דיאטה לירידה במשקל

סוגי דיאטות קשיחות לירידה מהירה במשקל

אנשים רבים שחולמים לרדת במשקל במינימום מאמץ נוקטים בשיטות קיצוניות למדי. אלה כוללים תזונה קשה לירידה מהירה במשקל.

הדיאטות הקשות והיעילות ביותר

אחת הדרכים הקיצוניות לשיפור הגוף ולהילחם בעודף משקל היא תזונה נוקשה. שקול את עקרונות התזונה, סוגי הדיאטות, תפריטים, התוויות נגד.

דיאטת שתייה למשך 30 יום

הביטוי "שתיית דיאטה למשך 30 יום" נראה לאנשים שאינם יזמים דרך לרדת במשקל באמצעות מים רגילים. במים קשורים בעיקר המילים "לשתות" ו"שתיה ".

אפשרויות דיאטת סובין: כמה אפשר לרדת במשקל?

יתרון גדול, שרבים וקובעים, הוא שתזונת הסובין אינה מחייבת לשנות באופן קיצוני את אורח החיים הרגיל ואת הדיאטה. סובין ניתן פשוט לאכול 15 דקות לפני הארוחה, בשילוב עם מרכיבים תזונתיים אחרים, או להוסיף למזונות מוכנים.

מתכוני פירות להרזיה

מרבית המתכונים מפירות לירידה במשקל הם סלטים של ויטמינים טעימים, שייקים טריים ושייקים, יוגורטים ומשקאות אחרים. הם מתפרסמים ברשת יחד עם איורים צבעוניים והוראות צעד אחר צעד, שאינך צריך להעתיק.

דיאטה על שיבולת שועל לירידה במשקל: יעילות, מתכונים

שיבולת שועל היא פחמימות מורכבות שעובר דרך שרשרת ארוכה של טרנספורמציות שבה גלוקוז משוחרר בהדרגה, נותן יותר אנרגיה ואינו מוביל קפיצות חדות של אינסולין.

דיאטה לירידה במשקל 40 ק"ג לחודש

כדי להיפטר 40 ק"ג ייקח יותר מחודש, אם כי הוא בר השגה למדי. דוגמה תהיה דיאטה של פולינה Gagarina, אשר מתוך bww לאחר שנוצר לאחר הלידה, הפך ברזה ויפה "יפה".

דיאטה ירוקה: מהות, משוב ותוצאות

בין דיאטות רבות הרזיה שונות, דיאטה ירוקה מאוד פופולרי. זהו שם של מערכת המזון שבה רק ירקות טריים ופירות ירוקים נמצאים.

דיאטה דלת פחמימות לנשים, גברים, סוכרת

פחמימות הן תרכובות אורגניות והן נמצאות בכל התאים ורקמות של אורגניזמים חיים. בלעדיהם החיים אינם אפשריים. במבנה שלהם, הם מחולקים פשוט ומורכב, כלומר הראשון - מהיר

דיאטות יעילות בגיל ההתבגרות

עד 9-10 שנים, ילדים הם בדרך כלל לא מודאגים מאוד על המראה שלהם, הגוף. יתר על כן, תחת הפעולה של הורמוני המין, הגוף מתפתח במהירות. זה נוגע לא רק שינויים צורות הגוף, אלא גם פסיכולוגיה.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.