^

קוגאוגרמה בהריון

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Coagulogram בהריון הוא ניתוח הכרחי כדי לשלוט על הבריאות של הגוף של אישה. תהליך נשיאת העובר הוא תקופה מיוחדת שבה מתרחשים שינויים שונים במישור הפסיכולוגי והפיזי של אישה בהריון.

לאורך כל התקופה, אישה צריכה תמיד לקחת בדיקות שונות כדי להיות מודעים למצבם של שני אורגניזמים. הודות להם, אתה יכול לגלות אם יש משהו מאיים על העובר ואת ההריון בכלל, והאם הכל טוב עם העובר?

רשימת הניתוחים היא ארוכה מספיק, היא כוללת בדיקות עבור פתוגנים זיהומיות, נוכחות של נוגדנים למחלות שונות, כמו גם תהליך דלקתי בגוף. בנוסף, יש צורך לדעת את מצב מערכת הדם. לשם כך, כמה בדיקות דם ושתן (ניתוח קליני כללי, ביוכימי) מוקצים, אחד מהם הוא coagulogram לחקר מערכת קרישה הדם.

trusted-source[1], [2]

אינדיקציות למינוי קוגואוגרמה בהריון

מבחינה פיזיולוגית, נקבע כי במהלך ההיריון עובר האורגניזם הנשי שינויים גלובליים עם היווצרות של ערוץ דם נוסף, אשר מעמיד את הלחץ על הלב, כלי הדם, הנשימה ומערכות חשובות אחרות.

כמו כן עם הגדלת משקל עובר נצפה עליית רחמים בגודל, אשר מובילה לירידה בנפח ריאות גאה אומרים צמצם רחם "נשען", וכן שפר את זרימת הדם ברגל כליות וכלי ורידים אשר מופרת על ידי הנוכחות של מכשולים בדרכם בצורה הרחם.

אינדיקציות למינויו של קואגולוגרמה בהריון נובעות מהנוכחות של הפתולוגיה במקביל באישה בהריון. זה חל על מחלות דליות, מחלת כבד, כלי דם ומחלות אוטואימוניות. כמו כן, יש צורך לקחת בחשבון את נוכחותם של התערבויות כירורגיות שבוצעו ולקחת תרופות המשפיעות על מערכת קרישת הדם.

למי לפנות?

קואגולוגרמה בתכנון הריון

לפני שהזוג יחליט למלא את משפחתו עם איש קטן, עליהם להתכונן לכך. לכן, השותפים חייבים להגיש בדיקות תאימות של קבוצות דם וגורמים Rh, נוכחות של זיהומים, פתולוגיה מערכתית ומחלות דלקתיות.

האורגניזם של האישה נבדק בקפידה רבה, שכן יש לספק תזונה נאותה ועובר צמיחה במשך 9 חודשים. לשם כך, אישה צריכה להיות מוכנה, מחזקת את בריאותה.

בנוסף, לאחר הלידה, האם הצעירה גם תצטרך לפקח על התזונה שלה ועל בריאות אם התינוק הוא breastfed. באופן כללי, הניתוח שלה יהיה רדוף במשך זמן רב.

קואוגרולוגראם בתכנון הריון נחוץ כדי לקבוע את המאפיינים של מערכת קרישת הדם. זה הכרחי, שכן הוא כרוך בסיכון של קרישי דם, וכתוצאה מכך פקקת אפשרי של העורקים הכליליים של הלב עם התפתחות של אוטם, הענפים של הריאות, כמו גם כלי הדם של המוח וכלי דם אחרים.

היווצרות מוגברת של פקקת יכולה להוביל להפלה ספונטנית ולידה מוקדמת. עבור העובר, הוא מאיים על הסיכון לפתח פתולוגיה מולדת של המוח.

המחקר של מערכת קרישה הדם חשוב מאוד בשלב של תכנון הריון, כי אם יש הפרות כלשהן, הרופא יוכל לקבוע מסלול מניעה או טיפול כדי לסייע בתפיסה להתרחש. בנוסף, הריון עם קרישה רגילה ימשיך יותר ביציבות וללא סיבוכים.

מומלץ מאוד לערוך מחקר זה עבור נשים אשר:

 • יש נטייה תורשתית להפרעות של מערכת קרישה;
 • היתה היסטוריה של הריון קפוא, הפלות ספונטניות או הפלות;
 • סובלים מפלה (מספר מקרים של דעיכה בהריון או הפלות ספונטניות);
 • יש סיכון תורשתי לקבל שבץ, התקף לב, תרומבואמבוליזם, דליות ורידים;
 • עוסקים בעבודה פיזית כבדה.

כפי שאתה יודע, כל מחלה קל יותר למנוע מאשר לטפל. לכן, איתור בזמן של בעיות עם קרישת דם חיסול שלהם יהיה בעתיד בבטחה לתפוס, לשאת וללדת ילד בריא.

trusted-source[3], [4], [5], [6]

איך לקחת קואגולוגרמה במהלך ההריון?

כל אם לעתיד מחויבת לעבור ניתוח של קואוגרולוגיה, שכן הערכים והתוצאות של מחקר זה הם חשובים מאוד להריון מוצלח ועבודה.

במקרה של הריון רגיל והיעדר הפרעות בגוף, נשים מייעצות כי הן עורכות מחקר זה בכל שליש מהיריון, לפחות. במקרים מסוימים, הניתוח מתבצע לעתים קרובות יותר - זה יכול לקרות, למשל, אם אישה סובלת ממחלות לב וכלי דם.

לפני שתמשיך לניתוח, מומלץ לוותר על אכילה של 10-12 שעות לפני תחילת המחקר. בנוסף מזון, juices, compotes, אלכוהול, קפה ותה אסורה גם. זה מותר להשתמש רק מים טהורים ללא מים ללא תוספים.

אם אתה לוקח תרופות, או לקחת אותם יום או יומיים לפני הבדיקה, אז כדי להיות בטוח להודיע טכנאי המעבדה לרשום את כל השמות של התרופות על טופס המחקר.

לפני הבדיקה, מומלץ לשבת על כיסא, להירגע, לא להיכנס לפאניקה, כמו מתח מתח שרירי יכול להשפיע על התוצאה הסופית של המחקר.

רבים עבור הדיוק של האינדיקטורים מומלץ מיד לפני תרומת הדם לשתות 150-200 מ"ל של מים נקיים בטמפרטורת החדר.

ככלל, את הטופס עם התוצאות של coagulogram יכול להיות הרים למחרת.

אינדיקטורים לקרישה במהלך ההריון

ניתוח של מצב מערכת המוסטאסטיס יש צורך להעריך את האינטראקציה של גורמי קרישה, פיברינוליזה וטסיות הדם, אשר בבקרה מורכבת שיווי המשקל של קרישה ומערכות נוגדי קרישה.

אפילו שינוי קטן באחת המערכות הללו יכול להוביל לתוצאות חמורות, למשל, תסמונת DIC. בבסיס ההתפתחות של מצב פתולוגי זה הוא הפרה של תהליכים של קרישה דם פירוק של פיברין.

אינדיקטורים של coagulogram בהריון יכול גם להצביע על התפתחות של תסמונת אנטי פוספוליפיד, אשר יכול להוביל להפסקת הריון בכל עת. ביטוי אופייני של הפתולוגיה זו הוא סיכון מוגבר של פקקת ורידים ועורקים.

בין כל הפרמטרים הדרושים כדי להקצות aptt, רמת פיברינוגן, קיומו או אי קיומו של נוגדי קרישת זאבת, ספירת הטסיות, רמת קרישה, זמן תרומבין, D-dimer, האחראי על התהליך של היווצרות קריש דם בגוף, כמו גם שימוש באנטי-טרומבין III.

בואו להבין מה צריך להיות אינדיקטורים של קרישה במהלך ההריון.

 • פיברינוגן הוא חלבון של קבוצת הגלובולין, בדרך כלל סימן של דלקת או נמק רקמות. לוקח חלק בתהליך קרישת הדם. המדד הנורמלי של פיברינוגן הוא 2.0-4.0 גרם / l, ומיד לפני תחילת העבודה הוא עולה ל 6 גרם / l. בעקיפין מציג ערכים מוגברים של ESR.
 • APTTV - זמן היווצרות של קריש דם לאחר חיבור של פלזמה וחומרים מגיב אחרים. מחוונים רגילים - בין 24 ל -35 שניות. בהריון, ערכים אלה עשויים לרדת ל -17 שניות, וזה לא סיבה לדאגה - זה פשוט תוצאה של עלייה פיזיולוגית במדדי פיברינוגן.
 • לופוס נוגדי קרישה הוא נציג של אימונוגלובולינים IgG, נוגדן של אנזימים בדם. כאשר ההריון צריך להיעדר. אם BA הוא חיובי, זה עשוי להצביע על התפתחות של מחלת, אשר בתורו יכול להוביל להפלה ספונטנית, אוטם שליה, או מוות תוך רחמי של הילד.
 • זמן טרומבין - המדדים שלו משקפים את מצב השלב הסופי של קרישה. ערכים רגילים של טלוויזיה - מ 11 עד 18 שניות.
 • Prothrombin הוא מבשר של טרומבין, פקקת. הנורמה היא מ -78% ל -142%, כלומר היחס באחוזים של קומפלקס הפרוטומבין לזמן הפרותרומבין של הפלסמה. עם עלייה ברמות פרותרבין, ניתן לצפות כי ניתוק מוקדם של השליה תתרחש.
 • Antithrombin III הוא חלבון המונע קרישת דם. ערכים רגילים נעים בין 71 ל 115%. כאשר המדדים יורדים, הסיכון להיווצרות של תרומבי נחשב לגידול. אם אתה לא מבין את כמות antithrombin, אתה יכול להחמיץ את הסיכון של הפלה ספונטנית או את הפיתוח של חוסר השליה.
 • D-dimer הוא מוצר פיברין השפלה, אלמנט חלבון שנותר לאחר תהליך fibrinolytic. למדד זה יש נטייה עקבית לעלות מתחילת ההיריון, ולכן עד תחילת ההתפרצות, הערכים יכולים להיות גבוהים מהערכים הראשוניים בשלוש או אפילו ארבע פעמים. זה לא נחשב פתולוגיה. ערכים נורמליים של D- דימר לא יעלה על גבוה, אחרת, מאוחר gestosis, נפרופתיה, או סוכרת mellitus עלול להיות חשוד.
 • טסיות הדם הן תאי דם אשר נועדו לספק את התהליך מאוד של קרישה, ולהצביע על מצב המערכת hematopoietic. טסיות נוצרות במוח העצם של מיקאקריוציטים. זהו טסיות המרכיבות את החלק הארי של קריש הדם הנוצר בפצע עם דימום. ערכים נורמליים של טסיות אצל נשים בהריון - מ 150 ל 380 * 10 ^ 9 / l. ירידה קלה במדדים היא אפשרית, שעשויה להיות תוצאה של עלייה חדה בהיקף הדם המחזור או בחסר תזונתי. אם רמת הטסיות יורדת באופן משמעותי וחד, אז הם מדברים על טרומבוציטופניה - דם נוזלי יתר על המידה, כאשר יש סכנה של דימום ודימומים פנימיים.

קרישה פיענוח במהלך הריון צריכה להתבצע רופא כתוצאות כל עלולות להיות טעויות שלהם, כגון אלה הקשורים מחסור בויטמינים, טעויות בתזונה, מחלות כרוניות, שימוש בסמים וכן הלאה. כל רופא זה להיות בטוח לקחת בחשבון כאשר לפרש את תוצאות המחקר.

פענוח של coagulogram בהריון

אלה coagulograms לתת מושג לרופא על מצב הדם של האישה. אז, בעזרת ניתוח זה, אתה יכול לגלות על רמת התוכן פיברינוגן, אשר, עם הריון, עולה כל הזמן, עד הלידה. זה יכול להגיע נורמלי 6 גרם / ליטר.

המדדים של זמן thromboplastin מופעל חלקית במהלך ההריון שונים במקצת ו סכום של 20 שניות, אשר 10-15 שניות פחות מאשר לפני ההריון.

פענוח קוגאולוגרמה בהריון יש גם סימנים של נוגדי קרישה lupous, אשר מציין קבוצה של נוגדנים התורמים לעלייה ברמת APTT. בהריון נורמלי, הם לא צריכים להיות בדם. במקרה של הופעתם, יש לחשוד במחלה מערכתית של טבע אוטואימוניות, כולל מחלת חניכיים.

זמן טרומבין הוא לעתים קרובות מוגבה מעט אצל נשים הרות, אבל לא צריך להיות הרבה יותר גבוה מאשר ערכים נורמליים - עד 18 שניות.

ניתוח של הערכה של מערכת המוסטטי יש אינדיקטור חשוב למדי - prothrombin, המציין איום של ניתוק שליה מוקדמת. זה צריך בדרך כלל להשתנות בטווח 80-140%.

קואגולוגרמה מורחבת בהריון

המחקר של קרישת הדם יכול להיות רגיל ומפורט. ברוב המקרים, רופאים נקטו coagulogram קונבנציונאלי, אשר מורכב מארבעה פרמטרים: מדד פרותרומבין, aptt (זמן ערך thromboplastin חלקית מופעל), מספר הטסיות פיברינוגן. אם הרופא חושד כל הפרעה של מערכת קרישה, אז הוא יכול לרשום קואגולוגרמה מפותחת כי יהיה להדגים את התמונה כולה של קרישת דם בגוף. במקרה זה, ניתן יהיה להעריך לא רק את מצב מערכת קרישה נכונה, אלא גם לחזות את הפונקציונליות שלה בעתיד.

ניתוח מפורט מומלץ למי שיש לו תורשה עמוסה מש' (לדוגמא, ישנם חולים thromboembolism, שבץ, התקף לב), כמו גם נשים עם דליות או thrombophlebitis או לאחר שימוש ארוך טווח של הכנות מניעה הורמונליים.

trusted-source[7], [8], [9]

בזמן הריון

פרמטרים עוצרים דמום (מתחמי מונומר הפיברין המסיס - SFMC) - מאפשרים להעריך את הרמה ואחוז האלמנטים פקיק, המספר אשר מסוגל להגדיל ב thrombogenesis ההמוני של מערכת הדם. לדוגמה, מצב זה ניתן לראות עם פקקת של כלי הראשי הגדולים, עם thromboembolism של העורק הריאתי.

רמות גבוהות של RFMC ניתן לראות בדם של חולים עם תסמונת קרישה intravascular מופץ, שבו הפרעה פתאומית הגוברת של כל השלבים של קרישה מתרחשת. זה קורה, למשל, במצב של הלם, עם פציעות קשות, כוויות נרחבות, פקקת מערכתית, וכו '

Coagulogram RMPC מאופיין ברגישות מוגברת, בניגוד, למשל, מבחן אתנול.

עלייה במדדי ה- RFMC מצביעה על עלייה בסיכון להיווצרות תרומבי תוך-ורידי.

Coagulogram בהריון פענוח RFMC נראה ככה:

 • באדם בריא, ציון RFMC רגיל הוא 3.38-4.0 מ"ג / 100 מ"ל;
 • במהלך ההריון, העלייה בערך זה היא כ 3 פעמים.

D דימר

כפי שציינו לעיל, D-dimer הוא תוצר של פיברינוליזה - הפירוק של פקקת. הערכת מדד זה צריכה להתבצע הן לפני ההריון והן במהלך תהליך ההיריון.

לפני ההריון, את רמת המוצר פיברינוליזה צריך להיות 248 ng / ml, ולא צריך להיות יותר מ 500 ng / ml.

מחוונים נורמליים במהלך תקופת ההיריון משתנים בהתאם למונח.

 • אני השליש - רמת יכול להגדיל ב 1.5 פעמים (לא יותר מ 750 ng / ml);
 • השני שליש - לא יותר מ 1000 ng / ml;
 • השלישי שליש - לא יותר מ 1500 ng / ml.

לכן, מסיבות פיזיולוגיות, רמת D-dimer אצל נשים בהריון עולה. עם זאת, מעבר לערך זה מעל למגבלות המותרות עשוי להצביע על התפתחות:

 • סוכרת;
 • כליה פתולוגיה;
 • טוקסיקוזיס מאוחר;
 • הפתולוגיה של הכבד;
 • פרידה מוקדמת של השליה.

הורדת רמת ה- D-dimer נצפתה בתדירות נמוכה יותר. ירידה כזו אינה אינדיקטור לפאתולוגיה כלשהי, אך ברוב המקרים היא משמשת סיבה למחקרים יסודיים יותר על יכולת הקרישה הפונקציונלית של הדם. במקרים כאלה, התייעצות עם המטולוג היא חובה.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

INR

INR - אינדיקטורים על פי הנורמות של יחס מנורמל הבינלאומי - מייצגים את הערך המחושב של coagulogram, אשר מציג את היחס בין הזמן prothrombin של אדם מסוים ו ממוצע פרומת זמן ממוצעת. הערכה של INR יש צורך לבחון את מצב מערכת קרישה במהלך הטיפול עם תרופות נוגדות קרישה - נוגדי קרישה של פעולה עקיפה (למשל, Phenylin, Valfarin). אם טיפול כזה מבוצע, יש לפקח על INR לפחות אחת לשלושה חודשים.

עודף יתר של INR עשוי להצביע על הסיכון לדימום, כולל דימום פנימי.

ירידה במדדים ממחישה את היעילות האפקטיבית של טיפול נוגדי קרישה, המאשר את הסכנה המתמשכת להיווצרות תרומבי.

המדדים הנורמליים של INR הם 0.8-1.2. בתקופה של טיפול עם נוגדי קרישה, הנורמה המותרת היא כ -2.5.

העלות של קוגאוגרמה בהריון

עד כה, קרישה ניתן לעשות כמעט בכל מעבדה. הפופולרי ביותר במדינה שלנו הם המעבדה דילה, Synevo ו Invitro. מחירים לניתוח של הערכת הומאוסטזיס יש לציין:

 • D-dimer - 120-140 גרם;
 • APTTV, ARTT - מופעל זמן thromboplastin חלקית - 60-80 UAH;
 • Antithrombin - 45-145 גרם;
 • זאבת נוגדי קרישה - 160-400 UAH;
 • פיברינוגן - 50-110 גרם;
 • זמן טרומבין - 30-70 UAH;
 • מבחן Prothrombin - 50-80 UAH;
 • לפרוס coagulogram - 220-840 UAH.

זכור כי קואוגרולוגראמה בהריון הוא ניתוח חובה, ובהתייעצות של נשים צריך להיות ללא תשלום. להבהיר את השאלה הזאת מן הגינקולוג שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.