^

איך ללמד לכתוב ילד?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

איך ללמד ילד לכתוב היא הבעיה של הורים צעירים רבים. ילדים לומדים לקרוא הרבה יותר מהר מאשר לכתוב, ואין מה לעשות בקשר לזה. אז איך אתה יכול ללמד ילד לכתוב, במיומנות ויפה?

איך ללמד ילד לכתוב היא בעיה עבור הורים צעירים רבים

שפע של מילים וכללים

ברוסית, הרבה מילים - יוצאים מן הכלל, כללים, צורות של כתיבה, כך שילדים יכולים ללמוד לכתוב נכון במשך זמן רב. זכור את כל הכללים האלה קשה לילדים, זה הרבה יותר קל לקרוא. יש צורך סבלנות, אם אתה רוצה, כי הילד שלך היה לכתוב במיומנות ויפה.

צעדים ראשונים

כאשר הילד שלך הופך 3 שנים, הוא צריך להתחיל להתכונן מעט על ידי כתיבה. הוא האמין כי ילדים מתחילים לכתוב קליגרפיה, בערך, בגיל 5-6 שנים. אם אתה רוצה ללמד את הילד לכתוב מראש, לפני שהוא הלך לבית הספר, לעשות לו עיסוי של הידיים והאצבעות כך שהתינוק לא מרגיש עייפות בעת הכתיבה. זה יהיה מגניב מאוד אם הילד יהיה לצייר או לפסל דמויות פלסטלינה, זה גם תורם להתפתחות של קצות האצבעות ואת הידיים, תרגילים אלה מסייעים לפתח מיומנויות מוטוריות עדינות.

כיצד להחזיק את הידית כראוי?

נקודה חשובה מאוד בהוראת הילד לכתוב היא אם הוא מחזיק נכון אובייקט כתיבה ידיות, בין אם זה עט, עיפרון או עט סמן. אם הילד שלך מתרגל לכתוב לא איך זה נחוץ, אז זה יהיה קשה מאוד להתאמן מחדש. כאשר נוצרו כללים כדי לכתוב נכונה והחזק את הנושא, גורמים שישפיעו על בריאותו של התינוק בעתיד נלקחים בחשבון: מראה, יציבה, התפתחות שרירי הזרוע על מנת למנוע עייפות.

הילד צריך להחזיק את הידית על הפלנקס, כלומר הפלנקס העליון של האמה. קיבוע הידית נעשה בעזרת האגודל והאצבע. האגודל צריך להיות גבוה יותר מהאינדקס. חשוב מאוד לוודא שקצה הידית מצביעה על הכתף.

קנה מחברת תינוק

לילד שלך למדו לכתוב במהירות ובדייקנות, לקבל את המחברת איתו או אלבום יפה. בו תנסה לכתוב יחד, הילד הרבה יותר מעניין להתאמן עם הוריו מאשר לעצמו. אל תשאל את הילד מהתחלה במילים מורכבות, זה יהיה ארוך וכואב ללמוד אותם. התחל באותיות רגילות.

זה אפשרי עבור ילד כדי לעקוב אחר נקודות או לכתוב מכתבים פשוטים של האלפבית. אחרי שהילד לומד את המכתבים, הוא יכול להתחיל ללמוד מילים פשוטות שהוא מכיר היטב: אבא, אמא, ארנבת, סוס, יער, או מילים אחרות שהוא אוהב. לאחר סיום האימון של מילים אלה, בשלווה להמשיך את המחקר של חדשים.

"מיוחד" הכתבה

אתה יכול לארגן מעת לעת לילד שלך "מיוחד" הכתבה. רק להראות לילד שלך מגוון רחב של תמונות פשוטות יפה, והוא ירשום את שמות מה מתואר שם. שיטה זו מפתחת באופן מושלם פנטזיה, לוגיקה, מהירות החשיבה.

אל תנסה ללמד את ילדך מיד לכתוב מכתבים רישומים יפים של האלפבית הרוסי עם ווים ותלתלים שונים. זוהי שיטה שגויה של הוראה אותיות. התינוק שלך ילמד תחילה איך לכתוב אותיות מודפסות, כך שהיד משמשת לעומס, האצבעות התפתחו. כדי שהילד יכתוב יפה, עליו ללמוד תחילה את יסודות כתיבת האותיות המודפסות הרגילות.

זה יהיה נהדר אם אתה קונה את ciphers, שבו האותיות נכתבות בצורה של נקודות (מנוקד). ניסוחים כאלה מאוד לפשט את תהליך הלמידה. ילדים אוהבים מאוד לצייר מכתבים ומילים מהנקודות, הם לרוב מכורים מאוד לכיבוש הזה.

תשומת לב של ההורים

תשומת הלב והתמיכה שלך חשוב מאוד אם אתה רוצה ללמד אותך איך לכתוב ילד. לתמוך בו בכל דרך אפשרית, לשמוח עם זה, לא לנזוף. אם אתה מבין את הכללים הפשוטים - הילד לומד לכתוב מהר מאוד ובהנאה.

trusted-source[1], [2]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.