Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

השתלת הרחם

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

השתלת רוב האיברים החיוניים של האדם כבר לא מפתיע אף אחד. פעולות אלה הן למעשה לשים על זרם כבר במאה האחרונה. השתלת הרחם במשך זמן רב לא למשוך את תשומת הלב של הרופאים. אחרי הכל, בלי איבר זה אפשר לחיות - אישה לא מאבדת כושר עבודה, נשארת פעילה בכל תחומי החיים.

Aplasia מולדת (agenesis) של הרחם נמצא לעתים קרובות רק בגיל ההתבגרות, כאשר נערה מגיעה לראות גינקולוג בגלל מחסור של הווסת. לפעמים אישה צעירה מאוד נאלצת להסכים לכריתת הרחם בגלל מחלה אונקולוגית של איברי הרבייה או כתוצאה של פתולוגיות ופציעות אחרות כדי להציל את חייה ולחיות. עם זאת, עד לאחרונה את היעדרותו של איבר הרבייה הראשי לחלוטין שלל ממנה את ההזדמנות להיות אמא.

השתלת הרחם בעתיד הקרוב תיתן לנשים סיכוי כזה. כיום, מבצע זה נמצא בשלב הניסוי במדינות רבות בעולם. כבר עכשיו יש תוצאות מרשימות - שכן כיום בהשתלות הרחם מוציאים ותינוקות שנולדו בבטחה.

לפני הפלנטה כולה - מדענים רפואיים שוודיים. מתוך תשע פעולות השתלת הרחם שנעשו בגוטנברג, שבעה הצליחו. עד כה, זה כבר ילדה כמה תינוקות. האחרון נולד לאחרונה בארה"ב.

אינדיקציות להליך

האורג מושתל לנשים בגיל הפוריות, שבהן הוא נעדר, לצורך הריון נוסף, הריון ולידה.

הסיבה להיעדר הרחם יכולה להיות, גם מולדת וגם נרכשת.

האישה-מקבלת צריכה להיות בריאה מספיק כדי להעביר בבטחה את הפעולה, ולאחר מכן - להרות ולידת ילד בריא.

בניסויים שנערכו עד כה, נשים צעירות עם אבחנה של פוריות מוחלטת בגלל היעדר הרחם, הנשואים לגברים המסוגלים להפריה, השתתפו.

trusted-source[1], [2], [3]

הכנה

השלב העיקרי בהכנה להשתלה הוא בחירתו של תורם מתאים מבחינה אימונולוגית. העדפה ניתנת לקרובי המשפחה של המטופל, שכן במקרה זה יש לאיבר התורם עמידות היסטרית טובה לגוף הנמען, והסיכון לדחייה מצטמצם באופן משמעותי. בכל המקרים, רופאים שוודיים השתמשו באיברים של קרובי משפחה, ואילו גיל התורם לא היה חשוב. זה יכול להיות אישה שיש לה גיל המעבר. הקריטריון העיקרי לבחירה הוא הרחם הבריא . חמישה מקבלי שוודית היו אמותיהם כתורמים, ולארבעה היו קרובים קרובים.

אישה שהושתלה בהצלחה בטורקיה הושתלה באיבר שנלקח מגופה. המטופלת הצליחה בסופו של דבר להרות, בגלל סיבוכים, הופסקה ההיריון.

לקראת הניסוי, שני בני הזוג עוברים קורס מיוחד של הפריה חוץ גופית כדי לשמר את העוברים עד לרגע שבו הרחם, על פי מומחים, יהיה מוכן להריון.

ההכנה או ההתאמה של המקבל היא לדכא את חסינותה כדי למנוע את דחיית איבר התורם ולאפשר לו להתיישב.

trusted-source[4], [5], [6], [7]

טֶכנִיקָה השתלת הרחם

מבצע על השתלת רחם מציג קשיים מסוימים, ראשית, הגוף נמצא במקום מרוחק למדי, ושנית, הוא משורגים כלי דם קטנים רבים, ושלישי, לצורך השתלה - הריון retsepientki ולידת תינוק בריא, כלומר, הגוף אינו רק צריך כדי להתרגל ולתפקד, אלא גם לעבוד בתנאים קיצוניים.

הטכניקה של ביצוע השתלת הרחם נבדקה הקרקע במהלך השתלות חוזרות ונשנות חיות מעבדה עם הגנרל הבאים של צאצאים בריאים.

לפני הניתוח, כל אחד מהנמענים קיבל ביצים משלו, הם הופרו עם הזרע של בני הזוג ונשמרו עבור IVF הבאים.

נשים עצמן לא יכלו להיכנס להריון, כיוון שחצוצרות החצוצרות אל הרחם טרם הצטרפו. כל הנשים ילדו גם דרך ניתוח קיסרי. עם זאת, המדע אינו עומד דומם, ומדענים כבר חושבים על האפשרות לא רק ללדת באופן טבעי, אלא גם תפיסה. לשם כך, יש צורך להשתיל את מכלול שלם של אברי הרבייה, ומחקרים בכיוון זה כבר בעיצומו.

מדענים כבר אומרים שההשתלה של הרחם אינה רחוקה לגבר. גם נשים טרנסג'נדריות רוצות לחוות את שמחת האמהות, ואחריהן יוזמה של הומוסקסואלים ורווקים. עם זאת, הזדמנויות אלה נדון רק מנקודת המבט של האתיקה בסיס החקיקה. עם זאת, בעשור הבא, על פי תחזית המדענים, ההשתלה של הרחם לגבר תהפוך למציאות.

התוויות נגד

אין ספק שתרומת השתלות מתורמים בלתי תואמים אינה מותרת, בנוכחות מחלה ממאירה של האיברים שמחוץ לזה שתעבור השתלה; עמידות לטיפול הרפואי של תהליכים זיהומיים, שחפת, זיהום ב- HIV, פתולוגיות נפשיות אשר מפריעים להבנת התהליך ובצע בבירור את המלצות הרופא.

נכון לעכשיו, הפעילות נערכה על ידי נשים צעירות שרוצות להביא ילדים. בעוד המבצעים מתבצעים במסגרת הניסוי, קטגוריות חברתיות, מיניות ו גיל של חולים אינם מסומנים בבירור.

לאחר טיפול רדיקלי באונקופתיה של אברי הרבייה, אשר גורם להיעדר הרחם בחולה, זה חייב להיות 1-2 שנים.

ההתוויות היחסיות הן תכונות אינדיבידואליות של מצב בריאותי של המטופל, אשר ללא ספק מסבכים את הצד הטכני של ההשתלה.

ההשלכות לאחר ההליך

הצורך לקחת תרופות לכל החיים, אשר מפחיתים את החסינות למניעת דחייה של השתלות, הוא התוצאה המשמעותית ביותר של פעולת השתלת איברים.

לכן, הרחם הוא המושתל לא לצמיתות, אבל באופן זמני. זה נועד עבור מקסימום של שתי הריונות. לאחר מכן הוא מוסר כדי להיפטר כבר להיות אמא של המטופל מן הצורך כל הזמן לדכא את חסינותה ולחשוף את הגוף לסיכון של כל מיני זיהומים. היה מידע כי האישה הראשונה שילדה ילד באמצעות השתלת הרחם, החליט לא לחוות את הגורל יותר להיפטר העוגב הזר.

הפריה חוץ-גופית ולידה דרך ניתוח קיסרי הם גם הדרך היחידה לדעת את שמחת האמהות. עם זאת, איזה סוג של אישה שרוצה להיות אמא יכול לעצור כזה "זוטות".

trusted-source[8], [9]

סיבוכים לאחר ההליך

השתלת מלכות, בעיקר מתורמים מתים, הייתה מסובכת על ידי התפתחות של פקקת וזיהומים שהובילו להפסקת היריון בסוף השבוע השישי עד השמיני והסרת האיבר המושתל.

המוצלחות ביותר היו פעולות שבהן השתתפו תורמים חיים. עם הצורך לצריכה קבועה של חיסונים, הסיכון לסיבוך הריון רציני, רעלת הריון, קשור ככל הנראה , אם כי לא זוהה קשר ישיר עד כה.

טיפול לאחר ההליך

חלל רחם השתלה הוא פעולה נקיה, ולפיכך דורש תקן של חולים לטיפול להסתמך על הליך זה - מנוחה במיטה, כאב נסיגה של רעילות לאחר היישום של הרדמה, למניעת זיהום, דימום וקרישי דם טיפול סימפטומטי אחר.

המשימה העיקרית היא למנוע דחייה של האיבר המושתל, על ידי הגדרת מינון אופטימלי של immunosuppressors.

האשה נמצאת תחת פיקוח שוטף של אנשי רפואה בקשר להריון ולידה.

trusted-source[10], [11], [12], [13]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.