Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אבחון של דלקת מפרקים ניוונית: רדיואזיוטופ סנטיגרפיה ותרמוגרפיה

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

רדיוסוטופיזם scintigraphy של המפרקים מתבצעת בעזרת רדיוטיקות osteotropic (pyrophosphate, phosphon, שכותרתו 99T Тс ). תרופות אלה מצטברות באופן פעיל במקומות של חילוף החומרים העצם והקולגן. במיוחד באינטנסיביות, הם מצטברים ברקמות הדלקות של המפרקים, אשר משתקף סינטיגרם של המפרקים.

שיטת הרדיואזיוטופ משמשת לאבחון מוקדם של דלקת פרקים, זיהוי שלבים תת-קליניים של נזק משותף, אבחנה דיפרנציאלית של נגעים דלקתיים ודיסטרופיים.

לאבחון מוקדם של שינויים פתולוגיים במפרקים, זיהוי של דלקת תגובתי יכול לשמש scintigraphy של השלד עם pyrophosphate שכותרתו 99m Tc. היפרפיקציה עם הפצה מפוזרת של radioisotope הוא ציין בנוכחות של סינוביטיס תגובתי. במנות עצם epiphyseal gipovaskulyarnyh באזורים על ההפחתה המוגדרת איסכמיה scintigram של הצטברות של radiopharmaceutical, ואילו בתחום כוח אספקת דם שמתאים חלקים של שיפוץ עצם, ההצטברות שלה גבוהה באופן אחיד. כאשר משווים את התוצאות עם venography intraosseous scintigraphy נתונים ומדידת הלחץ intraosseous ציין כי קיפאון ורידי תוך הפעלת לחץ מוגבר בתוך תעלת מדולרי בשילוב עם קליטה גבוהה באופן חריג של radiopharmaceutical. דרגת הקליטה היא ביחס ישר לשלב של תהליך ניוון-דיסטרופי. ניתוח התפלגות רדיונוקלידים coxarthrosis והראה גדילת הצטברות של תרכובת שכותרתו בתחומי עומס משופר, בעיקר בקירות ציסטות osteo fitah, כמו גם בתחומים של בניית עצם חדשה.

במובן הרחב של המילה, תרמוגרפיה היא רישום גרפי של השדה התרמי של חפצים המיוצרים בשיטות שונות, כלומר. שדות של קרינה אינפרא אדום שלהם. תרמוגרמה היא תמונה דו מימדית קבועה של שדה הטמפרטורה של חלק או של כל הגוף של הנושא.

תרמוגרפיה היא מבחן אבחון עזר, אשר חייב להיות מפוענח בחיבור יחיד עם נתונים קליניים, מעבדה, anamnestic המתקבל על פי אלגוריתם אבחון. לדברי ל"ג רוזנפלד ושותפיו (1988), היתרונות העיקריים של התרמוגרפיה הם:

 1. ביטחון מוחלט. הגוף האנושי אינו עובר הקרנה או נזק. חקירה מרובות של אותו נושא אפשרי.
 2. מהירות המחקר. בהתאם לסוג התרמוגרף, זה לוקח מ 1 דקות עד 4 דקות. הזמן הנדרש כדי לאזן את הטמפרטורה של העור של המטופל ואת הסביבה (15 דקות) יכול להיות מופחת באופן משמעותי עם הציוד המתאים של ארון תרמוגרפיה.
 3. דיוק גבוה. טמפרטורת הטמפרטורה המינימלית שנרשמה בין שתי נקודות במרחק של מילימטר אחד היא 0.1 C. דיוק זה מאפשר אבחון מקומי ראשוני של הנגע.
 4. בחירה של רצף של נהלי מחקר בטוח לנשים בהריון וילדים.
 5. האפשרות של הערכה סימולטנית של מצב תפקודי של כמה מערכות הגוף (עם סקר תרמוגרפי).

נקודה חשובה בביצוע מדויק של תרמוגרפיה היא הציוד הנכון של החדר, כמו גם הכנת החולה עבור המחקר. במשרד, התנאים צריכים להיווצר כדי לייצב את ההשפעה של גורמים סביבתיים על ציוד thermodiagnostic לבין המטופל. לשם כך, דלתות וחלונות מכוסים בווילונות צפופים להגנה מפני האור. מקורות אפשריים של קרינה אינפרא אדומה (סוללות חימום מרכזיות) מסודרים. בחדר התצפית מומלץ לשמור על הטמפרטורה של 22 + 1 C, כאשר בניגוד גבוה יותר התרמוגרמה מצטמצמת, ובטמפרטורה נמוכה יותר, המטופלים לפתח vasoconstriction, אשר מקטין באופן חדה את הערך האינפורמטיבי של השיטה. יחסית לחות האוויר בחדרי הקבינט צריך להיות בתוך 40-70%. מהירות זרימת האוויר בחדר לא תעלה על 0.15-0.2 m / s. דרישות אלה מתקיימות על ידי חדר סגור המצויד במיזוג אוויר.

כאשר מחלות של מפרקים במקומות שונים צריכים לדבוק בכללים הבאים להכנת המטופל לבדיקה תרמוגרפית:

א. הגפיים העליונות:

 • הידיים צריך להיות נקי, להסיר לק.
 • במהלך היום לפני הבדיקה, אין להחיל creams, לא לקחת physioprocedures, vasodilators או vasoconstrictors.
 • במהלך הבדיקה, הידיים משתחררות מהבגדים ומניחות על שולחן.

ב גפיים תחתונות:

 • הרגליים משוחררות מכל תחבושות, מלחיצות וחושפות כדי להתאים את העור לטמפרטורת החדר.
 • ביום שלפני הבדיקה, לא לוקחים תרופות ואינם מבצעים פיזיותרפיה.
 • בלילה הקודם, אתה צריך לעשות אמבטיה ברגל כדי להסיר את העור ואת האפידרמיס exfoliated; לכה עם מסמרים להסיר.
 • בדיקה של המטופל מתבצעת בתנוחת שכיבה, לעתים קרובות יותר במצב העמידה.

המחקר צריך להיות קדמה תקופה של הסתגלות טמפרטורה, אשר בבוגר הוא 10-15 דקות. בשל העובדה כי מדדי הטמפרטורה של גוף האדם משתנים בתוך 3-4 שעות עם תנודות של 0.2-0.4 מעלות צלסיוס, מחקרים השוואתיים (דינמיים) מומלץ באותו זמן. כמו כן יש לקחת בחשבון כי טמפרטורת הגוף המקסימלית בבני אדם בריאים הוא ציין ב 15-16 שעות.

פרשנות נכונה של thermograms דורש ידע של פיזיולוגיה כללית, אנטומיה ותחומים מיוחדים של הרפואה. בדרך כלל, אצל אדם בריא, ישנם אזורי היפר היפותרמיה, הנגרמת על ידי מספר סיבות. המראה של אזורי היפרתרמיה יכול להיגרם על ידי:

 • הגדילה את חילוף החומרים באיבר או רקמה נתון בפרק זמן מסוים (לדוגמה, בלוטות החלב במהלך ההנקה),
 • "אפקט Cavitary" (במסלולים באזור טבור קפלי mezhyagodichnoy, בבית השחי, באזור מפשעה, מרחבי interdigital, משטח המדיאלי הפגישו את הגפיים התחתונים או בגפיים העליונים הדוקים לגוף).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

תכונות טופוגרפיות של תרמוגרמות רגילות

הגב ואת עמוד השדרה על thermograms מיוצגים על ידי thermogenography הומוגנית עם היפרתרמיה קלה בחלק המרכזי של האזור המותני. לפעמים יש היפרתרמיה מתונה של שטח interscapular.

על התרמוגרמה של הגב, ניתן להבחין בין ארבעה אזורי היפרתרמיה קבועים:

 1. ב היטל של תהליכים ספיני, החל ברמה של עמוד השדרה החזה האמצעי; את רוחב האזור הראשון הוא קצת גדול יותר באזורי החזה התחתון המותני העליון מאשר באזור המותני התחתון,
 2. בתחזית הקפל הדו-שנתי,
 3. שני אזורים סימטריים בהקרנת המפרקים המקודשים (לרוחב ומעט גבוה יותר מהקפל הדו-שנתי);
 4. בהיטל של הכליות (אזורים הממוקמים באופן סימטרי של היפרתרמיה בעוצמה לא אחידה).

תסמונת שָׁרשִׁיתִי Lumbosacral מובילה נמוכה טמפרטורת עור רגל בתחום העצבוב של עמוד השדרה כדי 0,7-0,9 ° C עם פלח היפרתרמיה קל סימולטני בסניפי בהתאמה חיבור מטען אוהד. חסימת נובוקאין של שורש מושפע מנרמל את טמפרטורת פני השטח של dermatome איבר נאותה ומוריד את הטמפרטורה קטע באזור המותניים- sacral ב 0.2-0.3 מעלות צלזיוס. לאחר 10-12 דקות לאחר השלמת נובוקאין או סגר טרימקיין של הצמתים המותני המותני, את הטמפרטורה של העור של כף הרגל ואת השוק של הצד המתאים עולה על ידי 0.7-0.9 מעלות צלזיוס, אשר נמשכת 2-3 דקות.

הטמפרטורה הממוצעת של העור בגב ובשדרה היא 33.5-34.2 מעלות צלזיוס.

איברים עליונים

תמונת אינפרא אדומה הוא גפיים עליונים מאופיינת סימטריה, אך על פי GM Frolova ואח (1979), קיימת אסימטריה תרמית קטנה של הגפיים העליונים, הנגרמים על ידי ימין הפיתוח הדומיננטי או גפה עזבה, או הבדל בלחץ דם.

אזור היפרתרמיה ב thermograms של הגפיים העליונים מוגדר לנורמה בתחום המעבר של החבילות וסקולרית - המשטח הפנימי של כתף, מרפק, זרוע, באזור בית השחי. היפותרמיה יחסית אופיינית למשטח החיצוני של הכתף והאמה, אצבעות (בהשוואה לכפות הידיים). באזור אצבע היד, interdigital רווחים, hyperthermia בינוני הוא ציין לאורך הוורידים על הגב של היד. הטמפרטורה הממוצעת של העור בגפיים העליונות (למעט האצבעות) היא 31.2-32.6 ס ', ואצבעות הידיים הן 27.2-28.6 ס.

הגפיים התחתונות

הדימוי התרמוגרפי של שתי הגפיים התחתונות הוא גם סימטרי. בשליש העליון והאמצעי של השוקיים, אזורים של היפרתרמיה מוגדרת מוגדרים, ואילו אזורים של היפותרמיה הם ציינו באזור מפרק הברך, השלישי התחתון של השוק והרגל.

על thermograms של המשטח האחורי של הרגליים, דפוס הטרוגני נרשם עם נטייה להפחית היפרתרמיה מלמעלה למטה - אזור היפותרמיה נקבעת באזור האצבעות. על משטח plantar של כף הרגל, עוצמת ההיפרתרמיה בולטת יותר בשוליים המדיאליים, במיוחד בהשלכת קשת הרגל. אזורי היפותרמיה נרשמים בשוליים לרוחב ובאזור האצבעות.

על החלק האחורי של הירכיים מוגדרות שטח של הישבן היפותרמיה חמורה באזור הקרנת היפרתרמיה בשליש העליון של הירכיים, הפוסות popliteal, בשליש העליון של הרגל התחתונה. עבור השוקיים, הנטייה היא להקטין את עוצמת ההיפרתרמיה בכיוון הדיסטלי. מעל גיד אכילס, אזור היפותרמיה נקבע. הערך הממוצע של טמפרטורת העור בגפיים התחתונות (למעט בהונות) הוא 32.1-32.4 מעלות צלזיוס, והבהונות הן 23.3-23.9 מעלות צלזיוס.

ניתוח ועיבוד של thermograms מתבצעת על פי התכונות התרמוגרפיות הבאות:

 • זיהוי של אסימטריה תרמית,
 • חקר השטח של האתר האסימטרי (אזורי ההיפרתרמיה): מידות, מידת הומוגניות, גבולות אופייניים וכו '
 • קביעה של שיפוע הטמפרטורה וחישוב מקדם המבטא את היחס בין הפרש הטמפרטורה בין הנקודות והמרחק ביניהן,
 • קביעת הטמפרטורה המוחלטת, המינימלית והטובה הממוצעת של חלקים סימטריים,
 • קביעת המדד התרמוגרפי (TI), שהוא היחס בין סכום הטמפרטורות המקביל לכל שדה איזותרמי, לשטח הכולל של האזור של thermosymmetry פתולוגי.

בדרך כלל, המדד התרמוגרפי נע בין 4.62 ל 4.94, ממוצע של 4.87.

על פי הנתונים של NK Ternovoy ושותפים למחברים (1988), במקרה של osteoarthritis של שלב הרנטגן הראשון על פי N.S. Kosinskaya נצפתה אסימטריה תרמית של המפרקים, אזור של היפותרמיה על פני שטח משותף, בהדרגה הופך את אזור היפרתרמיה מעל ומתחת לשכבות שוכב של איבר. שיפוע הטמפרטורה באזור היפותרמיה הוא 0.6 ± 0.2 ° C.

Thermograms בחולים עם אוסטיאוארתריטיס בשלב II-III ציינו thermoasymmetry, אזור היפרתרמיה מעל המפרק הפגוע של טופוגרפיה ואת החומרה שונות, מעידי hypervascularization כי ודלקת מפרקים מזוהמת בבית synovium, ו paraartikulyarnoy רקמה משותפת. שיפוע הטמפרטורה של המפרק השתנה פתולוגית הוא 1 ± 0.2 ° C.

במקרה של טיפול יעיל, התרמוגרמה מאופיינת בירידה באסימטריה בטמפרטורה, ירידה בעוצמת היפרתרמיה, ירידה הטמפרטורה יורדת ל -0.4-0.8 מעלות צלסיוס.

מרכז ראומטולוגיה האוקראיני מקיים תקשורת מחקר בין תרמוגרפיה המחשב מרחוק (VCT), רנטגן ואולטרסאונד של הברך המושפעת osteoarthritis.

במחקר השתתפו 62 חולים עם דלקת מפרקים ניוונית של הברך לעמוד בקריטריונים לסיווג ACR (1986), מתוכם 43 (69.4%) נשים, 19 (30.6%) של גברים בגילים 47 עד 69 שנים (ממוצע 57.4 +6.2 שנים), שהיו חולים במשך 1.5 שנים - 12 שנים (ממוצע של 5.6 ± 2.6 שנים). ברך תבוסת Monoartikulyarnoe זוהתה 44 (71%) מהחולים, הבילטרליים - 18 (29%), ובכך כלל נבדקה 80 מפרקי ברך בחולים של הקבוצה העיקרית. 1 צעד רדיולוגי ידי Kellgren ו לורנס מאובחן ב 23 (28,8%), שני - 32 (40%), שלישי - 19 (23.8%) ו- IV - 6 (7.4%) מהחולים. לשם השוואה, 54 צילומי רנטגן של הברך 27 אנשים בקבוצת הביקורת, עם היסטוריה של אין נתונים על נגעים טראומתיים או כל סוג אחרים של הברך, כמו גם כלי דם, רקמות רכות, עצמות ומפרקים אחרים של הגפיים התחתונים. בין 27 אנשים בקבוצת הביקורת היה 18 (66.7%) ו 9 נשים (33.3%) של גברים בגילים 31 כדי 53 שנים (גיל ממוצע 41.5 + 4.9 שנים).

רדיוגרפיה של המפרקים בברך בוצעה בהקרנה anteroposterior באמצעות טכניקות סטנדרטיות. הדרגתיות osteoarthritis קריטריוני רדיוגרפי מ -0 עד 3 מעלות (הפחתת גובה החלל המשותף osteophyte-האינוס) בוצעה באמצעות osteoarthrosis הברך הדרגתית אטלס י Nagaosa ואח (2000).

בעת ביצוע VCT בעזרת תרמית תרמית "Raduga-1" ההמלצות של LG שימשו. רוזנפלד (1988). נבחרו שני חלקים סימטריים של 35x35 מ"מ עבור מפרקי הברך בטמפרטורה, אשר התאימו לחלקים המדיאליים והצדדיים של החלק הטיביופמורלי של הברך (TPS), שם נקבעה הטמפרטורה הממוצעת. עבור עיבוד מתמטי של תוצאות VCT, שיפוע הטמפרטורה נקבע על ידי הנוסחה:

ATM = Tm - Trm ו- ATl = Tl - Trl,

איפה AT - גרדיאנט הטמפרטורה, TM ו T - חלקות הטמפרטורה באזורי הקרנה המדיאלי לרוחב TFKS, TPM ו טריליון - התייחסות הערכים המדיאלי בטמפרטורות חלקים הקרנה ואזורים לרוחב TFKS שהושגו באמצעות קבוצת ביקורת של אנשים בריאים.

כל הנבדקים עברו אולטראסאונד של מפרקי ברכיים באמצעות SONOLINE Omnia (Siemens) עם חיישן ליניארי 7.5L70 (תדר 7.5 MHz) במצב אורתו במיקומים סטנדרטיים. החוקרים העריכו את המצב משטחי עצם במפרק (כולל הנוכחות של "התרופפות" לבין ליקוי קליפת המוח), פערים משותפים, רקמות רכות periarticular, בנוכחות ההשתפכות, מנגנון שינויי רצועות וכמה פרמטרים אחרים.

המטופלים של הקבוצה הראשית בחנו גם את הסימנים הקליניים של התסמונת המשותפת. לשם כך, מדד Lequesne בשימוש algofunktsionalny (API) חומרת gonarthrosis, אשר נקבעה על ידי טיב הכאב (זמן התרחשות, הליכת המרחק המקסימלי ללא כאב), משך נוקשות הבוקר, וכו החומרה gonatroza מקודדת נקודות (1-4 -. Weak 5 7 - בינוני, 8-10 - מבוטא, 11-13 - משמעותי, יותר מ 14 - מבוטא). עוצמת הכאב הוערכה באמצעות סולם אנלוגי ויזואלי של כאב (VAS), שבו 0 מתאימות לא מ"מ כאב וכאב מרביים - 100 מ"מימ.

ניתוח סטטיסטי של התוצאות בוצע באמצעות תוכנית המחשב StatGAPHICS בתוספת v.3. בעת ביצוע ניתוח המתאם, מקדם המתאם r <0.37 הראה נוכחות של חלש, 0.37 0.9 - צימוד חזק מאוד. הערך של p <0.05 נחשב אמין.

בדיקה קלינית של חולים חשפה רמה חלשה של gonarthrosis ב -8 (12.9%), באמצע - ב 13 (20.9%), חמור - ב 21 (33.9%), מבוטא באופן משמעותי - ב 15 (24.2%) , בחריפות לידי ביטוי - ב 5 (8.1%) חולים. תשעה חולים (14.5%) לא התלוננו על כאב במפרקים הפגועים, 53% אחרים (85.5%) - העריכו את עוצמת הכאב של VAS מ -5 עד 85 מ"מ. הגבלת נפח התנועה מ -75 ל -125 ° נמצאה ב -38 (61.2%), עלייה בהארכה מ -5 ל -20 ° ב -19 חולים (30.6%).

מאפיינים קליניים של תסמונת מפרקית בחולים עם אוסטאוארתריטיס

מחוון

M ± CR

אפי לקנה

8.87 ± 3.9

הכאב שלך, מ"מ

35.48 ± 23.3

כמות כיפוף, ° (בנורמה 130-150 °)

128.15 + 20

נפח הארכה, ° (בנורמה 0)

3.23 ± 5.7

למד thermograms מפרקי הברך בחולים עם אוסטיאוארתריטיס בחן הראה כי DTM הממוצע שווה 0,69 ± 0,2b ° C ו- LBD - 0,63 + 0,26 ° C (p = 0.061). ניתוח המתאם חשף קשר סטטיסטי מובהק בין DTM לבין כל המדדים הקליניים שנבדקו, וכן בין DTL ו- LEHEN, הכאב וכמות הפיצוץ.

כאשר מבצעים ניתוח קורלציה גילה קשר ישיר מובהק סטטיסטית בין שיפוע הטמפרטורה TFKS המדיאלי, ולהקטין את גובה החלל המשותף באזור המדיאלי, ו osteophytosis ב המדיאלי ושטחים לרוחב, בעוד TFKS לרוחב שיפוע הטמפרטורה בקורלציה עם ירידה בגובה הפער משותף osteophytosis רק ב TPS לרוחב.

על פי אולטרסאונד בחולים עם אוסטיאוארתריטיס מצא היצרות של המרווח המפרקי על ידי הקטנת הגובה של הסחוס במפרק (העמדה הרוחבית של החיישן), התפשטות עצם (osteophytes) ו / או פגמים משטחי המפרק של עצמות, השינוי של הקרום סינוביאלי ונוכחות של השתפכות לתוך המפרק, שינוי paraartikulyarnyh רקמות רכות ( כל עמדות). שינויי משטחי משטח במפרק עצם קליפת מוח (חספוס, היווצרות פגמי משטח) כבר נרשם בשלבים הראשונים של המחלה (שלב I) והגיעו חומרה מקסימלי III-IVstadii.

השתפכות המשותפת זוהה 28 (45.16%) חולים, רצוי בשלבים II ו- III של דלקת מפרקים ניוונית, אשר מותאמת בעיקר בנפיחות העליון (32.3% מהמטופלים בחלק הלטרלי של המרווח המפרקי (17.7%), לפחות - ב המדיאלי (9.7%) ו בנפיחות האחורית (3.2%) היו השתפכות הומוגנית anehogennoe echostructure ספק תסמינים קליניים של עד 1 חודש, ובחולים עם סימנים קליניים של דלקת מתמשכת - .. הומוגניות עם תכלילים בגדלים שונים ו ehoplotnosti העובי סינוביום הוגדל 24 (38.7%) מהחולים, ולעיבוי האחיד שלה זוהו בשנת 14 מהם. ממוצע משך המחלה בקבוצה זו היה גבוהה מאשר בכל (6,7 ± 2,4 שנים), וכן חולים עם התעבות אחידה של synovium הוא היה אפילו גדול יותר (7.1 + 1.9 שנים). לכן, תכונות סינוביטיס לשקף את משך המחלה ואת חומרתה של זרימה בעת הסקר. ראויים לציון הם נתונים משווים תוצאות VCT-סאונד.

חיבור ישיר חזק או חזק מאוד על פי הניתוח קורלציה בין שיפוע טמפרטורה שנצפה TFKS המדיאלי לרוחב, מצד אחד, ואת ההשתפכות המשותפת עיבוי של הממברנה סינוביאלי פי בארה"ב - מאידך גיסא. נמצאה מערכת יחסים חלשה יותר בין נוכחותם של גידולי עצמות באזור TSCS המדיאלי (נתוני אולטרסאונד) לבין שיפוע הטמפרטורה בכל האתרים של המפרק הנבדק.

היה קשר בין נתוני ה- VCT מחד, לבין המאפיינים הקליניים של תסמונת המפרק בחולים עם אוסטאוארתריטיס, שלב רנטגן של המחלה ותוצאות אולטרסאונד מאידך גיסא. הנתונים המתקבלים מעידים על הייעילות של שימוש במכלול של שיטות אבחון אינסטרומנטליות, כולל רדיוגרפיה, VCT ואולטרסאונד, המספק מידע נוסף על מצב לא רק intraarticular, אלא גם רקמות extraarticular.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.