^
A
A
A

Neuralgia אצל תינוקות: סימנים, טיפול

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Neuralgia ב יילודים היא דלקת של העצב, אשר מוביל לתחושות לא נעימות רבות, כולל תסמונת כאב חמורה. הגורמים לנוירלגיה אצל ילדים יכולים להיות רבים, והטיפול תלוי ישירות באטיולוגיה. לכן, חשוב לדעת על גילויים אפשריים של neuralgia אצל ילד, כדי להבחין ולאבחן נכון פתולוגיה בזמן.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

סטטיסטיקה של התפשטות neuralgia עולה כי פתולוגיה זו אינה מאובחנת לעתים קרובות כפי שהיא באמת. כ 12% מכלל neuralgia ב יילודים הם טראומטיים, כ 40% משני זיהום neuralgia. אצל תינוקות, פתולוגיה זו מתרחשת בתדירות של מקרה אחד ל -1,300 תינוקות בריאים, ומקרה אחד של neuralgia עבור 17 ילדים עם בעיות נוירולוגיות.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14]

גורם ל neuralgia אצל תינוקות

לכל אדם, ולילד בפרט, יש 12 זוגות של עצבים גולגולתיים. כשמדובר neuralgia, זה עצבים אלה מושפעות לרוב, אם כי פגיעות חוט השדרה יכול גם להיות מושפע. חלקם אחראים רק על רגישות, חלקם אחראים רק על התפקוד המוטורי, וחלקם משלבים שתי פונקציות אלה. כאשר יש דלקת של העצב, הוא מעורב לעתים קרובות בתהליך זה עצב, שהוא השטחית ביותר לעור. במקרה זה, עצב הפנים, אשר יש גם סיבים מוטוריים וחושיים, לרוב הופך דלקת. זה חשוב להבנת התופעות הקליניות של סוג זה של neuralgia.

אבל neuralgia יכול להיות כל עצבים אחרים, כולל intercostal, טריגמינל עצב.

הסיבות של neuralgia ב יילודים יכול להיות שונה מאוד. Neuralgia של עצב trigeminal ועצב הפנים הוא הנפוץ ביותר, ואת הגורמים האטיולוגיים של התפתחות neuralgia בכל מקרה בודדים שונים במקצת.

בתנאים רגילים, כל עצב נע הרחק גזע המוח ועובר דרך החורים בגולגולת, תוך innervating העור, השרירים, האיברים. אם יש מכשול כלשהו בנתיב העצב, הוא עלול לגרום לדחיסה ולסימפטומים מסוימים. לכן, הגורמים להתפתחות סוגים שונים של neuralgia יכול להיות מרכזי ו פריפריה. הפרעות מרכזיות מתרחשות בפתולוגיה של גזע המוח.

הסיבות העיקריות להתפתחות של neurgia הפריפריה העצבים trigeminal כוללים:

 1. שינויים מורפולוגיים נתיב השדרה (לולאה atheromatous ו פקעת עורקים וורידים) - זה נותן לא רק את המעבר הרגיל של הדחף העצבי, אלא גם להוביל להיווצרות של דחיסה כזו הקבע של עצב באזור זה;
 2. נוירונומה של הצומת הטרימינאלי ועצב ווסטיבולו-שבלר - בתינוקות זה נדיר, אבל זה יכול להיות;
 3. גידולים תוך גולגולתיים בתינוקות יכולים להיות בעלי אופי פנימי, מה שמוביל לדחיסה של מספר עצבים בבת אחת;
 4. הפתולוגיה של כלי הדם עלולה להוביל לאיסכמיה של העצב או לענפיו, וגם המפרצות הממוקמות ליד העצב יכולות לגרום לתסמונת דחיסה;
 5. ציסטה של הסינוס המקסימלי;
 6. אנומליות מולדות במבנה התעלות שבהן העוברים העוברים עוברים, יכולות להוביל לדחיסה עצבית ולביטויים קליניים של עצבים;
 7. הפתולוגיה של התפתחות הלסת העליונה עם שמים עליונים לא מוגנים יכול להוביל neuralgia משנית;
 8. היתוך של דורה מאטר באזור של הצומת trigeminal, כתוצאה של נגעים זיהומיות של קרמי המוח.

לאחרונה, חלה עלייה בשכיחות של זיהומים הרפטית, במיוחד זיהום herpesvirus של ילד לאחר הלידה. לכן, הסיבה השכיחה ביותר של neuralgia אצל תינוקות יכול להיחשב גורמים זיהומיים, במיוחד נגעים herpetic. וירוס זה יכול לחדור לתוך הגוף של התינוק לאחר הלידה לתקן את הגרעינים העצבים. בזמן מסוים, הווירוס מופעל, והתהליך הדלקתי עם מעורבות העצבים מתפתח. לעתים קרובות את neuralgia herpetic מתפתח עם התבוסה של העצבים intercostal.

בין שאר הסיבות של neuralgia ב neonates הם לעתים קרובות גורמים טראומטיים. טראומה בלידה עם פגיעה באגן הבריח עלולה לגרום נזק לשלמות מקלעת העצבים. זה יכול להוביל לתסמינים מתמשכים של העצבון לקוי או neuralgia. Subcooling הוא אחד הגורמים שיכולים גם לגרום neuralgia, כמו העצב של תינוק שזה עתה נולד יכול להיות מאוד שטחי על העור, ואת ההשפעה של טמפרטורה נמוכה עלולה להוביל דלקת.

אצל תינוקות, סיבה שכיחה של neuralgia היא מחלות דלקתיות משניות. זמן אוטיטיס מאובחן יכול להוביל להתפשטות מהירה של זיהום לאורך מבנה העצם הגולגולת כדי סיבי עצב, הן עצב trigeminal ואת עצב הפנים. זה יכול לגרום neuralgia בתחילה, ולאחר מכן נגע ססגוני של מבנים במוח.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20]

גורמי סיכון

לכן, גורמי הסיכון עבור neuralgia אצל תינוקות שזה עתה נולדו הם כדלקמן:

 1. מחלות דלקתיות באוזן, עיניים, זיהומים ויראליים;
 2. מומים מולדים של מבנה רקמת העצם;
 3. מחלות זיהומיות באם;
 4. היפותרמיה;
 5. טראומה מלידה.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25]

פתוגנזה

הפתוגנזה של התפתחות תסמונת הכאב בנוירלגיה היא שהגורם האטיולוגי מוביל לגירוי ממושך ומתמיד של העצב. כתוצאה מכך מתפתחת ההתמיינות המקומית. Myelin הוא חומר המכסה את כל סיבי העצבים ומקדם דחף עצבי נורמלי. כלי דחיסת pulsatile המשך, גידול, הידבקויות להוביל להתנוון תאי mielinobrazuyuschih, ואחריו דליל של פגזים סביב האקסונים, וכתוצאה מכך האקסון הפרוקסימלי מופרדות מתחילה לגדול נוירומה שם. במצב זה, העצב רגיש מאוד לגירוי מכני ישיר, אשר גורם לכאב באזור העצבנות, כמו גם נטייה לפעילות פרוקסימלית. כפי שידוע, סיבים unmyelinated כאלה הם מנצחים של כאב. בשל פגיעה במיאלין ישנם נוספת "סינפסות מלאכותית" בין סיבי unmyelinated, אשר יוצרים תנאים להיווצרות של "קצר", לפיה לכל גירוי מערכת העצבים מגיבה תגובת שרשרת בצורת שחרורים בתדירות גבוהה בתאים של הצופר אחורי חוט השדרה. מבחינה קלינית, זה בא לידי ביטוי על ידי פרקיזם כאב חמור. תפקיד מרכזי בהתפתחות תסמונת הכאב מוקצה גם למערכת העצבים המרכזית, במיוחד לנוירונים המכאיבים של גרעיני טריגמינל של גזע המוח. חומר ברמה גבוהה מפעיל את הצופר האחורי של חוט השדרה, בתורו, גורם לפעילות יתר של נוירונים כאב גרעינים התת-קליפתי עם התפתחות התקף נוירולוגי, אשר הסתיים ב במקרה של תשישות של נוירונים בגזע המוח. תופעה זו טמונה בלב הכאב העצבי הפראוקסמי, המתעורר בחדות אצל הילד ומתבטא בצורה אינטנסיבית. וזה הוא מסביר את היעילות של נוגדות הפרכוסים הפועלים על הפעילות של נוירונים גזע המוח.

מאפיינים אלה של הפתוגנזה מצביעים על כך, תהא הסיבה אשר תהא הגורם לנויורלגיה, גירוי העצב הוא תמיד חזק מאוד ותסמונת הכאב באה לידי ביטוי חזק למדי.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35]

תסמינים neuralgia אצל תינוקות

הסימנים הראשונים של neuralgia להתרחש רק כמה שעות לאחר גירוי של עצב מושפע - יש כאב חריף חריף, קצר, מתעוררת פתאום, בדיוק כמו פתאום נעלמת. עוצמת הכאב גבוהה מאוד. אבל למרות שזהו הסימפטום החשוב ביותר והמקרי של המחלה, בתינוקות שזה עתה נולדו לא ניתן לקבוע את התלונה. המקבילה של כאב כזה בתינוקות עם neuralgia יכול להיחשב התקפה של בכי רציני, אשר עולה בחדות גם פתאום מפסיק. התקפה כזו מאופיינת בהעדר כאב בלילה. התקופה המקסימלית של כאבי פרקים היא בבוקר.

עבור neuralgia הוא מאוד אופייני לנוכחות של מפעילה. אלו הם האזורים באזור העצבנות, עם הגירוי שבו מופיע הכאב. אזורים אלה יכולים להיות ממוקמים על הפנים (כנף האף, פינת הפה) או על הרירית הפה באזור שבו העצב מושפע innervates הרירית. זה אופייני כי באזורים אלה רגישות הוא גדל מאוד ואפילו מגע גורם התקף כאב. בתינוקות שזה עתה נולדו, סימפטום זה חשוב מאוד והוא גם כן. אתה יכול להבחין כי זעקה חזקה של הילד מופיע רק במצב מסוים, למשל, במהלך האכלה של הילד. אם העצבים הטריגמינליים מושפעים, גירוי בפינת הפה עם פטמה עלול לגרום להתקף של צרחות חריפות בתינוק. זהו אחד הסימפטומים שיכולים לספר על neuralgia.

בנוסף לתסמונת הכאב החמורה, התגובות הגסטביות (פנים אדומות, צריבת העור) נצפות לעיתים קרובות, דבר שמוסבר על ידי השקיה של עירור על הגרעינים האוטונומיים של האדם. אדמומיות כזו של מחצית הפנים או חלק מהפנים יחד עם התקפי צריחות צווחניות מצביעה גם על עצבים.

עם התבוסה של עצבים שונים, סימפטומים מסוימים עשויים לבוא לידי ביטוי פחות או יותר, אבל סוגים שונים של neuralgia מלווה תסמונת כאב בולטת, אשר נשאר ביטוי מתמיד. שלבי ההתפתחות של neuralgia כרוך בהתפתחות עקבית של סימפטום. במקרה זה, הילד הראשון מופיע בכי, ולאחר מכן כמה שעות מאוחר יותר עשוי להופיע hyperemia של העור. אם עצב הפנים מושפע, הפונקציה המוטורית של שרירי הפנים מופרעת כבר בשלב האחרון.

עצב הפנים פוגע בשרירי הפנים של הפנים, וגם מספק רגישות ללשון ולריריות הפה. לכן, אם יש דלקת של עצב הפנים, זה יכול להיראות באסימטריה של הפנים של הפנים. פינה אחת של הפה עשויה להיות מורדת מעט, את הקפל nasolabial עשוי להיות מוחלק. כל הפרה של סימטריה של הפנים יכול להיחשב סימפטום של neuralgia של עצב trigeminal.

Neuralgia הנגרמת על ידי וירוס הרפס יש כמה תכונות של המרפאה. לעתים קרובות את הביטויים הקליניים העיקריים של המחלה לפתח תקופה prodromal. הילד הופך איטי, ישן כל הזמן, טמפרטורת הגוף עשוי להגדיל מעט. במהלך תקופה זו, התינוק יכול לאכול גרוע. מצב זה יכול להימשך יומיים עד שלושה ימים. לאחר מכן, יש כאב, אשר באה לידי ביטוי בפרקים של בכי חריף אצל התינוק. יחד עם זה, פריחה של אופי שלפוחית מופיע על העור באזור של עצב מושפע. שלפוחית קטנה עם תוכן שקוף ממוקמות בשרשרת לאורך סיבי העצב. זה גורם לתחושת גירוד ושריפה אצל הילד, ולכן הוא מלווה בחרדה ובצעקות. פריחה כזו אופיינית לנוירלגיה הרפטית.

סיבוכים ותוצאות

ההשלכות של neuralgia מטופל יכול להיות רחוק, משום הפרה של myelination של העצב יכול להוביל הפרה של המבנה שלה, אשר כבר לא ניתן לשחזר. זה יכול לגרום לאובדן שמיעה אצל הילד או לגרום לליקוי השפה. סיבוכים יכולים להתרחש אם neuralgia לא מאובחנים במשך זמן רב או מאובחנת בצורה לא נכונה. הילד צועק ללא הרף ואינו מסרב לאכול, שכן זהו גורם גורם המעצים את הכאב. זה מוביל הרזיה מהירה החמרה של המצב.

trusted-source[36], [37], [38], [39], [40], [41]

אבחון neuralgia אצל תינוקות

אבחון של neuralgia בתינוקות מתבצעת רק על ידי נוירולוג ילדים. לכן, אם הוא חשוד neurgia, הילד חייב להיבדק על ידי נוירולוג.

לקבלת אבחנה, אבחנה מבדלת של תסמונות כאב פנים חייבת לקבוע את etiopathogenesis של מצב המחלה של מחקר הילד somatoneurological באמצעות קליניים, paraclinical, במחקרי מעבדה.

חשיבות רבה ניתנת לשאלה יסודית של האם: מציאת תלונות, חקר ההיסטוריה של ההתפתחות ומסלול המחלה, כמו גם התנאים להולדת הילד. בעת הבהרת התלונות, שימו לב לאופי הכאב, הלוקליזציה, המחזוריות, משך הזמן, הגורם שגרם לכאב בפנים. לקבוע, על פי אמו של הילד, הפרה של פונקציות כגון רוק, קריעה. במהלך איסוף האנמנסיס, יש צורך לברר את הפרטים של לידתו של הילד, אם היו טראומות בלידה או כל מחלות זיהומיות אצל האם. חשוב להבהיר מתי לילד יש צעקה, והוא מתגרה במשהו.

אז הילד צריך להיבדק, תוך מתן תשומת לב מיוחדת לביטוי פנים, סימטריה, צבע העור. אתה צריך לשים לב לפינות של הפה, הקפלים nasolabial, העיניים. כל הפרה של סימטריה עשויה להצביע על הפרת העצבנות. לאחר מכן, המישוש של השרירים מתבצע, לשים לב שרירים, לחץ, מתח, עוויתות. מישוש צריך להיעשות בזהירות, כי זה יכול לעורר התקפה כואבת אצל הילד לזהות אזור ההדק בעצב מושפע. המחקר על תפקודים רגישים אצל תינוקות הוא קשה, ולכן בדיקה פשוטה ומישוש מאפשרת לקבוע אבחנה ראשונית.

האבחון האינסטרומנטלי של neuralgia הוא בעל חשיבות רבה להבהרת האבחנה.

השיטה של electrodiagnosis קלאסית של השרירים משמש כדי לקבוע את התגובה לגירוי על ידי הנוכחי. הנתונים של מחקר זה מאפשרים לקבוע את מידת התבוסה של נוירון המוטורי ההיקפי. שיטת אבחון זו יכולה לשמש גם בתהליך ארוך הטווח, כאשר שיקום העצב מושפע נשאר השאלה.

השרירים מייצרים biopotentials, שממנו אפשר לשפוט את מצבם. כדי לאבחן את הפונקציה הזו, נעשה שימוש בשיטת האלקטרומיוגרפיה. ההקלטה של biopotentials מתבצעת במצבים שונים של השריר (התכווצות פעילה, הרפיה וולונטארית מלאה). המשרעת, תדירות, המבנה הכללי של המיאוגרמה מוערך. Electromyogram מאפשר לשפוט את המצב של motoneurons.

במקרים חמורים יותר או בחשד לנזק לשריר המרכזי, יש צורך בחקר המוח באמצעות אנצפלוגרפיה. על האלקטרואנצפלוגרמה הן מחוץ להתקף הכאב והן מיד לאחר ואחרי ההתקפה, יש שינויים משמעותיים בפעילות החשמלית של המוח. ככלל, שינויים אלה הם בעלי אופי לא רציונלי, שינויים יציבים בסוג של סינכרון ו desynchronization ב תסמונות כאב כתוצאה של התבוסה של עצבים גולגולתיים, במיוחד עצבים טריגמינליים.

לצורך אבחון של neuralgia, במיוחד בתינוקות עם חשד anomalies מולדות במבנה של כלי, מומלץ לבצע בדיקה rheographic. עם neuralgia, סימנים של טונות גבוהות של כלי הפנים, ירידה במילוי הדם, נרשמת קשיים של זרימת ורידי. שינויים אלה, ככלל, הם הפיכים.

ניתוחים ניתנים לביצוע רק לצורך אבחנה דיפרנציאלית. אם יש חשד של neuralgia postherpetic, אז אפשר לערוך בדיקת דם עם מחקר על וירוס הרפס.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46]

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי של neuralgia ב יילודים צריך להתבצע בזהירות במיוחד, שכן הצרחות במהלך התקפות של neuralgia הוא מבולבל לעיתים קרובות עם התקפות של המעי הגס. סימנים שונים של כאב בכאב עצבי הם המראה של פרקים צורחים, אשר מוגבר במהלך האכלה של הילד, פתיחת הפה, תנועות פנים או כל תנועות פרובוקטיביות אחרות. כשמדובר קוליק, את הבכי של הילד הוא מונוטוני, נמשך כמה שעות וכמעט לא להירגע. חשוב גם להבחין בין neuralgia עם סימפטומים של נזק hypoxic למערכת העצבים המרכזית. עם נגעים איסכמיים כאלה, יש הפרות של טונוס שרירים, hyperexcitability או דיכאון תסמונות.

למי לפנות?

יַחַס neuralgia אצל תינוקות

טיפול של neuralgia אצל תינוקות יכול להיות מוגבל מעט על ידי הגיל של הילד, כי תרופות רבות בתקופה של תינוקות לא משתמשים. לכן, תרופות מסוימות לא ניתן להשתמש בתקופה חריפה, אבל כבר בתקופת ההתאוששות.

השיטה העיקרית של הטיפול היא פתוגנטי, לאחר בדיקה זהירה של המטופל לחשוף את הגורם להתפתחות של כאב.

טיפול חירום עבור התקף כאב מורכב הרדמה מקומית או מרכזית. עם הרדמה מקומית, נובוקאין אנלוגים שלה משמשים. בילדים קטנים הם לעתים קרובות מוגבל לקחת Paracetamol או איבופרופן, אשר משחרר כאב וגירוי.

 1. פרצטמול הוא תרופה בעלת משככי כאבים מתונים ותכונות אנטי-ספירטיות מסומנות. התרופה יכולה לשמש לטיפול בכאב ב neuralgia אצל תינוקות שזה עתה נולדו: בצורת פתרון להזרקה במהלך התקף חריף, או בצורה של סירופ להמשך הטיפול. מינון של התרופה להזרקה - 0.1 מיליליטר, אם משתמשים בסירופ - הוא מחושב 10-15 מיליגרם לקילוגרם של מסה. תופעות לוואי יכולות להיות בפתולוגיה של הכבד אצל הילד בצורה של השפעות רעילות.
 2. איבופרופן הוא תרופה מקבוצת סוכנים שאינם סטרואידים. ניתן להשתמש בתקופה של התינוק כדי להקל על הכאב במהלך neuralgia. מינון - 8-10 מיליגרם לק"ג משקל גוף. תופעות לוואי יכולות להיות בצורה של דימום מעי, השפעות על תאי הדם.

עבור הרדמה מרכזית שימוש בסמים נוגדי פרכוסים, קבלתם אצל תינוקות היא מוגבלת.

בשל העובדה כי בליעה היא גורם גורם חזק, מציע עם carbamazepine (0.1 גרם) מוצע, אשר נספג במהירות ולכן הרדמה סביר יותר. השתמש בסמים הפועל על מנגנון אופיום של antinociception: סודיום oxybutyrate, אשר ניתן להשתמש בילדים, סומך על משקל הגוף.

להחיל את ההשפעה על אזורי ההדק: לסוך את העור עם הרדמה 5% או 5% משחה לידוקאין, תמיסת אלכוהול של פלפל מים.

 1. משחה הרדמה היא הרדמה ליישום מקומי. אם לילד יש מקור מדויק של העצב המושפע, ניתן להשתמש בתרופה לשימוש חיצוני. אופן היישום - יש צורך לשים על העור של הילד טיפה אחת של משחה ולשפשף אותו עם צמר גפן. מינון - החלת לא יותר מאשר פעמיים ביום. אמצעי זהירות - יש להשתמש רק לאחר בדיקת הרגישות על העור של הרגליים, כפי שעשויה להיות תגובה אלרגית ניכרת. עבור בדיקה זו, אתה צריך לדלל את המשחה במחצית עם מים ולהחיל טיפה קטנה על העור, לשפשף אותו. אם לאחר שעתיים אין אדמומיות או שינויים אחרים, אז משחה ניתן להשתמש.

במקרה של השקיה של תצורות צמחיות, אנשים משתמשים בבלואידים, בלטמינלים, פירוקסאן, spasmolitin.

טיפול של neuralgia של אטיולוגיה herptic יש כמה מוזרויות, שכן יש תרופות שפועלות במיוחד על הנגיף הזה. הם משתמשים בשני כיוונים בטיפול: חיסול של התקפה חריפה וטיפול ספציפי אנטי ויראלי.

בשלב neuritic (חריפה) של המחלה, סוכנים אנטי ויראליים הם prescribed:

 1. Zovirax היא תרופה אנטי ויראלית אשר פועלת נגד וירוסים הרפס. מינון של התרופה - 5 10 מ"ג לכל 1 ק"ג של משקל הגוף לטפטף תוך ורידי לכל 100 מ"ל של תמיסת נתרן איזוטוני כלוריד, או 0.4 גרם בטבליות 2 פעמים ביום במשך 5-7 ימים, או כמו משחה לשימוש חיצוני. תופעות לוואי יכולות להיות בצורה של דיכוי של מערכת העצבים, נמנום, לקוי תודעה.
  • Valtrex (1000 מ"ג 3 פעמים ביום למשך 7 ימים)
  • בונפטון ופלוריאל בטבליות או משחות לשימוש חיצוני,
  • Deoxyribonuclease (פתרון 0.2% עבור החדרת עיניים או בצורה של שאיפה במשך 10-12 דקות 2 3 פעמים ביום)
  • אינטרפרון (עבור החדרת העיניים והאף 2 טיפות 3-4 פעמים ביום).

עבור הרדמה, dimexide עם נובוקאין משמש יחס 1: 3 עבור קומפרסים, משככי כאבים (2 מ"ל של פתרון 50% של analgin intramuscularly עד 2 פעמים ביום, baralgin). במקרה של כאב חמור, הזרקת תערובות ליטיות (2 מ"ל של פתרון 50% של analgin, 1 מ"ל של פתרון 1% של dimedrol, 2 מ"ל של פתרון 0.5% של נובוקאין, 1 מ"ל של פתרון 2.5% של aminazine) מוצג.

זה לא מומלץ להשתמש בשלב החריף של תרופות המחלה שמשפרת את ההתנהגות על העצבים (ויטמינים, proserin), כי הם יכולים לגרום להתפתחות של neuralgia postherpetic. זה גם לא הגיוני להשתמש אנטיביוטיקה, אשר עוד דיכוי חסינות ולא לייצר כל השפעה על וירוסים. הסבר השימוש באנטיביוטיקה יכול לשמש רק כטיפול מונע של זיהומים משניים בנוכחות מחלות דלקתיות (דלקת ריאות, דלקת שקדים).

במקרה של neuralgia postherpetic, אין זה נכון להשתמש נוגדות פרכוסים, כי הם כמעט לא יעיל; צבעים שאין להם פעילות אנטי-ויראלית (מתילן כחול).

ויטמינים יכולים לשמש לאחר ההתאוששות של הילד כדי להאיץ טוב יותר את התחדשות העצבים. ויטמינים B מומלץ במיוחד.

טיפול פיזיוטרפי ניתן לשימוש נרחב לצורך שחזור שרירי הילד לפני תחילת הסיבוכים והפרות של תנועות שרירים. לשם כך, microcurrents משמשים על אזורים מושפעים של העור, כמו גם עיסוי.

טיפול אלטרנטיבי

 1. פרחים של לילך קמומיל באופן מושלם להקל על תסמונת הכאב ולהפחית בצקת, אשר יכול להיווצר כתוצאה דחיסה העצבים. כדי להכין את העירוי, אתה צריך לקחת שלושים גרם של פרחים קמומיל ושלושים גרם של פרחים לילך בצורה טרי. יש צורך לשפוך תערובת של פרחים עם מים חמים, אבל לא עם מים רותחים, ולהתעקש במשך שעתיים. לאחר אינפוזיה מעט מגניב, אתה צריך לעשות תחבושות תחבושות על האזור הפגוע.
 2. צנון שחור ניתן להשתמש כדי להקל על התקפה כואבת בתקופה חריפה. כדי לעשות זאת, אתה צריך לעשות מיץ מן צנון, ולהחיל תסמונת מכאיבה למקום של גירוי במשך כמה דקות.
 3. Burdock משחרר כאב ונפיחות, במיוחד עם טראומה הלידה, אשר מוביל neuralgia. כדי להכין דחיסה אתה צריך לקחת גיליון אחד של bondock צעיר, יבש אותו ולהוסיף אותו פלפל מים, אשר אתה כבר מוכן לקנות בבית המרקחת. מערבבים את עשבי תיבול יחס אחד לאחד ויוצקים מים חמים בן לילה. בבוקר, העירוי מוכן לשימוש כלחץ.
 4. סטמבל הוא חומר נוגד חמצון טבעי והרדמה. כדי להפוך לחלוט, אתה צריך לעשות עירוי חלש. כדי לעשות זאת, 10 גרם של דשא יבש אתה צריך למלא עם ליטר של מים חמים להתעקש במשך עשר דקות. פתרון כזה יכול להיות מיושם על הקרנה של העצבים שנפגעו. דשא יכול לגרום לתגובות אלרגיות אצל ילדים, ולכן עליך לוודא תחילה שאין אלרגיה.

עשבי תיבול הם גם בשימוש נרחב לטיפול neuralgia, כמו רבים מהם יש השפעה אנטי דלקתית ולשפר התחדשות העצבים לאחר דחיסה או נזק. השתמש עשבי תיבול לתינוקות בתוך בזהירות רבה, כך העדיפות ניתנת צמחים דחוסים.

 1. עלי האם ועלים נענע יכול לשמש לטיפול neuralgia כמו תמיסה של בליעה. לבישול, אתה צריך לקחת 50 גרם של שני עשבי תיבול להתעקש שעתיים במים חמים. אתה יכול לתת לילד שתי טיפות של עירוי זה בן לילה.
 2. עלי מרווה יש השפעה מרגיעה להקל על גירוי בעור עם neuralgia וכאב. שימושי מאוד במקרה זה עבור אמבטיות יילוד עם מרווה. עבור אמבטיה כזו אתה צריך לקחת שני שקיות של עלי מרווה ויוצקים מים חמים כדי להפוך אותו להחדיר במשך עשר דקות. לאחר מכן, אתה יכול לשפוך את העירוי לתוך האמבטיה לרחוץ את התינוק, משמן את העור לאחר שחייה עם שמן אשוח, במיוחד באזור נזק עצבי.
 3. עירוי מליסה מסייע לשפר את שנתו של התינוק ומקלה על עצבנות מוגברת נגד neuralgia. לבישול, אתה צריך לקחת עלים יבשים של מרכך לימון ולעשות תה. תן לילד שאתה צריך כפית בלילה לפני השינה.

ההומיאופתיה בטיפול בנוירלגיה יעילה במיוחד במקרים של תופעות שיורית של הפרעות בתפקוד השרירים לאחר העצבים.

 1. מגנזיום phosphoricum הוא תרופה הומיאופתית אנאורגנית, שהוא נגזרת מגנזיום. תרופה זו משמשת לטיפול neuralgia, אשר מלווה שרירים עוויתות, הפרעות טונוס שרירים. מינון של התרופה עבור תינוקות - שתי כדורי שלוש פעמים ביום. תופעות לוואי יכול להיות בצורה של תופעות אלרגיות מבוטא גירוד.
 2. Agaricus הוא ההכנה הומיאופתית צמחים, אשר נעשה שימוש נרחב בפועל של הילדים. זה יעיל בטיפול neuralgia במיוחד את העצב trigeminal בתינוקות, אשר מלווה redhening של עור הפנים ושינויים בשרירי הפנים. ההכנה משמשת גרגרי המינון הוא ארבעה גרגירים פעם בשבוע, ולאחר מכן שני גרגרים ליום במשך שלושה חודשים נוספים. תופעות לוואי יכולות להיות רק כאשר המינון עולה, ואז רעד של שרירי פניו של הילד עשוי להופיע.
 3. Spiegelia היא תרופה אורגנית חד-רכיבית המשמשת לטיפול בנוירלגיה, במיוחד עם החרדה המתבטאת של הילד עם הפרעות בצואה ובכאב בבטן. לעתים קרובות מיישמים את התרופה בטיפול בצורות קשות של neuralgia postherpetic. המינון של התרופה תלוי במידת ההפרעות, ועם הפרעות מינימליות, זה גרגר אחד ליום. תופעות לוואי יכול להיות בצורה של עייפות, הפחתת רפלקסים.
 4. סידן הוא תרופה הומיאופתית המשמשת לטיפול בסיבוכים לאחר neuralgia - עם רגישות מופחתת או במקרה של התאוששות ממושכת של תפקוד שרירי הפנים. התרופה משפרת את המוליכות ההיקפית של סיבי עצב. הסוכן מוחל גרגירים שני גרגירים חמש פעמים ביום במשך חמישה ימים, ולאחר מכן שלושה גרגרים פעמיים בשבוע. מהלך הטיפול הוא 40 יום. תופעות לוואי נדירות מאוד, יכול לגרום להיחלשות לטווח קצר של הצואה.

trusted-source[47], [48], [49], [50], [51], [52]

מְנִיעָה

מניעת נוירלגיה בתינוקות שזה עתה נולדו היא להימנע מטראומה חדה, להימנע ממגע עם חולים לדלקת הרפטית, וכן לטיפול במחלות דלקתיות חריפות בזמן עד להופעת סימני נזק עצבי. חשוב מאוד כי האם שומרת על משטר הטמפרטורה הנכון כאשר אכפתיות לילד.

trusted-source[53], [54], [55], [56], [57]

תַחֲזִית

הפרוגנוזה להחלמה היא חיובית עם טיפול פעיל בזמן. פחות מ -5% מהילדים סובלים מסיבוכים לאחר neuralgia, אבל את הפונקציה העצבים יכולים להתאושש במהירות עם טיפול נאות ועיסוי.

Neuralgia ב יילודים, אם כי נדירים, אבל רציני מספיק. מאחר שיש מעט מאוד תסמינים ספציפיים של המחלה, אבל הילד לא יכול לומר הרבה על הכאב, הפתולוגיה מאובחנת לעתים קרובות די מאוחר. לכן, ההורים צריכים לשים לב לשינויים כלשהם במצב של הילד שלהם על הסימן הראשון של פנייה לרופא.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.