Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

התעמלות נגד עצמות על הרגליים

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

התעמלות נגד פיפס על הרגליים יסייע הרגל לפרוק, לקחת את הצורה הנכונה ואפילו לתקן פגמים קלים במבנה של כף הרגל. תרגילים כי תבצע כל יום, יסייע להפחית או אפילו להסיר לחלוטין את עצם מגעיל מפני השטח של האגודל של כף הרגל. רק לא להיות עצלן.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

למה יש עצם על האצבע?

תנאי זה נקרא עצם. למעשה, זה סחוס קטן, אשר נקרא על ידי הטבע להחזיק את הבוהן הגדולה במצב הנכון. Hryaschik זה מאוד פגיע, ו, אם אדם לובש נעליים צרות, אם יש להם הפרעות אנדוקריניות, אם אדם סובל מפציעה ברגל, hryaschik על הבוהן מתחיל לכופף. כף הרגל עצמה לא נראית יפה כמו שהיתה פעם, מה שגורם לנשים במיוחד. בנוסף, ההליכה של אישה משתנה, היא כבר לא חלקה כל כך, בגלל המעבר במרכז הכובד של הרגל, אישה יכולה אפילו להתחיל לצלוע. איזו מטרד!

אבל אם הסחוס יכול להיות מעוות, הצורה שלה ניתן לתקן - רק זמן ומאמץ יהיה צורך. רק לציין כי בשלבים המאוחרים של היווצרות עצם על התעמלות הרגל לא יכול לעזור באופן קרדיאלי - מבצע יהיה צורך. אבל בכל מקרה התעמלות יש השפעה מועילה על כף הרגל ומשפר את הבריאות של כולו.

תרגיל "נייר"

אצבעות אצבעות על ידי הליכה במשך 20-30 דקות או פשוט הליכה על המקום. ואז לנסות לתפוס פיסת נייר מהרצפה (מקומטת, כי אתה בקושי להרים סדין שטוח), והניח אותו בכף היד שלך. אם זה לא עובד מיד, אל תדאג - לנסות שוב ושוב. הקפד להצליח!

בנוסף נייר, בעת הרכבת, אתה צריך לאסוף מהרצפה עם בהונות, אובייקטים נגיש יותר. לדוגמה, מצית, עט, עיפרון, צעצוע לילדים. העיקר לעשות את זה כל יום ולא עייף להכשיר את בהונות. אז המפרקים של הרגל יהיה גמיש העצם על הרגל לא יאיים עליהם עוד.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10]

תרגיל "אצבעות אצבעות"

תרגיל זה יכול להיעשות על ידי מעמיד פנים שהוא אדם פרימיטיבי. מוקדם יותר הם יכלו לתפוס את בהונותיהם על ידי העצים ולהשתמש בהם כמעט כמו שאנחנו משתמשים עכשיו באצבעות שלנו. האדם המודרני כמעט איבד את הפונקציה של בהונות, כך שאנחנו יכולים רק לפתח את הגמישות שלהם. זה מאפשר להישאר בריאים יותר, כי איך אתה הרכבת הרגל שלך תלוי כמה זמן טוב אתה יכול לשאת את משקל הגוף. גם על כף הרגל הוא הרבה נקודות רפלקס, והעברת האצבעות שלך, לשים אותם במצב אחר, אתה יכול לשפר את הבריאות של כל הגוף.

נסה להזיז את בהונות - כל אחד בנפרד. בהתחלה זה לא יכול לצאת, ואז אתה תקבל יותר ויותר. מכאן תוביל למצב הרבה יותר טוב של הרצועה הקרסוליים ואת השריר הזעיר ביותר של כף הרגל. ברגע שאתה הולך על משטח חלקלק, להיות בתנוחה לא נוחה, להישאר על הרגליים כל היום - שבו אנשים לא מאומנים יכולים ליפול ולשבור איבר או נקע משותף, אדם מאומן בשל הגמישות של כף הרגל לא יקבלו שום פגיעה. לעשות "אצבעות עם מניפה", להפיץ אותם כמו אצבעות של יד אחת התרגילים אימון כזה. לעשות את זה כל יום, ואחרי 2-3 שבועות אתה תרגיש את ההבדל במצב הרגליים.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15]

תרגיל "אלפבית"

מתעורר, לעשות תרגיל נעים על הגמישות של בהונות. בלי לקום מהמיטה, להרים את הרגל שלך לכתוב את זה עם האצבעות. ראשית אתה יכול לכתוב 3 אותיות עבור כל רגל, ולאחר מכן להגדיל את מספר האותיות. באופן אידיאלי, אתה כותב את כל האלפבית עם אצבעות של רגל אחת - בקרוב מאוד הם יהפכו גמישים יותר, חסון, נייד. ואז את הצמיחה של העצמות לא תהיה בעיה בכלל. בגלל המפרקים והשרירים שלך כבר מאומנים, לא סטטי.

trusted-source[16], [17], [18]

תרגיל "תחת מתח!"

זן לא מערכת העצבים, כמו רוב האנשים עושים, אבל בהונות. מכאן הם יהיו מאומנים יותר, חזקים יותר, זרימת הדם ברגל כולה תשתפר, והרגליים השטוחות שנרכשו בעבודה לא תהיינה המחלה שלך בכלל.

תרגיל כדלקמן: לכופף- unbend הבהונות שלך, בכבדות מאמץ אותם בעיקול ומרגיע בהרחבה. אז לעשות 10-20 פעמים כל רגל. עשר, אם אתה עדיין לא מאומן, 20 - אם אתה כבר מנוסה לחייב אנשים.

אם כבר יש לך עצמות על בהונות גדולות, הם צריכים להיות מאומנים בנפרד. קנה טבעת גומי, כמו מומלץ לילדים, כאשר השיניים נחתכים. שים את הטבעת על בהונותיך הגדולות ונסה לכופף אותן בטבעת זו.

רק להדק את האגודלים שלך להחזיק אותם במצב זה עד 30-40 שניות, ואז באותו זמן עבור הרפיה. גישות כאלה עם אגודל צריך להיעשות בין 10 ל 20. לאחר 2-3 שבועות תוכל להפתיע את החברים והחברים עם גמישות מוגברת של האצבעות שלך ואת היעדר כל סוג של גידולים עליהם.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23]

תרגיל "עיפרון"

זה משהו דומה לתפוס אצבעות עם עצור חתיכות של נייר, אבל תרגיל קשה יותר, עבור אלה שכבר מתפתים באימון הרגליים שלהם. ראשית אתה צריך לחמם את האבקה ואת הרגליים עצמם. לשם כך, לכופף- unpend את האצבעות בכוח, מחזיק אותם במצב קיפול של עד 20 שניות, ומרגיעה - באותו זמן. ואז לזרוק עיפרון פשוט על הרצפה ולנסות לסחוט אותו עם הבהונות שלך כך שאתה להרים אותו מהרצפה.

החזק את העיפרון על הרצפה למשך 20 עד 30 שניות. זרוק את העיפרון על הרצפה שוב, לנוח 20 שניות ושוב - לעבודה. אז הרכבת את מפסיק עבור 10-15 מרים עיפרון מהרצפה עבור כל רגל.

הפרשנות של התרגיל הזה מורכבת יותר, אך גם מגוונת יותר. לזרוק עיפרון על הרצפה, לקחת אותו עם שתי אצבעות של כף הרגל - הראשון והשני. זה כמו לקחת עיפרון ביד שלך. אם בהתחלה אתה לא מצליח, לעזור לחזק את העיפרון בין בהונות בעזרת ידיים. ו - בואו נכתוב. עיפרון באותיות באוויר בתורו עד כמה שאפשר לשמור על האיזון. ואז לקחת עיפרון "ברגל השנייה" - וכתוב שוב.

זה מעניין, כי אתה יכול אפילו להקליט את הזמן, כמה אפשר לעסוק כזה דקדוק. אולי יש לך רגל שמאל יותר מאשר רגל ימין, ולהיפך. אז אתה יודע איזה תחנה שווה חיזוק יותר.

זה תרגיל טוב למניעת עצמות על הרגליים או כדי להבטיח כי הם לא להרחיב יותר.

trusted-source[24], [25]

תרגיל "בקבוק"

זהו תרגיל קל מאוד, אך יעיל מאוד עבור אלה שאינם מתכופפים היטב ברגל, אשר האצבעות כבר החלו להקשיח, ועל מניעת בורות זה שיטה מצוינת. יושב מול הטלוויזיה, תן להפסיק את העבודה. שים מתחת לרגליך סיכה מתגלגל רגיל או בקבוק זכוכית (זפת חיית המחמד הוא רופף מדי, זה לא מתאים למטרה זו). עכשיו לגלגל את המקל או בקבוק הלוך וחזור במשך 2-3 דקות. לאחר מכן לשים את הבקבוק תחת רגל אחרת ולגלגל שוב באותו זמן.

כל התרגילים שאתה בוחר לחזק את הרגליים ולמנוע עצמות על הרגליים, אתה צריך לבצע כל יום. זה אפשרי בבוקר, וזה אפשרי בערב, רצוי רצוי לכלול את ההתעמלות הזו במתחם הבוקר של התרגילים, ואז לפרוק את הרגל אפילו בערב אחרי יום עבודה. אבן על כפות הרגליים יקטן כפי שאתה הרכבת המפרקים והרצועות, כמו גם את השרירים של הרגליים.

trusted-source[26]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.