

מניעה

מניעת גרנולומה של השן היא מערכת מורכבת של אמצעים שמטרתם למנוע את המחלה ולשמור על בריאות הפה. הכלל הראשון של מניעה יעילה של גרנולומה השן היא שמירה על טוהר חלל הפה. ניקוי רגיל, שטיפה ובדיקה אצל רופא השיניים יסייע למנוע את הופעת הגרנולומה.

עם הכאב הראשון בשיניים, אתה צריך לפנות לרופא השיניים. מאז, אפילו לא נמסר בזמן, המילוי יכול לגרום להתפתחות של דלקת, אשר בסופו של דבר מוביל גרנולומה של השן. אל תשכח את הטיפול בבעיות שיניים כגון: עששת, דלקת חניכיים ודלקת העיכול, כי הם הסיבה הסבירה ביותר להתפתחות של גרנולומה.

תחזית

הפרוגנוזה של גרנולומה השן תלוי במורכבות של המחלה, את שלב הפיתוח שלה ואת הטיפול המשמש. אם הציסטה פשוט הופיעה, התחזית היא חיובית. מאז זה ניתן לרפא על ידי שיטות טיפוליות על ידי לקיחת אנטיביוטיקה. זה מתייחס להופעה של גרנולומה אצל ילדים צעירים, בהם שיני החלב מוחלפות בשיניים קבועות.

אם גרנולומה הוא התחיל והיה לי זמן להתרסק, הפרוגנוזה תלויה איפה דלקת חניכיים מוגבלת. אם גרנולומה שמקורה על השורש של השן, הפרוגנוזה היא שלילית, שכן השן יצטרך להסיר. במקרים מסוימים, עם תוספת חזקה לחתוך את מסטיק, לשפשף את התוכן, לשים את הניקוז לרשום קורס של אנטיביוטיקה. אם הגרנולומה אינה מטופלת, אזי הפרוגנוזה היא מאוד שלילית ותוצאה קטלנית אפשרית. ההמונים הסוערים הכלולים בציסטה חודרים לשרירי הצוואר והראש, ויכולים להגיע ללב, בגלל זה החולה יתחיל אלח דם ומוות מתרחש.

גרנולומה של השן היא מחלה מאוד לא נעימה שיכולה להתרחש אצל מבוגרים וילדים. זה ניתן לטיפול, וככלל, יש פרוגנוזה חיובית. היעדר הטיפול הדרוש ומחלות שיניים כרוניות יכול להוביל לפתולוגיות שונות ואף למוות.

trusted-source[23], [24], [25], [26]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.