Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

האם אני צריך לקבל ירו שפעת?

המומחה הרפואי של המאמר

רופא פנימי, פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021

שפעת כל כך מסוכנת עבור אנשים שהיא במקום השלישי בין המחלות הבוגדניות ביותר של זמננו. לכן, הרופאים ממליצים לחסן כדי למנוע את שפעת ואת הסיבוכים שלה. בינתיים, עד 80% מתושבי ארה"ב מעדיפים לחסן, כ -10% מאוכלוסיית רוסיה, באוקראינה - עד 1%. יש הרבה שמועות על חיסונים - אמיתי ולא טוב מאוד. האם אני צריך לקבל ירו שפעת?

האם אני צריך לקבל ירו שפעת?

trusted-source[1], [2]

מי צריך חיסון נגד שפעת?

מי טוען כי למרות שכולם חולים בשפעת, לא כולם צריכים חיסונים. אבל יש קבוצות של אנשים הזקוקים לשפעת. אלה הם:

 • ילדים משישה חודשים שעדיין לא רכשו חסינות להצטננות ומערכת החיסון שלהם עדיין חלשה מאוד
 • אנשים עם מחלות כרוניות של מערכת הנשימה (אך לא במצב חריף וללא טמפרטורה)
 • אלה שיש להם חיסוני
 • אנשים שחצו את הסף של 50 שנה

למה זה כל כך קשה לקבל זריקת שפעת?

בהרכב של נגיף השפעת, יש אנטיגנים מיוחדים, נוסחה וצורה של אשר יוצר זנים של אותם וירוסים. זנים אלה, לצערנו, משנים את הרכבם מדי שנה, בגלל מה שקשה למצוא חיסון יעיל נגד שפעת.

על מנת שהחיסון יתפתח בצורה נכונה ועל כן יש להסתמך על תחזיות הרופאים לגבי השינויים האפשריים במבנה הנגיף. זה די קשה, אז אם החיסון לא נבחר כראוי, אתה לא יכול לנחש ולא להגן על האדם מפני שפעת לחלוטין. העובדה היא שאם המדענים לא ניחשו עם החיסון, אז זה לא יהיה מספיק antimatter לעמוד שפעת. עם חיסון שנבחר בצורה לא נכונה, האפקטיביות שלו מופחתת על ידי גורם של שלושה - זה מסביר את היעילות של חיסונים.

מהו הרכב החיסון נגד שפעת?

במסגרת החיסון נגד וירוסים שפעת הכלולים, אבל לא בחיים, אבל כבר נהרג. וירוסים אלה, להיכנס לגוף האדם, להגביר את חסינותו ולגרום לה להילחם עם הזיהום. לאחר הכשרה על וירוסים חלש, הגוף מזהה מיד וירוסים שפעת להגיע אליו מן הסביבה החיצונית. ו מתמודד בקלות עם אותם. זה - את המהות של החיסון נגד שפעת.

החיסון שונה מווירוס שפעת הנוכחי בכך שהוא מכיל וירוסים חלשים מדי או וירוסים בלתי פעילים (בדרך כלל ללא תוכן וירוסים). אלה הם וירוסים מומתים והוא יכול לתת את רוב הסיבוכים לאחר שפעת. לאחר החיסון, שבועיים לעבור משפעת, וזה הזמן שבו הגוף מתאים באופן מלא לסוג זה של שפעת. לכן, עדיף לחסן נגד שפעת לא במהלך מגיפות, אבל לפני תחילתם - החל באוקטובר.

יתרונות החיסון נגד שפעת

חיסון נגד שפעת עוזר להפחית את שכיחות של שפעת בקנה מידה מרשים למדי - זו עובדה. לדוגמה, בקרב קשישים שחוסנו נגד שפעת, עד 60% מאוחר יותר הם לא חולים במחלות בדרכי הנשימה בכלל. חיסון משפעת מאפשרת לא לכאב יותר מ 80% של אנשים בכל הגילאים אשר חוסנו. ילדים שחוסנו נגד שפעת חדלו מלהיות חולים ביותר מ -92% מהמקרים. חיסון נגד שפעת גם מקטין את הסיכוי של סיבוכים על ידי יותר משליש - אחד מהם הוא דלקת כואבת לילדים.

חסרונות של חיסון נגד שפעת

יש גם תופעות לוואי של חיסון נגד שפעת. הם קשורים ל:

 • שימוש לא נכון בחיסון (לא מתאים לזן שפעת)
 • חיסון באותם תנאים האסורים לחיסונים - הריון בשליש הראשון, חום גבוה, מחלה חריפה במהלך חיסון
 • תגובה שלילית לחומרי חיסון שלא נלקחו בחשבון

ההשלכות של התגובה השלילית של הגוף על החיסון - חולשה של הגוף, אדמומיות באתר ההזרקה, חום ותסמיני שפעת בצורה קלה - כאב ראש, עייפות וכן הלאה. עם תגובה נורמלית של הגוף לחיסון, הסימפטומים האלה נעלמים בתוך יומיים לאחר החיסון, ובמקרה של סיבוכים, מצבו של אדם מידרדר בחדות לאחר 6-12 שעות מזמן החיסון.

ראוי לדעת כי בנוסף חיסון נגד שפעת, יש שיטות אחרות של מניעה: המשקה בשפע יותר עם ויטמינים (מרתח של הירכיים עלה, הים אשחר, תה עם לימון ודבש), לבישת מסכות אנטי, נטילת תוספי ויטמינים כדי לשמור על החסינות, שטיפת ידיים תכופה. הם בהחלט צריכים לשמש, כי בעונה הקרה, אדם מאבד הרבה ויטמינים - עד 70% ממה שאתה צריך!

לכן, באמצעות חיסון נגד שפעת כמו האמצעי היחיד הוא טועה. אבל אתה לא צריך לוותר על זה. במיוחד אם אתה מוצא את עצמך ברשימה של אנשים הזקוקים שפעת יריות.

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

למי אין חיסון נגד שפעת?

יש אנשים שלא מקבלים זריקת שפעת, כי זה יכול לגרום למספר סיבוכים.

 • אלה אנשים עם מחלות כרוניות של מערכת העצבים
 • אלה שיש להם בעיות עם מערכת genitourinary (השופכן, שלפוחית השתן, הכליות וכן הלאה)
 • אנשים הסובלים ממחלות של האיברים האנדוקריניים (בלוטת התריס, הכליה, יותרת המוח)
 • אלה שיש להם אי ספיקת לב, וברור לידי ביטוי
 • אנשים עם אסתמה הסימפונות
 • חולים עם מחלות דם בכל גיל
 • נשים בהריון לפני השליש השלישי של ההריון
 • אלו שיש להם אלרגיה לחלבון עוף

חיסון נגד שפעת, מציגה וירוסים לתוך הגוף, יכול לגרום לתגובה שלילית גם אצל אנשים בריאים שאינם סובלים התוויות נגד לעיל.

שפעת בדמויות

כיום שפעת היא מגפה אמיתית של המאה. במונחים של סיבוכים ותמותה, שפעת נמצאת במקום השלישי לאחר מחלות לב וכלי דם וסרטן. וגם שפעת יחד עם ARVI לכבוש 95% של מחלות זיהומיות. וירוסים אלה בכל שנה השביתה עד 500 מיליון אנשים על הפלנטה. מתוכם, עד שני מיליון בני אדם מתים. כדי להפחית את מקרי המוות הללו, המדענים ממליצים על חיסון.

חיסון, על פי ארגון הבריאות העולמי, צריך להגן על אנשים מפני שפעת ולמנוע סיבוכים לאחר שפעת, שלא לדבר על התמותה, אשר מופחת באופן משמעותי. החיסון פועל, מחזק בעיקר את המערכת החיסונית.

אבל, למרבה הצער, הגנה זו לא תמיד עובד. בתור מינוס, זה לא תמיד מתאים לרופאים לבחור חיסון, אבל כמו פלוס, גם אם החיסון אינו מגן באופן מלא מפני הידבקות בנגיף, אבל זה מאפשר להחליש את השפעתה על הגוף.

עוד על נגיף שפעת

וירוס שפעת רחוק מלהיות לבד. יש לפחות שלושה מהם - וירוס שפעת A, B, C - כמו האותיות הראשונות באלפבית האנגלי. המסוכן ביותר נחשב סוג שפעת A, מגיפות מגיפות קשורות אליו. סוג שפעת B הוא גם לא מתנה - זה גורם נזק לגוף אצל אנשים רבים, אבל משפיע על אנשים מקומיים יותר. השכיחות ביותר בהשפעתה היא נגיף השפעת C, אם כי לא רצוי לסבול מאף אחד משלושת סוגי שפעת.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.