^

בריאות

השתלה

השתלת הרחם

Aplasia מולדת (agenesis) של הרחם נמצא לעתים קרובות רק בגיל ההתבגרות, כאשר נערה מגיעה לראות גינקולוג בגלל מחסור של הווסת.

השתלת עור

העור שלנו הוא לא רק הגדול, אבל גם איבר חשוב מאוד, כך טראומה ופתולוגיה עם נזק חמור או אובדן של העור יכול להיות מסכן חיים. השתלת העור או השתלת היא הדרך הנפוצה ביותר לשחזר את שלמות העור.

השתלה: אינדיקציות, הכנה, טכניקה

האיבר הראשון שהושתל בהצלחה היה הכליה (Murray J., Boston, USA, 1954). זה היה השתלה קשורה: התורם היה תאום זהה של נמען סובל מאי ספיקת כליות כרונית. בשנת 1963, T. Shtartsl בדנבר (ארה"ב) יזמה את ההשתלה הקלינית של הכבד, אך הצלחה אמיתית הושגה רק ב -1967.

השתלת הקרנית: פרוצדורה, תחזית

הסימן השכיח ביותר להשתלה קרנית - הוא keratopathy בולוס (pseudophakic, afakicheskaya פוקס ניוון אנדותל), קרטוקונוס, ניתוח מחדש השתלה, קרטיטיס (ויראלי, חיידקים, פטרייתי, של Acanthamoeba, ניקוב) וניוון קרני סטרומה.

השתלת רקמות: פרוצדורה, תחזית

Alografts העור משמשים בחולים עם כוויות נרחבות ותנאים אחרים עם אובדן מסיבי של העור. Allografts משמשים לכסות משטחים מושפעים גדולים, ובכך, להפחית את ההפסד של נוזל רקמות וחלבונים ולמנוע את התפתחות זיהומים פולשניים.

השתלת המעי הדק: הליך, תחזית

השתלת מעי דק עבור חולים עם תסמונת ספיגה הקשורים במחלות מעיים (gastroschisis, מחלת הירשפרונג, מעיים אוטואימוניות) או כריתת מעי (thromboembolism mezenteriapnaya נפוצה או מחלת קרוהן)

השתלת תאי איון הלבלב: פרוצדורה, תחזית

יש השתלה של תאי איון של הלבלב יתרונות תיאורטיים על פני השתלת איברים שלמה: ההליך הוא פחות פולשני, אי ניתן לאחסן cryopreservative המאפשר לך לייעל את הזמן של השתלה.

השתלת לבלב

השתלת הלבלב היא צורה של החלפת תאי p הלבלב, המאפשרת להחזיר את רמת הסוכר בדם הנורמלית - נורמוגליקמיה - בחולי סוכרת.

השתלת ריאות

השתלת ריאות - אפשרות להצלת חיים לחולים עם אי ספיקת נשימה, עם סיכון גבוה למוות, למרות תרופות אופטימליות.

השתלת כבד: הליך, תחזית

השתלת כבד לוקח את המקום השני בין השתלת איברים מוצקים. הסימפטומים הם שחמת הכבד (70% מההשתלות בארה"ב, 60-70% מהם קשורים הפטיטיס C); נמק בכבד (כ -8%); קרצינומה hepatocellular (כ -7%)

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.