מונודיטים

דיאטות מונו הן דרך מצוינת ופשוטה מאוד לרדת במשקל בזמן קצר מאוד. זוהי הזדמנות לרדת במשקל בעזרתו של מוצר אחד. לדוגמה, באמצעות רק כוסמת בתזונה, רק קפיר או רק תפוחים. אבל האם אתה יודע מה יכול להיות רע לך מונו דיאטה?

אילו מוצרים אני יכול לבחור, ואילו כדאי לי לבחור? איך להכין את המנות שבהן אתם משתמשים במונו-דיאטה? איזה סוג של תחושות מחכות לך במהלך תהליך של ירידה במשקל ועל כמה זמן תהיה תוצאה קבועה? לשאלות אלו ואחרות, קרא את התשובות בסעיף שלנו "Monodiettes"

דיאטה על תה ירוק

הכללת התה הירוק בתזונה מסייעת לסבול בקלות את הקשיים הללו, לשמור על מרץ וביצועים ולמלא את הגוף בחומרים המזינים הדרושים. לכן, כאשר נשאל האם תה ירוק אפשרי בדיאטה, אנו אומרים "כן" בביטחון.

בשבוע הראשון על הדיאטה "מאגי"

The Maggi דיאטה מבוססת על העיקרון של למעט שומן ו carbohydrates מן הדיאטה. הדגש העיקרי הוא על צריכת חלבונים הכלולים בביצים או גבינת קוטג '.

גירסת Curd של דיאטה Maggi: ביקורות ותוצאות

ראש ממשלת בריטניה לשעבר, מרגרט תאצ'ר, מזוכה בתכלית מערכת המזון הזו. בין אם היא השתמשה בו לא ידוע, אבל לאחר מותו של הניירות שלה נמצא.

דיאט "שבעת עלי הכותרת": מתכונים של מנות, עדויות ותוצאות

הבעיה של משקל עודף דחוף יותר מתמיד. יש המבקשים להשיג תקני מודל, אחרים נאלצים לעשות זאת. זו הסיבה מערכות האכלה שונים המיועדים שריפת שומן פותחו.

דיאט על כרוב: ביקורות ותוצאות

כרוב, אשר תופסת מקום מכובד על השולחנות של עמים רבים, הוא לא רק טעים ושימושי, כמו רוב הירקות. זה יכול בקלות להיות מבושל, מליח חמוץ, משמש טרי.

מתכונים לתזונה על הרזיה כרוב

דיאטה כרוב סבירים וקלים נקרא כך ולכן, זה מציע להפוך את הירקות המרכיב העיקרי של כל המאכלים. זה יכול להיות אכל, בשילוב עם רכיבים צמחיים אחרים, כמו רבים ככל שתרצה, ללא קשר מינים ומגוון.

דיאטה בנמל

בצל הוא מרכיב חיוני וחביב על רוב המאכלים כי הם הרגילים עבורנו. הוא נמצא בסלטים, בלי זה אנחנו לא מכינים מרקים בורשט, בשר רבים, מנות דגים, סתימת פאי, וכו '

תירס סטיגמה לירידה במשקל

Stigmas תירס כבר זמן רב לטיפול בבעיות שונות של כיס המרה, למשל, cholecystitis, כמו גם מספר מחלות של מערכת השתן - pyelonephritis, urolithiasis

החסרונות של הדיאטה ביצה

דיאטה ביצה לא מומלץ לנשים בהריון, כמו כאשר דיאטה רמת הכולסטרול בגוף הופך להיות גבוה מאוד.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.