Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מניעת שפעת: האמצעי היעיל ביותר של הגנה

המומחה הרפואי של המאמר

אופטורינרינגולוג, מנתח
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021

שפעת היא הרבה יותר קל להימנע מאשר אחרי זה ארוך וקשה לטיפול. לכן, יש צורך לטפל במניעת שפעת. אנשים רבים חושבים כי מניעת שפעת היא פשוט לא מתקשר עם אדם חולה לובש מסכה אנטי ויראלית. אבל זה לא כך. ישנם שלושה סוגים של מניעת שפעת. רוצה לדעת איזה מהם?

trusted-source[1], [2], [3]

שלושה סוגים של מניעת שפעת

  • טיפול מונע נגד שפעת באמצעות חיסון. מבין אלה, יש מניעה ספציפית ומניעת חיסונים
  • סוג נוסף של מניעה הוא chemoprophylaxis עם אמצעים אנטי ויראליים להגנה מפני שפעת (תרופות, ויטמינים)
  • הסוג השלישי של מניעה נגד שפעת הוא שמירה על היגיינה אישית (ללבוש מסכה רפואית, לשטוף ידיים וכן הלאה).

מניעת שפעת עם חיסון

זהו הבסיס של הגנה מפני כל מיני שפעת. החיסון הוא אחד האמצעים האמינים ביותר למניעת שכיחות של שפעת, במיוחד במהלך מגיפות. המערכת החיסונית, אשר התחזקה משמעותית לאחר החיסון, יכול להתמודד עם כל מחלה של הצטננות. מה לומר - החיסון עזר להתמודד עם מפלצות כיכר כל הערים: דיפתריה, חצבת, poliomyelitis, טטנוס.

כיום, כאשר העולם מאוים על ידי שפעת, ומדענים מדי שנה מדברים על מגיפות אפשריות, החיסון יעזור להתמודד עם וירוסים שפעת. המשימה של החיסון היא לא לחסל את המחלה ככזה, אבל כדי לצמצם את ההזדמנות לסבול ממנה. סיבוכים מסוכנים במיוחד לאחר שפעת, אשר החיסון הוא גם עוזר טוב. סיבוכים אלה משפיעים בעיקר על תפקוד מערכת הלב וכלי הדם, איברי הנשימה, הדם, הכליות והכבד.

מי צריך להתחסן?

ארגון הבריאות העולמי (WHO) ממליץ על חיסון נגד שפעת מאוקטובר עד דצמבר. במיוחד יש צורך לעשות זאת עבור אלה הנמצאים בסיכון: ילדים קטנים מ 6 חודשים עד 15 שנים, עובדים של מקומות לשימוש המוני, קשישים מעל גיל 49 ואלה הסובלים ממחלות כרוניות. עדיין נמצאים בסיכון נשים בהריון, אבל הם צריכים לעשות את החיסון רק על פי המלצת הרופא ואחרי השליש הראשון של ההריון.

שפעת - סוגים שלה - גם שונים זה מזה. אם לא לכלול סוגים שונים של שפעת "חיה", כלומר, חזיר, עוף וכן הלאה, אז שפעת מחולק עונתי (כאשר חולה בעיקר בחורף) והרגיל - לאורך כל השנה. שפעת רגילה היא מחלה של אנשים צעירים וילדים, ולכן חשוב מאוד לחסן בגנים, בתי ספר, מוסדות חינוך על-יסודי ותיכון וקסרקטין.

לאחר חיסון המוני הפחתה בשיעור ההיארעות ב%
מקרים של טיפול בבית החולים לקשישים   48%
מקרים קטלניים בקרב קשישים 55-68%
מקרים של זיהום שפעת של אנשים בריאים מתחת לגיל 65 שנים 75-90%
מקרים של זיהום שפעת אצל ילדים לאחר החיסון  62-90%
דלקת אוטיטיס חריפה בקרב ילדי בית הספר 31-36%

עד כמה יעיל החיסון נגד שפעת?

רבים הם תופעות לוואי חשובות לאחר החיסון והכי חשוב - כמה זה מקטין את הסבירות של שכיחות של שפעת. במשך למעלה משישה עשורים, הרופאים משתמשים בחיסוני שפעת - המניעה העיקרית של שפעת. זה קורה כי בית החולים מקבל דיווחים על תופעות לוואי לאחר החיסון נגד שפעת, אבל הם נדירים מאוד כנראה בשל חוסר סובלנות לחומרים מסוימים החיסון.

קרא גם: חיסון נגד שפעת: 12 מיתוסים הפופולריים ביותר

תגובות שליליות של הגוף, אשר רופאים בדרך כלל מזהירים לפני החיסון, יכול להיות תסמינים דמויי שפעת. זהו שריר או כאב ראש, חום אינו מעל 37.5 מעלות, אדמומיות או נפיחות קלה באתר ההזרקה. כל הסימפטומים האלה הם ביטויים גרועים למדי בדרך כלל לעבור יום או יומיים. על פי הסטטיסטיקה, סיבוכים מורכבים לאחר החיסון נגד שפעת להתרחש רק אדם 1 מתוך מיליון, אז אל תפחד לקבל חיסון.

אם אתה רוצה את החיסון לא לגרום לך בעיות בריאותיות, עליך להודיע לרופא על כל המחלות שסבלת חודש לפני החיסון. וגם על אלרגיות לכל סמים, במיוחד חלבון של ביצה תרנגולת, על בסיס אשר רוב החיסונים נעשים. החיסון לא יכול להיות מנוהל לאנשים אשר:

  • היתה פעם אלרגיה לחלבון ביצה של תרנגולת - מרכיב של החיסון
  • הם כאב או חולה עכשיו עם מחלות קרות או כרוניות בשלב של החמרה
  • היו אלרגיות לחיסונים בשנים אחרות
  • חולים עם חום וכאב מכל מקור
  • ילדים עד גיל שישה חודשים
  • נשים בהריון בטרימסטר הראשון

מה שזה לא יהיה, המאפיינים המגנים של החיסון עולים בהרבה על הסיכונים העשויים לנבוע מההקדמה. לדוגמה, מספר האשפוזים עם שפעת ומספר הסיבוכים מופחתים באופן משמעותי, כמו גם מספר מקרי המוות עקב שפעת.

ציות להיגיינה אישית

מניעת שפעת כוללת גם שמירה על היגיינה אישית. חשוב מאוד לשטוף את הידיים לעתים קרובות, לטפל לעתים קרובות ככל האפשר את פני השטח של רהיטים בבית להתרחק מאנשים שחלו עם שפעת. במקרים קיצוניים - ללבוש מסכה רפואית. אבל רק כדי לשנות את זה כל שלוש שעות, אחרת וירוסים ו חיידקים לתקוף אותך אפילו שנצבר יותר על המסכה.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8]

איך משפיעה שפעת?

שפעת מתפשטת מאדם לאדם על ידי טיפות מוטסות, כלומר, דרך התעטשות, שיעול, וגם באמצעות לחיצות יד. כאשר מתעטשים ומשתעלים, טיפות הרוק מתפזרות ברדיוס של שני מטרים ומדביקות את הכול. נגיף שפעת נכנס לגוף האדם דרך מערכת הנשימה ויושב על הריריות של הגרון ומעברי האף. ואז הוא מוכנס לתאי הגוף ומכריח אותם לייצר וירוסים דומים, והתא עצמו מת.

בשלב זה, גוף האדם רווי רעלים - מוצרים של פעילות חיונית של וירוסים. מכאן כואב הגוף, ראשו כואב, את שרירי הגוף כולו. אדם הופך להיות עצבני, יש לו חולשה מוגברת, הוא לא יכול לקבל מספיק לישון, הטמפרטורה עולה באופן משמעותי. כל זה - הסימפטומים של שפעת, המתרחשים במשך שבוע עד שבועיים. אם אתם מעוניינים במניעת שפעת, חשוב לכם לדעת מה מדבק ביותר לאדם חולה במהלך שלושת הימים הראשונים, ולתינוקות - פי שניים עד שלושה פעמים - משבעה עד עשרה ימים.

כמה חיים נגיף השפעת?

אלה שאכפת להם מאירוע כזה כמו מניעת שפעת, כדאי לדעת כי על משטחים שאינם חיטוי, הנגיף חי בין 2 ל 8 שעות. ואז הוא מת. אבל הטמפרטורה למותו גבוהה למדי - עד 100 מעלות, כלומר, נקודת הרתיחה. לכן, רצוי לשטוף את החומר של אדם חולה שלך במהלך תקופת שפעת במים חמים מאוד. כדי להרוג את הנגיף מתאימים היטב סוכני חיידקים - אלכוהול, יוד, סבון (בסיסי). מי חמצן הוא גם טוב מאוד.

עכשיו הרבה מרקחת וסופרמרקטים מוכרים מוצרים קוטלי חרקים לטיפול בידיים ומשטחים. זה טוב מאוד לקחת אותם איתך שם אתה לא תמיד יכול לשטוף את הידיים. לדוגמה, בנסיעות עסקים. ואת וירוס שפעת יובס על ידי המאמצים הפשוטים ביותר שלך.

לכן, כדי למנוע סיבוכים עקב שפעת ואת שפעת עצמו, חשוב מאוד לא לשבת בחיבוק ידיים. מניעת שפעת יכולה להפחית באופן משמעותי את הסיכונים לחלות ולהציל זמן שתוציא על הטיפול.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.