Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תירס סטיגמה לירידה במשקל

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

Stigmas תירס לירידה במשקל משמשים בצורה של עירויים מרקים, כמו גם תמציות.

סטיגמות תירס הם סיבים ארוכים הבשילו על התירס cob סביב הקוביות. הם נאספים במהלך ההבשלה של תירס, כלומר ברגע שבו הוא הופך לבן חלבי. הסטיגמה קרועה בקפידה ביד, ולאחר מכן מיובשים בעזרת מנגנונים מיוחדים או באוויר הפתוח עם קצת עמעום. במשך זמן רב זה חומר גלם מרפא משמש למטרות בריאותיות רבות לשיפור, אחד מהם הוא הפחתת משקל.

ההשפעה המרפאת של סטיגמות תירס מוסברת על ידי הרכב הכימי העשיר שלה. רכיבים פעילים המרפאים את גוף האדם כוללים:

 • ויטמין K, C (חומצה אסקורבית) ו- B5 (חומצה פנטותנית);
 • שומן ושמנים אתריים;
 • macroelements - ברזל, כרום, נחושת, מנגן, אלומיניום;
 • חומרים שימושיים שונים, כגון, טאנינים, ספונינים, מסטיק, קריפטוקסנטין, אינוסיטול וגליקוזיד מרי.

trusted-source[1], [2], [3]

מתכונים של סטיגמה התירס לירידה במשקל

ישנן מספר דרכים להשתמש סטיגמות תירס על מנת להפחית עודף משקל. הנה כמה מתכונים לשימוש זה מזון צמח שימושי לירידה במשקל:

 • קח ארבע כפות עם גבעה של סטיגמות תירס, יוצקים מים רותחים מתעקשים במקום חשוך במשך לפחות שעתיים שלוש. משקה שימושי יכול להיות חדורים בצנצנת זכוכית רגילה או מנות קרמיקה. אבל הכי טוב, להשתמש תרמוס למטרות אלה. לאחר תום הזמן הנדרש, העירוי מסונן, מסה צמח הוא סחט החוצה וזרקו. מומלץ לקחת תמיסה על כף אחת במשך שלושים דקות לפני כל ארוחה. המשקה הנותר מאוחסן במקרר.

מהלך נטילת סוכן הריפוי לשריפת שומן נמשך בין שבועיים לארבעה שבועות. אחרי זה, מומלץ לקחת הפסקה של שבועיים עד ארבעה שבועות, ולאחר מכן לחזור על עירוי. התצפית היחידה שיש לקחת בחשבון "טיפול" היא כי משך הקורס הראשון, הפסקה ואת הקורס השני חופף. לדוגמה, אם הקורס הראשוני בוצע תוך שבועיים, אז "הפסקה", בהתאמה, צריך להיות שבועיים. הקורס השני צריך להימשך גם ארבעה עשר ימים.

 • אחת כפית של סטיגמה תירס יבש נלקח, אשר יכול להיות מוחלף על ידי כף קינוח של חומר גלם טרי. "רפואה" ממוקם באמייל אמייל ומזג עם מים רותחים. לאחר מכן מבושלים סטיגמות תירס למשך דקה אחת, ולאחר מכן נותר לחדור למקום חשוך, סגור היטב עם מכסה, במשך שעה אחת. לאחר מכן, המרק חייב להיות מסונן. השתמש משקה מוכן שלושים דקות לפני אכילת שליש הכוס. יש לציין כי מרק זה מוכן רק ליום אחד, ולמחרת אתה צריך לקחת טרי "מוכן" טרי.

במהלך השימוש במשקה לירידה במשקל הוא כמו במקרה הקודם, כלומר, בין שבועיים עד ארבעה שבועות. לאחר מכן, הפסקה מתבצעת, ולאחר מכן את מהלך הטיפול חוזר על עצמו. בדומה למתכון הראשון, משך הצריכה הראשונית וחוזרת על המשקה, כמו גם את ההפסקה, חייב בהחלט לחפוף. לדוגמה, בפעם הראשונה stigmas תירס משמשים במשך שלושה שבועות, "הפסקה" צריך להיות במשך שלושה שבועות, ואתה צריך לשתות שוב, גם שלושה שבועות.

 • קח חצי כוס של חומרי גלם יבש לחלוט חצי ליטר מים רותחים. לאחר מכן, העירוי נשאר למשך שעתיים ולאחר מכן מסונן. משקה נלקח מאה וחמישים מיליונים ועשרים דקות לפני הארוחות.
 • אתה יכול לעשות תה הרזיה, אשר משלב את המאפיינים של צמחים שימושיים. למטרות אלה, יש צורך לקחת חלק אחד של העלים היבשים של דומדמניות, חלק אחד של תה ירוק טבעי שני חלקים של תירס סטיגמות. כל המרכיבים צריך להיות מרוסק היטב מעורבב היטב אחד עם השני. במקרה זה, הם צריכים להיות מאוחסנים במיכל זכוכית עם מכסה סגור היטב. כדי להכין כוס תה אחת, לקחת שתי כפות התערובת, לשפוך מים רותחים תלולים להתעקש במשך שעתיים. תה להרזיה נלקח כוס אחת כל שלושים דקות לפני האכילה. משך הקורס "טיפול" הוא חודש אחד. במקרה זה, אתה צריך לדעת כי במקרה זה הוא מוצג כדי לשמור על דיאטה דלת קלוריות.

תמצית סטיגמה תירס לירידה במשקל

תמצית של סטיגמות תירס היא תרופה הנמכרת בבית מרקחת, שהוא תרכיז של עלי חילוץ גבעולים של גבעול תירס, מוכן בעזרת אלכוהול ומים. התמצית הנ"ל מיוצרת בצורה נוזלית, גרם אחד של הנוזל המקביל לגרם אחד של חומר הגלם. תוצאה כזו יכולה להיות מושגת רק בתנאים תעשייתיים, בזכות השימוש בציוד מיוחד. במקרים מסוימים, תמצית של סטיגמות תירס יש שם של תמציות מ stigmas תירס, שהוא אותו סוג של מוצר.

יש לציין כי תמיסות תוצרת בית שהוכנו מחומרי גלם יבשים, כמו גם מים או אלכוהול, אינם תמציות של סטיגמות תירס. כמו כן ראוי לציין כי חומרי גלם להכנת תמיסות ביתיות לא יכול להיות באיכות מספקת, אשר משפיע על התכונות הרפואיות של המוצר ואת תוצאות השימוש בו. סיבים של תירס יש לאסוף בשלב של בגרות חלב של קוביות תירס, אשר לא ניתן לצפות בבית. תנאי אחסון חשובים גם לייצור של מוצר תרופתי באיכות גבוהה - שיטות הביתה צפויים להשיג את הטמפרטורה ואת הלחות הנדרשים, תחת אשר סיבי תירס צריך להיות מאוחסן. זה באמת היבט חשוב, כמו סטיגמות תירס הגדילה hygroscopicity ו נטייה לצבור פתוגנים ופטריות. שמור על חומרי גלם להכנת תרופות בחדר יבש, נקי ומאוורר היטב, שכמעט בלתי אפשרי לעשות בבית. לכן, מומחים ממליצים לא להחליף את התמציות של stigmas תירס של ייצור המפעל עם תרופות הביתה למטרות הרזיה.

כדי להילחם בהשמנת יתר, bulimia nervosa ורק עבור ירידה במשקל, תמצית גבעול תירס משמש כדלקמן:

 • ארבעים טיפות של תמצית נוזלית מתווספות לכוס תה ירוק חם; קח משקה עשרים דקות לפני הארוחות, שלוש עד ארבע פעמים ביום.

תמצית של סטיגמות תירס נעשית גם בצורה יבשה. במקרה זה, הוא מרכיב של אוספים שונים תה עבור הרזיה הייצור התעשייתי, אשר חייב להיות מיושם בהתאם להוראות המצורף תה ודמי.

שבירת תירס סטיגמה לירידה במשקל

שבירת תירס סטיגמות הוא משקה כי הוא מוכן על המים באמצעות חומר גלם יבש או יבש על ידי רותחים במשך זמן מה. עבור הרזיה, אחד המתכונים של decoctions הנ"ל בסעיף המקביל משמש. תמצית של סטיגמות תירס משמש עשרים עד שלושים דקות לפני הארוחות מספר פעמים ביום ובהתאם לכמויות המתוארות במתכון.

היתרונות של סטיגמות תירס

אם אתה מתחיל להשתמש stigmas תירס לירידה במשקל, כדאי להכיר את ההשפעות הבריאותיות שעלולות להופיע כתוצאה של מהלך של "טיפול".

המרקים של סטיגמות תירס יש אפקט choleretic חזק אפקט משתן עדין. לכן, משי תירס כבר זמן רב המשמש לטיפול בבעיות כיס המרה רבים, למשל, cholecystitis, כמו גם מספר מחלות של מערכת השתן - pyelonephritis, urolithiasis. בשל המאפיינים משתן של משי תירס לתרום להסרת אבנים בכליות ושלפוחית השתן, כמו גם למנוע את התנפחות, אשר נובעות הפרעות של הלב או הכליות.

סטיגמות תירס מוכחות היטב בטיפול הפטיטיס. עירוי של סיבי תירס מסייע להפחית את רמת בילירובין מוגברת בדם.

Stigmas תירס גם לעזור במחלות הקשורות הפרעות מטבוליות, למשל, סוכרת. במקרה זה, decoctions ו חליטות מן חומר זה צמח שימושי לעזור להפחית את רמת הסוכר בדם גבוהות.

בעזרת stigmas תירס ניתן למנוע טרשת עורקים. בשל חומצות שומן רב בלתי רוויות, phosphatides ו sitosterols, שהם חלק של חוטי תירס, עודף כולסטרול מופרש מן הגוף. זה ידוע כי עם רמת מוגברת של כולסטרול בדם, הוא מונח על קירות כלי, אשר מצמצם לומן שלהם יכול להוביל לחסימה.

אנשים המתלוננים על הפרעות שונות בתפקוד של מערכת העצבים, כדאי להשתמש מעת לעת stigmas תירס לייצב את זה. תאי עצב, כמו תאים אחרים בגוף, צריכים להיות רוויים בחומרים מזינים. חוטים של קוביות תירס, אשר יש סט עשיר של רכיבים שימושיים, לתרום חידוש יעיל של אלמנטים הדרושים. Decucctions ו infusions מ stigmas תירס לעזור להרגיע ולייצב את מערכת העצבים, אשר משפיע על מצב הרוח ועל בריאות, שיפור הפרודוקטיביות, להיפטר רגזנות והפרעות שינה.

רשימה של תכונות שימושיות של stigmas תירס יהיה שלם אם לא להזכיר את יכולתם לשחזר את הפונקציות של hematopoiesis ולקדם את ההשפעה על שחזור הדם של הגוף. Stigmas תירס לשפר את הרכב הדם, הודות אפקט טיהור הדם, אשר יש גם השפעה טובה על שיפור איכות הדם קרישה. לכן, חליטות ו decoctions של תירס stigmas מומלץ לנשים עייפות כבד, debilitating דימום וסת. אותה המלצה יכולה להינתן לאנשים הסובלים מדימום מוגבר.

ולבסוף, סטיגמות תירס לעזור לרדת במשקל ולעזור להילחם בהשמנת יתר. השימוש stigmas תירס לירידה במשקל היא כי decoctions ו חליטות של חומר זה צמח שימושי לתרום את ההשפעות הבריאותיות הבאות:

 • התיאבון פוחת, וכתוצאה מכך משפיע על כמות המזון הנאכל ועל תכולת הקלוריות שלו;
 • דהייה של תחושת הרעב, אשר מבטלת את הצורך חטיפים, אשר, בדרך כלל, מורכב ממתקים או מוצרי קמח;
 • הגוף מנקה מרעלים ומצטברים מצטברים במעיים, בכבד, בכיס המרה, בכליות ובאיברים חיוניים אחרים;
 • משפר את חילוף החומרים, אשר מתבטא הטמעה טובה של מועיל עבור microelements הגוף, ויטמינים, חלבונים, שומנים ופחמימות, כמו גם עלייה איכותית בתפקוד של האורגניזם כולו;
 • רמת הירידות כולסטרול, אשר משפיע על ירידה בהיווצרות של משקעי שומן משפיע על הפחתת כמות הצלוליטיס;
 • האיזון של מלח-מים הטבוע באדם בריא משוחזר, דבר המשפיע לא רק על שיפור חילוף החומרים של השומן, אלא גם על מצב המערכת האוסאוית, כלי הדם, העור וכן הלאה;
 • מפחית את הנפיחות של הרקמות, בשל הסרת עודף הנוזל מהגוף.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.