^

הקרנה שנייה להריון

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ההקרנה השנייה להריון כוללת בדיקת דם המזהה שלושה סוגים של הורמונים חינם estriol, hCG, AFP (במקרים מסוימים, inhibin A נקבע). סטייה מהנורמה מצביעה על פגיעה בהתפתחות הנורמלית של העובר.

המונח סינון החלו לשמש בקרב רופאים לא כל כך מזמן.

הקרנה פירושה בדיקות מיוחדות, שבה ניתן לקבוע את השינויים הרקע הורמונלי אצל אישה בהריון. בדיקות כאלה יכולות לזהות מומים מולדים אפשריים בעובר (לדוגמה, תסמונת דאון).

ההקרנה כוללת ניתוח של דם ורידי ואולטרסאונד. כל הניואנסים הקטנים ביותר של ההריון נלקחים בחשבון, כמו גם את המאפיינים הפיזיולוגיים של האישה ההרה - גיל, משקל, גובה, הרגלים רעים קיימים, אמצעים הורמונליים וכו '.

במהלך ההריון נעשות שתי הקרנות, הנעשות במרווח של מספר שבועות (יש גם הבדלים בין ההקרנה הראשונה והשנייה).

ההקרנה הראשונה מתבצעת ב 11-13 שבועות של הריון, השני - בגיל 16-18 שבועות.

תנאי ההקרנה השנייה להריון

ההקרנה השנייה במהלך ההריון היא בדרך כלל prescribed על ידי גינקולוג מ 16 עד 20 שבועות של ההריון.

יש הרופאים מאמינים כי המחקר השני נערך טוב יותר מ 22 עד 24 שבועות, אבל רוב המומחים מאמינים כי בגיל 16-17, ההקרנה היא אינפורמטיבית יותר.

למי לפנות?

בדיקה ביוכימית שנייה להריון

בדיקות ביוכימיות מאפשרות לגניקולוג להעריך את בריאותן של האם ושל הילד העתידי שלה. כמו כן, ההקרנה השנייה במהלך ההריון כדי למנוע הפרות אפשריות בהתפתחות של הילד, הפלה, להעריך את מצב שליה וחבל הטבור, מציע ליקויים אפשריים (למשל, מחלת לב).

המחקר השני כולל סקר אולטרסאונד, בדיקת דם ופרשנות התוצאות. תפקיד מיוחד ניתנת דווקא לפירוש הניתוחים, שכן ההערכה הנכונה של מצב הילד של הילד ברחם תלויה לא רק בחיי התינוק, אלא גם במצבה הפסיכולוגי של האישה.

ניתוח ביוכימי של דם קובע שלושה אינדיקטורים (estirol, hCG, AFP), אשר רמת נשפטים על התפתחות של הפרעות גנטיות אצל הילד.

הקרנה שנייה להריון באולטראסאונד

ההקרנה השנייה להריון עם אולטרסאונד מאפשרת לקבוע מספר רב של הפרעות התפתחותיות ופגמים אנטומיים אצל ילד בעתיד.

אולטרסאונד בשבוע 20-24 מראה את ההפרעות האנטומיות העיקריות בפיתוח, כגון לב, מוח, פגמים בכליות, התפתחות חריגה של מערכת העיכול, חריגות בפנים, פגמים בגפיים.

הפתולוגיות שנחשפו בזמן זה אינן ניתנות לטיפול כירורגי, במקרה זה מומלץ הפלה.

כמו כן, אולטרסאונד יכול לשמש כדי להעריך את הפרעות כרומוזומליות אפשריות (פיגור צמיחה, polyhydramnios, היפוכונדריה, ציסטות, עצמות צינורי קצר וכמה אחרים).

הקרנת אולטראסאונד ב 16-19 שבועות נקבע במידת הצורך, כאשר יש צורך להעריך את הסבירות לפתח חריגות כרומוזומליות העובר בעובר.

נורמה של הקרנה שנייה להריון

כמה מומחים אינם מסבירים כיצד לפענח את ההקרנה השנייה להריון של האם בעתיד.

אינדיקציות המקבילות להתפתחות עוברית נורמלית צריכות להיות כדלקמן:

  • AFP, 15-19 שבועות - 15-95 יחידות / מ"ל, 20-24 שבועות - 27-125 יחידות / מ"ל
  • HCG, 15-25 שבוע - 10000-35000 mU / ml
  • אסטרול, 17-18 שבועות - 6,6-25,0 nmol / l, 19-20 שבועות - 7,5-28,0 nmol / l, 21-22 שבוע - 12,0-41,0 nmol / l

אינדיקטורים להקרנה שנייה להריון

ההקרנה השנייה להריון נערכת כדי לזהות חריגות כרומוזומליות אפשריות בעובר. ההקרנה השנייה מקצה בדרך כלל "בדיקה משולשת" - בדיקת דם לרמת ההורמונים:

  • Estirol (המיוצר על ידי השליה, ברמה נמוכה מציין את הפתולוגיה של הילד בעתיד)
  • AFP או alpha-fetoprotein (חלבון שנמצא בדם של האם רק במהלך ההריון, עם ירידה או עלייה ברמת, מצב של הילד שטרם נולד הוא שיבשו, עלייה חדה בחלבון עולה המוות העובר)
  • HCG, או גונדוטרופין כוריוני אנושי (מתחיל לייצר בימים הראשונים של ההריון, ברמה מופחתת מציין פתולוגיה בהתפתחות השליה, הגדילה - על ידי פגמים בכרומוזומים, mellitus וכמה מחלות אחרות).

במידת הצורך, יש לקבוע את הרמה של inhibin A, רמה נמוכה יותר אשר מציין פתולוגיות כרומוזומליות (תסמונת דאון, וכו ').

רמת AFP בתסמונת דאון פוחת, ועלייה hCG.

עם תסמונת אדוארדס, יש רמה נמוכה יותר של hCG, השאר נמצאים במגבלות רגילות.

מדדי AFP גבוהים עשויים להצביע על ליקויים בכליות בעובר, הפרעות קיר הבטן.

ראוי לציין כי תסמונת אדוארדס ו למטה באמצעות הקרנה ניתן לאתר רק ב 70%. כדי למנוע טעויות, על הרופא להעריך את תוצאות בדיקת הדם יחד עם תוצאות האולטראסאונד.

אם בדיקת הדם היא נורמלית, הרופא מעריך את התפתחות הילד כרגיל. עבור סטיות קלות לשני כיוונים להניח פעם פתולוגיה לא יכולה להיות, שכן הוא נבדק לעתים קרובות הוא שקרי, ובנוסף, ישנם כמה גורמים שעשויים להשפיע על התוצאות (למשל, הריון מרובה, סוכרת, עישון, הגדרה מדויקת של המונח, המשקל העודף של אישה בהריון ).

להפריע להריון או לעשות אבחון רק להסתמך על תוצאות ההקרנה, אף רופא לא יכול. בדיקה זו מספקת הזדמנות להעריך את ההסתברות של הפרעות מולדות אצל ילד. אם ההסתברות של אישה להוליד ילד עם פתולוגיות גבוהה, היא מקבלת מספר מחקרים נוספים.

תוצאות ההקרנה השנייה להריון

ההקרנה השנייה במהלך ההריון יכולה לפעמים להראות תוצאות גרועות, אבל זה לא תירוץ לייאוש ו פאניקה מראש. תוצאות ההקרנה עשויות להצביע על סבירות גבוהה כי כמה חריגות אפשריות, אך לא לאשר זאת ב -100%.

אם ההקרנה השנייה הראתה סטייה משמעותית מן הנורמה של לפחות אחד המדדים, אישה בהריון מוקצה בדיקה נוספת.

כמו כן, גורמים מסוימים עשויים להשפיע על תוצאות בדיקות הסינון:

  • הפריה חוץ גופית;
  • עודף משקל במהלך ההריון;
  • נוכחות של מחלות כרוניות (סוכרת);
  • הרגלים מזיקים של האם בעתיד (עישון, שתייה וכו ').

יש לציין כי אם אישה בהריון עם תאומים (שלישיות וכו '), בדיקת דם ביוכימית נחשב לא הולם, שכן במקרה זה האישה תהיה כל האינדיקטורים מעל הנורמה ולא יוכלו לחשב את הסיכון ההתפתחותי של הפרעות התפתחות.

ההקרנה השנייה במהלך ההריון מאפשרת לאישה ולרופא שלה לקבל מידע על מצב העובר, התפתחותו, וכן על אופן ההיריון. רופאים רושמים מחקר הקרנה בשליש הראשון, בשליש השלישי, ההקרנה נעשית רק במידת הצורך.

ביצוע סקר כזה לא צריך לגרום לפחד באישה ההרה, הרוב המכריע של הנשים חיוביות על ההקרנה.

מומלץ לבצע את כל בדיקות הסינון במהלך ההריון במעבדה אחת, אשר תקל על הרופא לפענח את התוצאות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.