^

בריאות

הסרת עצמות על הרגליים ללא ניתוח עבור בנדיצקי

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

על הטכניקה של ד"ר בנדיצקי על הסרת עצמות על רגליו ללא ניתוח יש שמועות רבות. על פי אחת הביקורות, הרופא הזה פשוט עובד ניסים, מסיר את העצמות ברגל ללא ניתוח. על פי ביקורות אחרות, המומחים שלו עוסקים שרלטניות. על מנת להחליט על שיטות לא כירורגיות להשפיע על עצמות בנדיצקי, על הקורא להחליט בעצמו את סדרי העדיפויות. ולהכיר את המהות של טכניקה זו

תמצית השיטה של בנדיצקי

Igor Eduardovich Benditsky הוא מטפל ידני, טראומה-אורתופד, המטפל בסטיית הוואגוס של הבוהן הגדולה ביותר מ -20 שנה. או, כמו שאומרים, לאנשים יש עצמות על הרגליים או בליטות על הרגליים. Benditsky מאמין כי עם עיוות valgus של הבוהן, קודם כל, יש צורך להחזיר את העומס האופטימלי על כף הרגל. וזה עומס צריך להשתנות בהתאם למיקום של כף הרגל - האדם הוא עובד קשה עם הרגליים או, לעומת זאת, נח.

זה קובע איזו תוכנית תיקון כף הרגל הפרט יפותח עבור המטופל. מסלול הריפוי הרגלי על פי שיטתו של בנדיצקי הוא בממוצע בין שניים לשבעה חודשים. במהלך תקופה זו, את המיקום של כף הרגל, תיקון של העומס נשלט על ידי הרופא בערך כל שבוע.

הייחודיות של טיפול כזה, על פי בנדיצקי, היא כי על ידי שחזור בהדרגה את המיקום של כף הרגל, אדם בונה מחדש ועובד את כל מערכת השלד והשרירים. בנוסף, שיטה זו מבטיחה את היעדר טראומה (ניתוח לא) ואת התרחשות של הישנות.

עוד על שיטת בנדיצקי

בלב שיטה זו הוא לא רק תיקון הדרגתי של כף הרגל, אלא גישה משולבת לטיפול. גישה זו כרוכה בשיקום מרכז הכובד של האורגניזם כולו, ולא רק לרגליים. ראשית, רופאים לזהות כיסים של הפרות של מרכז הכובד של מערכת השלד והשרירים כולו, מתקן את הביומכניקה של הגוף והרגליים בפרט.

אז האדם מומלץ תנוחות מסוימות, עומס על עמוד השדרה, הרגליים, תשומת לב מיוחדת משולמת עומס של המפרקים של כף הרגל. כמובן, תשומת לב זהיר ביותר הוא שילם את ביומכניקה של הבוהן הגדולה - עברין להופעת קונוסים (עצמות). המהות של גישה זו היא להגדיל את אזור כף הרגל שימושי שבו הוא מסתמך. ככל שהטביעת הרגל גדולה יותר, כך התמיכה עצמה חזקה ויציבה יותר.

עם flatfoot, אשר גורם דפורמציה של הבוהן הגדולה ואת המראה של עצמות על זה, תמיכה חזקה היא בלתי אפשרית - אזור התמיכה ברגל יורד באופן משמעותי, ואת מרכז הכובד משמרות. זה מוביל לא רק דפורמציה של כף הרגל והבהונות, אלא גם פציעות במהלך תנועה, נקע ומפרקים. אם בתהליך של טיפול ידני תרגילים מיוחדים רגל שטוחה זו מוסרת, אז הבעיות עם העצמות על הרגליים יהיה הרבה פחות.

למה וכיצד הרגל סובלת עומס יתר?

למה וכיצד הרגל סובלת עומס יתר?

לדברי בנדיצקי, הסיבה השורשית של עיוותים של הוולגוס של הבוהן הראשונה היא עומס שגוי על עמוד השדרה, מה שהופך את כל הגוף לקחת עמדה נכונה. לפי הערכות הפיזיולוגים, נקודת המשען של כל גופו של האדם נמצאת בעצה. וברגע שהאדם יש עומס יתר (כתוצאה של עבודה פיזית או, להיפך, מתח מתמיד עקב ישיבה ארוכה), נקודת הציר נע עמוד השדרה עצם העצה והולך באזורים אחרים של הגוף - ירכיים, הקרסול, הברכיים.

מסיבה זו, העומס על חלקים שונים של כף הרגל הוא גם שגוי. עומס זה, קודם כל, נופל על מפרקים קטנים שבירים. הם לא יכולים לשאת את המשקל של הגוף, הרגל מאבדת את התמיכה שלה במהלך ההליכה, מנסה למצוא את התמיכה הזו, היא טראומה, וזה מוביל לעיוות שלה.

קודם כל, עיוות valgus של האגודל של כף הרגל, ועל אנשים נפוצים - מוביל גושים על הרגל או העצמות. יחד עם זאת, מחלות שונות של המפרקים, השרירים ורקמות העצם עוד יותר להחמיר את הצמיחה של העצמות והכאב באזור זה. איזון הורמונלי שגוי (עודף של כמה הורמונים וחוסר באחרים) מחריף את המצב.

מה עלי לעשות?

הפרות של שטוחה - עברין של מכניקת הרגל הלא נכונה - ניתן לתקן על ידי לובש רפידות אורתופדיות מיוחדות. זה חיזוק ותיקון הרגל בצד אחד, מלמטה. ויש גם חיזוק בצד השני של הרגל, מלמעלה. זוהי תנוחה נכונה והפצה של הזכות, עומס אפשרי על הגפיים.

אם העצם רק מתחיל טופס, שיטות מניעה אור יעשה. כלומר, תרגילי התעמלות, אמבטיות רגליים, רפידות אורתופדיות מיוחדות ודחוסים בשיטות הרפואה האלטרנטיבית. אבל אם הרגל כבר מעוות, תוכנית עומס מיוחד יש צורך. אנו זקוקים לטיפול רפואי מלא ומורכב עם שימוש בהתאמות אורטופדיות.

על פי שיטתו של בנדיצקי, המפרקים של כף הרגל אינם משוחזרים בבת אחת, אלא בשלבים - ומפרקים קטנים וגדולים של כף הרגל.

הנה איך בודדים תוכנית הסרת עצם פותח עבור Bendickiy

השלב הראשון

מבוצעת בדיקה אבחנתית של הרגליים. בהתבסס על תוצאות הסקר, נבחרים רפידות אורתופדיות, ונלקחות בחשבון הפרות של מיקום העגבניות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

השלב השני

הרופא מוצא אזורים בעייתיים לשבש את הביומכניקה של הגוף לשבש את הצורה הטבעית של כף הרגל, אלה מוקדים יהיה צורך להלחם על ידי טכניקה מיוחדת, שנבחרו בנפרד.

השלב השלישי

בחרו מכשירים אורתופדיים מיוחדים כדי להתאים את המיקום של האזורים הבעייתיים של כף הרגל.

שלב רביעי

כדי לסייע בהתאמות אורטופדיות, נבחרים טיפול ידני ומערכת תרגילים טיפוליים. גישה משולבת כזו תבטיח חיסול פגמים ברגל, אבל לא מיד, אבל בהדרגה. במקרה זה, הרופא לוקח בחשבון את הגיל של אדם, המין שלו, את המאפיינים של בריאותו, כמו גם את עוצמת העומס על כל הגוף, בהתאם למקצוע.

אין זה סוד כי הגיל הוא מכשול לטיפול כירורגי של שלפוחיות על הרגליים. כאשר אדם הופך לגיל 60, רבים מתפקידיו של גופו מופרים, ורופאים נזהרים שלא לקבוע פעולות, כי התוצאות שלהם יכול להיות בלתי צפוי. שיטות שאינן כירורגיות הן חלופה טובה להתערבות כירורגית אם אדם סובל מעצמות ברגליים.

מהם החסרונות של הניתוח?

קודם כל, בזה, לאחר שבילה הרבה מאמץ וכסף, אדם עדיין יכול שוב להתמודד עם העובדה העצם על הרגל שלו מתחיל לגדול שוב. אם אתה משחזר את הרגל בהדרגה, במשך זמן רב, כמו בנדיצקי עושה, זה מחזק ולבסוף משנה את צורתו הנכון, תוך שמירה על המון זמן. עצירה לאחר הניתוח היא פגיעה מאוד. הוא מוחזר למצב הטבעי שלו, אבל זה רק הכרחי עבור אדם לחוות מדגיש מוגברת, כמו קשת כף הרגל והאצבעות כפופות שוב את העצם הכואבת לא נעים על הרגליים - הנה היא שוב מוטרד מכאב ואי נוחות.

גם אותן פעולות שאינן טראומטיות מאוד והן לוקחות מעט זמן אינן נותנות שום ערובה לכך שבתוך שישה חודשים לא תהיה נסיגה - הופעת עצמות חדשות על הרגליים. כדי להתאושש לחלוטין מפעולות כאלה, לעצור לוקח לפחות ארבעה עד שישה חודשים - רק לאחר תקופה זו אתה יכול להרשות לעצמך ללכת בנעליים עם עקבים, וזה לא כל היום ברציפות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.